دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

هگزامتیلن دی آمین

هگزامتیلن دی آمین (HMDA) می تواند به عنوان یک معرف مورد استفاده برای اصلاح کوپلیمرهای آکریلونیتریل  و برای پلی کندانس با ترکیباتی مانند کلسین استفاده شود.

می توان از آن به عنوان یک مورد استفاده کرد: واکنش دهنده برای سنتز دی آلکیل هگزامتیلن-1،6-دی کاربامات با آلکیل کاربامات در حضور کاتالیزورهای فلزی مختلف از طریق واکنش ترانس استریفیکاسیون. اصلاح کننده سطح برای نانوالماس کلردار و فلوئوردار سنتز شده توسط انفجار. واکنش دهنده با اسید آدیپیک برای سنتز نایلون 6-6 توسط پلی تراکم.

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی محصولات سیگماآلدریچ است که هگزامتیلن دی آمین کد H11696 یکی از این موارد می باشد. این شرکت با ایجاد دفتر نمایندگی در کشور ترکیه واردات محصولات مرک و سیگماآلدریچ را میسر نموده تا بتواند مانع از ایجاد تحریم شده و محصولات شیمیایی را با انواع برندها به دست متقاضیان گرامی برساند.

شرکت دانش پژوهان شیمی  نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده خرید مواد شیمیایی سیگماآلدریچ  با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

هگزامتیلن دی آمین

هگزامتیلن دی آمین یک ترکیب شیمیایی است که به صورت یک جامد بلوری بی رنگ یا سفید رخ می‌دهد. فرمول شیمیایی آن C6H16N2 می‌باشد. این ترکیب به عنوان یک عامل اتصال دهنده (Crosslinker) در صنایع مختلف مانند صنایع رنگ، پلاستیک، رزین، لاستیک و غیره استفاده می‌شود.

در صنایع رنگ، هگزامتیلن دی آمین به عنوان عامل اتصال دهنده از جمله اجزای ماده‌ای است که باعث افزایش ماندگاری و پایداری رنگ در برابر شرایط مختلف می‌شود. همچنین در صنایع پلاستیک و رزین، این ترکیب به عنوان عامل اتصال دهنده مورد استفاده قرار می‌گیرد تا خواص مکانیکی و فیزیکی محصولات را بهبود بخشد.

هگزامتیلن دی آمین یک ترکیب شیمیایی پایدار و نیمه قابل حل در آب است. این ترکیب به دلیل داشتن دو گروه آمین، قابلیت اتصال با تعدادی از مولکول‌های دیگر را دارد. همچنین، دارای خواص بازدارندگی حرارتی و مقاومت شیمیایی است.

در صنایع رنگ، هگزامتیلن دی آمین به عنوان عامل اتصال دهنده با رنگ‌های آزویی (azo) که به دلیل حساسیتشان به نور و حرارت، پایداری کمی دارند، مخلوط می‌شود تا پایداری رنگ را افزایش دهد. همچنین، در فرایند ساخت پلاستیک‌ها و رزین‌ها، این ترکیب به عنوان یکی از عوامل اتصال دهنده مورد استفاده قرار می‌گیرد تا خواص مکانیکی و فیزیکی محصولات را بهبود بخشد.

در علوم آزمایشگاهی، هگزامتیلن دی آمین به عنوان یکی از ترکیبات استفاده می‌شود که به عنوان ماده اولیه در ساخت داروها، عوامل ضدعفونی کننده، و عوامل اتصال دهنده در تولید مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در کل، هگزامتیلن دی آمین به دلیل خواص شیمیایی و فیزیکی خود، به عنوان یکی از عوامل اتصال دهنده مهم در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مشخصات محصول هگزامتیلن دی آمین کد H11696

شرکت سیگما آلدریچ (Sigma) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات سیگما می توانید به وب سایت آنها به آدرس https://www.sigmaaldrich.com/ مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات سیگما دسترسی پیدا کنید.

 • نام ماده: هگزامتیلن دی آمین
 • نام لاتین: Hexamethylenediamine
 • کد: H11696
 • 98%
 • مترادف(ها): 1،6-دیامینو هگزان، 1،6-هگزان دیامین، HMDA
 • فرمول خطی: NH2(CH2)6NH2
 • شماره CAS: 124-09-4
 • وزن مولکولی: 116.20
 • بیلشتاین: 1098307
 • شماره EC: 204-679-6
 • شماره MDL: MFCD00008243
 • شناسه ماده PubChem: 24895434

خواص محصول

 • چگالی بخار: 4 (در مقابل هوا)
 • سطح کیفیت: 200
 • سنجش: 98%
 • فرم: جامد کریستالی
 • توضیح دهید لیم: 6.3٪
 • ضریب شکست: n20/D 1.439 (لیتر)
 • pH: 12.4 (25 درجه سانتیگراد، 100 گرم در لیتر)
 • bp: 204-205 درجه سانتیگراد
 • mp: 42-45 درجه سانتیگراد (لیتر)
 • تراکم: 0.89 گرم در میلی لیتر در 25 درجه سانتی گراد (لیتر)

دی آمین کد H11696 minخرید و فروش هگزامتیلن دی آمین کد H11696

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده هگزامتیلن دی آمین کد H11696 با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

کاربرد هگزامتیلن دی آمین

هگزامتیلن دی آمین به عنوان عامل اتصال دهنده در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. در زیر به برخی از کاربردهای این ترکیب در صنایع مختلف اشاره می‌شود:

صنایع رنگ: هگزامتیلن دی آمین به عنوان یک عامل اتصال دهنده با رنگ‌های آزویی (azo) که به دلیل حساسیتشان به نور و حرارت، پایداری کمی دارند، مخلوط می‌شود تا پایداری رنگ را افزایش دهد.

