دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

اکسیدلانتانیم (III)

اکسیدلانتانیم (III) TLa2O3 یک نیمه رسانای باند پهن از نوع p است که به آن سسکوئی اکسید لانتانیم نیز می‌گویند. این تنها اکسید لانتانید با پوسته خالی Ln-4f است و به طور گسترده برای تهیه مواد نوری، دی الکتریک ها و سرامیک های رسانا استفاده می شود. La2O3 همچنین می تواند به عنوان یک کاتالیزور در بسیاری از تبدیلات آلی استفاده شود.
کاربرد

اکسیدلانتانیم (III) مقاومت قلیایی شیشه را بهبود می بخشد و به دلیل ضریب شکست بالا و پراکندگی کم، به طور گسترده در تهیه لنزهای دوربین و تلسکوپ، عینک های جاذب مادون قرمز و سایر فیبرهای نوری خاص استفاده می شود. به عنوان مثال، می توان از آن به عنوان ماده اولیه برای تهیه شیشه La2O3-CaO-B2O3-SiO2 برای محافظت تشخیصی اشعه ایکس استفاده کرد.

می توان از آن برای تهیه پوشش های مانع حرارتی با ضریب انبساط حرارتی بالا و هدایت حرارتی کم استفاده کرد.

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی محصولات سیگماآلدریچ است که اکسیدلانتانیم (III) کد L4000  یکی از این موارد می باشد. این شرکت با ایجاد دفتر نمایندگی در کشور ترکیه واردات محصولات مرک و سیگماآلدریچ را میسر نموده تا بتواند مانع از ایجاد تحریم شده و محصولات شیمیایی را با انواع برندها به دست متقاضیان گرامی برساند.

شرکت دانش پژوهان شیمی  نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده خرید مواد شیمیایی سیگماآلدریچ  با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

اکسیدلانتانیم (III)

اکسیدلانتانیم (III) یک ترکیب شیمیایی است که از عنصر شیمیایی لانتانیم و اکسیژن تشکیل شده است. همچنین به عنوان اکسید لانتانیم یا اکسید لانتانیم (III) شناخته می شود. عدد رومی “III” نشان دهنده عدد اکسیداسیون عنصر لانتانیم در این ترکیب است که 3+ است.

فرمول شیمیایی اکسید لانتانیم (III) La2O3 است

ساختار کریستالی این ترکیب به صورت کریستال های سه اکسیده (سه ظرفیتی) و بیشتر به رنگ سفید متمایل به زرد است و با خواص شیمیایی و فیزیکی متمایز آن متمایز می شود.

اکسیدلانتانیم (III) در صنایع الکتریکی و الکترونیکی و همچنین در فرآیندهای تولید شیشه های نوری، مواد نسوز و سرامیک ها استفاده می شود، جایی که خواص نوری و الکتریکی منحصر به فرد آن دلیل استفاده از آن در این کاربردها است. همچنین گاهی اوقات در برخی از فرآیندهای شیمیایی و تحلیلی استفاده می شود.

مشخصات محصول اکسیدلانتانیم (III) کد L4000

شرکت سیگما آلدریچ (Sigma) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات سیگما می توانید به وب سایت آنها به آدرس https://www.sigmaaldrich.com/ مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات سیگما دسترسی پیدا کنید.

 • نام ماده: اکسیدلانتانیم (III)
 • نام لاتین: Lanthanum(III) oxide
 • کد: L4000
 • ≥99.9٪
 • مترادف(ها): لانتانا، لانتانیم سسکوئی اکسید، لانتانیم تری اکسید
 • فرمول خطی: La2O3
 • شماره CAS: 1312-81-8
 • وزن مولکولی: 325.81
 • شماره EC: 215-200-5
 • شماره MDL: MFCD00011071
 • شناسه ماده PubChem: 57654328
 • NACRES: NA.23
اکسیدلانتانیم (III)

اکسیدلانتانیم (III)

خواص محصول

 • Assay: ≥99.9%
 • form: powder
 • reaction suitability
  reagent type: catalyst
  core: lanthanum
 • density: 6.51 g/mL at 25 °C (lit.)
 • application(s): battery manufacturing
 • SMILES string: O=[La]O[La]=O
 • InChI: 1S/2La.3O
 • InChI key: KTUFCUMIWABKDW-UHFFFAOYSA-N

بسته بندی

 • 100 گرم
 • 250 گرم
 • 500 گرم
 • 1 کیلوگرم
اکسیدلانتانیم (III)

اکسیدلانتانیم (III)

کاربرد اکسیدلانتانیم (III)

اکسید لانتانیم (III) به دلیل خواص منحصر به فرد خود کاربردهای صنعتی و تکنولوژیکی زیادی دارد و مهمترین کاربردهای آن عبارتند از:

شیشه نوری: اکسید لانتانیم (III) در ساخت شیشه های نوری مورد استفاده در لنزها، دوربین های دوچشمی و فیبرهای نوری استفاده می شود. لانتانیم خواص انکساری و پراکندگی نور را بهبود می بخشد که به بهبود کیفیت تصویر و عملکرد نوری کمک می کند.

مواد نسوز: اکسید لانتانیم (III) به برخی از مواد نسوز مانند مواد مورد استفاده در ساخت سرامیک ها و پوشش های نسوز اضافه می شود تا مقاومت آنها در برابر حرارت و خوردگی بهبود یابد.

نیمه هادی ها: اکسید لانتانیم (III) را می توان در برخی کاربردهای الکترونیکی به عنوان یک لایه عایق یا لایه دی الکتریک در نیمه هادی ها و دستگاه های الکترونیکی استفاده کرد.

