دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

دی سدیم تترابورات (بوراکس) کد 106306

دانش پژوهان شیمی وارد کننده و توضیع کننده مواد شیمیایی اورجینال بخصوص محصولات نایاب درایران است، دی سدیم تترابورات (بوراکس) کد 106306 در این شرکت انجام می گیرد. همانطور که می دانید کمپانی مرک آلمان یکی از بزرگترین تولید کنندگان و توضیع کنندگان مواد شیمیایی در دنیا به شمار می رود. فرو

دی سدیم تترابورات (بوراکس) کد 106306

دی سدیم تترابورات(بوراکس) کد 106306 یکی از محصولات مرک آلمان می باشد. بوراکس که نام لاتین آن Borax، یک محصول شیمیایی است. که با توجه به انحلال پذیری خوب ان در آب، در صنایع زیادی استفاده می شود. این محصول به طور کلی به شکل پودری سفید رنگ و تشکیل شده از بلورهای نرم بی رنگ موجود می باشد. 

این ماده به عنوان یک ماده غیر آلی و از نمک های بوریک اسید، حاوی بور می باشد. بور به عنوان یکی از مهمترین عناصر تشکیل دهنده زمین شناخته می شود. دی سدیم تترابورات (بوراکس) کد 106306.

نام های دیگر بوراکی عبارتند از: بوره، بورک، سدیم تترابورات، سدیم بورات، دی سدیم تترا بورات و نام آیوپاک سدیم تترا بورات دکا هایدریت.(Sodium Tetraborate Decahydrate) دی سدیم تترابورات (بوراکس) کد 106306.

دی سدیم تترابورات (بوراکس) کد 106306

با توجه به ساختار شیمیایی و مولکولی بوراکس مشخصات فیزیکی و شیمیایی منحصر به فردی دارد. این موارد به شرح زیر می باشد: دی سدیم تترابورات (بوراکس) کد 106306.

 • نقطه ذوب معادل دمای 743 درجه سانتیگراد
 • نقطه جوش معادل دمای 1575 درجه سانتیگراد
 • بوراکس 10 آبه معادل 38.381 گرم بر مول
 • بوراکس بدون آب معادل 22.201 گرم بر مول
 • شروع هیدراته شدن در دمای 68 درجه سانتیگراد
 • جگالی
 • بوراکس 10 آبه معادل 73.1 گرم بر سانتی متر مکعب
 • بوراکس بدون آب معادل 402 گرم بر سانتی متر مکعب
 • تبدیل راحت و ساده این ماده به بوریک اسید و ترکیبات بور
 • تغییر رنگ شعله از زرد مایل به سبز در اثر افزوده شدن به شعله آتش

قابل ذکر می باشد که این ماده شیمیایی در دسته بندی انواع گریدهای مواد شیمیایی در دسته گرید خالص شده قرار می گیرد. دی سدیم تترابورات (بوراکس) کد 106306.

قابل ذکر است که این محصول در دو گرید موجود می باشد. که تفاوت آن در میزان خلوص محصول می باشد.

 • بوراکس آزمایشگاهی
 • بوراکس صنعتی

بوراکس چیست ؟

بوراکس یک ماده معدنی طبیعی با فرمول شیمیایی Na2B4O7 * 10H2O است. همچنین بوراکس به عنوان سدیم بورات یا  سدیم تترا بورات شناخته می شود. این یکی از مهمترین ترکیبات بور است. نام اتحادیه بین المللی شیمی خالص و کاربردی (IUPAC) بوراکس، سدیم تترا بورات دکاهیدرات. این محصول معدنی با رنگ سفید و به شکل پودر است. که برای چندین دهه به عنوان یک محصول تمیز کننده مورد استفاده قرار گرفته است. دی سدیم تترابورات (بوراکس) کد 106306.

بسیاری از خواص بوراکس از ترکیب آن به عنوان یک ترکیب بور ناشی می شود. بوراکس یک ماده معدنی و نمکی از اسید بوریک است و به شکل طبیعی به صورت یک ماده معدنی بلوری ظاهر می شود. بر اساس گفته های دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، بور یک عنصر شیمیایی متالوئیدی است .و دارای خواص”میانی بین کربن و آلومینیوم” است. بور بسیار نادر است، اما در بوراکس و کنیت یافت می شود.

