دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

N و N دی متیل فرمامید

N و N دی متیل فرمامید N,N-Dimethylformamide (DMF) یک حلال رایج برای واکنش های شیمیایی است. DMF یک حلال مفید برای جداسازی کلروفیل از بافت های گیاهی است. این معرف به طور گسترده در سنتز آلی استفاده می شود. نقش های متعددی در واکنش های مختلف مانند حلال، عامل آب زدایی، عامل کاهنده و همچنین کاتالیزور ایفا می کند. این یک بلوک ساختمانی چند منظوره برای سنتز ترکیبات حاوی O، -CO، -NMe2، -CONMe2، -Me، -CHO به عنوان گروه‌های عاملی است.

N و N دی متیل فرمامید یک حلال قطبی است که معمولا در سنتز آلی استفاده می شود. همچنین به عنوان یک پیش ساز چند منظوره برای واکنش های فرمیلاسیون، آمیناسیون، آمینو کربنیلاسیون، آمیداسیون و سیاناسیون عمل می کند.

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی محصولات سیگماآلدریچ است که N و N دی متیل فرمامید کد 227056 یکی از این موارد می باشد. این شرکت با ایجاد دفتر نمایندگی در کشور ترکیه واردات محصولات مرک و سیگماآلدریچ را میسر نموده تا بتواند مانع از ایجاد تحریم شده و محصولات شیمیایی را با انواع برندها به دست متقاضیان گرامی برساند.

شرکت دانش پژوهان شیمی  نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده خرید مواد شیمیایی سیگماآلدریچ  با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

N و N دی متیل فرمامید

N و N دی متیل فرمامید یک ترکیب شیمیایی است که به صورت مایع بی‌رنگ و بی‌بو در اختیار قرار می‌گیرد. این ترکیب در بسیاری از صنایع شیمیایی به عنوان حلال، ماده افزودنی و یا ماده اولیه برای تولید دیگر ترکیبات شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

N و N دی متیل فرمامید می‌تواند به عنوان حلال در رنگ‌ها، رزین‌ها، پلاستیک‌ها، قیرها، روغن‌ها، رنگدانه‌ها، لاستیک‌ها و شیشه‌ها استفاده شود. همچنین، این ترکیب به عنوان ماده افزودنی در تولید پلی‌آمیدها، پلی‌استرها، پلی‌یورتان‌ها و سایر پلیمرها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همچنین، N،N-دی‌متیل‌فرمامید به عنوان یک ماده اولیه برای تولید دیگر ترکیبات شیمیایی مانند N،N-دی‌متیل‌استئرامید، N،N-دی‌متیل‌استئون، N-متیل‌پیرولیدون و N-متیل‌مورفولین نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

N,N-دی‌متیل‌فرمامید به دلیل ویژگی‌هایی مانند قابلیت حل کردن گسترده در آب و حلال‌های آلی، ثابت دی‌الکتریکی بالا، نقطه جوش بالا و قابلیت انتقال الکتریکی بالا، در صنایع مختلف شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از جمله کاربردهای این ترکیب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

به عنوان حلال در تولید فیلم‌های نازک و ضدخش
به عنوان ماده افزودنی در رنگ‌ها و چسب‌های پایه پلی‌آمیدی
در تولید پلاستیک‌های پایه پلی‌استر و پلی‌یورتان
به عنوان حلال در تولید مواد شوینده و پاک‌کننده‌ها
در تولید نساجی به عنوان حلال در فرآیند رنگ‌بری و پردازش پلی‌آمیدها و پلی‌استرها
در سنتز آلی به عنوان ماده اولیه یا حلال در راکتورهای شیمیایی
در تولید داروها به عنوان حلال در فرآیندهایی مانند استخراج، کریستالیزاسیون و تصفیه
در تحقیقات علمی به عنوان حلال در فرآیندهایی مانند کروماتوگرافی گازی و مایع
لازم به ذکر است که N,N-دی‌متیل‌فرمامید به دلیل خطراتی مانند سمیت و تحریک‌کنندگی برای چشم و پوست، باید با احتیاط و طبق دستورالعمل‌های ایمنی مورد استفاده قرار گیرد.

