دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

پتاسیم دی کرومات کد 104864

دانش پژوهان شیمی وارد کننده و توضیع کننده مواد شیمیایی اورجینال بخصوص محصولات نایاب درایران است. شما می توانید محصول پتاسیم دی کرومات کد مرک 104864 را از این شرکت تهیه نمایید. همانطور که می دانید کمپانی مرک آلمان یکی از بزرگترین تولید کنندگان و توضیع کنندگان مواد شیمیایی در دنیا به شمار می رود.

به جرات می توان گفت که محصولات این برند معروف و نام آشنا را می توان در تمام آزمایشگاهها و مراکز تحقیقاتی یافت. دلیل آن هم تنها به خاطر کیفیت و تنوعی می باشد که مرک در محصولات خود دارد. کمپانی مرک در سال 2015 تصمیم به گسترش شعاع کاری خود شد، از این رو امتیاز شرکت بزرگ تولیدی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ را خریداری نمود و از آن پس محصولات مرک آلمان با لیبل مرک & سیگما روانه بازارهای جهانی شد.

پتاسیم دی کرومات کد 104864 مرک

پتاسیم دی کرومات کد 104864 مرک که نام دیگر آن پتاسیم بی کرومات می نامند،دارای فرمول شیمیایی K2Cr2O7 است.

یون دی کرومات یک نوع آنیون چند اتمی با فرمول شیمیایی Cr2O2-7 است. ترکیبات یونی حاوی این یون در شمار عوامل اکسید کننده نسبتا قوی طبقه بندی می شوند.

در محلول های آبی، یون کرومات با فرمول CrO2-4 و دی کرومات می توانند به صورت برگشت پذیر به هم تبدیل شوند. یک ماده معدنی رایج می باشد که بیشتر به عنوان اکسید کننده در کاربردهای مختلف آزمایشگاهی و صنعتی استفاده می شود.

پتاسیم دی کرومات کد مرک104864

خصوصیات پتاسیم دی کرومات کد 104864 مرک

 • پتاسیم دی کرومات جامدی یونی کریستالی با رنگ قرمز – نارنجی می باشد.
 • پتاسیم دی کرومات خاصیت بسیار خورندگی دارد.
 • پتاسیم دی کرومات در آب گرم به سرعت و در آب سرد به آرامی حل می شود و در الکل غیر قابل حل است.

موارد مصرفپتاسیم دی کرومات کد 104864 مرک

 • عمدتاً به عنوان عامل اکسنده از پتاسیم دی کرومات استفاده می شود.
 • از کاغذ پتاسیم دی کرومات می توان برای راهی به منظور محک دی اکسید گوگرد استفاده نمود.
 • پتاسیم دی کرومات به عنوان نمک سدیم در صنعت کاربرد بسیار دارد.
 • دی کرومات پتاسیم عامل اکسید کننده بسیار قوی می باشد و این ترکیب برای تمیز نمودن ظروف آزمایشگاهی، بهتر از سایر ترکیبات آلی می باشد.

دی کرومات کد 104864 مرک

مشخصات ماده پتاسیم دی کرومات کد 104864 مرک 

پتاسیم دی کرومات (Potassium dichromate) با کد مرک 104864 یک ترکیب شیمیایی با فرمول شیمیایی K2Cr2O7 است. برخی از مشخصات این ترکیب به شرح زیر می‌باشد:

 • وزن مولکولی: 294.18 گرم بر مول
 • شکل ظاهری: جامد زرد الیه‌ای
 • بدون بو
 • دمای ذوب: 398 درجه سلسیوس
 • دمای جوش: تجزیه می‌شود
 • قابل حل در آب و گلیسرین و کمی در الکل و اترها
 • خطرات: پتاسیم دی کرومات یک ماده شیمیایی خطرناک و سمی است و ممکن است با پوست، چشم و تنفس در صورت استنشاق آن، آسیب های جدی به بدن ایجاد کند. به همین دلیل باید در هنگام استفاده از آن از وسایل ایمنی مناسب مانند دستکش، عینک و ماسک استفاده کرد.

پتاسیم دی کرومات کد مرک 104864

خواص فیزیکی و شیمیایی 

چگالی این محصول 2/676 گرم بر میلی لیتر است که بیشتر از چگالی آب می باشد. از دیگر خصوصیات فیزیکی آن این است که بی بو و محلول در آب است. در دما و فشار محیط پایدار است، با موادی که به عنوان عامل کاهنده عمل می کنند اصلا دوست نیست چرا که پتاسیم دی کرومات خود یم ماده اکسنده بسیار قوی است.

اکسید کننده قوی به ترکیباتی گفته می شودکه خاصیت اشتعال پذیری سایر مواد را با استفاده از اکسیژن افزایش می دهد. از این رو، پتاسیم دی کرومات باید از این مواد کاهنده و همچنین سایر مواد ناسازگار با آن دور باشد چرا که امکان دارد یک وضعیت انفجاری ایجاد شود.

کاربردهای پپتاسیم دی کرومات کد 104864 مرک

عنصر شیمیایی پتاسیم دی کرومات کد 104864 مرک برای طیف گسترده ای از عملکردهای بیولوژیکی در بدن انسان کاربرد دارد. با این حال، ترکیب شیمیایی این ماده کاملا بر عکس است و برای سلامتی انسان بسیار مضر است. این ترکیب شیمیایی معمولا به عنوان معرف شیمیایی معدنی برای فرآیندهای صنعتی و آزمایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد. همان طور که خواهید دید، این ماده شیمیایی برای تولید مجموعه ای از محصولات اعم از واکس کفش و چسب تا رنگ مورد استفاده قرار می گیرد.

