دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

آب HPLC (آب کارماتوگرافی)کد 115333

دانش پژوهان شیمی بزرگترین وارد کننده مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات نایاب و مرک آلمان می باشد. محصول آب HPLC (آب کارماتوگرافی)کد 115333 یکی از موارد وارداتی این شرکت محسوب می شود. این شرکت با فعالیت بیش از 3 دهه توانسته جایگاه ویژه ای در بین مصرف کنندگان و محققان داشته است. یکی از ویژگی های این شرکت واردات محصولات نایابی می باشد که معمولاً واردات آنها برای دیگر شرکت ها یا میسر نیست یا با مشکلات بسیاری مواجه است.

آب HPLC (آب کارماتوگرافی)کد 115333

در طول تصفیه، کیفیت آب فوق خالص به طور مداوم توسط یک سلول رسانایی دوم برای حفظ رسانایی 0.055 µS/cm (مطابق با مقاومت 18.2 MΩ x cm)، با جبران 25 درجه سانتی‌گراد کنترل می‌شود. سپس، در مرحله تصفیه نهایی، آب تصفیه شده از طریق یک فیلتر با درجه استریل نهایی تحویل داده می شود. این فرآیند به صورت شماتیک در شکل 1 نشان داده شده است.

به آب های خالص تر از آب مقطرکه هدایت الکتریکی آنها کمتر از 2میکروزیمنس بر سانتی متر باشد آب HPLC (آب کارماتوگرافی)

کد 115333 اطلاق می شود.

حداکثر خلوص آب از نظر هدایت الکتریکی تا 0.056 میکرو زیمنس می تواند برسد.

در تجزیه و تحلیل  آب HPLC (آب کارماتوگرافی) کد 115333، برای استفاده در تهیه مراحل موبایل و نمونه ها ضروری است.

اگر ناخالصی ها در یک فاز متحرک وجود داشته باشند، می توانند سیگنال های پس زمینه را افزایش دهند. که می توانند باعث افزایش سر و صدای پایه، رانش یا ایجاد پدیده های دیگر مانند قله های منفی یاناشناخته در هنگام شستشو شوند.

اگر ناخالصی ها شامل یک جزءهدف باشند که مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند. و می توانند روی مقادیر کمی نیز تاثیر بگذارند. برای جلوگیری از مقابله با چنین مشکلاتی، در مورد برخی اصول اولیه آب بحث می کند.

خلوص آب HPLC (آب کارماتوگرافی) کد 115333 چیست ؟

استاندارد JISK 0124:2013 قوانین کلی برای کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا موارد زیر (گزیده ای)را مشخص می کند.

آب مورد استفاده برای این استاندارد باید با ترکیبی از:

  • اسمز معکوس
  • تقطیر
  • تبادل یونی
  • تابش ماوراءبنفش
  • فیلتر یا روشهای دیگر تصفیه شود
  • دارای سطح کیفیت آب می باشد که در تجزیه و تحلیل هیچگونه دخالت ندارد.
  • کیفیت آب باید بر اساس مقادیر شاخص مانند مقاومت ویژه ماده آلی کل (TOC) یا مقادیرجذب ارزیابی شود.

در هنگام خرید آآب HPLC (آب کارماتوگرافی) کد 115333 به این موارد دقت کرد:

از چه آبی باید در کروماتوگرافی فاز معکوس استفاده شود؟

از انجا که کروماتوگرافی فاز معکوس، به طور معمول به عنوان یک روش برای تجزیه و تحلیل یا جداسازی مواد آلی استفاده می شود. آب مورد استفاده برای تهیه فازهای متحرک یا نمونه ها باید به اندازه کافی عاری از هرگونه ماده آلی باشد. میزان خلوص مورد نیاز بستگی به ردیاب خاص مورد استفاده دارد. آب HPLC (آب کارماتوگرافی)کد 115333

در صورت استفاده از ردیاب جذب ماوراءبنفش،معمولا از آب HPLC تجاری استفاده می شود. ناخالصی هایی با جذب در منطقه UV از آب مقطر  تجاری HPLC خارج شده و میزان جذب در مناطق با طول موج کوتاه تر تضمین می شود. و معمولا آب درجه HPLC بدون نگرانی قابل استفاده است. آب HPLC (آب کارماتوگرافی)کد 115333

