دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

ملاتونین

دانش پژوهان شیمی وارد کننده و توضیع کننده مواد شیمیایی اورجینال بخصوص محصولات نایاب درایران است. ملاتونین کد 814537 یکی از این محصولات می باشد. شما می توانید محصولات و اطلاعات تاریخچه کمپانی مرک آلمان را از این شرکت تهیه نمایید. همانطور که می دانید مرک یکی از بزرگترین تولید کنندگان و توضیع کنندگان مواد شیمیایی در دنیا به شمار می رود.

ملاتونین

مشخصات محصول :ملاتونین

 • نام محصول: ملاتونین
 • کد: 814537
 • بسته بندی: 1 گرم
 • مترادف: N-Acetyl-5-methoxytryptamine
 • CAS: 73-31-4
 • EC: 200-797-7
 • جرم مولی: 232.28 g/mol
 • فرمول هیل: C13H16N2O2

مشخصات فیزیکولوژی ملاتونین

ملاتونین یک هورمون طبیعی در بدن است که توسط غده پینه‌ای تولید می‌شود و نقش مهمی در تنظیم الگوی خواب و بیداری انسان دارد. سیگما الدریچ نیز یک شرکت دارویی است که محصولات مختلفی را با هدف تسهیل خواب و بیداری ساخته و به بازار عرضه می‌کند.

ملاتونین سیگما آلدریچ:8.14537

 • برای سنتز
 • مترادف (ه): ملاتونین، N-Acetyl-5-methoxytryptamin
 • فرمول تجربی (نشانگذاری تپه):C13H16N2O2
 • CAS-Nummer:73-31-4
 • Molekulargewicht:232.28
 • MDL-Nummer:MFCD00005655
 • EG-Index-Nummer:200-797-7

ملاتونین چیست؟

ملاتونین یک هورمون عصبی مهم است که واسطه ریتم شبانه روزی و چرخه خواب است. به این ترتیب، این مکمل محبوب و در دسترس برای درمان و پیشگیری از اختلالات مرتبط با خواب از جمله بی خوابی و جت لگ است. این مطالعه ملاتونین را در 30 مکمل تجاری شامل مارک‌ها و اشکال مختلف و مکمل‌های غربالگری شده برای حضور سروتونین تعیین کرد.

آیا مصرف ملاتونین برای همه مناسب است؟

مصرف ملاتونین برای همه مناسب نیست و بهتر است قبل از مصرف آن با پزشک خود مشورت کنید. افرادی که دارای برخی از بیماری‌ها مانند افسردگی، اختلالات خواب، بیماری‌های اعصاب و روان، بیماری‌های کبدی، بیماری‌های قلبی، بیماری‌های خونی و داروهای خاصی مصرف می‌کنند، قبل از مصرف این محصول باید با پزشک خود مشورت کنند.

همچنین، مصرف ملاتونین در برخی شرایط ممکن است باعث عوارض جانبی شود، مانند سردرد، گیجی، افزایش خطر خونریزی، کاهش ضربان قلب و افزایش سطح قند خون در برخی افراد می‌شود. بنابر این مصرف ملاتونین باید با دقت و زیر نظر پزشک صورت گیرد.ملاتونین

مواد و روش های ملاتونین

در مجموع 31 مکمل توسط کروماتوگرافی مایع فوق العاده با تشخیص الکتروشیمیایی برای تعیین کمیت ملاتونین و سروتونین مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. وجود سروتونین از طریق آنالیز توسط کروماتوگرافی مایع فوق عملکرد با تشخیص طیف سنجی جرمی تایید شد.

محتوای ملاتونین

محتوای ملاتونین در محدوده -83٪ تا +478٪ از محتوای برچسب گذاری شده بود. علاوه بر این، متغیر لات به لات در یک محصول خاص تا 465 درصد تغییر کرده است. به نظر نمی رسد که این تنوع با سازنده یا نوع محصول مرتبط باشد. علاوه بر این، سروتونین (5-هیدروکسی تریپتامین)، یک ایندول آمین مرتبط و ماده کنترل شده مورد استفاده در درمان چندین اختلال عصبی، در هشت مکمل در سطوح 1 تا 75 میکروگرم شناسایی شد.

