دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

داکسی سایکلین هیکلات

ساختار شیمیایی: تتراسایکلین داکسی سایکلین هیکلات متعلق به نسل دوم آنتی بیوتیک های تتراسایکلین است. داکسی سایکلین هیکلات کمترین عوارض جانبی را پس از مصرف نشان می دهد. برای درمان استوماتیت آفتی راجعه (RAS) موثر است و باعث بهبود سریع می شود.

هیکلات داکسی سایکلین برای القای سلول های گلیوما و سلول های 293T کلیه جنینی انسان (HEK293T) استفاده شده است. داکسی سایکلین هیکلات یک مشتق مصنوعی اکسی تتراسایکلین است. از آن برای از بین بردن Borrelia burgdorferi و Anaplasma phagocytophilum در مخازن جوندگان و از بین بردن کنه های Ixodes scapularis استفاده شده است. این یک بازدارنده طیف وسیع است که برای مهار متالوپروتئینازهای ماتریکس  (MMP)، مانند کلاژناز نوع 1 در مطالعات بر روی بهبود زخم و بازسازی بافت استفاده می‌شود.

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی محصولات سیگماآلدریچ است که داکسی سایکلین هیکلات کد D9891  یکی از این موارد می باشد. این شرکت با ایجاد دفتر نمایندگی در کشور ترکیه واردات محصولات مرک و سیگماآلدریچ را میسر نموده تا بتواند مانع از ایجاد تحریم شده و محصولات شیمیایی را با انواع برندها به دست متقاضیان گرامی برساند.

شرکت دانش پژوهان شیمی  نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده خرید مواد شیمیایی سیگماآلدریچ  با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

داکسی سایکلین هیکلات

داکسی‌سایکلین هیکلات (Doxycycline Hyclate) یک نوع داروی آنتی‌بیوتیک از خانواده تتراسایکلین‌ها است که برای درمان عفونت‌های باکتریایی مختلف به کار می‌رود. این دارو به دلیل خواص ضد باکتریایی و وسیع طیفی که دارد، در بسیاری از عفونت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. داکسی‌سایکلین هیکلات اغلب به صورت قرص یا کپسول در دسترس است.

داکسی‌سایکلین هیکلات عملکرد خود را از طریق مهار سنتز پروتئین در باکتری‌ها انجام می‌دهد. این دارو با اتصال به زیرواحد 30S ریبوزوم باکتری، ترجمه و سنتز پروتئین‌ها را متوقف می‌کند که به نتیجه موجب مهار رشد و تکثیر باکتری‌ها می‌شود.

استفاده‌های عمده داکسی‌سایکلین هیکلات عبارتند از:

 • عفونت‌های تنفسی: مانند التهاب‌های حاد و مزمن دستگاه تنفسی، سینوزیت، برونشیت و عفونت‌های گلو.
 • عفونت‌های ادراری: مانند عفونت‌های مجاری ادراری و التهاب‌های حاد پروستات.
 • بیماری‌های جنسی: مانند کلامیدیا و گونوره (سیفیلیس).
 • بیماری‌های انتقالی توسط پشه‌ها: مانند مالاریا (در ترکیب با دیگر داروها).
 • عفونت‌های پوستی و بافت‌های نرم: مانند آکنه، رزا، سلولیت و عفونت‌های پوست جاذبه.
 • بیماری‌های منتقلی از حیوانات به انسان: مانند لائیموز.
 • بیماری لایم: داکسی‌سایکلین ممکن است برای درمان بیماری لایم (یک نوع عفونت باکتریایی منتقلی از پشه‌ها) نیز استفاده شود.
 • پیشگیری از مالاریا: در برخی موارد، داکسی‌سایکلین به عنوان یکی از داروهایی که جلوگیری از ابتلا به مالاریا را انجام می‌دهد، مورد استفاده قرار می‌گیرد. داکسی سایکلین هیکلات

استفاده از داکسی‌سایکلین هیکلات باید تحت نظر پزشک صورت گیرد، زیرا ممکن است تداخل با داروها و عوارض جانبی خاصی داشته باشد. همچنین، به دقت دستورات پزشک و دارویی را دنبال کنید. داکسی سایکلین هیکلات

داکسی سایکلین هیکلات-مشخصات محصول داکسی سایکلین هیکلات کد D9891

شرکت سیگما آلدریچ (Sigma) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات سیگما می توانید به وب سایت آنها به آدرس https://www.sigmaaldrich.com/ مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات سیگما دسترسی پیدا کنید.