خصوصیات عمومی دی سدیم تترابورات (بوراکس) کد 106306

بوراکس جامد، بدون بو می باشد، وزن آن 201.22 گرم در مول است. و در 741 درجه سانتیگراد ذوب می شود. بوراکس در حضور شیشه پایدار و غیر خورنده است. طبق آزمایشگاه علوم، این ماده با نمک های آلکالوئیدول، کلرید جیوه، سولفات روی و سایر نمک های فلزی سازگار نیست. همچنین با رطوبت سازگار نیست. دی سدیم تترابورات (بوراکس) کد 106306.

همچنین بوراکس به عنوان اسید بوریک،. نمک دی سدیم ،دی هیدرات سدیم تترابورات،.بورات سدیم، دکا هیدرات بورات سدیم، تترابورات سدیم .و دکاهیدرات سدیم تترا بورات نامیده می شود. این ماده معدنی کریستال های سفید، خاکستری، مایل به آبی یا سفید مایل به سبز است .و دارای حلالیت 6 گرم تا 100 گرم آب است. بورات سدیم چگالی 1.73 و نقطه جوش 320 درجه سانتیگراد دارد. دارای PH قلیایی است. دی سدیم تترابورات (بوراکس) کد 106306.

خواص و موارد استفادهدی سدیم تترابورات (بوراکس) کد 106306

طبق گزارش دانشگاه کالیفرنیا، بوراکس با کبالت، مس، کروم، منگنز و نیکل ترکیب شده. و ترکیبات رنگارنگی ایجاد می کند. به دلیل این خاصیت، از زمان قرون وسطی از این ماده معدنی به عنوان لعاب سفال استفاده می شده است. بوراکس همچنین پایه ضعیفی است. و در توسعه دهندگان عکاسی و راه حل های بافر استفاده می شود.

این ماده همچنین از مواد شوینده لباسشویی و شوینده های خانگی گرفته تا غذای گیاهان خانگی و خمیر دندان مخصوص سگها یک ماده تشکیل هنده است. به دلیل محتوای بور، بوراکس رسانای شیمیایی کمی دارد. که با گرم شدن بسیار افزایش می یابد. بور، در بعضی از دما، به عنوان یک نیمه هادی عمل می کند. طبق گفته دانشگاه کالیفرنیای آمریکا، این محصول برای .افزایش رسانایی به ژرمانیوم و سیلیسیم نیز افزوده می گردد. دی سدیم تترابورات (بوراکس) کد 106306.

تغذیه

بوراکس، به عنوان بورات سدیم، توسط برخی به دلیل دارا بودن بور به عنوان داروی هومیوپاتی استفاده می گردد. این روش های درمانی، اگر چه از نظر علمی ثابت نشده است، اما شامل تسکین تحریک دستگاه گوارش، ترشح بزاق زیاد و حالت تهوع است. طبق گزارش دانشگاه کالیفرنیا، ممکن است بور از نظر غذایی مهم باشد. به حفظ سطح هورمون ها و مواد معدنی لازم برای سلامت استخوان کمک می کند. این ماده همچنین در چرخه کلسیم گیاهان ضروری می باشد و اکثراً به عنوان کود به خاک فقیر بور اضافه می شود.

بوراکس به چه مواردی گفته می شود

کاربرد رایج اصلاح “بوراکس” به گروهی از ترکیبات مرتبط اشاره دارد. که از لحاظ محتوای آب متمایز می شوند:

 • بوراکس بی آب یا تترابوراکس سدیم (Na2B4O7)
 • پنتاهیدرات بوراکس ( Na2B4O7 . 5H2O)
 • دکان هیدرات بوراکس (Na2B4O7 . 10H2o)

بوراکس در مقابل اسیدبوریک

بوراکس و اسید بوریک دو ترکیب مرتبط با بور می باشند. ماده معدنی طبیعی که از زمین استخراج می گردد یا از کانسارهای تبخیر شده جمع می شود، بوراکس نامیده می شود. هنگام پردازش بوراکس، ماده شیمیایی خالصی که نتیجه آن اسید بوریک (H3BO3) است. بوراکس نمکی از اسید بوریک می باشد. در حالی که تفاوت هایی بین ترکیبات وجود دارد. هریک از دو ماده ی شیمیایی برای کنترل آفت و یا لجن بکار می روند. دی سدیم تترابورات (بوراکس) کد 106306.