اگر خودتان آب را تصفیه کنید، تقطیر و تصفیه تبادل یونی به تنهایی کافی نیست. در اینجا نیاز به یک سیستم تولید آب فوق العاده خالص توصیه می شود. در سالهای اخیر، روند استفاده از سیستم های تولید آب فوق العاده خالص است که می تواند با استفاده از تابش ماوراءبنفش برای تجزیه مواد آلی کل کربن آلییا TOC را کاهش دهد. آب HPLC (آب کارماتوگرافی)کد 115333

در یک مطالعه اخیر، منابع مختلف آب فوق خالص در کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا با آشکارسازهای آرایه دیودی (HPLC-DAD) و سیستم‌های طیف‌سنجی جرمی (MS) هنگامی که به عنوان شوینده در تعدادی آزمایش استفاده می‌شوند، مقایسه شدند. در سراسر صنعت عطر و طعم، محصولات متعددی از مواد خام ارگانیک مانند مرکبات، دانه‌های وانیل، شکوفه‌ها و سایر موادی که از گیاهان به دست می‌آیند، تشکیل شده‌اند. آب HP LC (آب کارماتوگرافی)کد 115333 سیستم‌های HPLC همراه با انواع آشکارسازها (مانند آشکارسازهای DAD، ضریب شکست (RI) یا طیف‌سنج‌های جرمی) برای کنترل کیفیت مواد خام ورودی آماده برای بازرسی و همچنین در تحقیق و توسعه محصولات جدید و کیفیت نهایی استفاده می‌شوند.

کنترل محصولات خروجی آب HPLC (آب کارماتوگرافی)کد 115333

تجزیه و تحلیل معمولی که هم در تحقیقات و هم در کنترل کیفیت انجام می شود با استفاده از HPLC-DAD ضروری است، به عنوان مثال، هنگام تعیین کمیت وانیلین در نمونه های مختلف (به عنوان مثال، عصاره وانیل، دانه های وانیل، شکلات، شکر وانیلین، نوشیدنی ها و طعم دهنده ها). علاوه بر تعیین کمیت آنالیت‌های خاص، روش‌های غربالگری برای تعیین مواد تا حدی ناشناخته موجود در محصولات طبیعی و عصاره‌های خام، از جمله، نقش مهمی در تحقیقات دارند. سیستم‌های کروماتوگرافی مایع (LC) بیشتر در چنین روش‌هایی استفاده می‌شوند و با ابزارهای با وضوح بالا (TOF)-MS جفت می‌شوند.

طفره رفتن از نویز بالای پس زمینه

آلاینده‌های موجود در شوینده می‌توانند پایه قابل توجهی از نویز ناشی از آشکارساز را ایجاد کنند، در نتیجه نسبت سیگنال به نویز (S/N) ضعیف‌تری از یک پیک ایجاد می‌کنند. به عنوان مثال، در DAD، چنین آلاینده هایی ترکیبات طبیعی هستند که نور را در محدوده UV/VIS جذب می کنند. غلظت یون‌ها (Na+، K+) در کاربردهای LC-MS باید در کمترین میزان ممکن حفظ شود تا از تشکیل ترکیب‌های افزایشی با آنالیت‌ها در طول یونیزاسیون جلوگیری شود. آلاینده‌های آبی که در فاز ثابت تصفیه می‌شوند، می‌توانند با درصد بیشتری از حلال آلی شسته شوند و به‌عنوان پیک‌های هم‌شرق ممکن در کروماتوگرام ظاهر شوند. در نتیجه، بسیاری از انواع آب فوق خالص به صورت جداگانه فیلتر شده و تصفیه شده در درجات مختلف (درجات HPLC و LC-MS) در مقیاس تجاری موجود هستند. آب HPLC (آب کارماتوگرافی)کد 115333 استفاده از آب تصفیه شده توسط سیستم های آب فوق خالص، مانند سیستم آب فوق خالص Arium® Mini Plus، جایگزین مناسبی برای درجات آبی است که معمولاً در بطری های 1 یا 2.5 لیتری پر می شوند. سیستم آب فوق خالص Arium® Mini Plus و نمودار جریان. برای افزایش وضوح این نمودار، شیرها و کنترل کننده های فرآیند حذف شده اند. آب HPLC (آب کارماتوگرافی)کد 115333 سیستم آب فوق خالص Arium® Mini Plus و نمودار جریان. برای افزایش وضوح این نمودار، شیرها و کنترل کننده های فرآیند حذف شده اند. (عکس و نمودار توسط Sartorius) آب HPLC (آب کارماتوگرافی)کد 115333 آب فوق خالص تازه تهیه شده توسط چنین سیستمی، برای ایجاد یک شوینده برای سیستم های HPLC-DAD و MS در آزمایش های مختلف با دو مارک آب بطری تجاری موجود که دارای درجه LC-MS هستند مقایسه شد. برای این منظور، سیگنال پس‌زمینه در کروماتوگرام – که معمولاً به‌عنوان خط پایه قابل تشخیص است. پس از یک فاز انباشتگی نسبتاً طولانی برای هر نمونه آب خاص مورد استفاده در سیستم کروماتوگرافی و شستشوی گرادیان متوالی بر روی دو آشکارساز مختلف (DAD- و TOF-) تجزیه و تحلیل شد. آب HPLC (آب کارماتوگرافی)کد 115333 علاوه بر این، تجزیه و تحلیل‌های معمول نماینده، مانند ارزیابی وانیلین توسط HPLC-DAD و غربالگری یک محصول طبیعی توسط LC-MS، با استفاده از سه منبع مختلف آب فوق‌خالص انجام شد و به عنوان بخشی از فاز متحرک مقایسه شد.