 • نام ماده: داکسی سایکلین هیکلات
 • نام لاتین: Doxycycline hyclate
 • کد: D9891
 • مترادف(ها): 6-دزوکسی-5-هیدروکسی تتراسایکلین هیدروکلراید همی اتانولات همی هیدرات، داکسی سایکلین هیدروکلراید همی اتانولات همی هیدرات
 • فرمول تجربی (نشانگذاری تپه): C22H24N2O8 · HCl · 0.5H2O · 0.5C2H6O
 • شماره CAS: 24390-14-5
 • وزن مولکولی: 512.94
 • بیلشتاین: 5702728
 • شماره MDL: MFCD07357237
 • شناسه ماده PubChem: 57654124
 • NACRES: NA.85

خواص محصول

 • biological source: synthetic
 • Quality Level: 200
 • Assay
  ≥93.5% (HPLC)
  95.0-102.0% anhydrous basis (ethanol free based)
 • form: powder
 • color: yellow to yellow-green
 • mp: ~201 °C
 • solubility: water: soluble 50 mg/mL, clear, yellow-green
 • antibiotic activity spectrum
  Gram-negative bacteria
  Gram-positive bacteria
  mycoplasma
  parasites
 • Mode of action: protein synthesis | interferes
 • storage temp.: 2-8°C

بسته بندی

 • 1g
 • 5g
 • 10g
 • 25g
 • 100
داکسی سایکلین هیکلات

داکسی سایکلین هیکلات

کاربرد داکسی سایکلین هیکلات

داکسی‌سایکلین هیکلات (Doxycycline Hyclate) یک دارو آنتی‌بیوتیک از خانواده تتراسایکلین‌ها است که در موارد مختلف در پزشکی به کار می‌رود. این دارو خصوصاً به عنوان یک آنتی‌بیوتیک طیف وسیع استفاده می‌شود، یعنی می‌تواند در درمان عدیده‌ای از عفونت‌های باکتریایی متنوع مفید باشد. در زیر می‌توانید برخی از کاربردهای اصلی داکسی‌سایکلین هیکلات را بیان کنم:

عفونت‌های تنفسی: این دارو برای درمان التهاب‌های حاد و مزمن دستگاه تنفسی، سینوزیت، برونشیت و عفونت‌های گلویی مانند تنیلیت (تخمیر تاندون‌ها) مورد استفاده قرار می‌گیرد. داکسی سایکلین هیکلات

عفونت‌های ادراری: داکسی‌سایکلین ممکن است برای درمان التهاب‌های مجاری ادراری، عفونت‌های پروستات و عفونت‌های ادراری مورد استفاده قرار گیرد.

عفونت‌های بیماری‌های جنسی: این دارو می‌تواند در درمان بیماری‌های جنسی مثل کلامیدیا و گونوره (سیفیلیس) کمک کند.

بیماری‌های انتقالی از حشرات: داکسی‌سایکلین همچنین در پیشگیری از بیماری‌های انتقالی از حشرات مانند مالاریا استفاده می‌شود.

بیماری‌های پوستی و عفونت‌های بافت‌های نرم: از جمله استفاده‌های این دارو عبارتند از درمان آکنه، رزا، سلولیت، زخم‌های باز، و عفونت‌های پوست جاذبه. داکسی سایکلین هیکلات

بیماری لایم: داکسی‌سایکلین هیکلات ممکن است برای درمان بیماری لایم (یک نوع عفونت باکتریایی منتقلی از پشه‌ها) مورد استفاده قرار گیرد.

تحقیقات علمی و تشخیصی: داکسی‌سایکلین هیکلات می‌تواند در آزمایش‌ها و تحقیقات علمی به عنوان یک آنتی‌بیوتیک و محلول‌ساز برای تجزیه‌وتحلیل‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

همانند هر دارو دیگر، تجویز و مصرف داکسی‌سایکلین هیکلات باید توسط یک پزشک انجام شود و باید دستورات پزشکی و دارویی رعایت شود.

خرید و فروش داکسی سایکلین هیکلات کد D9891

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده داکسی سایکلین هیکلات کد D9891  با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

اقدامات بیوشیمی/فیزیول

داکسی سایکلین هیکلات پاسخ التهابی به بیماری لایم اسپیروکت Borrelia burgdorferi را مهار می کند. این یک مهارکننده طیف وسیع متالوپروتئینازهای ماتریکس در داخل بدن است.

داکسی‌سایکلین هیکلات (Doxycycline Hyclate) دارویی آنتی‌بیوتیک است که در تأثیر بر فرآیندهای بیوشیمی و فیزیولوژیکی در سطح سلولی نقش دارد. در زیر تعدادی از اقدامات بیوشیمی و فیزیولوژیکی داکسی‌سایکلین هیکلات آورده شده است:

مهار ترجمه پروتئین: داکسی‌سایکلین هیکلات با اتصال به زیرواحد 30S ریبوزوم باکتری، مهار ترجمه پروتئین‌ها را ایجاد می‌کند. این عمل باعث مهار سنتز پروتئین‌ها در باکتری‌ها می‌شود و تأثیر مثبتی بر کنترل عفونت‌های باکتریایی دارد.

