دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

اسیدفسفریک کدمرک100552

دانش پژوهان شیمی وارد کننده و توضیع کننده مواد شیمیایی اورجینال بخصوص محصولات نایاب درایران است. شما می توانید محصول اسیدفسفریک کدمرک100552 را از این شرکت تهیه نمایید. همانطور که می دانید کمپانی مرک آلمان یکی از بزرگترین تولید کنندگان و توضیع کنندگان مواد شیمیایی در دنیا به شمار می رود.

اسیدفسفریک کدمرک100552

اسیدفسفریک کدمرک100552چیست؟ اسیدفسفریک کدمرک100552 یا فسفریک اسید، اسیدمعدنی بی رنگ و بی بو بوده و این اسید به نام اورتوفسفریک نیزنامیده می شود. این ماده می تواند مایع یا جامد کریستالی شفاف باشد که برای فلزات وهمچنین بافت انسانی خورنده است. تولیدکنندگان موادغذایی ونوشیدنی آن را دوست دارند زیرا ارزان هستند، ودرصنایع مختلف قابلیت مصرف به شکل خوراکی دارند وبه عنوان نگهدارنده نیز عمل می کنند. اسیدفسفریک کدمرک100552. اسیدفسفریک  Phosphoric acid 1-مشخصات ماده 2-اسید فسفریک Phosphoric acid 3-فرمول و ساختار 4-خواص اسید فسفریک Phosphoric acid 5-خواص فیزیکی اسید فسفریک Phosphoric acid 6-خواص شیمیایی اسیدفسفریک 7-فرایندتولید 8-کاربرد 9-کاربرد اسیدفسفریک درکشاورزی 10-کاربرد فسفریک درداروها 10-خطرات 11-خریداسید فسفریک  صنعتی 12-خرید اسید فسفریک مرک آلمان

مشخصات ماده

 • نام ماده: اسیدفسفریک  Phosphoric acid یا فسفریک اسید
 • نام انگلیسی: Phosphoric acid
 • فرمول شیمیایی: H3PO4
 • جرم مولکولی: g/mol 97.994
 • دانسیته: g/cm3 1.88
 • CAS Number :7664-38-2

فرمول و ساختار

فرمول شیمیایی ارتو فسفریک اسید H3PO4 بوده و جرم مولکولی آن برابر 97.99 گرم درمول است. اتم فسفرمرکزی به یک اتم اکسیژن ازطریق پیوند دوگانه و به سه گروه هیدروکسی (OH-) از طریق پیوندهای یگانه وصل می شود. بنابراین ،H3PO4 میتواند تا حداکثرسه یون H+ آزادکند.

خواص اسیدفسفریک کدمرک100552

به طور کلی خواص اسیدفسفریک به دو دسته تقسیم می شوند
 • خواص فیزیکی
 • خواص شیمیایی
اسیدفسفریک خالص یک جامدبلوری سفید بانقطه ذوب 42.35 درجه سانتیگراد است. هنگامی که غلظت آن کمتراست، یک مایع ویسکوز بی بو، بدون رنگ با چگالی 1.885 گرم در میلی لیتراست. این ماده غیرسمی و غیر فرار است. معمول ترین غلظت اسیدفسفریک درآب 855 است. اسیدفسفریک کدمرک100552.

خواص شیمیایی

اسید فسفریک Phosphoric acid دارای سه اتم H اسیدی و قابل جایگزین است. بنابراین ،این ماده به طور متفاوت باسایر اسیدهای معدنی واکنش نشان می دهد. NaH2PO4,Na2HPO4,Na3PO4 می تواند سه نمک متفاوت تولید کرد. در دماهای بالا، مولکول های اسیدفسفریک می توانند بایکدیگر واکنش نشان داده و (با از دست دادن مولکول آب) ترکیب شوند تا دیمر، تری مر و حتی زنجیره های پلیمری طولانی مانند اسیدهای پلی فسفریک و اسیدمتافسفریک تشکیل دهند.                         (2H3PO4>H4P2O7(-H2O

فرایند تولید اسیدفسفریک

اسیدفسفریک Phosphoric acid با دو فرایند تولید می شود:
 • فرایند مرطوب
 •  فرایند حرارتی
روش حرارتی به طورمعمول یک محصول غلیظ و خنثی تولید می کند. اسیدتولید شده به وسیله ی مسیرمرطوب کمترخالص است اما درتولید کود از آن استفاده می شود. اسیدفسفریک کدمرک100552.

