راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

شماره های تماس:

66859216 – 66859220

09129618292

لیکوپن

دانش پژوهان شیمی وارد کننده و توضیع کننده مواد شیمیایی اورجینال بخصوص محصولات نایاب درایران است. لیکوپن یکی از این موارد است که می توانید از این شرکت تهیه نمایید. همانطور که می دانید سیگماآلدریچ یکی از بزرگترین تولید کنندگان و توضیع کنندگان مواد شیمیایی در دنیا به شمار می رود.

لیکوپن

مشخصات محصول لیکوپن

 • کد : 75051
 • نام محصول : لیکوپن
 • فرمول تجربی : C40H56
 • شماره CAS : 502-65-8
 • وزن مولکولی : 536.87
 • شماره EC : 207-949-1
 • شماره MDL : MFCD00017350
 • شناسه ماده PubChem : 329766093
 • NACRES : NA.24

لیکوپن

 

بهبود پایداری لیکوپن از تخریب شیمیایی در امولسیون های نوشیدنی مدل: تاثیر اندازه گروه آبدوست امولسیفایر و قطبیت آنتی اکسیدانی.

غذاها (بازل، سوئیس) (28-07-2020)

 • جین هیوک کیم
 • سونگ جون چوی

PMID32707864

خلاصه اول سنتز لیکوپن

پایداری شیمیایی مواد زیست فعال چربی دوست محصور شده در امولسیون ها می تواند تحت تأثیر ویژگی های سطحی قطرات امولسیون و همچنین توانایی آنتی اکسیدان های موجود در امولسیون برای جلوگیری از تخریب ترکیبات محصور شده باشد. بنابراین، این مطالعه اثرات ویژگی‌های سطحی امولسیون‌ها و قطبیت آنتی‌اکسیدان‌ها را بر پایداری ذخیره‌سازی لیکوپن در امولسیون‌ها ارزیابی کرد.

امولسیون هایی با 5% (وزنی) روغن حاوی لیکوپن (امولسیون 30 میکرومول بر کیلوگرم) با استفاده از یک سری امولسیفایرهای پلی اتیلن گلیکول آسیل اتر از طریق میکروسیال سازی تهیه شد. تغییر در محتوای لیکوپن در امولسیون ها توسط کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا بررسی شد.

یافته‌های ما نشان می‌دهد که اندازه (یا طول) گروه آبدوست امولسیون‌کننده‌ها و غلظت امولسیفایر در لایه سطحی نقشی، هرچند جزئی، در کنترل پایداری ذخیره‌سازی این ماده محصور شده در امولسیون‌ها بازی می‌کند. آنتی اکسیدان های لیپوفیل (ترت-بوتیل هیدروکینون (TBHQ)) و آمفیفیلیک (لوریل گالات) به طور مشابه، پایداری ذخیره سازی آن را در امولسیون های ناشی از تخریب با واسطه اسید و رادیکال، مستقل از ویژگی های لایه های سطحی امولسیون ها، بهبود بخشیدند.

با این حال، TBHQ تخریب لیکوپن در امولسیون‌ها را به طور موثرتری نسبت به لوریل گالات تحت شرایطی که برای تسریع تجزیه اسیدی لیکوپن در نظر گرفته شده است، مهار کرد. بنابراین، یافته‌های ما می‌تواند اطلاعات مفیدی در مورد اینکه چه نوع امولسیفایرها و آنتی‌اکسیدان‌هایی را می‌توان برای تهیه امولسیون‌های غذایی که قادر به به حداکثر رساندن پایداری این ماده محصور شده در آن هستند، ارائه کرد.

سنتز دوم لیکوپن

لیکوپن و سلامت قلب

تحقیقات تغذیه و مواد غذایی مولکولی (16-03-2012)

 • فولکر بوهم

PMID22419532

خلاصه

بیماری های قلبی عروقی (CVDs) علت اصلی مرگ و میر انسان در کشورهای توسعه یافته است. بیومارکرهای خاص در این زمینه نشانگرهای التهاب، وضعیت چربی، ترومبوز و استرس اکسیداتیو هستند. یک توصیه برای پیشگیری از CVD افزایش مصرف میوه ها و سبزیجات به عنوان منابع خوب محصولات گیاهی ثانویه است، به عنوان مثال.

کاروتنوئیدها این بررسی با هدف نشان دادن ارتباط بین این ماده، یکی از کاروتنوئیدهای اصلی در رژیم غذایی انسان، و پیشگیری از بیماری‌های قلبی با جستجوی داده‌های اپیدمیولوژیک، نتایج حاصل از آزمایش‌های آزمایشگاهی و نتایج حاصل از مطالعات in vivo (مطالعات حیوانی و آزمایش‌های مداخله‌ای انسانی) انجام شد.

علاوه بر این، پتنت ها و محصولات در زمینه پیشگیری از لیکوپن و CVD با تاکید ویژه بر ادعاهای سلامت مورد بحث قرار خواهند گرفت. داده‌های اپیدمیولوژیک، داده‌های آزمایشگاهی و نتایج آزمایش‌های حیوانی تا حدی مکانیسم‌های پیشگیرانه امیدوارکننده این ماده را نشان دادند. در مقابل، تا کنون، مطالعات مداخله انسانی عمدتاً هیچ گونه پیشگیری از CVD را نشان نداده اند.

با این حال، هنوز یک وضعیت دلگرم کننده وجود دارد که نکاتی درباره اثرات آنتی اکسیدانی و همچنین ضد التهابی این ماده ارائه می دهد. این مکانیسم ها می توانند زمینه ای برای اثرات محافظتی قلبی گوجه فرنگی و فرآورده های گوجه فرنگی باشند. به طور خلاصه، تحقیقات زیادی در آینده مورد نیاز است تا نتایج قابل اعتمادی برای ایجاد این اثرات پیشگیرانه CVD ارائه شود.

لیکوپنقیمت و فروش لیکوپن سیگماآلدریچ

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی در ایران می باشد. محصولاتی همچون لیکوپن و سیگماآلدریچ را می توانید از این شرکت تهیه نمایید. دانش پژوهان شیمی با فعالیتی بیش از 3 دهه توانسته جایگاهی ویژه در بین محققان و مصرف کنندگان مواد شیمیایی داشته باشد. دلیل این ویژگی اصلی بودن محصولات و همچنین واردات محصولات نایابیست که شرکت های دیگر توان واردات آن را ندارند.

با توجه به شرایط تحریم ها و مشکلات فراوانی که داشته ایم  توانستیم مواد شیمیایی دانشگاهها و شرکت های داروسازی را وارد و به دست متقاضیان محترم برسانیم. یکی از این موارد تنوع اقلام در مواد شیمیایی است که فضا و انبارهای بزرگی را می طلبد و همچنین برای نگهداری محصولات با شرایط دمایی نیاز به سردخانه و یخچالهای فراوان، همچنین نیروی کار مجرب دارد. اکنون با پشتیبانی مشتریان همیشگی و دلگرمی به رضایتمندی شما عزیزان توانستیم از این مشکلات عبور نماییم.

برای سفارش و استعلام محصولات خود می توانید به دو روش ابتدا نام و مشخصات مواد مورد نظر خود را به شماره همراه شرکت ارسال نموده یا با کارشناسان ما در بخش فروش تماس حاصل نموده تا در کمترین زمان ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمایید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)