دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

Lسیستئین هیدروکلراید

Lسیستئین هیدروکلراید کد 102735 یک ترکیب شیمیایی است که شامل سیستئین، یک اسید آمینه، و یون هیدروکلراید می‌شود. سیستئین یکی از 20 اسید آمینه اصلی است که در ساختار پروتئین‌ها شرکت دارد. این ترکیب به صورت پودر سفید یا بلورهای کوچک در دسترس است.سیستئین یک اسید آمینه مهم برای سلول‌ها است و در ترکیب پروتئین‌ها، آنتی‌اکسیدانها، و دیگر ترکیبات بیولوژیکی شرکت دارد.

هیدروکلراید نیز یک ترکیب شیمیایی است که از یون هیدروکلرید تشکیل شده است و به عنوان یک نمک موجود است. سیستئین هیدروکلراید ممکن است در مکمل‌های غذایی یا به عنوان یک اجزاء در تحقیقات علمی و داروسازی مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از آن ممکن است در حوزه‌های مختلف از جمله تحقیقات بیوشیمیایی و تولید داروها صورت بگیرد.

شرکت دانش پژوهان شیمی واردکننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. Lسیستئین هیدروکلراید کد 102735 یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

Lسیستئین هیدروکلراید چیست؟

Lسیستئین هیدروکلراید کد 102735 منوهیدرات یک ترکیب شیمیایی است که حاوی سیستئین، اسید آمینه مهم در ساختار پروتئین‌ها، و یون هیدروکلراید می‌باشد. این ترکیب به صورت پودر یا بلورهای کوچک دست‌یافته و در تحقیقات علمی و صنعت داروسازی به کار می‌رود.

سیستئین، با گروه تیول، نقش اساسی در تشکیل پیوندهای دی‌سولفیدی دارد که برای ساختاردهی پروتئین‌ها اساسی است. هیدروکلراید، به عنوان نمک این ترکیب، تشکیل شده از یون هیدروکلرید را نشان می‌دهد.

ماده L-Cysteine hydrochloride monohydrate معمولاً در تحقیقات بیوشیمیایی، تولید داروها، و صنایع غذایی به عنوان یک اجزاء مورد استفاده قرار می‌گیرد. خواص آن شامل توانایی در تسریع فرآیند هضم و افزایش ارزش تغذیه‌ای در برخی از محصولات غذایی نیز می‌شود.

Lسیستئین هیدروکلراید-

مشخصات ماده Lسیستئین هیدروکلراید

 • کد: 102735
 • نام ماده: Lسیستئین هیدروکلراید
 • نام لاتین: L-Cysteine hydrochloride monohydrate
 • مترادف: Cys, L-Cysteinium Chloride Monohydrate, L-Cysteine Hydrochloride, Monohydrate
 • CAS: 7048-04-6
 •  EC Number: 200-157-7
 • Molar Mass: 175.60 g/mol
 • Hill Formula: C₃H₈ClNO₂S * H₂O
 • Grade: Ph Eur,JP,USP
 • بسته بندی: 100g – 1kg

 ساختار L-Cysteine hydrochloride monohydrate

ساختار شیمیایی L-Cysteine hydrochloride monohydrate شامل سیستئین، یک اسید آمینه، است که به شکل نمک هیدروکلراید و با یک جزء آب منوهیدرات در دسترس است. ساختار این ترکیب به صورت زیر می‌باشد:

NH2CH2CH(2SH)COOH

این ساختار نشان‌دهندهٔ اتصال اسید آمینه سیستئین با یک گروه هیدروکلراید و حضور یک جزء آب در ترکیب می‌باشد. این ماده به دلیل حاوی گروه تیول (SH) در ساختار، در فرآیندهای بیوشیمیایی و تشکیل پیوندهای دی‌سولفیدی در ساختار پروتئین‌ها و آنتی‌اکسیدان‌ها نقش دارد.

_ساختار L-Cysteine hydrochloride monohydrate-min

کاربرد L-Cysteine hydrochloride monohydrate

سیستئین هیدروکلراید منوهیدرات به عنوان یک ماده شیمیایی با کاربردهای متعدد در حوزه‌های مختلف به کار می‌رود. این ماده در زمینه‌های مختلف علمی و صنعتی کاربردهای متنوعی دارد:

 • صنایع داروسازی: سیستئین هیدروکلراید منوهیدرات به عنوان یک اجزاء مهم در تولید داروها مورد استفاده قرار می‌گیرد، به‌ویژه در داروهای مرتبط با ساختار پروتئین‌ها و آنتی‌اکسیدان‌ها.
 • صنایع غذایی: در صنایع غذایی، این ماده به دلیل توانایی در تسریع فرآیند هضم و افزایش ارزش تغذیه‌ای محصولات، به عنوان یک افزودنی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • تحقیقات بیوشیمیایی: در تحقیقات علمی و بیوشیمیایی، سیستئین هیدروکلراید منوهیدرات به عنوان یک ماده اساسی برای مطالعه ترکیبات پروتئینی و تاثیرات آنتی‌اکسیدانی به کار می‌رود.
 • صنایع آرایشی و بهداشتی: در تولید محصولات آرایشی و بهداشتی نیز از این ماده به عنوان یک عامل مرطوب‌کننده و ترمیم‌کننده پوست استفاده می‌شود.

استفاده‌های متنوع این ماده در صنایع مختلف نشان از اهمیت آن در تولید محصولات با کیفیت و مفید در حوزه‌های مختلف دارد.

خرید Lسیستئین هیدروکلراید کد 102735

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان و نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده های با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید Lسیستئین هیدروکلراید کد 102735 با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. 

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

کاربرد L-Cysteine hydrochloride monohydrate

سیستئین هیدروکلراید منوهیدرات به عنوان یک ماده شیمیایی با کاربردهای متعدد در حوزه‌های مختلف به کار می‌رود. این ماده در زمینه‌های مختلف علمی و صنعتی کاربردهای متنوعی دارد:

 1. صنایع داروسازی: سیستئین هیدروکلراید منوهیدرات به عنوان یک اجزاء مهم در تولید داروها مورد استفاده قرار می‌گیرد، به‌ویژه در داروهای مرتبط با ساختار پروتئین‌ها و آنتی‌اکسیدان‌ها.
 2. صنایع غذایی: در صنایع غذایی، این ماده به دلیل توانایی در تسریع فرآیند هضم و افزایش ارزش تغذیه‌ای محصولات، به عنوان یک افزودنی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 3. تحقیقات بیوشیمیایی: در تحقیقات علمی و بیوشیمیایی، سیستئین هیدروکلراید منوهیدرات به عنوان یک ماده اساسی برای مطالعه ترکیبات پروتئینی و تاثیرات آنتی‌اکسیدانی به کار می‌رود.
 4. صنایع آرایشی و بهداشتی: در تولید محصولات آرایشی و بهداشتی نیز از این ماده به عنوان یک عامل مرطوب‌کننده و ترمیم‌کننده پوست استفاده می‌شود.

استفاده‌های متنوع این ماده در صنایع مختلف نشان از اهمیت آن در تولید محصولات با کیفیت و مفید در حوزه‌های مختلف دارد.

فروش Lسیستئین هیدروکلراید کد 102735
قیمت – فروش Lسیستئین هیدروکلراید کد 102735

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص فروش  Lسیستئین هیدروکلراید کد 102735 می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت Lسیستئین هیدروکلراید کد 102735 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)