فرایند مرطوب

اسید فسفریک Phosphoric acid ازطریق فلوراپاتیت که به نام سنگ فسفات شناخته می شود، Ca3(PO4)2.CaF2 بوسیله افزودن اسیدسولفوریک غلیظ (93%) دریک سری از راکتورها به خوبی مخلوط می شود. این امر منجر به تولید اسیدفسفریک و سولفات کلسیم (گچ) و سایر ناخالصی های نامحلول می شود. آب اضافه می شود و گچ به وسیله فیلتراسیون همراه با سایر مواد نامحلول (مانند سیلیس) حذف می شود. فلوراید،به عنوان H2SiF6 درمرحله بعدبافرایند تبخیرحذف می شود.

فرایند حرارتی

مواد اولیه برای این فرایند فسفر و هوا هستند. در ابتدا ،فسفر به کوره اسپری می شود و در هوا در دمای حدود 1800-3000 کلوین سوزانده می شود.اکثر فرایندها ازهوای مرطوب استفاده می کنند و در بسیاری از آن ها بخار به مشعل فسفر اضافه می شود تافیلم اسیدهای پلی فسفریک متراکم تولید شود. این فیلم تولید شده از برج دارای مشعل ساخته شده از فولاد ضدزنگ محافظت می کند. همچنین محصولاتی از برج مشعل به طور مستقیم به برج هیدراتاسیون منتقل می شود تاواکنش زیرصورت گیرد. در عوض، فسفر ممکن است  درهوای خشک سوزانده شود. پنتوکسیدفسفر به عنوان یک پودر سفید و به صورت جداگانه به اسیدفسفریک  ortho-Phosphoric acid تبدیل می شود. این روش اجازه می دهد که حرارت بازیافت شده و دوباره استفاده شود. اسیدفسفریک کدمرک100552. سوزاندن و هیدراتاسیون مستقیم، همانطور که قبلا شرح داده شد،شرایط بسیار خورنده ایجاد می کند. این تجهیزات از فولادضد زنگ یا آجرکربن ساخته شده است. برای کاهش خوردگی، دیوارهای مشعل و برج های هیدراتور سرد می شوند، اما محصولات راکتور با دمای پایین برای بازیافت گرما مفید هستند. اسید تولید شده به عنوان محصول دارای غلظت حدود 85% است.

کاربرد اسید فسفریک

اسید فسفریک  Phosphoric acid یکی از مواد شیمیایی مهم است که دارای کاربردهای زیادی در صنایع مختلف است که به طور کلی به دو دسته:

1-  خوراکی
2- صنعتی

از جمله کاربرد اسید فسفریک Phosphoric acid درکشاورزی و محصولاتی است که ما در زندگی روز مره خود استفاده می کنیم مانند: اسیدفسفریک نوشابه! درهر صورت، دراینجا ما به برخی از کاربردهای محبوب اسیدفسفریک خواهیم پرداخت.
 • حذف زنگ
 • درغذاها و نوشیدنی ها
 • مراقبت شخصی
 • مورد استفاده در کشاورزی
 • دارو
 • حذف زنگ
درمیان انواع مختلف اسید، اسیدفسفریک معمولا درحذف زنگ از فلزات مانند آهن، فولاد و غیره ایتفاده می شود. معمولا این اسیدبا زنگ زدگی واکنش نشان می دهد و معمولا اکسیدآهن قرمز مایل به قهوه ای را به سیاه تبدیل می کند. این ترکیب رنگی فسفات آهن است. این ماده فسفات سیاه به راحتی حذف می شود.

درغذاها و نوشیدنی ها

دارو اسیدفسفریک که اغلب به عنوان تنظیم کننده اسیدیته ی غذاهایی مانند مربا،گوشت فراوری شده (سوسیس و کالباس و…)و پنیر عمل می کند، در مواد غذایی استفاده می شود. درصنعت نوشیدنی، اسیدفسفریک به عنوان یک عامل اسیدی مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده کمک می کند تا از تولید قارچ ها و تشکیل باکتری ها جلوگیری شود. همچنین به این نوشیدنی ها طعم می افزاید. با این حال،بحث زیادی درمورد اثرات بهداشتی و مزایای این اسید وجود دارد.

محصولات مراقبت شخصی

وجوداسیدفسفریک درتولید انواع محصولات مراقبت شخصی بسیارضروری است. برخی از آن ها شامل محصولات حمام ،عطرها، محصولات مراقب ازمو و رنگ ها، ومحصولات ناخن، آرایش و دیگرمحصولات مراقبت از پوست است. ازسوی دیگر، اسیدفسفریک نیز در کنترل سطح PHاین محصولات استفاده می شود.

