دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

ال-اسپارتیک اسید

ال-اسپارتیک اسید به عنوان یکی از اجزای محیط های ریزش مصنوعی برای کشت مخمرهای جوانه زده استفاده شده است. همچنین برای مطالعه گلوکونئوژنز غیر آنزیمی استفاده شده است.

انتقال دهنده عصبی اصلی برای تحریک سریع سیناپسی. اسید آسپارتیک یک اسید آمینه غیر ضروری است. در چرخه اوره، چرخه کربس و در متابولیسم DNA نقش دارد.

ال-اسپارتیک اسید یک اسید آمینه ضروری است که جزء پروتئین موجودات زنده است. اسید آسپارتیک به دلیل نقشی که در بسیاری از فرآیندهای حیاتی دارد از اهمیت بیولوژیکی بالایی برخوردار است.

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی محصولات سیگماآلدریچ است که ال-اسپارتیک اسید کد A9256  یکی از این موارد می باشد. این شرکت با ایجاد دفتر نمایندگی در کشور ترکیه واردات محصولات مرک و سیگماآلدریچ را میسر نموده تا بتواند مانع از ایجاد تحریم شده و محصولات شیمیایی را با انواع برندها به دست متقاضیان گرامی برساند.

شرکت دانش پژوهان شیمی  نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده خرید مواد شیمیایی سیگماآلدریچ  با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

ال-اسپارتیک اسید

الاسپارتیک اسید یک اسید آمینه ضروری است که جزء پروتئین موجودات زنده است. اسید آسپارتیک به دلیل نقشی که در بسیاری از فرآیندهای حیاتی دارد از اهمیت بیولوژیکی بالایی برخوردار است. در اینجا اطلاعاتی در مورد ال-اسپارتیک اسید آمده است:

 1. تشکیل پروتئین: ال-اسپارتیک اسید یکی از اسیدهای آمینه ضروری است که در تشکیل پروتئین استفاده می شود. اسید آسپارتیک برای ساخت زنجیره های پروتئینی به سایر اسیدهای آمینه متصل می شود.
 2. نقش در انرژی: اسید D-اسپارتیک را می توان به اگزالواستات تبدیل کرد، ترکیبی که در چرخه های کربس (چرخه های اسید استیک) مربوط به تولید انرژی در میتوکندری سلولی دخیل است.
 3. نقش در سایر فرآیندهای متابولیک: اسید آسپارتیک همچنین در چندین مسیر متابولیک از جمله تشکیل اسیدهای نوکلئوتیدی (مانند آدنوزین دی فسفات) و تشکیل برخی اسیدهای چرب و کتون ها نقش دارد.
 4. کاربردهای صنعتی: اسید آسپارتیک را می توان در صنایع غذایی و دارویی به عنوان یک عامل اسیدی و طعم دهنده طبیعی استفاده کرد. همچنین در ساخت برخی از محصولات شیمیایی استفاده می شود.

ال-اسپارتیک اسید بخشی ضروری از سنتز پروتئین و سیستم های حیاتی است و نقش مهمی در حمایت از عملکردهای بدن و پاسخ به فرآیندهای بیولوژیکی مختلف دارد.

مشخصات محصول ال-اسپارتیک اسید

شرکت سیگما آلدریچ (Sigma) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات سیگما می توانید به وب سایت آنها به آدرس https://www.sigmaaldrich.com/ مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات سیگما دسترسی پیدا کنید.