مشخصات محصول N و N دی متیل فرمامید کد 227056

شرکت سیگما آلدریچ (Sigma) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات سیگما می توانید به وب سایت آنها به آدرس https://www.sigmaaldrich.com/ مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات سیگما دسترسی پیدا کنید.

 • نام ماده: ان و ان دی متیل فرمامید
 • نام لاتین: N,N-Dimethylformamide
 • کد: 227056
 • بی آب، 99.8٪
 • مترادف(ها): DMF، NSC 5356
 • فرمول خطی: HCON(CH3)2
 • شماره CAS: 68-12-2
 • وزن مولکولی: 73.09
 • بیلشتاین: 605365
 • شماره EC: 200-679-5
 • شماره MDL: MFCD00003284
 • شناسه ماده PubChem: 57647999

N و N دی متیل فرمامید N و N دی متیل فرمامید

خواص محصول

 • مقطع تحصیلی: بی آب
 • سطح کیفیت: 200
 • چگالی بخار: 2.5 (در مقابل هوا)
 • فشار بخار: 2.7 میلی متر جیوه (20 درجه سانتی گراد)
 • سنجش: 99.8٪
 • فرم: مایع
 • دمای خود اشتعال: 833 درجه فارنهایت
 • توضیح دهید لیم: 15.2٪
 • ناخالصی ها: <0.005٪ آب
 • eapn باقی مانده: <0.0005٪

بسته بندی

 • 100ML
 • 1L
 • 2L

خرید و فروش N و N دی متیل فرمامید کد 227056

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده N و N دی متیل فرمامید کد 227056 با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

کاربرد N و N دی متیل فرمامید

N و N دی متیل فرمامید (DMF) به عنوان یک حلال قابل انحلال در آب و حلال‌های آلی، در صنایع مختلف شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در زیر به برخی از کاربردهای این ترکیب اشاره شده است:

۱- صنایع پلیمری: DMF به عنوان حلال در تولید پلی‌آمیدها، پلی‌استرها، پلی‌یورتان‌ها و سایر پلیمرها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۲- صنایع رنگ‌ها: DMF به عنوان حلال در رنگ‌ها، رزین‌ها، روغن‌ها، رنگدانه‌ها و لاستیک‌ها استفاده می‌شود.

۳- صنایع دارویی: DMF به عنوان حلال در تولید داروها و عوامل دارویی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، این ترکیب به عنوان ماده اولیه در سنتز بسیاری از ترکیبات دارویی مانند آمینواسیدها، پپتیدها، آلکیل‌های شوریده و غیره استفاده می‌شود.

۴- صنایع الکترونیک: DMF به عنوان حلال در فرآیند تولید مواد نیمه‌رسانا و دستگاه‌های الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۵- صنایع شیمیایی: DMF به عنوان حلال در تولید مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۶- صنایع نساجی: DMF به عنوان حلال در رنگ‌بری و پردازش پلی‌آمیدها و پلی‌استرها در صنایع نساجی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با این حال، به دلیل خطراتی مانند سمیت و تحریک‌کنندگی برای چشم و پوست، استفاده از DMF باید با احتیاط و طبق دستورالعمل‌های ایمنی مورد استفاده قرار گیرد.

N و N دی متیل فرمامید (بی آب) به عنوان حلال برای سنتز هورمون آزادکننده هورمون لوتئینیزه کننده سیتوتوکسیک (LH-RH) مزدوج AN-152 (یک داروی شیمی درمانی) و فلوروفور C625 استفاده شده است [4-(N,N-diphenylamino) -4′-(6-O-همی گلوتارات) هگزیل سولفینیل استیلبن]. ممکن است به عنوان محیط حلال برای واکنش‌های مختلف کاهش آلی استفاده شود.