در حال حاضر، مواد متشکل شده مدرن بیشتر جایگزین استفاده از بوراکس در پاک کننده ها و مواد آرایشی شده اند. مواد دیگری نیز این مواد را تشکیل می دهند. اما برخی از افراد همچنان به استفاده از بوراکس ادامه می دهند؛ به دلیل اینکه از آن به عنوان ماده ای “سبز “تبلیغ شده است. اما آیا می توان بی خطر باشد؟ دی سدیم تترابورات (بوراکس) کد 106306.

خطرات بوراکس برای پوست

بوراکس به عنوان یک محصول سبز به بازار عرضه می گردد. به این دلیل که فسفات یا کلر ندارد. در عوض، ماده اصلی آن تترابورات سدیم است، یک ماده معدنی طبیعی می باشد. در برخی اوقات افراد سدیم تترابورات – ماده اصلی در بورات – و اسید بوریک را که شامل خواص مشابه می باشند، اشتباه می گیرند. با این حال، اسید بوریک معمولا به عنوان سموم دفع آفات کاربرد دارد و نسبت به سدیم تترا بورات سمی تر می باشد. بنابراین باید با مراقبت های ویژه ای از این ماده استفاده گردد.

گرچه بوراکس می تواند طبیعی بوده باشد. اما این به آن معنی نیست که کاملا بی خطر بوده باشد. بوراکس اغلب در جعبه ای با برچسب احتیاط به کاربران هشدار می دهد. که این محصول تحریک کننده چشم می باشد. و در صورت بلعیدن ممکن است مضر باشد. در حالی که مردم بیشتر در خانه های خود در معرض خطر بوراکس قرار دارند، ممکن است. در محل کار خود مانند گارخانه ها یا کارخانه های استخراج و پالایش بوراکس نیز با آن روبرو شوند.

انستیتوملی بهداشت دریافته است که بوراکس با چندین اثر سوء بر سلامتی در انسان به همراه است. این موارد عبارتند از :

 • تحریک
 • مسائل هورمونی
 • سمی بودن
 • مرگ
 • تحریک
 • بثورات پوستی
 • استفراغ
 • عفونت دهان
 • سوزش چشم
 • مشکلات تنفسی
 • مشکلات هورمونی
 • حالت تهوع
 • قرار گرفتن در معرض بوراکس می تواند پوست یا چشم را تحریک نماید..و همچنین در صورت استنشاق یا قرار گرفتن در معرض بدن، بدن را تحریک نماید. طبق گزارشات مردمی که سوختگی ناشی از قرار گرفتن در معرض بوراکس در پوست آنها بوجود آمده است. دی سدیم تترابورات (بوراکس) کد 106306.
 • اعتقاد بر این است. که قرار گرفتن در معرض زیاد بوراکس و اسید بوریک (هورمون های بدن را مختل می کند) ممکن است آنها بخصوص تولید مثل مردان را کاهش دهند. تعداد اسپرم و میل جنسی را کاهش دهند.

دانشمندان در یک مطالعه دریافته اند که موشهایی که با بوراکس تغذیه می شوند. آتروفی بیضه ها یا اندام های تولید مثل را تجربه می کنند. در خانم ها بوراکس ممکن است تخمک گذاری و باروری را کاهش دهد. در حیوانات آزمایشگاهی باردار، مشخص شد که مواجه با بوراکس در سطح بالا از مرز جفت عبور می کند. و به رشد جنین آسیب می رساند و باعث وزن کم هنگام تولد می شود. دی سدیم تترابورات (بوراکس) کد 106306.

مسمومیت بادی سدیم تترابورات (بوراکس) کد 10630

در صورت بلعیده شدن و استنشاق بوراکس به سرعت در بدن تجزیه می شود. دانشمندان تماس با بوراکس – حتی از مواد آرایشی – را به آسیب اندام و مسمومیت های جدی مرتبط دانسته اند. دی سدیم تترابورات (بوراکس) کد 106306.