 • نام ماده: ال-اسپارتیک اسید
 • نام لاتین: L-Aspartic acid
 • کد: A9256
 • درجه معرف، ≥98٪ (HPLC)
 • مترادف(ها): (S)-(+)-آمینوسوکسینیک اسید، (S)-آمینوبوتاندیوئیک اسید
 • فرمول خطی: HO2CCH2CH(NH2)CO2H
 • شماره CAS: 56-84-8
 • وزن مولکولی: 133.10
 • بیلشتاین: 1723530
 • شماره EC: 200-291-6
 • شماره MDL: MFCD00002616
 • eCl@ss: 32160406
 • شناسه ماده PubChem: 24277948
 • NACRES: NA.26

ال-اسپارتیک اسید

خواص محصول

 • grade: reagent grade
 • Quality Level: 200
 • Assay: ≥98% (HPLC)
 • form: powder, crystals or chunks
 • color: white to off-white
 • mp: >300 °C (dec.) (lit.)
 • solubility
  H2O: 5 mg/mL
  0.5 M HCl: 50 mg/mL (with heat)
  1 M NaOH: 50 mg/mL
 • SMILES string: N[C@@H](CC(O)=O)C(O)=O
 • InChI: 1S/C4H7NO4/c5-2(4(8)9)1-3(6)7/h2H,1,5H2,(H,6,7)(H,8,9)/t2-/m0/s1
 • InChI key: CKLJMWTZIZZHCS-REOHCLBHSA-N

بسته بندی

 • 100g
 • 500g
 • 1kg
 • 5kg
ال-اسپارتیک اسید

ال-اسپارتیک اسید

کاربرد ال-اسپارتیک اسید

ال-اسپارتیک اسید کاربردها و کاربردهای زیادی در زمینه های مختلف دارد. در اینجا برخی از کاربردهای اصلی اسید آسپارتیک آورده شده است:

 • صنایع غذایی: اسید آسپارتیک به عنوان یک عامل اسیدی و طعم دهنده طبیعی در صنایع غذایی استفاده می شود. می تواند به بهبود طعم و بافت محصولات غذایی کمک کند.
 • صنایع شیمیایی: از اسید آسپارتیک در ساخت برخی محصولات شیمیایی مانند پلاستیک و الیاف استفاده می شود و همچنین می توان از آن در واکنش های تهیه ترکیبات شیمیایی استفاده کرد.
 • کاربردهای پزشکی: از اسید آسپارتیک می توان در تهیه برخی داروها و فرآورده های پزشکی استفاده کرد. همچنین ممکن است برای آماده سازی حمل و نقل بیولوژیکی برای تحویل مواد مغذی یا درمان های خاص استفاده شود.
 • تحقیقات علمی: اسید آسپارتیک به عنوان یکی از اجزای ضروری روش های کشت سلولی و بافتی در زمینه تحقیقات علمی و کاربردهای پزشکی به منظور فراهم آوردن شرایط مناسب برای رشد و تداوم سلول ها مورد استفاده قرار می گیرد.
 • تهیه ترکیبات شیمیایی: اسید آسپارتیک را می توان به عنوان ترکیب اولیه در تهیه انواع ترکیبات شیمیایی، چه برای اهداف صنعتی و چه تحقیقاتی، استفاده کرد.
 • مکمل غذایی: اسید D-aspartic گاهی اوقات به عنوان یک مکمل غذایی برای تقویت انرژی و انگیزه استفاده می شود. با این حال، قبل از مصرف هر مکمل غذایی، باید با یک متخصص تغذیه مشورت شود.

لطفاً توجه داشته باشید که ال-اسپارتیک اسید باید با احتیاط با توجه به برچسب‌ها و دستورالعمل‌های مناسب استفاده شود و قبل از استفاده از آن در هر کاربرد پزشکی یا تغذیه با پزشک متخصص مشورت کنید.

خرید و فروش ال-اسپارتیک اسید

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده ال-اسپارتیک اسید کد A9256  با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

اقدامات بیوشیمی محصول ال-اسپارتیک اسید

ال-اسپارتیک اسید یک اسید آمینه ضروری است و در چندین فرآیند بیوشیمیایی در موجودات زنده نقش دارد. در اینجا چند معرفی مهم بیوشیمیایی اسید آسپارتیک آورده شده است:

 1. مشارکت در تشکیل پروتئین: اسید آسپارتیک به عنوان یک جزء ضروری در سنتز پروتئین ها شرکت می کند. در طول فرآیند ترجمه پیام رسان هسته ای توسط ریبوزوم ها در زنجیره های پپتیدی قرار می گیرد.
 2. مشارکت در چرخه اسید استیک (Krebs): اسید آسپارتیک را می توان به اگزالواستات تبدیل کرد که یک مرحله ضروری در چرخه اسید استیک است. این چرخه نقش مهمی در تولید انرژی از گلوکز و اسیدهای چرب دارد.
 3. تبدیل به آسپارتات: اسید آسپارتیک را می توان به آسپارتات تبدیل کرد که یک ترکیب مهم در چندین مسیر متابولیکی مانند چرخه آسپارتات است که یک چرخه بیولوژیکی است که شامل چندین واکنش متابولیک است.
 4. مشارکت در تشکیل نوکلئوتیدها: اسید آسپارتیک به عنوان یک جزء ضروری در تشکیل برخی نوکلئوتیدها مانند آدنوزین دی فسفات (ADP) و گوانوزین دی فسفات (GDP) استفاده می شود.
 5. مشارکت در تشکیل اسیدهای چرب: اسید آسپارتیک در تشکیل برخی از اسیدهای چرب شرکت می کند و می تواند منبع کربن و نیتروژن در این فرآیند باشد.

تشکیل همزمان سایر ترکیبات: اسید آسپارتیک در تشکیل انواع دیگر ترکیبات شیمیایی و مولکول های زیستی استفاده می شود.

این مقدمات بیوشیمیایی نقش ال-اسپارتیک اسید را در بسیاری از فرآیندهای بیولوژیکی مهم در موجودات زنده، چه در شکل گیری پروتئین ها، تولید انرژی یا سازگاری با محیط، روشن می کند.

ال-اسپارتیک اسید

ال-اسپارتیک اسید

اثرات مضر استفاده از اسید ال-اسپارتیک

اگرچه اسید آسپارتیک برای موجودات زنده ضروری است و چرخه های بیولوژیکی مهمی دارد، اما استفاده نامناسب از آن می تواند منجر به برخی مشکلات شود. در اینجا چند نکته در مورد عوارض جانبی احتمالی اسید آسپارتیک آورده شده است:

 • تداخلات دارویی: توجه داشته باشید که مصرف مکمل های اسید آسپارتیک در دوزهای بیش از حد یا با داروهای دیگری که ممکن است با آنها تداخل داشته باشند، می تواند منجر به تداخل دارویی ناخواسته شود.
 • برهمکنش با اسید سمی قلب (mao heun): همانطور که در زمینه قبلی ذکر شد، اسید آسپارتیک ممکن است منجر به برهمکنش با اسید سمی قلب (mao heun) شود که ممکن است منجر به تشکیل ترکیبات مضر شود.
 • تأثیر بر تعادل pH: مصرف مقادیر زیاد اسید آسپارتیک ممکن است منجر به افزایش تجمع اسیدیته در بدن شود که ممکن است بر سلامت کلی تأثیر بگذارد، به ویژه برای کسانی که مشکلات سلامتی خاصی دارند.
 • تحریک افزایش فعالیت انتقال دهنده های عصبی: مصرف بیش از حد اسید آسپارتیک ممکن است منجر به افزایش فعالیت انتقال دهنده های عصبی شود که می تواند منجر به مشکلاتی مانند اضطراب و استرس شود.
 • واکنش های آلرژیک: در برخی موارد ممکن است واکنش های آلرژیک یا آلرژیک به اسید آسپارتیک وجود داشته باشد.

لطفا توجه داشته باشید که استفاده از D-aspartic acid باید مطابق با دستورالعمل ها و دستورالعمل های مناسب و با نظر یک متخصص پزشکی یا تغذیه باشد. از مصرف بیش از حد یا نامناسب اسید آسپارتیک بدون توصیه پزشکی قبلی باید اجتناب شود.

قیمت -فروش ال-اسپارتیک اسید

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (سیگماآلدریچ) ال-اسپارتیک اسید کد A9256  می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت خرید ال-اسپارتیک اسید کد A9256  میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)