استفاده از Arium® Mini Plus برای تولید آب فوق خالص

برای تولید آب فوق خالص، Arium® Mini Plus را می توان به طور مستقیم به تغذیه آب لوله کشی برای یک فرآیند تصفیه دو مرحله ای متصل کرد. این سیستم فشرده در مرحله اولیه آب خالص، آب اسمز معکوس (آب RO) و در مرحله دوم آب فوق خالص ایجاد می کند. آب HPLC (آب کارماتوگرافی)کد 115333 از آنجایی که نرخ جریان کمتری در طول تصفیه RO حاصل می شود، و این مرحله یک اثر محدود کننده بر چنین نرخ هایی دارد، کیسه Arium® به عنوان یک مخزن بین دو مرحله متصل می شود. آب HPLC (آب کارماتوگرافی)کد 115333 در مرحله اول سیستم Arium® Mini Plus، آب تغذیه از ورودی سیستم به یک کارتریج پیش تصفیه و به یک ماژول RO با استفاده از یک پمپ دیافراگمی منتقل می شود. ماژول RO از دو خروجی تشکیل شده است، یکی برای جریان کنسانتره و دیگری برای جریان نفوذ. آب HPLC (آب کارماتوگرافی)کد 115333 مسیر جریان دوم و خروجی سیستم برای تخلیه آب استخراج شده از جریان تصفیه RO، “آب رد شده” متصل می شوند. جریان تراوش آب تصفیه شده RO (یعنی آب خالص) است که کیسه را پر می کند و در طول فرآیند توسط یک سلول رسانایی تنظیم می شود. آب HPLC (آب کارماتوگرافی)کد 115333 در مرحله دوم پایین دست، آب خالص جمع آوری شده توسط یک پمپ اضافی از کیسه به کارتریج تصفیه واقعی برای تولید آب فوق خالص منتقل می شود. آب HPLC (آب کارماتوگرافی)کد 115333 در اینجا، آب خالص با یک لامپ UV اختیاری (که دارای طول موج های اکسید کننده به ترتیب 185 نانومتر و 254 نانومتر است) و با عبور از یک کارتریج به آب فوق خالص تبدیل می شود. آب HPLC (آب کارماتوگرافی)کد 115333

پر شده با کربن فعال و رزین تبادل یونی.

در طول تصفیه، کیفیت آب فوق خالص به طور مداوم توسط یک سلول رسانایی دوم برای حفظ رسانایی 0.055 µS/cm (مطابق با مقاومت 18.2 MΩ x cm)، با جبران 25 درجه سانتی‌گراد کنترل می‌شود. آب HPLC (آب کارماتوگرافی)کد 115333 سپس، در مرحله تصفیه نهایی، آب تصفیه شده از طریق یک فیلتر با درجه استریل نهایی تحویل داده می شود.

قیمت – فروش آب HPLC

شرکت دانش پژهان شیمی  یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات مرک آلمان آب HPLC (آب کارماتوگرافی) کد 115333 است. که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است.

شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید، یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر و استعلام سریع قیمت آب HPLC (آب کارماتوگرافی) کد 115333 را میتوانید، از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

   

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)