خطر مرگ

اگر کودکی خردسال به میزان 5 تا 10 گرم بوراکس بلیده باشد ممکن است. دچار استفراغ شدید، اسهال، شوک و مرگ شود. کودکان کوچک می توانند از طریق انتقال دستی به دهان در معرض بوراکس قرار بگیرند. بخصوص اگر آنها با لجن ساخته شده از بوراکس بازی کنند. یا در اطراف زمینی که سموم دفع آفات استفاده کرده اند می خزند.

دوزهای کشنده قرار گرفتن در معرض بوراکس برای بزرگسالان 10 تا 25 گرم تخمین زده شده است.

طبق بنیاد دیوید سوزوکی، بوراکس خطرات قابل توجهی برای سلامتی به همراه دارد. برای کاهش این خطر، افراد می توانند محصولات حاوی بوراکس را که معمولا استفاده می نمایند با گزینه های ایمن جایگزین کنند. برخی از گزینه های جایگزین برای بوراکس، شامل موارد زیر می باشد:

محصولات جایگزین بوراکس

 • مواد ضد عفونی کننده مانند پروکسید هیدروژن در درجه غذایی نصف لیمو، نمک، سرکه سفید و روغن های اساسی.
 • مواد شوینده لباس مانند سفید کننده اکسیژن مایع یا پودر شده، جوش شیرین.
 • جنبنده های کپک مانند نمک یا سرکه سفید. دی سدیم تترابورات (بوراکس) کد 106306.
 • مواد آرایشی حاوی مواد طبیعی غیر از بوراکس یا اسید بوریک است.
 • کانادا و اتحادیه اروپا استفاده از بوراکس را در برخی از محصولات آرایشی و بهداشتی محدود نموده و نیاز دارند که هر ماده حاوی این مواد برای استفاده در پوست شکسته یا آسیب دیده نا مناسب باشد. چنین مقررات ایمنی در ایالات متحده وجود ندارد. دی سدیم تترابورات (بوراکس) کد 106306.
نکات ایمنی در استفاده ازدی سدیم تترابورات (بوراکس) کد 106306
 • محصولاتی که حاوی بوراکس هستند استفاده نکنید.
 • از استنشاق پودر بوراکس با همیشه فاصله گرفتن از دهان خود داری نمایید.
 • در هنگام استفاده از بوراکس به عنوان ماده تمیز کننده در اطراف خانه، از دستکش استفاده کنید.
 • ناحیه ای را که تمیز می کنید پس از شستشو با بوراکس کاملا با آب بشویید.
 • پس از اینکه از بوراکس استفاده نمودید اگر روی پوستتان قرار گرفت، دستتان را با صابون شستشو دهید.
 • اطمینان حاصل نمایید که لباسهای شسته شده با بوراکس قبل از خشک شدن و پوشیدن کاملا شسته شده باشند.
 • هیچگاه بوراکس را در دسترس کودکان قرار ندهید.
 • استفاده از محصولات بوراکس و اسید بوریک در اطراف حیوانات خانگی خودداری کنید. این موضوع شامل اجتناب از استفاده از بوراکس به عنوان آفت کش در زمین هم می باشد، جایی که حیوانات خانگی ممکن است به طور معمول در معرض آن قرار بگیرند.
 • بوراکس را از چشم، بینی و دهان خود دور کنید. تا هنگام استفاده به عنوان ماده تمیز کننده، خطر مواجه با آن را به حداقل ممکن برسانید.
 • در هنگام کار با بوراکس، هر گونه زخم باز روی دست خود را بپوشانید. بوراکس از طریق زخم های باز روی پوست به راحتی جذب بدن می گردد، بنا بر این پوشاندن آنها می تواند خطر قرار گرفتن در معرض این ماده را کاهش دهد.
کاربردهایدی سدیم تترابورات (بوراکس) کد 106306

کاربرد اصلی در صنعت و روزمره

به عنوان یک عنصر اصلی، ویژگی های منحصر به فرد بور آن را به بهترین انتخاب.برای کاربردهای گسترده در صنایع مختلف تبدیل می کند. از شیشه اتومبیل تا چوب، عایق بندی تا کشاورزی – .بور و بورات تصفیه شده بوراکس در ایالات متحده برای بسیاری از محصولاتی که برای زندگی مدرن به آنها وابسته هستیم، ضروری می باشد. دی سدیم تترابورات (بوراکس) کد 106306.

