دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدرات

سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدرات (Monobasic Sodium Phosphate Monohydrate) یک ترکیب شیمیایی است که به عنوان یک نمک فسفاتی در صنایع مختلف از جمله صنایع غذایی، دارویی و کشاورزی استفاده می‌شود.

این ترکیب به صورت پودر سفید رنگ در دمای اتاق و بدون بوی خاصی موجود است. این ترکیب به دلیل خواص آنتی باکتریال، ضد اکسیدانی و استفاده‌ی آن در تنظیم pH، به عنوان یک ماده افزودنی در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، در صنایع دارویی، این ترکیب به عنوان یک ملین و تنظیم‌کننده pH در داروهای مختلف استفاده می‌شود.

در صنایع کشاورزی، سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدرات به عنوان یک ماده غذایی برای حیوانات و پرندگان مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، این ترکیب به عنوان یک ماده کمکی در تهیه‌ی کودهای گیاهی نیز استفاده می‌شود.

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی محصولات سیگماآلدریچ است که سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدرات کد S9638 یکی از این موارد می باشد. این شرکت با ایجاد دفتر نمایندگی در کشور ترکیه واردات محصولات مرک و سیگماآلدریچ را میسر نموده تا بتواند مانع از ایجاد تحریم شده و محصولات شیمیایی را با انواع برندها به دست متقاضیان گرامی برساند.

شرکت دانش پژوهان شیمی  نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده خرید مواد شیمیایی سیگماآلدریچ  با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدرات

سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدرات کد S9638 برای تهیه بافر اصلاح شده بدون کلسیم تیرود، بافر سیترات-آلبومین، بافر لیز برای سلول های Sf9 و بافر فسفات استفاده شده است.

سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدرات، به عنوان یک نمک فسفاتی، دارای خواص شیمیایی مطلوبی است که در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب دارای خواص آنتی باکتریال و ضد اکسیدانی است که به عنوان ماده افزودنی در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال، در تولید ماست، سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدرات به عنوان یک ماده رایج برای بهبود ساختار و ماندگاری ماست استفاده می‌شود.

همچنین، این ماده به عنوان یک ملین در داروهای لاکتولز و دیگر داروهای مرتبط با سیستم گوارشی به کار می‌رود. این ترکیب به دلیل خواص تنظیم کننده pH خود نیز در تهیه‌ی داروهای دیگر مانند آنتاسیدها و ضد اسیدها نیز استفاده می‌شود.

در صنایع کشاورزی، سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدرات به عنوان یک ماده غذایی برای حیوانات و پرندگان مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، این ترکیب به عنوان یک ماده کمکی در تهیه‌ی کودهای گیاهی نیز استفاده می‌شود.

در کل، سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدرات به عنوان یک ترکیب شیمیایی با خواص متعدد در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدرات

سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدرات

مشخصات محصول سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدرات کد S9638

شرکت سیگما آلدریچ (Sigma) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات سیگما می توانید به وب سایت آنها به آدرس https://www.sigmaaldrich.com/ مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات سیگما دسترسی پیدا کنید.

 • نام ماده: سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدرات
 • نام لاتین: Sodium phosphate monobasic monohydrate
 • کد: S9638
 • معرف ACS، ≥98٪
 • مترادف(ها): مونوسدیم فسفات، سدیم دی هیدروژن فسفات مونوهیدرات
 • فرمول خطی: NaH2PO4 · H2O
 • شماره CAS: 10049-21-5
 • وزن مولکولی: 137.99
 • شماره EC: 231-449-2
 • شماره MDL: MFCD00149208
 • شناسه ماده PubChem: 329824629

سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدراتخواص محصول

 • مقطع تحصیلی: معرف ACS
 • سطح کیفیت: 200
 • سنجش: ≥98٪98.0-102.0٪
 • فرم: کریستالی
 • ناخالصی ها: ≤0.01٪ ماده نامحلول
 • pH: 4.1-4.5 (25 درجه سانتیگراد، 5٪ در محلول)
 • آثار آنیونی
  کلرید (Cl-): ≤5 ppm
  سولفات (SO42-): ≤0.003٪
 • آثار کاتیونی
  Ca: ≤0.005٪
  آهن: ≤0.001٪
  K: ≤0.01٪
  فلزات سنگین: ≤0.001٪ (توسط ICP-OES)
 • سیم SMILES
  [Na+].[H]O[H].OP(O)([O-])=O
 • InChI
  1S/Na.H3O4P.H2O/c;1-5(2،3)4;/h;(H3,1,2,3,4);1H2/q+1;;/p-1

بسته بندی

 • 25 گرم
 • 250 گرم
 • 500 گرم
 • 1 کیلوگرم
 • 3 کیلوگرم

خرید و فروش سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدرات کد S9638

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدرات کد S9638 با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

کاربرد سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدرات

سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدرات یک ترکیب شیمیایی است که در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از کاربردهای این ترکیب عبارتند از:

صنایع غذایی: سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدرات به عنوان یک ماده افزودنی در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب به دلیل خواص آنتی باکتریال و ضد اکسیدانی خود بهبود ماندگاری و ساختار غذاها را فراهم می‌کند. به عنوان مثال، در تهیه‌ی ماست، سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدرات به عنوان یک ماده رایج برای بهبود ساختار و ماندگاری ماست استفاده می‌شود.

