دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

ارتو فسفریک اسید کدمرک 100563

ارتو فسفریک اسید کدمرک 100563 یک نوع اسید فسفریک است که دارای فرمول H3PO3 می‌باشد. این اسید در مقایسه با فسفریک اسید (H3PO4) که یکی از اسیدهای اصلی فسفری است، دارای تعداد کمتری اتم اکسیژن است.

فرمول ارتوفسفریک اسید به صورت زیر است:

H3PO3

در اینجا، اتم هیدروژن و سه اتم اکسیژن به یک اتم فسفر متصل هستند. این اسید به صورت مایع بلورین یا جامد در دماهای پایین تولید می‌شود. استفاده‌های ارتوفسفریک اسید به دلیل خصوصیات شیمیایی آن ممکن است در صنایع مختلف باشد. این اسید به عنوان یک ماده میانی در سنتز ترکیبات شیمیایی، افزودنی در پلیمرها، و همچنین در برخی واکنش‌های شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شرکت دانش پژوهان شیمی واردکننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. ارتو فسفریک اسید کدمرک 100563 یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

ارتو فسفریک اسید کدمرک 100563

شما در این متن با محصول ارتو فسفریک اسید کدمرک 100563 آشنا می شوید.

 1. مشخصات ماده
 2. ارتو فسفریک اسید ortho-Phosphoric acid
 3. فرمول و ساختار
 4. خواص ارتو فسفریک اسید ortho-Phosphoric acid
 5. خواص فیزیکی ارتو فسفریک اسید ortho-Phosphoric acid
 6. خواص شیمیایی ارتو فسفریک اسید
 7. فرایندتولید
 8. کاربرد
 9. کاربرد ارتو فسفریک اسید درکشاورزی
 10. کاربرد ارتو فسفریک اسید درداروها
 11. خطرات
 12. خریدارتو فسفریک اسید صنعتی
 13. خرید ارتو فسفریک اسید مرک آلمان

ارتو فسفریک اسید کدمرک 100563

مشخصات ارتو فسفریک اسید

 • نام ماده : اسیدفسفریک  Phosphoric acid یا فسفریک اسید
 • نام انگلیسی : Phosphoric acid
 • فرمول شیمیایی : H3PO4
 • جرم مولکولی : g/mol 97.994
 • ذانسیته : g/cm3 1.88
 • CAS Number : 7664-38-2
 • بسته بندی: 1لیتری – 2.5 لیتری

ارتو فسفریک اسید ortho-Phosphoric acid چیست؟

اسیدفسفریک Phosphoric acid یا فسفریک اسید، اسیدمعدنی بی رنگ و بی بو بوده و این اسید به نام اورتوفسفریک نیزنامیده می شود.این ماده می تواند مایع یا جامد کریستالی شفاف باشد که برای فلزات وهمچنین بافت انسانی خورنده است.تولیدکنندگان موادغذایی ونوشیدنی آن را دوست دارند زیرا ارزان هستند،ودرصنایع مختلف قابلیت مصرف به شکل خوراکی دارند وبه عنوان نگهدارنده نیز عمل می کنند.

فرمول و ساختار ارتو فسفریک اسید کدمرک 100563

فرمول شیمیایی ارتوفسفریکاسید کدمرک 100563 H3PO4 بوده و جرم مولکولی آن برابر 97.99 گرم درمول است.اتم فسفرمرکزی به یک اتم اکسیژن ازطریق پیوند دوگانه و به سه گروه هیدروکسی (OH-) از طریق پیوندهای یگانه وصل می شود.بنابراین ،H3PO4 میتواند تا حداکثرسه یون H+ آزادکند.

خواص ارتو فسفریک اسید ortho- Phosphoric acid

به طور کلی خواص اسیدفسفریک به دو دسته تقسیم می شوند:

 1. خواص فیزیکی
 2. خواص شیمیایی
 3. خواص فیزیکی

ارتو فسفریک اسید کدمرک 100563 خالص یک جامدبلوری سفید بانقطه ذوب 42.35 درجه سانتیگراد است.هنگامی که غلظت آن کمتراست،یک مایع ویسکوز بی بو ،بدون رنگ با چگالی 1.885 گرم در میلی لیتراست.این ماده غیرسمی و غیر فرار است.معمول ترین غلظت اسیدفسفریک درآب 855 است. ارتو فسفریک اسید کدمرک 100563

فرمول و ساختار ارتو فسفریک اسید کدمرک 100563

خواص شیمیایی ارتو فسفریک اسید کدمرک 100563

ارتو فسفریک اسید کدمرک 100563دارای سه اتم H اسیدی و قابل جایگزین است.بنابراین ،این ماده به طور متفاوت باسایر اسیدهای معدنی واکنش نشان می دهد.NaH2PO4,Na2HPO4,Na3PO4 می تواند سه نمک متفاوت تولید کرد.