DMF به عنوان یک حلال در فرآیندهای زیر استفاده شده است:
سنتز چند مرحله‌ای L-azidohomoalanine (L-Aha) در طول جایگزینی مزیلات توسط سدیم آزید.
سنتز phosphine-FLAG®، یک معرف تشخیص برای برچسب زدن متابولیک گلیکان ها.
سنتز 6-آزیدوفوکوز پر-O-استیله، یک قند آزیدو استیله شده در هر O.
حلال بسیاری از ترکیبات آلی آبگریز.

N و N دی متیل فرمامید

N و N دی متیل فرمامید

اقدامات بیوشیمی N و N دی متیل فرمامید

N و N دی متیل فرمامید (DMF) به دلیل خطراتی مانند سمیت و تحریک‌کنندگی برای چشم و پوست، نیاز به اقدامات بیوشیمیایی دارد. در صورت تماس با پوست، چشم‌ها یا بلعیدن این ترکیب، باید به شدت اقدامات اورژانسی انجام شود.

در صورت بلعیدن DMF، باید فوراً ترکیبات جاذبی مانند آب یا شیر میل شود و سپس به پزشک مراجعه کرد. در صورت تماس با چشم، چشم‌ها باید به شدت با آب شسته شود و سپس به پزشک مراجعه کنید.

در صورت تماس با پوست، باید پوست را با آب و صابون شست و لباس آلوده را تعویض کرد. همچنین، در صورت بلعیدن یا تماس با DMF، باید هوشیاری خود را حفظ کرده و به درمانگاهی که تجهیزات لازم را برای مقابله با تماس با این ترکیب دارد مراجعه کنید.

در کارخانجات و صنایعی که از DMF استفاده می‌کنند، باید اقدامات ایمنی لازم انجام شود. این شامل استفاده از لوازم حفاظتی مانند دستکش، عینک و ماسک، محدود کردن تماس با پوست، جلوگیری از بلعیدن و تمیز نگه داشتن محیط کار و تجهیزات استفاده شده می‌شود. همچنین، باید کارکنان را آموزش داد تا با درستی از این ترکیب استفاده کنند و در صورت بروز هر گونه حادثه، به سرعت به پزشک مراجعه کنند.

چگونه می‌توان از سمیت DMF جلوگیری کرد؟

برای جلوگیری از سمیت DMF، می‌توانید روی موارد زیر تمرکز کنید:

استفاده از محیط‌های خنثی: DMF در محیط‌های خنثی و با دمای کمتر از 30 درجه سانتیگراد نگهداری شود. به همین دلیل، اگر از DMF به عنوان حلال استفاده می‌کنید، باید از محیط‌های مناسب استفاده کنید. N و N دی متیل فرمامید

استفاده از محافظت‌کننده‌ها: در صورت تماس با DMF، باید از محافظت‌کننده‌های شیمیایی مناسب استفاده کنید. به عنوان مثال، باید دست‌های خود را با دستکش محافظتی پوشیده و در صورت تماس با پوست، آن را به طور کامل با آب شستشو دهید.

استفاده از دستگاه‌های محافظتی: در صورتی که با DMF در محیط کاری سر و کار دارید، باید از دستگاه‌های محافظتی مناسب استفاده کنید، مانند ماسک تنفسی و کفش‌های محافظتی. N و N دی متیل فرمامید

مصرف مطابق با دستورالعمل: برای جلوگیری از سمیت DMF، باید دستورالعمل تولید کننده را دقیقاً دنبال کنید و مقادیر مشخص شده را رعایت کنید. همچنین، باید به دقت با این ماده کار کرد و هرگونه تماس با چشم، پوست و یا مخاط بدن را از بین ببرید.

استفاده از مکانیزم‌های جایگزین: در برخی موارد، ممکن است بتوانید از مکانیزم‌های جایگزینی برای DMF استفاده کنید. به عنوان مثال، می‌توانید از حلال‌های دیگری مانند دی‌متیل سولفوکسید استفاده کنید که به جای DMF استفاده می‌شوند.

N و N دی متیل فرمامید

N و N دی متیل فرمامید

قیمت -فروش N و N دی متیل فرمامید کد 227056

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (سیگماآلدریچ) N و N دی متیل فرمامید کد 227056 می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت  خرید N و N دی متیل فرمامید کد 227056 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)