کاتالیزور: اکسید لانتانیم (III) می تواند به عنوان کاتالیزور در برخی از فرآیندهای شیمیایی مانند تبدیل مواد خام به محصولات نهایی یا در فرآیندهای کاتالیزوری استفاده شود.

پوشش های سرامیکی: اکسید لانتانیوم (III) در ساخت برخی از پوشش های سرامیکی استفاده می شود که به بهبود مقاومت در برابر خوردگی و حرارت آنها کمک می کند.

تجزیه و تحلیل شیمیایی: اکسید لانتانیم (III) را می توان در تجزیه و تحلیل شیمیایی برای شناسایی برخی ترکیبات شیمیایی دیگر استفاده کرد.

خاطرنشان می شود که استفاده از اکسید لانتانیم (III) ممکن است با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی و تحقیقات علمی تغییر کند و توسعه یابد. بنابراین، ممکن است در آینده کاربردهای جدیدی برای این ترکیب پدیدار شود.

خرید و فروش اکسیدلانتانیم (III) کد L4000

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده اکسیدلانتانیم (III) کد L4000 با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

اقدامات بیوشیمی لانتانیم اکسید(III)

تا تاریخ مشخص شده سپتامبر 2021، هیچ کاربرد بیوشیمیایی خاصی از اکسید آنتی تانیم (III) در بدن انسان به طور کامل نشان داده نشده است. با این حال، برخی از ترکیبات لانتانید، از جمله اکسید لانتانیم (III)، در تحقیقات پزشکی و بیولوژیکی مورد آزمایش قرار می‌گیرند تا بفهمند چگونه بر فرآیندها و فعل و انفعالات بیولوژیکی تأثیر می‌گذارند.

شایان ذکر است که لانتانیدها از جمله لانتانیم فلزات کمیاب با خواص شیمیایی خاص خود هستند و به همین دلیل کاربرد آنها در زمینه های مختلف از جمله کاربردهای بیولوژیکی در حال بررسی است. با این حال، این مطالعات هنوز در مراحل اولیه هستند و هیچ کاربرد خاصی برای اکسیدلانتانیم (III) در زمینه پزشکی یا بیولوژیکی شناسایی نشده است.

لازم به ذکر است که استفاده از مواد شیمیایی از جمله لانتانیوم و ترکیبات آن مستلزم رعایت احتیاطات شیمیایی و ایمنی است. اگر از ترکیبات لانتانید یا اکسیدلانتانیم (III) در تحقیقات یا آزمایشات بیولوژیکی استفاده می شود، باید با احتیاط مطابق با دستورالعمل های دقیق و مقررات بهداشتی و زیست محیطی انجام شود.

از آنجایی که دانش علمی ممکن است در طول زمان تغییر کند، مهم است که در جریان آخرین تحقیقات و مطالعات منتشر شده در مورد کاربردهای اکسیدلانتانیم (III) در زمینه های بیولوژیکی و پزشکی قرار بگیرید. برای اطلاع از آخرین اطلاعات در این زمینه می توان مجلات علمی و منابع تحقیقاتی معتبر را بررسی کرد.

اکسیدلانتانیم (III)

اکسیدلانتانیم (III)

نحوه تولید لانتانیم اکسید(III)

تولید اکسیدلانتانیم (III) مستلزم استخراج لانتانیم از سنگ معدن طبیعی حاوی این عنصر و سپس تبدیل آن به فرم اکسید مورد نیاز (III) است. راه های مختلفی برای دستیابی به این هدف وجود دارد، از جمله موارد زیر:

استخراج لانتانیوم: لانتانیم ابتدا از سنگ معدن طبیعی حاوی این عنصر استخراج می شود. لانتانیوم یک عنصر کمیاب است و معمولاً در درصد کمی در زمین یافت می شود، بنابراین از مواد معدنی مانند مونازیت، باستنت، سریت و غیره استخراج می شود.

تبدیل لانتانیم به اکسید (III): پس از استخراج لانتانیم به شکل اکسید (III) تبدیل می شود. راه های مختلفی برای رسیدن به این هدف وجود دارد، از جمله:

آ. تجزیه حرارتی: لانتانیم استخراج شده در حضور اکسیژن تا دمای بالا گرم می شود که آن را به اکسید لانتانیم (III) تبدیل می کند.

ب. رسوب شیمیایی: از مواد شیمیایی خاصی می توان برای کمک به تبدیل لانتانیم به اکسید (III) با تشکیل رسوبات اکسیدی عنصر استفاده کرد.

خالص سازی اکسیدلانتانیم (III): پس از تبدیل لانتانیم به اکسید (III)، ماده ممکن است حاوی ناخالصی ها و عناصر دیگر باشد. اکسید لانتانیم (III) با استفاده از فرآیندهای فیلتر کردن، تصفیه و کریستالیزاسیون برای به دست آوردن یک ماده خالص خالص می شود.

لازم به ذکر است که فرآیند تولید اکسید لانتانیوم (III) نیازمند حرفه ای بودن بالا و استفاده از تکنیک های پیشرفته و تجهیزات تخصصی است. لانتانیم و بقیه لانتانیدها در کاربردهای مختلفی به عنوان مواد کمیاب مورد استفاده قرار می‌گیرند و به همین دلیل آماده‌سازی و خالص‌سازی آنها فرآیندهای پیچیده و مهمی برای اطمینان از کیفیت و کارایی آنها در کاربردهای مختلف است.

قیمت -فروش اکسیدلانتانیم (III) کد L4000

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (سیگماآلدریچ) اکسیدلانتانیم (III) کد L4000 می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت خرید اکسیدلانتانیم (III) کد L4000 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)