محتوای این ماده در بیش از 71 درصد مکمل‌ها با 10 درصد حاشیه ادعای برچسب مطابقت نداشت و 26 درصد دیگر حاوی سروتونین بودند. مهم است که پزشکان و بیماران به کیفیت مکمل های مورد استفاده در درمان اختلالات خواب اطمینان داشته باشند. برای رفع این مشکل، تولیدکنندگان به کنترل‌های بیشتری نیاز دارند تا اطمینان حاصل شود که مکمل‌های این محصول هم ادعای برچسب آنها را برآورده می‌کنند و هم عاری از آلاینده‌هایی مانند سروتونین هستند.ملاتونین

تفسیر:

Erland LA، Saxena PK. محصولات و مکمل های سلامت طبیعی ملاتونین: وجود سروتونین و تنوع قابل توجه محتوای ملاتونین. جی کلین اسلیپ مد. 2017؛ 13 (2): 275-281.

کاربرد ملاتونین

ملاتونین (N-acetyl-5-methoxytryptamine) یک ایندول آمین است که توسط غده صنوبری پستانداران به عنوان یک هورمون عصبی تولید می‌شود، اما از آن زمان تقریباً در تمام کلاسه‌های زندگی که شامل مهره‌داران و بی مهرگان، باکتری‌ها، قارچ‌ها، جلبک‌ها و گیاهان می‌شود، یافت شده است. 1،2 در تمام پادشاهی ها ملاتونین از اسید آمینه معطر تریپتوفان تولید می شود.

در سیستم پستانداران، بیوسنتز سپس از طریق هیدروکسیلاسیون به 5-هیدروکسی تریپتوفان و به دنبال آن دکربوکسیلاسیون برای تشکیل سروتونین (5-هیدروکسی تریپتامین) ادامه می یابد.3 در سیستم گیاهی مراحل هیدروکسیلاسیون و دکربوکسیلاسیون معکوس شده و سنتز سروتونین از طریق متابولیک میانی تریپتام 4 پیش می رود. چندین مسیر جایگزین شناسایی شده است، مسیر بیوسنتزی اولیه برای ملاتونین سپس از سروتونین به N-استیل سروتونین به ملاتونین ادامه می یابد و شامل افزودن یک گروه متوکسی و N-استیل به سروتونین است.

نقش اصلی این ماده در مهره داران است. تنظیم ریتم‌های شبانه‌روزی، و به‌ویژه برای انسان‌ها چرخه خواب، آن را به مکملی رایج برای درمان اختلالات مرتبط با خواب مانند بی‌خوابی، اضطراب، و جت لگ تبدیل می‌کند. بنابراین، به‌راحتی برای خرید در دسترس است.

پیشخوانی از اکثر داروخانه ها و داروخانه ها، با مجموعه متنوعی از فرمولاسیون های موجود از جمله مایعات طعم دار، قرص ها و نوارهای با انحلال سریع، ژل مایع سنتی و قرص های جامد، و حتی کپسول های حاوی مخلوط پیچیده ای از ویتامین ها، مواد معدنی و عصاره های گیاهی کامل.

از آنجا که ملاتونین در برخی شرایط ذخیره سازی ناپایدار است و این محصول به طور طبیعی در گیاهان دارویی وجود دارد، این مشکلات احتمالی را ایجاد می کند که ممکن است منجر به تخریب یا اصلاح محتوای ملاتونین در این مکمل ها شود، به خصوص با چنین تنوع گسترده ای از مکمل ها. ماتریس ها.13

خرید و فروش ملاتونین کد 814537

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده ملاتونین با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. مرکاپتو -1- اندکانول -11

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

خلاصه ای مختصر

دانش فعلی/ دلیل مطالعه:ملاتونین یک هورمون عصبی مهم است که واسطه ریتم شبانه روزی و چرخه خواب است. به این ترتیب، این مکمل محبوب و در دسترس برای درمان و پیشگیری از اختلالات مرتبط با خواب است. از آنجایی که این فرآورده‌ها اغلب خود تجویز می‌شوند، مهم است که برچسب‌ها آموزنده و معرف محصول باشند، یعنی این محصولات عاری از آلاینده‌ها باشند و مقادیر ادعای برچسب برای ماده فعال دقیق باشد.