تولید چسب و درزگیرها

توانایی بورات ها در تاثیر قلیایی بودن و قابلیت های اتصال عرضی شیمیایی، .آنها را به یک جزء عالی از چسب های نشاسته ای و یک عامل پپتز کننده در ساخت. چسب های پایه کازئین و دکسترین تبدیل می نماید.

صنعت کشاورزی

بور یک ریز مغزی است که برای رشد گیاه ضروری است . بور برای جذب مناسب عناصر درشت مغزی ضروری است و نقشی .اساسی در محافظت از سلامت خاک ،حمایت از کشاورزی. پایدار و افزایش تغذیه و عملکرد محصولات دارد.

باتری و خازن

بورات ها اجزای موجود در الکترولیت باطری های یونی لیتیوم .و ابر خازن ها می باشند. و در تیمار سطح آندهای گرافیتی باطری های یونی لیتیوم بررسی شده اند. دی سدیم تترابورات (بوراکس) کد 106306.

سرامیک، مینا و لعاب

بورات ها را می توان در فریت ها – مواد شیشه ای،. غنی از سیلیس که در تولید لعاب و مینا کاربرد دارد – گنجانیدن تا آنها را نا محلول کند. و به کاهش ویسکوزیته ششه کمک کند. این کار، باعث بر ارزش، براقیت، دوام و مقاومت شیمیایی می شود.

پاک کننده ها و شوینده ها

با افزایش قابلیت های لکه گیری و سفید کردن، تثبیت آنزیم ها، قلیایی بودن بافر، نرم شدن آب و افزایش عملکرد سورفاکتانت، استفاده از تمیز کردن بورات ها فراتر از لباس و در محل کار صنعتی است. دی سدیم تترابورات (بوراکس) کد 106306.

بازدارندگی در برابر آتش

محصولات Borax در ایالات متحده در انواع برنامه های ضد حریق، .از جمله برنامه های مبتنی بر پلیمر، محافظت از سلولز، .چوب و تخته سه لا مورد استفاده قرار می گیرند. دی سدیم تترابورات (بوراکس) کد 106306.

فایبر گلاس شیشه ای و نساجی

شیشه بور و سیلیکات مقاوم در برابر حرارت، مقاوم در برابر مواد شیمیایی، خراش و ضربه، ساخته شده با سیلیس و تری اکسید بور – قدرت و دوام .را در طیف وسیعی از محصولات از تلفن های همراه گرفته تا صفحات خورشیدی فراهم می نماید.

مایعات و روان کننده های صنعتی

قابلیت های ضد خوردگی، ضد میکروبی و متعادل سازی بورات، آنها را به ترکیبات مفیدی در فرمولاسیون مایعات صنعتی تبدیل می کند. از ترکیبات تمیز کننده گرفته تا روان کننده های دنده ای گرفته. تا متالورژی، بورات ها فرآیند های ساخت بی شمار را به راحتی روان می کنند. دی سدیم تترابورات (بوراکس) کد 106306.

عایق کاری

در فایبر گلاس (پشم شیشه) عایق، بورات ها نور مادون قرمز را جذب می کنند. و به طور قابل توجه ای عملکرد عایق را افزایش می دهند. از خاصیت ضد آتش بوراکس در محصولات عایق سلولزی نیز استفاده می گردد.

فلزات و طلا

بورات ها شار بسیار خوبی ایجاد می کنند. و به محافظت از فلزات آهنی در برابر اکسیداسیون کمک می کنند. در مواد نسوز، آنها به ایجاد ثبات و افزایش عمر مفید .آجرهای نسوز و مواد ریخته گری کمک می کنند. بورات ها به سخت شدن فولاد کمک کرده. و در تولید آلیاژهای متعدد، فلزات آمورف و آهنرباهای خاکی کمیاب مورد استفاده قرار می گیرند. و فولاد سخت بور، ایمنی فریم های خودکار را بهبود می بخشد. دی سدیم تترابورات (بوراکس) کد 106306.

