دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

ساماریوم اکسید(III)

ساماریوم اکسید(III) یک ترکیب شیمیایی است که از عناصر ساماریوم و اکسیژن تشکیل شده است. ساختار شیمیایی آن Sm2O3 است سامری یکی از کمیاب ترین عناصر جدول تناوبی عناصر به حساب می آید و مانند عنصر شماره 62 در جدول تناوبی است. ساماریوم را در این ترکیب در حالت اکسیداسیون +3 دریافت کنید و به احتمال زیاد دارای سه الکترون خارجی است.

برخی از خواص مس اکسید ساماریوم (III):

 • رنگ: ساماریوم اکسید(III) معمولاً از یک پوسته سیاه یا رنگ زیرین تشکیل شده است.
 • کاربردها: اکسید ساماریوم (III) در کاربردهای فنی مختلفی مانند صنعت شیشه موزاییک، شیشه طبیعی، آهنرباهای دائمی، لیزر و کریستال بصریة استفاده می شود.
 • خواص مغناطیسی: ساماریوم اکسید(III) از خواص مغناطیسی منحصر به فردی برخوردار است و می تواند در صنعت آهنرباهای دائمی استفاده شود.
 • توافق هسته ای از ساماریوم-149 که از اکسید ساماریوم (III) مشتق می شود، در استخراج اورانیوم و در ساخت قراردادهای هسته ای استفاده می کند.

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی محصولات سیگماآلدریچ است که ساماریوم اکسید(III) کد 228672  یکی از این موارد می باشد. این شرکت با ایجاد دفتر نمایندگی در کشور ترکیه واردات محصولات مرک و سیگماآلدریچ را میسر نموده تا بتواند مانع از ایجاد تحریم شده و محصولات شیمیایی را با انواع برندها به دست متقاضیان گرامی برساند.

شرکت دانش پژوهان شیمی  نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده خرید مواد شیمیایی سیگماآلدریچ  با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

ساماریوم اکسید(III)

ساماریوم اکسید(III) یک ترکیب شیمیایی است که از عناصر ساماریوم و اکسیژن تشکیل شده است. ساختار شیمیایی آن Sm2O3 است ساماریوم در این ترکیب در حالت اکسید شده +3 وجود دارد، یعنی دارای سه الکترون خارجی است.

ساماریوم اکسید(III) در تعدادی از کاربردهای تکنولوژیکی استفاده می شود، از جمله:

 • صنعت گچ موصل: اکسید ساماریوم (III) در صنعت گچ موصل با کارایی بالا مانند آنالایزرها، میکسرها و فیلترها استفاده می شود.
 • لنزها: مورد استفاده در صنعت لنز، که حاوی لنزهای متمایز است، آن را در لنزها و لنزها مفید می کند.
 • مغناطیس: ساماریوم اکسید(III) به ترکیب آهنربای دائمی اضافه می شود که قدرت مغناطیسی و پایداری را افزایش می دهد.
 • کریستال ها: در ساخت برخی از انواع کریستال های کروی که در لیزر و سایر کاربردهای نوری استفاده می شوند، استفاده می شود.
 • تجزیه و تحلیل شیمیایی: اکسید ساماریم (III) در برخی از آنالیزهای شیمیایی و آزمایشات واکنش شیمیایی استفاده می شود.

مقابله با اکسید ساماریوم (III) مهم است زیرا عناصر کمیاب غالب نیستند و سمی نمی شوند، هنگام برخورد با آن باید دستورالعمل های ایمنی مناسب رعایت شود.

مشخصات محصول ساماریوم اکسید(III) کد 228672

شرکت سیگما آلدریچ (Sigma) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات سیگما می توانید به وب سایت آنها به آدرس https://www.sigmaaldrich.com/ مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات سیگما دسترسی پیدا کنید.

 • نام ماده: ساماریوم اکسید(III)
 • نام لاتین: Samarium(III) oxide
 • کد: 228672
 • 99.9٪ پایه فلزات کمیاب
 • مترادف(ها): سامره
 • فرمول خطی: Sm2O3
 • شماره CAS: 12060-58-1
 • شماره EC: 235-043-6
 • شماره MDL: MFCD00011237
 • شناسه ماده PubChem: 24853701
 • NACRES: NA.23
ساماریوم اکسید(III)

ساماریوم اکسید(III)

خواص محصول

 • سنجش: 99.9٪ پایه فلزات کمیاب
 • فرم: پودر
 • مناسب بودن واکنش
  نوع معرف: کاتالیزور
  هسته: ساماریوم
 • تراکم: 8.35 گرم در میلی لیتر در 25 درجه سانتی گراد (لیتر)
 • سیم SMILES: O=[Sm]O[Sm]=O
 • InChI: 1S/3O.2Sm
 • کلید اینچی: PRCWVHVINXAFRG-UHFFFAOYSA-N

بسته بندی

 • 10 گرم
 • 100 گرم
ساماریوم اکسید(III)

ساماریوم اکسید(III)

کاربرد ساماریوم اکسید(III)

اکسید ساماریوم (III) یکی از محبوب ترین کاربردها در زمینه های مختلف صنعتی و فنی است. در اینجا برخی از کاربردهای اصلی برای اکسید ساماریوم (III) آمده است:

شمع مسلم: از اکسید ساماریوم (III) در ساخت شمع های مصلا با کارایی بالا مانند آنالایزر، میکسر و قیچی خوب استفاده می شود. از آن به عنوان مواد زائد و دوبلور برای کنترل خواص الکترونیکی مواد خام استفاده می شود.

