دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

محیط کشت آکسفورد آگار پایه

محیط کشت آکسفورد آگار پایه یکی از محیط‌های کشت متداول در آزمایشگاه‌های زیست‌شناسی مولکولی و میکروبیولوژی است. این محیط کشت اصلی برای رشد و تکثیر باکتری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. آکسفورد آگار پایه از ترکیبات ساده‌ای از قرار دهنده‌ها، مواد مغذی و آگار تشکیل شده است که به باکتری‌ها مناسب برای رشد و تکثیر آنها را فراهم می‌کند.
شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی موادشیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ  در ایران می باشد. جهت خرید محیط کشت می توانید با همکاران این مجموعه تماس حاصل نمائید.

محیط کشت آکسفورد آگار پایه

این محیط کشت برای کشت و شناسایی باکتری‌های مختلفی از جمله باکتری‌های گرم مثبت و گرم منفی، به عنوان محیط عمومی و یا محیط اصلی استفاده می‌شود. ترکیبات موجود در آکسفورد آگار پایه شامل پپتون، نمک، نشاسته و آگار است که باعث فراهم شدن شرایط مناسب برای رشد و تکثیر باکتری‌ها می‌شود.
از مزایای استفاده از محیط کشت آکسفورد آگار پایه می‌توان به سادگی تهیه، قابلیت تعدیل ترکیبات و شرایط کشت، و قابلیت استفاده برای انواع مختلفی از باکتری‌ها اشاره کرد. این محیط کشت اساسی برای تحقیقات زیست‌شناسی مولکولی، داروسازی، و صنایع مرتبط با میکروبیولوژی بسیار ارزشمند است.

محیط کشت آکسفورد آگار پایه.

مشخصات محیط کشت آکسفورد آگار پایه

  • 107004 Oxford Agar (Base)
  • acc. FDA-BAM and ref. to ISO 11290 GranuCult® prime
  • Oxford Agar (Base) MSDS (material safety data sheet) or SDS, CoA and CoQ, dossiers, brochures and other available documents.
  • محفف: Listeria selective agar
  • ph Value: 6.9 – 7.1 (58.5 g/l, H₂O, 35 °C) (after autoclaving) Solubility: 58.5 g/l
  • بسته بندی: 500G