تاثیر مطالعه: محصولات مورد بررسی در این مطالعه تنوع قابل توجهی در محتوای ملاتونین را در مقایسه با مقادیر نشان‌دار نشان دادند و یک ماده کنترل‌شده، سروتونین، در بخش قابل‌توجهی از مکمل‌های آزمایش‌شده یافت شد. این نگرانی‌های سلامتی بالقوه فوری را ایجاد می‌کند زیرا مصرف این محصولات به صلاحدید مصرف‌کننده است و اغلب بر اساس اطلاعات برچسب است و نیاز به آموزش بیمار و تعیین مشخصات و استانداردسازی جامع مکمل‌های این ماده و روش‌های تهیه آنها را برجسته می‌کند.

محتوای واقعی ملاتونین مکمل های معمولی این ماده بدون نسخه را استخراج کنید. به عنوان یک اندازه گیری تاییدی، تمام مکمل های این ماده نیز برای حضور ایندول آمین مرتبط، سروتونین غربالگری شدند. نتایج تجزیه و تحلیل ما از مکمل‌های این محصول، تنوع قابل‌توجهی در محتوای ملاتونین و جالب‌تر از آن وجود سروتونین در بسیاری از محصولات را نشان داد.

مواد و روش ها

تمام محصولات مورد بررسی در این مطالعه از فروشگاه‌های مواد غذایی و داروخانه‌های محلی در گوئلف، انتاریو خریداری شدند. مکمل های آزمایش شده شامل 16 مارک مختلف بودند و شامل نمونه ای نماینده از فرمولاسیون بودند. به عنوان مثال، مایع، کپسول، قرص.

برای نمونه های جامد، پنج قرص یا کپسول وزن شده و سپس به پودر ریز تبدیل شد و معادل یک دوز وزن شده و استخراج شد. سروتونین و ملاتونین از نمونه‌ها در متانول 100% (گرید LC، فیشر علمی، کانادا) استخراج شدند، فیلتر شدند (0.45 میکرومولار، EMD Millipore) و در آب Milli-Q تا غلظت ملاتونین نهایی 1.5 تا 5 میکروگرم در میلی‌لیتر قبل از تزریق (رقت نهایی = 1000 بار برای نمونه های 1.5 تا 5 میلی گرمی، رقت نهایی = 2000 بار برای نمونه های 10 میلی گرمی). تمامی نمونه ها در سه تکرار تهیه شدند. نمونه های مایع مستقیماً رقیق و تزریق شدند.

ادامه 

نمونه‌ها بر روی کروماتوگرافی مایع فوق عملکرد Waters Acquity (UPLC) با آشکارساز الکتروشیمیایی ESA Coulochem III با سلول فوق‌تحلیلی کولومتری (Thermo Scientific، ایالات متحده) اجرا شدند. برای تعیین کمیت ملاتونین، 10 میکرولیتر از نمونه به صورت ایزوکراتیک (25٪ متانول، 75٪ 100 میلی مولار استات سدیم (سیگما-آلدریچ، کانادا) و 100 میلی مولار اسید سیتریک (سیگما-آلدریچ، کانادا) بر روی ستون Waters Acquity UPLC HSS T3 اجرا شد.

2.1 × 50 میلی‌متر، 1.8 میکرومتر) با سرعت جریان 0.4 میلی‌لیتر در دقیقه، دمای ستون 35 درجه سانتی‌گراد و پتانسیل آشکارساز الکتروشیمیایی 50 میلی‌ولت (غربالگری)، و 850 میلی‌ولت (تحلیلی)، 1 میکرو آمپر؛ ملاتونین شسته شده در 4 دقیقه. ترکیب فاز متحرک تجزیه و تحلیل سروتونین به 5٪ متانول، 95٪ 100 میلی مولار استات سدیم با 100 میلی مولار اسید سیتریک، سروتونین شسته شده در 1.88 دقیقه تنظیم شد.

استانداردهای معتبر ملاتونین

نمونه ها با استفاده از استانداردهای معتبر ملاتونین(سیگما آلدریچ، کانادا) و سروتونین (آلفا ایسر، ایالات متحده آمریکا) اندازه گیری شدند. حد تشخیص و حد پایین کمی برای ملاتونین 0.09 میکروگرم در میلی لیتر و 0.27 میکروگرم در میلی لیتر به ترتیب و 0.01 میکروگرم در میلی لیتر و 0.03 میکروگرم در میلی لیتر برای سروتونین بود.