مهار رشد باکتری‌ها: با مهار ترجمه پروتئین‌ها، داکسی‌سایکلین باعث تخمیر رشد و تکثیر باکتری‌ها می‌شود.

تأثیر بر ترکیب دی‌اکسی‌ریبوزوم‌ها: داکسی‌سایکلین هیکلات می‌تواند ترکیب دی‌اکسی‌ریبوزوم‌های باکتریایی را تغییر دهد که به تأثیر بر فعالیت ترجمه پروتئین‌ها و رشد سلولی منجر می‌شود.

مهار تولید پروتئین‌های مهم: داکسی‌سایکلین ممکن است ترجمه پروتئین‌های مهمی که برای فعالیت‌های بیوشیمیایی و فیزیولوژیکی سلولی ضروری هستند، مهار کند.

تأثیر بر رشد و پیشرفت میکروبی: به عنوان یک آنتی‌بیوتیک، داکسی‌سایکلین ممکن است با تخریب ممبران‌های سلولی، اختلال در ترکیبات سلولی و مهار فرآیندهای انتقال مواد مؤثر به کاهش رشد و تکثیر باکتری‌ها منجر شود.

در هر صورت، این اقدامات بیوشیمیایی و فیزیولوژیکی داکسی‌سایکلین هیکلات به دلیل تأثیرات مختلف آن بر سطح سلولی، به کنترل و درمان عفونت‌های باکتریایی کمک می‌کنند. برای استفاده ایمن و مؤثر از این دارو، تجویز و مصرف داکسی‌سایکلین باید تحت نظر یک پزشک انجام شود و دستورات پزشکی رعایت گردد.

داکسی سایکلین هیکلات-

داکسی سایکلین هیکلات-داکسی سایکلین هیکلات-min

مضرات استفاده از داکسی سایکلین هیکلات

استفاده از داکسی‌سایکلین هیکلات (Doxycycline Hyclate) ممکن است با مضرات و عوارض جانبی همراه باشد. این عوارض معمولاً در افراد مختلف ممکن است متفاوت باشد و به وابسته به وضعیت سلامت و شرایط پزشکی هر فرد متفاوت باشد. در زیر تعدادی از عوارض جانبی و مضرات احتمالی استفاده از داکسی‌سایکلین هیکلات آورده شده است:

تحریک معده و گوارش: داکسی‌سایکلین ممکن است باعث تحریک معده و مشکلات گوارشی مانند درد معده، تهوع، استفراغ و اسهال شود.

حساسیت پوستی: عوارض جانبی مانند تحریک پوست، خارش، قرمزی و آفت‌های پوستی ممکن است رخ دهند.

آسیب به کبد: مصرف بلندمدت داکسی‌سایکلین ممکن است به کبد آسیب برساند. افرادی که دارای مشکلات کبدی هستند، باید با احتیاط استفاده کنند.

اختلالات خونی: در موارد نادر، داکسی‌سایکلین ممکن است به اختلالات خونی مانند کاهش تعداد سلول‌های خونی (لکوپنی، ترومبوسیتوپنی) منجر شود.

تأثیر بر رشد استخوان: در کودکان جوان و نوجوانان، مصرف داکسی‌سایکلین ممکن است به تأخیر در رشد استخوان و دندان‌ها منجر شود.

حساسیت به نور: داکسی‌سایکلین ممکن است حساسیت به نور خورشید افزایش دهد و باعث سوختگی و ایجاد آفت‌های پوستی در پاسخ به نور مستقیم خورشید شود.

عفونت‌های قارچی: مصرف طولانی‌مدت داکسی‌سایکلین ممکن است به عفونت‌های قارچی دهان و دستگاه تناسلی مرتبط با عوامل قارچی منجر شود.

تحریک مخاطی: در برخی موارد، داکسی‌سایکلین ممکن است باعث تحریک مخاط‌ها و خشکی دهان شود.

توجه داشته باشید که این توضیحات تنها بخشی از عوارض جانبی و مضرات ممکن از داکسی‌سایکلین هیکلات هستند. قبل از شروع مصرف دارو، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و در صورتی که عوارض جانبی خاصی را تجربه می‌کنید، به پزشک خود اطلاع دهید. همچنین، دستورات پزشک را دقیقاً رعایت کنید تا از مضرات احتمالی جلوگیری شود.

قیمت -فروش داکسی سایکلین هیکلات کد D9891

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (سیگماآلدریچ) داکسی سایکلین هیکلات کد D9891  می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت خرید داکسی سایکلین هیکلات کد D9891  میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)