دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

فروش دیسکلر

دانش پژوهان شیمی وارد کننده و توضیع کننده مواد شیمیایی مرک آلمان بخصوص محصولات نایاب است. شما می توانید برای خرید و فروش دیسکلر با این شرکت تماس حاصل فرمایید. با توجه به سختی واردات و تحریم های پیش رو این شرکت توانسته مواد شیمیایی مورد نیاز محققان و شرکت های داروسازی را با مشکلات فراوان وارد نموده و آنها را به دست متقاضیان این محصولات برساند. امیدواریم بتوانیم با ارائه بهترین خدمات شما را در رسیدن به اهدافتان یاری نماییم.

دیسکلر چیست ؟ دیسکلر Descaler یک ماده برای از بین بردن رسوب ها می باشد. این محصول رسوب زا بر پایه اسید کلریدریک می باشد. این ماده شیمیایی بر پایه اسید کلریدریک بوده، بنابراین پس از واکنش با رسوبات که ترکیبی از نمک های کلسیم و منیزیم می باشند به شوینده ای تبدیل می شود که به لوله و فلزات آسیب نمی رساند. این موضوع نشان دهنده عملکرد درست این ماده است.

روش استفاده از دیسکلر

برای اینکه بتوانیم درک بهتری از کاربردهای فروش دیسکلر، رسوب زدایی از دستگاه قهوه جوش را توضیح می دهیم.

در کل استفاده از این ماده بسیار ساده می باشد،.به این صورت که معمولاً برای رسوب زدایی دستگاه قهوه جوش به 15 دقیقه زمان نیاز است. در این میان تنها چیزی که باید در مورد آن تصمیم بگیرید این است که چه ماده ای برای از بین بردن رسوب مناسب است .

پاسخ این است که از دوچیز می توان برای رسوب زدایی استفاده کرد.

1- رسوب زدای دیسکلر

2- سرکه

محلول هایی که در بخش رسوب زدایی از آنها می توان استفاده نمود تقریباً شبیه هم هستند مانند: اسید سیتریک، اسید استیک، اسید سولفونیک، اسید فسفریک، اسید کلریدریک، اسید گلیکولیک و اسید فرمیک. برخی از این اسیدها به طور وسیعی مورد استفاده قرار می گیرند و در بین مردم شناخته شده هستند و برخی دیگر اینطور نمی باشند. برای هرکدام از این مواد دستورالعمل های متعددی وجود دارد. اما باید به این موضوع توجه داشته باشد که این دستورالعمل ها را گاهی باید 2 تا 3 بار متوالی انجام دهید. بنابراین برای خرید دیسکلر به مقدار آن توجه کنید تا در صورت نیاز به اندازه کافی در دسترستان باشد.

بسیاری از افرادی که از قهوه سازها استفاده می کنند.به این تصور هستند که قسمتهای داخلی قهوه سازها تمیز می باشد. پس احتیاجی به تمیز کردن ندارند. اما باید بدانید که بعد از هر بار استفاده مقداری مواد معدنی مانند منیزیم و کلسیم و سایر مواد در داخل دستگاه باقی خواهد ماند. این موضوع بسته به سختی آب منطقه سکونت مصرف کننده، مقدار مواد معدنی باقی مانده در دستگاه شما متغیر می باشد.

روش رسوب زدایی  

برای از بین بردن رسوب ابتدا محلول رسوب زدا را داخل دستگاه ریخته و 15 دقیقه صبر می کنید و سپس محلول را بیرون می ریزید.

دلیل اینکه پس از استفاده از دستگاه قهوه جوش آن را رسوب زدایی می کنیم این است که :

  • طعم بهتری از قهوه جوش را تجربه می کنید
  • کف بهتری روی قهوه شکل می گیرد
  • بدون رسوب زدایی بیشتر شبیه کف نازک است

رسوب زداها در اشکال مختلفی به فروش می رسند.(مایع،پودر،قرص) که همه آنها را می بایست در آب حل نمود. پس راحت ترین رسوب زدایی که می توان از آن استفاده کرد شکل مایع آن است.