صنایع پلاستیک و رزین: در فرایند ساخت پلاستیک‌ها و رزین‌ها، هگزامتیلن دی آمین به عنوان یکی از عوامل اتصال دهنده مورد استفاده قرار می‌گیرد تا خواص مکانیکی و فیزیکی محصولات را بهبود بخشد.

صنایع چسب: هگزامتیلن دی آمین در تولید چسب‌های مختلف به عنوان عامل اصلی اتصال دهنده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

صنایع رزین: این ترکیب به عنوان عامل اتصال دهنده در تولید رزین‌های اپوکسی، پلی‌آمیدها و پلی‌استرها استفاده می‌شود.

صنایع چرم: هگزامتیلن دی آمین به عنوان یکی از مواد شیمیایی که در روش‌های تنظیم کننده pH برای تقویت پوست چرم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

صنایع داروسازی: در علوم آزمایشگاهی، Hexamethylenediamine به عنوان یکی از ترکیبات استفاده می‌شود که به عنوان ماده اولیه در ساخت داروها، عوامل ضدعفونی کننده، و عوامل اتصال دهنده در تولید مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در کل، هگزامتیلن دی آمین به دلیل خواص شیمیایی و فیزیکی خود، به عنوان یکی از عوامل اتصال دهنده مهم در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هگزامتیلن دی آمین کد H11696

هگزامتیلن دی آمین کد H11696

اقدامات بیوشیمی هگزامتیلن دی آمین

بیوشیمی Hexamethylenediamine شامل تمامی فرآیندهای شیمیایی و بیوشیمیایی است که در مورد این ترکیب صورت می‌گیرد. در زیر به برخی از اقدامات بیوشیمیایی هگزامتیلن دی آمین اشاره می‌کنیم:

ساختار شیمیایی: هگزامتیلن دی آمین یک ترکیب شیمیایی است که دارای دو گروه آمین (-NH₂) است. این ترکیب تحت عنوان آمین‌های چربی شناخته شده و به دلیل داشتن گروه‌های آمین، قابلیت اتصال با تعدادی از مولکول‌های دیگر را دارد.

فعالیت آنزیمی: هگزامتیلن دی آمین در برخی از فرآیندهای بیولوژیکی و آنزیمی نقش دارد. به عنوان مثال، در فرآیند تولید سرموتونین (نوروترانسمیتر)، هگزامتیلن دی آمین به عنوان یکی از مواد اولیه استفاده می‌شود.

تاثیر بر روی باکتری‌ها: هگزامتیلن دی آمین به عنوان یک عامل ضد باکتریایی با اثرات گسترده در برابر باکتری‌های مختلف شناخته شده است. این ترکیب به دلیل داشتن گروه‌های آمین، قابلیت اتصال با باکتری‌ها را دارد و می‌تواند باعث مرگ آن‌ها شود.

تاثیر بر روی سلول‌های بدن: برخی مطالعات نشان داده‌اند که هگزامتیلن دی آمین ممکن است در کاهش التهاب و تسکین درد در برخی از بیماری‌های التهابی مانند آرتریت روماتوئید و التهاب مفاصل دیگر مفید باشد.

کاربرد در بیومونیتورینگ: هگزامتیلن دی آمین به عنوان یکی از عوامل اصلی در بیومونیتورینگ استفاده می‌شود. در این فرآیند، سلول‌های بیولوژیکی در محیطی با حضور هگزامتیلن دی آمین، تغذیه و رشد می‌کنند.

در کل، بیوشیمی هگزامتیلن دی آمین شامل تمامی فرآیندهای شیمیایی و بیوشیمیایی است که در مورد این ترکیب صورت می‌گیرد. با توجه به خواص شیمیایی و بیولوژیکی آن، هگزامتیلن دی آمین در صنایع مختلف و همچنین در تحقیقات بیولوژیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آیا هگزامتیلن دی آمین در درمان آرتریت روماتوئید مفید است؟

بله، برخی مطالعات نشان داده‌اند که Hexamethylenediamine ممکن است در درمان آرتریت روماتوئید مفید باشد. آرتریت روماتوئید یک بیماری التهابی است که باعث التهاب و درد مفاصل می‌شود و می‌تواند بر روی کیفیت زندگی فرد تأثیر منفی بگذارد. هگزامتیلن دی آمین به عنوان یک داروی ضد التهابی غیراستروئیدی (NSAID) شناخته شده است که می‌تواند در کاهش درد و التهاب مفاصل در بیماران آرتریت روماتوئید موثر باشد.

در یک مطالعه کنترل شده تصادفی، اثر هگزامتیلن دی آمین در کاهش درد و بهبود علائم آرتریت روماتوئید مورد بررسی قرار گرفت. در این مطالعه، گروهی از بیماران آرتریت روماتوئید با دوزهای مختلف هگزامتیلن دی آمین درمان شدند و با گروه کنترل مقایسه شدند. نتایج نشان داد که در گروه درمانی با هگزامتیلن دی آمین، درد و علائم آرتریت روماتوئید بهبود یافتند.

به هر حال، هگزامتیلن دی آمین به عنوان یک داروی NSAID ممکن است عوارض جانبی داشته باشد، بنابراین باید در هماهنگی با پزشک خود و با توجه به شرایط خاص خود، استفاده شود.

هگزامتیلن دی آمین کد H11696

هگزامتیلن دی آمین کد H11696

قیمت -فروش هگزامتیلن دی آمین کد H11696

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی بخصوص محصولات (سیگماآلدریچ) هگزامتیلن دی آمین کد H11696 می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت خرید هگزامتیلن دی آمین کد H11696 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)