برای تایید هویت سروتونین در نمونه‌ها، نمونه‌هایی که وجود سروتونین را نشان می‌دهند بر روی یک Waters H-Class Acquity UPLC با تشخیص QDa (طیف‌سنج جرمی چهار قطبی، واترز، کانادا) با استفاده از همان روش استخراج که شرح داده شد، اجرا شدند. یک نمونه (7.5 میکرولیتر) به ستون Waters Acquity UPLC BEH C18 (2.1 × 50 میلی‌متر، 1.7 میکرومتر) تزریق شد و با استفاده از یک گرادیان دوتایی جدا شد که در آن فاز متحرک A 10 میلی‌مولار استات آمونیوم (سیگما-آلدریچ) تنظیم شده با pH بود.

9 با هیدروکسید آمونیوم (سیگما آلدریچ، کانادا)، و B استونیتریل (درجه LC، فیشر علمی، کانادا) بود. یک گرادیان 4 دقیقه ای از 95% تا 5% A (منحنی 8) برای جداسازی اجزا استفاده شد. سرعت جریان 0.5 میلی لیتر در دقیقه و دمای ستون 40 درجه سانتی گراد بود. سروتونین در m/z 177 با ولتاژ مخروطی 5 بررسی شد. سروتونین در 0.65 دقیقه با حد تشخیص 10 نانوگرم در میلی لیتر شسته شد.

نتایج 

مشخص شد که محتوای ملاتونین بین نمونه‌ها و لات‌ها بسیار متغیر است، بدون اینکه الگویی بین نام تجاری، شکل مکمل، ارزش برچسب‌گذاری شده یا وجود سایر عصاره‌های گیاهی مشاهده شود. متغیرترین نمونه، قرص جویدنی E1، نسبت به ادعای برچسب حاوی تقریباً 9 میلی گرم ملاتونین، 478 درصد افزایش را نشان داد، در مقایسه با ادعای برچسب 1.5 میلی گرمی، اگرچه این نیز بین لات ها بسیار متغیر بود (465 درصد تفاوت).

مکملی که بیشترین کاهش میزان ملاتونین را در مقایسه با مقادیر نشاندار نشان داد، کپسول G5 حاوی اسطوخودوس، بابونه و بادرنجبویه با کاهش 83 درصدی بود. به نظر می‌رسد که کمترین متغیر محصولات حاوی ساده‌ترین ترکیب مواد هستند، معمولاً قرص‌ها یا قرص‌های زیرزبانی با ملاتونین اضافه‌شده به پرکننده‌هایی مانند مشتقات سلولز یا سیلیس .

ادامه 

کپسول ها به طور کلی بیشترین تنوع را نشان دادند، با تنوع مشاهده شده از E1 تا حد زیادی میانگین نتایج دسته جویدنی را تحریف کرد. عصاره‌های گیاهی که معمولاً به این کپسول‌ها اضافه می‌شوند شامل ریشه سنبل الطیب، گل شبح، بابونه، کلاهک جمجمه و رازک بودند، اگرچه عصاره‌های دیگری نیز در برخی مکمل‌ها یافت شد .

با کمال تعجب، تنوع لات به لات به اندازه انحراف از ادعای برچسب متفاوت بود، از 0.37٪ تا 466٪ ، با همبستگی کمی با سایر عوامل توصیفی، هر چند دوباره، قرص ها و قرص های زیرزبانی. قابل تکرار بودند. مکمل‌های مایع، اگرچه گمان می‌رود که کمترین پایداری را داشته باشند، به دلیل ناپایداری شناخته شده ملاتونین در دمای اتاق در حلال، معمولاً از نظر پایداری بالا تا متوسط بودند  با تنوع کم به لات.ملاتونین

قیمت – فروش ملاتونین کد814537

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی، آزمایشگاهی و صنعتی بخصوص

ملاتونین کد814537 می باشد. این شرکت در زمینه واردات و توضیع این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه  محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

 

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)