چرا نباید از سرکه برای رسوب زدایی دستگاه قهوه جوش استفاده نماییم؟

سرکه عمدتاً از اسید استیک و آب تشکیل شده است، اما این تصور که سرکه یک رسوب زدای عالی برای دستگاه قهوه جوش است،.کاملاً اشتباه است. به این دلیل که سرکه دارای بوی شدیدی است که به راحتی نمی توان آن را از دستگاه جدا کرد.

برای از بین بردن رسوب دستگاه قهوه جوش چندبار از دیسکلر استفاده کنیم؟ 

مقدار و یا میزانم خرید دیسکلر بستگی به سختی آب در هر منطقه متفاوت است. اما باید حداقل هر دو ماه یکبار از محلول رسوب زدا استفاده کنید.

5 دلیل مهم رسوب زدایی و فروش دیسکلر

در شلوغی روزمره، ما با وسایل بسیاری سرو کار داریم که گاهی متوجه آنها نمی شویم. به این فکر می کنیم که باید آنها را تمیز و رسوب زدایی کنیم تا عملکرد بهتری داشته باشند. به تجمع مواد معدنی موجود در آب داخل تجیزات و لوازم خانگی رسوب می گویند. این مواد معدنی باعث بوجود آمدن آهن،کلسیم،زنگ زدگی و گل و لای می شود. تجمع بیش از حد این مواد باعث نا کارآمدی دستگاهها می گردد و تغییرات دمایی را در آنها موجب می شود.

اکنون در این مقاله به دلایل رسوب زدایی و خرید دیسکلر می پردازیم.

1- فروش دیسکلر برای حفظ کارایی بیشتر و جلوگیری از خرابی دستگاه ها

استفاده از رسوب زدایی می تواند عملکرد دستگاه را بالا ببرد که این بسیار مهم است. به عنوان مثال می توان گفت نیروگاهها نیاز به استفاده از رسوب زداها دارند. مواردی که در آنها از رسوب زداها استفاده می شود عبارتند از: دیگ های بخار، کندانسور، برج های خنک کننده، مبدل های حرارتی و قطعاتی که احتمال ایجاد رسوب دارند را، دارا می باشند.

تجمع و انباشت آهک باعث مسدود شدن لوله ها می شوند که در نتیجه پمپ ها مجبورند برای عبور آب از آهک های در حال رشد فشار بیشتری را متحمل شده تا آب را  عبور دهند. اگر رسوب زدایی انجام نشود، ممکن است منجر به خرابی تجهیزات شود که این خرابی باعث می شود کل کارخانه برای تعمیرات تعطیل شود.

2- خرید دیسکلر و رسوب زدایی با آن به جلوگیری از رشد باکتری های بیماری زا کمک می کند

سیستم های خنک کننده و لوله های چیلر می بایست به طور منظم رسوب زدایی شوند. لوله های کولر اغلب با جلبک، گل و لای و لجن مسدود می شوند. همچنین رسوبات در کف کولرها نیز جمع می شوند و باکتریها می توانند در این محیط رشد کنند. فرایند رسوب زدایی باعث می شود این موجودات از بین بروند و یا رشد آنها را به حداقل برساند.

3- جلوگیری از ترکیدگی لوله ها با خرید دیسکلر

وجود آب سخت در کولرها و آبگرمکن ها باعث می شود.تا کارایی این وسایل کاهش پیدا کند. حتی گاهی می تواند ایجاد بروز خطراتی نیز شود. آهکی که از کلسیم و منیزیم ایجاد می شود تبدیل به عایقی بین آب و لوله می شود. این عایق باعث افزایش دما در لوله ها می گردد و هنگامی که به ضخامت خاصی برسد،باعث گرمای بیش از حد گرم می شود و موجب تاول در لوله شده که در نهایت منجر به ترکیدگی لوله و تجهیزات می گردد.