پتاسیم دی کرومات بسیار خورنده است و یک ماده اکسید کننده بسیار قوی می باشدو از این ویژگی آن در کاربردهای گوناگونی استفاده می شود. این محصول در کاربردهای مختلفی از جمله نگهداری چوب، سیمان، تولید رنگدانه و فرآیندهای فوتو شیمیایی کاربرد دارد. از این ماده در تهیه محلول های تمیز کننده قوی برای ظروف شیشه ای و مواد چینی استفاده می شود. همچنین در تولید محصولات مختلف مانند واکس، رنگ ، چسب، و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

روش تهیه پتاسیم دی کرومات کد 104864 مرک

K2Cr2O7 از طریق واکنش کلرید پتاسیم (KCI) با سدیم دی کرومات (Na2Cr2O7) و به دنبال آن خنک کردن و کریستال سازی تبخیری به صورت صنعتی تولید می شود.

Na2Cr2O7 + 2KCI > K2Cr2O7 + 2NaCI

یکی دیگر از راه های تولید این محصول واکنش بین محلول تری اکسید کروم و پتاسیم هیدروکسید است که محصولات این واکنش از خلوص بالای برخوردارند.
یکی راه دیگر برای تولید این محصول واکنش بین مواد مرتبط با آن مانند پتاسیم کرومات (K2CrO4) و اسیدهایی است که نمک دی کرومات حاصل می کنند.

واکنش ها

این نمک پتاسیم خیلی سریع در آب یونیزه می شود و یون های کرومات (-CrO42) و دی کرومات(-Cr2O72) در تعادل تولید می شود. در شرایط عادی پایدار است اما بر اثر حرارت دیدن مانند واکنش زیر، پتاسیم کرومات (K2CrO4) و کرومیک آن هیدرید (CrO3) و اکسیژن تولید می کند.

4K2Cr2O7 > 4K2CrO4 + 2Cr2O3 + 3O2

با انجام واکنش برگشت پذیر با مواد پایه ای مانند پتاس (K2CO3) یم محلول زرد رنگی از نمک های کرومات تولید می شود.

K2Cr2O7 + K2CO3 > 2K2CrO4 + CO2

این ماده با اسیدهای رقیق سرد واکنش می دهد و کرومیک آنهیدرید تولید می کند و در صورت واکنش با اسیدهای غلیظ نمک های کرومات و اکسیژن تولید می کند. از واکنش دی کرومات پتاسیم با اسید سولفوریک انیدرید کروم با فرمول شیمیایی CrO3 که به شکل کریستال قرمز رنگ است تولید می شود.

آسیب ها و خطرات

این ماده در درجه اول بر روی دستگاه تنفسی تاثیر می گذارد و باعث ایجاد زخم ، تنگی نفس ، برونشیت ، ذات الریه و آسم می شود اما می تواند بر دستگاه گوارش ، کبد ، کلیه ها و سیستم ایمنی نیز تاثیر گذار باشد. این ماده به عنوان یک ترکیب کروم دار شش ظرفیتی بسیار سرطان زا برای انسان شناخته شده است و باعث افزایش خطر ابتلا به سرطان ریه و سرطان حفره سینوسی می شود.

در صورت تماس پوستی باعث تحریک شدید و احساس سوزش می گردد و حتی ممکن است منجر به کوری شود. همچنین محققان یافته اند که می تواند بر روی سلامت تولید مثل تاثیر گذار باشد و به عنوان یک عامل جهش زا عمل کند به این معنا که روی ژنتیک تاثیر می گذارد و به کودکان نا بالغ آسیب می رساند.

نکات ایمنی

 • قبل از استفاده باید دستورالعمل های ویژه مربوط به آن و MSDS محصول مطالعه شود.
 • در صورت لزوم از تجهیزات محافظت شخصی استفاده کنید.
 • صورت، دست ها و هر قسمت از بدن که در معرض آن قرار گرفته باید به طور کامل شسته شود.
 • هنگام استفاده از این محصول از خوردن، آشامیدن و سیگار کشیدن پرهیز نمایید.
 • از تنفس گرد و غبار، بخار و اسپری آن پرهیز کنید.
 • فقط در بیرون یا در محیطی با تهویه مناسب استفاده شود.
 • از در معرض گرما قرار گرفتن، جرقه، شعله باز و تماس با جسم داغ خودداری شود.

پتاسیم دی کرومات کد 104864 خرید

خرید پتاسیم دی کرومات کد 104864

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی این ماده با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید پتاسیم دی کرومات کد 104864 با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

قیمت – فروش پتاسیم دی کرومات کد 104864

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی، آزمایشگاهی و صنعتی بخصوص فروش پتاسیم دی کرومات کد 104864 می باشد .این شرکت با شرایط تحریم های ظالمانه توانسته از طریق کشورهای همسایه محصولات نایاب را وارد و با هزینه های بسیار بالا دپو کند تا بتواند در صورت نیاز و در کمترین زمان ممکن این محصولات را به دست مصرف کنندگان برساند که در زمینه واردات و توضیع این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است.

عمده مشتریان شرکت دانش پژوهان شیمی دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاهها می باشند.  شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)