در دماهای بالا،مولکول های اسیدفسفریک می توانند بایکدیگر واکنش نشان داده و(با از دست دادن مولکول آب)ترکیب شوند تا دیمر،تری مر و حتی زنجیره های پلیمری طولانی مانند اسیدهای پلی فسفریک و اسیدمتافسفریک تشکیل دهند.                         (2H3PO4>H4P2O7(-H2O

فرایند تولید ارتو فسفریک اسید کدمرک 100563

ارتو فسفریک اسید ortho- Phosphoric acid با دو فرایند تولید می شود :

 • فرایند مرطوب
 •  فرایند حرارتی

روش حرارتی به طورمعمول یک محصول غلیظ و خنثی تولید می کند.اسیدتولید شده به وسیله ی مسیرمرطوب کمترخالص است اما درتولید کود از آن استفاده می شود. ارتو فسفریک اسید کدمرک 100563

فرایند مرطوب

ارتو فسفریک اسیدortho- Phosphoric acid ازطریق فلوراپاتیت که به نام سنگ فسفات شناخته می شود،Ca3(PO4)2.CaF2 بوسیله افزودن اسیدسولفوریک غلیظ (93%) دریک سری از راکتورها به خوبی مخلوط می شود.این امر منجر به تولید اسیدفسفریک و سولفات کلسیم (گچ) و سایر ناخالصی های نامحلول می شود.آب اضافه می شود و گچ به وسیله فیلتراسیون همراه با سایر مواد نامحلول (مانند سیلیس)حذف می شود.فلوراید،به عنوان H2SiF6 درمرحله بعدبافرایند تبخیرحذف می شود.

فرایند حرارتی

مواد اولیه برای این فرایند فسفر و هوا هستند.در ابتدا ،فسفر به کوره اسپری می شود و در هوا در دمای حدود 1800-3000 کلوین سوزانده می شود.اکثر فرایندها ازهوای مرطوب استفاده می کنند و در بسیاری از آن ها بخار به مشعل فسفر اضافه می شود تافیلم اسیدهای پلی فسفریک متراکم تولید شود.این فیلم تولید شده از برج دارای مشعل ساخته شده از فولاد ضدزنگ محافظت می کند.

همچنین محصولاتی از برج مشعل به طور مستقیم به برج هیدراتاسیون منتقل می شود تاواکنش زیرصورت گیرد.در عوض ،فسفر ممکن است  درهوای خشک سوزانده شود.پنتوکسیدفسفر به عنوان یک پودر سفید و به صورت جداگانه به اسیدفسفریک  ortho-Phosphoric acid تبدیل می شود.این روش اجازه می دهد که حرارت بازیافت شده و دوباره استفاده شود.

سوزاندن و هیدراتاسیون مستقیم،همانطور که قبلا شرح داده شد،شرایط بسیار خورنده ایجاد می کند.این تجهیزات از فولادضد زنگ یا آجرکربن ساخته شده است.برای کاهش خوردگی ،دیوارهای مشعل و برج های هیدراتور سرد می شوند،اما محصولات راکتور با دمای پایین برای بازیافت گرما مفید هستند.اسید تولید شده به عنوان محصول دارای غلظت حدود 85% است.

کاربرد ارتو فسفریک اسید کدمرک 100563

ارتو فسفریک اسید کدمرک 100563 یکی از مواد شیمیایی مهم است که دارای کاربردهای زیادی در صنایع مختلف است که به طور کلی به دو دسته :

1-  خوراکی
2- صنعتی

از جمله کاربرد ارتو فسفریک اسید ortho-Phosphoric acid درکشاورزی و محصولاتی است که ما در زندگی روز مره خود استفاده می کنیم مانند:اسیدفسفریک نوشابه! درهر صورت، در اینجا ما به برخی از کاربردهای محبوب اسید فسفریک خواهیم پرداخت.حذف زنگ
درغذاها و نوشیدنی ها
مراقبت شخصی
مورد استفاده در کشاورزی
دارو

خرید ارتو فسفریک اسید کدمرک 100563

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان و نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده های با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید ارتو فسفریک اسید کدمرک 100563 با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. 