کاربرداسیدفسفریک در کشاورزی

برخی گزارش ها نشان می دهند که تقریبا80درصد از اسید فسفریک تولید شده در تولید کود استفاده میشود. اسید فسفریک نیزبه عنوان یک ماده افزودنی وطعم دهنده در خوراک حیوان یا مرغ استفاده میشود. اسیدفسفریک کدمرک100552.

کاربرد اسیدفسفریک دردارو ها

این اسید بیشتر به عنوان یک واسطه در دارو سازی استفاده میشود. یکی از موارد اصلی استفاده از اسیدفسفریک در دندانپزشکی است. این ماده به عنوان یک محلول اچ استفاده می شود و معمولا برای تمیز کردن دندان کاربرد دارد. استفاده های دیگر از اسیدفسفریک شامل مایعات سفید کننده ی دندان و دهان شویه است. اسیدفسفریک معمولا در دارو های ضد تهوع نیز استفاده می شود.

خطرات

اسیدفسفریک کدمرک100552 به عنوان ماده سمی یا خطرناک درنظر گرفته نمی شود. درغلظت های پایین، آن را بر روی پوست و حتی برای مصرف (از آن درمواد غذایی، لوازم آرایشی و محصولات دندانپزشکی استفاده می شود) امن است. با این حال، درغلظت های بسیار بالا، خورنده بوده و می تواند باعث سوختگی پوست شود.

تاریخچه مرک آلمان

دی کلسیم فسفات یکی از محصولات کمپانی بزرگ مرک آلمان می باشد. این کمپانی در بین تولید کنندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بسیار نام آشنا و از برندهای معروف دنیاست، با اطمینان می توان گفت محصولات این شرکت تولیدی را می توان در تمام آزمایشگاهها و مراکز تحقیقاتی یافت. در سال گذشته فروش این شرکت بالغ بر 35 میلیارد دلار بوده است که در بین تولید کنندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی این مبلغ بسیار مطلوب می باشد. کمپانی مرک آلمان در سال 2015 توانست امتیاز کمپانی سیگماآلدریچ را خریداری نموده و از آن پس محصولات تولیدی سیگماآلدریچ زیر نظر کمپانی مرک آلمان به بازارهای جهانی عرضه می گردد. همانطور که می دانید محصولات سیگماآلدریچ تخصصی بوده و از کیفیت بالایی برخوردار می باشد، به نحوی که محصولات تولیدی این شرکت در مراکز تحقیقاتی، شرکت های داروسازی، دانشگاهها، آزمایشگاهها، مرکز رویان و … کاربرد فراوانی دارد.

نمایندگی مرک

با توجه به مشکلات پیش رو  و عدم امکان نمایندگی مرک در ایران، شرکت دانش پژوهان شیمی توانسته با ایجاد نمایندگی در یکی از کشورهای همسایه امکان واردات محصولات مرک و سیگماآلدریچ را فراهم سازد تا بلکه بتواند مقداری گره از کار علم و دانش در کشور را باز نماید. این شرکت توانسته در سالهای اخیر جایگاه بسیار خوبی در بین دانش پژوهان و دانشگاهیان و محققان و شرکت های تولیدی دارویی پیدا کند. شرکت دانش پژوهان شیمی با تکیه بر اعتماد مشتریان ثابت و فروش محصولات اصلی با قیمت های مناسب توانسته رتبه برتر را از آن خود نماید.

قیمت -فروش – خرید اسیدفسفریک کدمرک100552

اسیدفسفریک کدمرک100552 برند مرک آلمان از درصد خلوص بالاتری برخوردار است که در آزمایشگاه ها و داروسازی ها استفاده بسیاری دارد. این ماده وارداتی بوده اما برای جلوگیری از سوء استفاده برخی باید آنرا از نمایندگی ها یا شرکت های معتبر تهیه نمود. شما می توانید از فروشنده آنالیز محصول خودرا نیزدریافت نمایید. اسیدفسفریک کدمرک100552. شما می توانید برای تهیه اسیدفسفریک کدمرک100552 آزمایشگاهی (مرک آلمان) و یا صنعتی با شرکت دانش پژوهان شیمی به دو روش، ابتدا با خط های مستقیم (فروش) این شرکت تماس بگیرید یا از طریق کانال واتساپ شرکت محصول به همراه مشخصات را ارسال تا در اولین فرصت استعلام خود را دریافت نمایید. اسیدفسفریک کدمرک100552.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216  (ساعات تماس:8:30 الی 19)
021-66859220
واتساپ:09129618292  (ساعات تماس 24ساعت)