انرژی هسته ای

بورات ها نقشی اساسی در بهره برداری از نیرو گاه های هسته ای دارند. و در ایمنی و کنترل رآکتورهای آب تحت فشار (PWR) بسیار ضروری هستند. از کاربید بور در میله  های کنترل نیز استفاده می گردد. و از بورات ها به عنوان بازدارنده های خوردگی و به عنوان یک ویژگی کلیدی در سیستم .خنک کننده هسته اضطراری استفاده می شود.

تولید نفت و گاز

قابلیت های اتصال متقابل بورات ها آنها را در صنعت نفت و گاز مفید می نماید. مایعات چاه روغن با ویسکوزیته بالا ساخته شده با بورات و سایر مواد می توانند به بازیابی روغن کمک نمایند.

کاربرد در صنعت دارو

در صنعت داروسازی بسیار مورد استفاده است.

پلیمرها

پلیمرها می توانند به راحتی مشتعل شده و بسوزند، به همین دلیل است. که برای افزودن استانداردهای ایمنی، اغلب به مواد افزودنی بازدارنده شعله نیاز است. یکی از بسیاری از کاربردهای تجاری بورات ها، بازدارندگی در برابر آتش است.

محافظت از چوب و موادکش

بورات ها و ترکیبات بور به منظور محافظت از آنها در برابر آتش، قارج ها .و آفات، در تولید چوب و محصولات چوبی با قیمت مناسب ،با دوام و محیط زیست مورد استفاده قرار می گیرند. دی سدیم تترابورات (بوراکس) کد 106306.

آرایشی و بهداشتی

در محصولات آرایشی و بهداشتی، بوراکس گاهی اوقات به عنوان یک امولسیون کننده، ماده بافر کننده یا نگهدارنده برای مرطوب کنندگی .محصولات، کرم ها، شامپوها، ژل ها، لسیون ها، پمپ های حمام، اسکراب ها و نمک های حمام استفاده می شود.

سایر محصولات

محلول های بورات یک مولفه مهم در بسیاری از محصولات دیگر، از جمله محصولات مراقبت شخصی، فن آوری اتو کاستیزاسیون بورات جزئی ثبت اختراع (PBAC)، خودروها، چرم، تخته گچ، سیم ها، فروش های نایلونی رنگ شده و مواد شیمیایی تصفیه آب است. بوراکس در تقویت کننده لباسشویی، صابون های دستی و برخی از انواع خمیر دندان وجود دارد. به خلاص شدن از شر لکه ها ف کپک زدن و کپک زدن در اطراف خانه کمک می کند. این می تواند .بوها را خنثی نموده و آب سخت را نرم کند.

همچنین بوراکس یک محصولی است. که با چسب و آب ترکیب شده و ساخت اسلایم برای کودکان، ماده ای مهم که بسیاری از کودکان از بازی با آن لذت می برند. را به وجود می آورد. بوراکس به تنهایی کاربردهای بسیاری دارد، بعلاوه ماده ی دیگری از محصولات دیگر است. دی سدیم تترابورات (بوراکس) کد 106306.

کاربرد بوراکس در چند محصول دیگر
 • از جمله محلول های بافر
 • بازدارنده های شعله
 • محصولات سفید کننده دندان
 • شیشه ، سرامیک و سفال
 • لعاب مینا
 • پیش ماده اسید بوریک
 • پروژه های علمی مانند آتش سبز رنگ ، لجن و کریستا بوراکس
 • آزمون تحلیلی ، آزمون مهره بوراکس
 • شار جوشکاری آهن و فولاد
قیمت – خرید  دی سدیم تترابورات (بوراکس) کد 106306

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات. کاربردسدیم استارچ گلیکولات صنعتی (مرک آلمان) می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید، جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته  و با کارشناسان  ما در ارتباط باشید. دی سدیم تترابورات (بوراکس) کد 106306.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت کاربرد دی سدیم تترابورات (بوراکس) کد 106306 میتوانید. از طریق کانال واتساپ شرکت.. با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

 

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)