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

خرید ارتو فسفریک اسید کدمرک 100563

حذف زنگ

درمیان انواع مختلف اسید،اسیدفسفریک معمولا درحذف زنگ از فلزات مانند آهن ،فولاد و غیره ایتفاده می شود.معمولا این اسیدبا زنگ زدگی واکنش نشان می دهد و معمولا اکسیدآهن قرمز مایل به قهوه ای را به سیاه تبدیل می کند.این ترکیب رنگی فسفات آهن است.این ماده فسفات سیاه به راحتی حذف می شود. ارتو فسفریک اسید کدمرک 100563

درغذاها و نوشیدنی ها

دارو

اسیدفسفریک که اغلب به عنوان تنظیم کننده اسیدیته ی غذاهایی مانند مربا،گوشت فراوری شده (سوسیس و کالباس و…)و پنیر عمل می کند،در مواد غذایی استفاده می شود.درصنعت نوشیدنی ،اسیدفسفریک به عنوان یک عامل اسیدی مورد استفاده قرار می گیرد.این ماده کمک می کند تا از تولید قارچ ها و تشکیل باکتری ها جلوگیری شود.همچنین به این نوشیدنی ها طعم می افزاید.با این حال،بحث زیادی درمورد اثرات بهداشتی و مزایای این اسید وجود دارد

محصولات مراقبت شخصی

وجوداسیدفسفریک درتولید انواع محصولات مراقبت شخصی بسیارضروری است.برخی از آن ها شامل محصولات حمام ،عطرها،محصولات مراقب ازمو و رنگ ها،وحصولات ناخن، آرایش و دیگرمحصولات مراقبت از پوست است.ازسوی دیگر،اسیدفسفریک نیز در کنترل سطح PHاین محصولات استفاده می شود.

کاربرداسیدفسفریک در کشاورزی

برخی گزارش ها نشان می دهند که تقریبا80درصد از اسید فسفریک تولید شده در تولید کود استفاده میشود.اسید فسفریک نیزبه عنوان یک ماده افزودنی وطعم دهنده در خوراک حیوان یا مرغ استفاده میشود.

کاربرد اسیدفسفریک دردارو ها

این اسید بیشتر به عنوان یک واسطه در دارو سازی استفاده میشود. یکی از موارد اصلی استفاده از اسیدفسفریک در دندانپزشکی است. این ماده به عنوان یک محلول اچ استفاده می شود و معمولا برای تمیز کردن دندان کاربرد دارد.استفاده های دیگر از اسیدفسفریک شامل مایعات سفید کننده ی دندان و دهان شویه است.اسیدفسفریک معمولا در دارو های ضد تهوع نیز استفاده می شود.

خطرات ارتو فسفریک اسید

اسیدفسفریک به عنوان ماده سمی یا خطرناک درنظر گرفته نمی شود.درغلظت های پایین،آن را بر روی پوست و حتی برای مصرف (از آن درمواد غذایی،لوازم آرایشی و محصولات دندانپزشکی استفاده می شود)امن است.با این حال ،درغلظت های بسیار بالا،خورنده بوده و می تواند باعث سوختگی پوست شود.

فروش ارتو فسفریک اسید کدمرک 100563

ارتو فسفریک اسید کدمرک 100563  با برند مرک آلمان از درصد خلوص بالاتری برخوردار است که در آزمایشگاه ها و داروسازی ها استفاده بسیاری دارد ارتو فسفریک اسید کدمرک 100563 وارداتی بوده اما برای جلوگیری از سوء استفاده برخی باید آنرا از نمایندگی ها یا شرکت های معتبر تهیه نمود. شما می توانید از فروشنده آنالیز محصول خودرا نیزدریافت نمایید.

شما می توانید برای استعلام قیمت ارتو فسفریک اسید کدمرک 100563 آزمایشگاهی (مرک آلمان) و یا صنعتی با شرکت دانش پژوهان شیمی به دو روش، ابتدا با خط های مستقیم (فروش) این شرکت تماس بگیرید یا از طریق کانال واتساپ شرکت محصول به همراه مشخصات را ارسال تا در اولین فرصت استعلام خود را دریافت نمایید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)