بصره: افزودن اکسید ساماریوم (III) به صنعت شیشه بصره برای بهبود خواص شیشه بصره. این ترکیب به بهبود درخشندگی شیشه و بهبود مینای دندان کمک می کند، اما آن را در صنعت لنزهای طبیعی و الیاف طبیعی مفید می کند.

آهنرباها: اکسید ساماریوم (III) در پیکربندی آهنرباهای دائمی و آهنرباهای بار بالا استفاده می شود. این ترکیب برای افزایش قدرت مغناطیسی و افزایش پایداری اضافه می شود.

لیزر: از اکسید ساماریوم (III) در صنعت برخی از انواع لیزرها مانند لیزرهای حالت جامد استفاده می شود. این دستگاه دارای خواص نوری منحصر به فردی است که آن را در لیزر مفید می کند.

علوم هسته ای: تشعشعات نوترونی کوچک ساماریوم-149، منبع اکسید ساماریوم (III)، در عملیات تبدیل اورانیوم در غنی سازی هسته ای استفاده می شود.

لازم به ذکر است در تمامی مصارف باید با احتیاط با اکسید ساماریوم (III) که دارای ترکیبات ساماریوم به طور کلی بر روی خواص اسمی است، تعامل داشته باشید. هنگام استفاده از این ماده شیمیایی یا هر ماده شیمیایی دیگر باید دستورالعمل های بهداشتی و ایمنی رعایت شود.

ساماریوم اکسید(III)

ساماریوم اکسید(III)

خرید و فروش ساماریوم اکسید(III) کد 228672

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده ساماریوم اکسید(III) کد 228672 با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

اقدامات بیوشیمی ساماریوم اکسید(III)

با این حال، لازم است با اکسید ساماریوم (III) رقیق شود، زیرا این یک ترکیب بیولوژیکی نیست و به طور معمول در اقتصاد بیوشیمیایی یا عملیات بیولوژیکی استفاده نمی شود. در Samarium Oxide Applications (III) عمدتاً بر زمینه‌های صنعتی و فناوری مانند آینه‌ها، اپتیک، آهن‌ربا، لیزر و علوم هسته‌ای تمرکز دارد.

متأسفانه تحقیقاتی با هدف استفاده از ترکیبات کمیاب مانند ساماریوم در کاربردهای بیولوژیکی و پزشکی انجام شده است. بنابراین روی اکسید ساماریوم (III) که یک ماده بیولوژیکی مستقیماً مصنوعی است که نیاز به اصلاحات شیمیایی و طراحی ترکیبات تجویز شده برای استفاده در کاربردهای پزشکی دارد، تأثیری نمی‌گذارد.

لطفاً توجه داشته باشید که استفاده بیولوژیکی از کرم‌های خاکی کمیاب به تحقیقات پیشرفته و مطالعات اضافی برای تعیین کارایی و ایمنی استفاده‌های بیولوژیکی بالقوه نیاز دارد. اگر به کاربردهای بیولوژیکی ساماریوم یا هر ترکیب دیگری علاقه دارید، با کارشناسان بیولوژی جزئی و بیوشیمی برای کسب اطلاعات دقیق در این انجمن تماس بگیرید.

مضرات استفاده از ساماریوم اکسید(III)

اکسید ساماریوم (III) به طور کلی یک ترکیب شیمیایی غیر مضر در نظر گرفته می شود، اما مانند هر ترکیب شیمیایی، باید با مواد نگهدارنده کار کرد. نکات مهمی وجود دارد که باید هنگام استفاده از ساماریوم اکسید (III) رعایت شود:

سم: اکسید ساماریوم (III) به خودی خود بسیار سمی است، اما ترکیبات ساماریوم به طور کلی هنگامی که در معرض تومورهای بزرگ قرار می گیرند می توانند سمی باشند. لازم است جستجوی مرکب یا عرضه فوری را به حروف تفصیلی اضافه کرد.

جابجایی ایمن: هنگام کار با اکسید ساماریوم (III) باید دستورالعمل های ایمنی مناسب را رعایت کرد، مانند استفاده از عینک و محافظ مناسب و لباس مناسب برای محافظت در برابر هر گونه تماس جدی.

دفع ایمن: دفع اکسید ساماریوم (III) از طریق دستورالعمل های ایمن و ایمن و محلی محیط زیست و بهداشت مورد نیاز است.

پرهیز از قرار گرفتن در معرض گرد و غبار: به دلیل استفاده از اکسید ساماریوم (III) در برخی کاربردها، گرد و غبار ممکن است باعث تحریک مجاری تنفسی شود و باید از التعرض لهذا الغبار اجتناب شود.

موارد منع مصرف: از استفاده از اکسید ساماریوم (III) برای مقاصد پزشکی یا غذایی باید اجتناب شود، زیرا برای استفاده بیولوژیکی تایید نشده است.

برای کسب اطلاعات دقیق تر در مورد استفاده ایمن و بالقوه خطرناک از اکسید ساماریوم (III) در زمینه کاربردهای خاص خود، بهتر است با یک متخصص شیمیایی یا دارویی مشورت کنید. کمک به ایمنی و بهداشت شغلی.

قیمت -فروش ساماریوم اکسید(III) کد 228672

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (سیگماآلدریچ) ساماریوم اکسید(III) کد 228672 می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت خرید ساماریوم اکسید(III) کد 228672 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

Visits: 19