صنایع دارویی: سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدرات به عنوان یک ماده ملین و تنظیم‌کننده pH در داروهای مختلف استفاده می‌شود. این ترکیب به دلیل خواص تنظیم‌کننده pH خود در تهیه‌ی داروهای دیگر مانند آنتاسیدها و ضد اسیدها نیز استفاده می‌شود.

صنایع کشاورزی: سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدرات به عنوان یک ماده غذایی برای حیوانات و پرندگان مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، این ترکیب به عنوان یک ماده کمکی در تهیه‌ی کودهای گیاهی نیز استفاده می‌شود.

دیگر کاربردها: سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدرات در صنایع مختلف دیگر نیز استفاده می‌شود، از جمله در تولید چسب، پوشش‌های نگهدارنده در صنایع نساجی، تهیه‌ی سموم حشره کش و غیره.

با توجه به خواص شیمیایی و کاربردهای متعدد سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدرات، این ترکیب یکی از ترکیبات مهم و رایج در صنایع مختلف است.

سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدرات

سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدرات

اقدامات بیوشیمی سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدرات

سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدرات یک ترکیب شیمیایی است که در داروسازی، صنایع غذایی و سایر صنایع استفاده می‌شود. برخی از اقدامات بیوشیمیایی این ترکیب عبارتند از:

تولید: سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدرات در کارخانجات به روش شیمیایی تولید می‌شود. در این روش، ابتدا فسفریک اسید با سدیم هیدروکسید و یا سدیم کربنات واکنش داده می‌شود. سپس محلول حاصل را تصفیه کرده و نهایتاً به صورت پودر خشک شده و بسته‌بندی می‌شود.

استفاده در صنایع غذایی: سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدرات به عنوان یک ماده امولسیفایر و کنسروهای گوشتی، ماهی و مرغ، نوشیدنی‌های گازدار و قهوه پرکاربرد است. همچنین در تولید نان، بیسکوییت، کیک و شیرینی‌ها به عنوان یک ماده آرام‌بخش، آب‌گریز و پایدارکننده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

استفاده در داروسازی: سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدرات در تولید برخی داروهای دیابتی، ضد عفونی کننده‌ها و مسکن‌ها استفاده می‌شود. به عنوان مثال، در تولید قرص‌های ضددرد، این ترکیب به عنوان یک ماده تثبیت‌کننده و پایدارکننده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

استفاده در تصفیه آب: سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدرات در تصفیه آب به عنوان یک ماده قابل جذب آلاینده‌های آلی و شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

استفاده در صنایع دیگر: سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدرات در صنایع پلاستیک، رنگ، چسب و غیره نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چگونه سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدرات در تصفیه آب استفاده می‌شود؟

سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدرات به عنوان یک ماده قابل جذب آلاینده‌های آلی و شیمیایی در تصفیه آب مورد استفاده قرار می‌گیرد. روش استفاده از این ترکیب در تصفیه آب به صورت زیر است:

افزودن: در این روش، سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدرات به عنوان یک ماده جذب‌کننده به آب اضافه می‌شود. در این مرحله، آنیون‌های آلی و شیمیایی موجود در آب به سطح ذرات سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدرات متصل می‌شوند.

جذب: سپس، ذرات سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدرات به وسیله فیلتراسیون یا سایر روش‌های جداسازی از آب جدا می‌شوند. در این مرحله، آلاینده‌های جذب شده به همراه ذرات سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدرات از آب جدا می‌شوند.

بازیافت: به دلیل قابلیت بازیافت سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدرات، ذرات جدا شده می‌توانند به مجدد به تصفیه آب اضافه شوند.

به طور کلی، استفاده از سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدرات در تصفیه آب می‌تواند بهبود کیفیت آب و کاهش آلاینده‌های شیمیایی و آلی آن کمک کند.

سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدرات

سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدرات

قیمت -فروش سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدرات کد S9638

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (سیگماآلدریچ) سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدرات کد S9638 می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت خرید سدیم فسفات مونوبازیک مونوهیدرات کد S9638 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. آمینو د  فلوروپیریدین سیگماآلدریچ

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)