4- ایجاد طعم خوب در نوشیدنی ها

قهوه و چای از 98 درصد آب تشکیل شده است. به همین دلیل است که کیفیت آب در این نوشیدنی ها موثر و ضروری می باشد. تجمع آهک در دستگاههای اسپرسو ساز و چای ساز بر طعم چای و قهوه تاثیر می گذارد.معمولاً رسوبات ریزی مانند کربنات منیزیم و کربنات کلسیم در آب وجود دارند و موجب ایجاد آهک روی دیواره و لوله های دستگاه می شود. 

با اینکه با فیلتراسیون و یا تغییر منظم فیلتر دستگاه می توان رسوبات را از نوشیدنی حذف کرد، اما مقادیر زیادی کربنات منیزیم و کربنات کلسیم وجود دارد. برای حذف این مواد می بایست از رسوب زداهای شیمیایی خاصی استفاده نمایید.

5- کاهش هزینه های انرژی، صرفه جویی در وقت و هزینه

انجام رسوب زدایی منظم و به موقع باعث می شود تا دستگاهها عملکرد بهتری داشته باشند. این موضوع موجب کاهش هزینه های انرژی می گردد، زیرا با وجود رسوب دیگ بخار مجبور می شود بیشتر کار کند. همچنین رسوب ها باعث خرابی دستگاه می شود و در نتیجه در وقت و هزینه برای تعمیر آن صرفه جویی می شود.

کدام لوازم خانگی نیاز به رسوب زدایی با دیسکلر دارند؟

رسوب زدایی فرایند حذف لایه های ساخته شده از کلسیم در دستگاههایی است که دائماً با آب سروکار دارند. به طور معمول دیگهای بخار و مبدلهای حرارتی مملو از رسوبات کلسیم می باشند. امروزه فروش دیسکلر بسیار رایج می باشد، به این دلیل وسایل خانگی که به طور روزمره با آن سروکار دارند مانند چای ساز، اتوبخار، شیرهای حمام، سردوش و سطح حمام به رسوب زدایی منظم نیاز دارند. به این دلیل که به طور مداوم با آب در تماس هستند و در نهایت عملکرد این لوازم را مختل می کند. با استفاده از نکات زیر می توانید لوازم و سطوح مختلف را رسوب زدایی کنید.

در برخی مواقع رسوب زدایی یک فرایند پیچیده به نظر می رسد، اما شما عزیزان می توانید با خرید دیسکلر این فرایند پیچیده را بسیار ساده انجام دهید. در این بین چند ماده دیگر نیز در دسترس می باشد که می توانید با استفاده از آنها لوازم خانگی خود را رسوب زدایی نمایید. مانند: سرکه و لیموترش.

خرید دیسکلر و رسوب زدایی کتری

کتری هم مثل سایر وسایل رسوب گیر از این موضوع مستثنا نیست. زیرا کتری به طور مداوم با آب شیر در تماس است و رسوب زیادی از کلسیم درون آن به وجود می آید. خوشبختانه رسوب زدایی کتری بسیار ساده است. کتری را با پودر دیسکلر و آب پر کنید و برای چند ساعت منتظر بمانید. پس از آن مایع را خالی کنید و مانند گذشته بشویید. دیگر رسوبی باقی نمی ماند.

فروش دیسکلر و رسوب زدایی از اتو بخار

رسوبات آهکی به راحتی در سطح اتوبخار مشاهده می شود. اگر از بین نرود رگهای ناخوشایندی روی لباس ها بر جای می گذارد. به همین دلیل به محض دیدن آهک بهتر است عمل رسوب زدایی را انجام دهید تا کارایی دستگاه پایین نیاید. برای انجام این کار آبی که در داخل اتو بخار است را کاملاً خارج نمایید. حالا مایع دیسکلر را که با آب مخلوط کرده اید را درون مخزن آب اتو بریزید و اتو را خاموش نمایید و اجازه دهید مایع از طریق منافذ بخار خارج شود. برای اطمینان از رسوب زدایی می توانید این فرایند را چند بار تکرار نمایید.

خرید دیسکلر به مقدار کافی برای رسوب زدایی شیر آلات حمام

هر وسیله ای که با آب لوله کشی در تماس باشد به مرور زمان محلی برای تجمع و ایجاد رسوبات کلسیم می شود. برای اینکه این آهکها را از بین ببرید، پودر دیسکلر را با آب مخلوط نموده و به وسیله ی ابر و یا پنبه روی شیر آلات بمالید و حدود یک ساعت بگذارید بماند، سپس آبکشی نمایید. اگر آهک ها و رسوبات قدیمی می باشند، برای از بین بردن آنها این پروسه را چند بار تکرار کنید تا اینکه رسوبات کاملاً از بین بروند.

فروش دیسکلر و رسوب زدایی سردوشی

سردوشی نیز یکی از وسایلی است که از رسوب گیری در امان نخواهد بود. برای اینکه با خیالی آسوده سردوش منزل خود را رسوب زدایی کنید، می توانید از دیسکلر برای از بین بردن این مشکل اقدام نمایید. برای این کار می بایست دیسکلر را درون ظرفی بریزید سردوش را باز کنید و درون ظرف محتوی آب و دیسکلر بگذارید. پس از 3 الی 4 ساعت آن را از داخل ظرف خارج نمایید و سردوش را در جای خود قرار دهید. سپس آب داغ را با فشار از درون آن رد کنید تا بقایای آهک نیز از درون آن خارج شود.

اگر قادر به باز کردن سردوشی نیستید، می توانید دیسکلر را درون کیسه پلاستیکی کوچکی با آب مخلوط کنید.و آن را دور دوش بپیچید و با نوار چسب محکم کنید و مانند روش قبل عمل کنید. اگر آهک ها قدیمی هستند و به راحتی پاک نمی شوند، می توانید با مسواک قدیمی رسوب را از بین ببرید. اگر پس از این کار هنوز در حفره های سردوش جرم می بینید می توانید با یک سنجاق یا خلال دندان جرم ها را بیرون بیاورید.

مزایای محلول رسوب زدایی دیسکلر

  • قدرت رسوب زدایی بالا
  • عدم خوردگی فلزات
  • دوستدار محیط زیست
  • قیمت مناسب
  • میزان مصرف مناسب برای رسوب زدایی
  • سمیت پایین

برای یک رسوب زدایی مناسب و کارآمد باید از رسوب زدای دیسکلر و آب به نسبت های درست استفاده نمایید. برای این کار به ازای هر 1000 لیتر آب، 330 لیتر محلول دیسکلر را با یکدیگر مخلوط کنید.

پاسخ به سوالات متداول 

1- کدام اسیدها برای رسوب زدایی استفاده می شوند؟

اسیدهای زیادی برای رسوب زدایی وجود دارد مانند: اسید سیتریک، اسید استیک، اسید سولفونیک، اسید فسفریک، اسید کلریدریک، اسید گلیکولیک و اسید فرمیک. نمک های محلول هستند و بنابراین در زمان حل شدن شسته می شوند.

2- مزایا و دلایل خرید دیسکلر چیست؟

قدرت رسوب زدایی بالا،قیمت مناسب، باعث خوردگی فلزات نمی شود،سمیت کمی دارد،دوستدار محیط زیست است.

3- کدام اسید برای رسوب زدایی مناسب است؟

اسیدهای مختلفی برای رسوب زدایی وجود دارد که هر کدام دستورالعمل های مخصوص خود را دارند. اما بهترین آنها رسوب زداهایی می باشند که بر پایه اسید کلریدریک باشد. رسوب زدای دیسکلر از این نوع می باشد.

4- آیا رسوب زدای دیسکلر آهک را از بین می برد؟

ماده دیسکلر یک رسوب زدا بر پایه اسید کلریدریک می باشد که برای از بین بردن آهک انتخاب بسیار خوبی است.

دیسکلر را از کجا تهیه نماییم؟

برای خرید دیسکلر می توانید با کارشناسان شرکت دانش پژوهان شیمی تماس بگیرید.و دیسکلر مورد نیاز خود را در اندازه های 20 لیتری و کمتر (اصل) را در کمترین زمان ممکن با تضمین اصالت تهیه و در آدرس خود دریافت نمایید.