دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

کاراگینان

کاراگینان یک پلی‌ساکارید است که از جلبک‌های قرمز دریایی به‌دست‌می‌آید. این ماده به‌دلیل خواص ژل‌زنی و ضخامت دهنده‌ای که دارد، در صنایع غذایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی، کشاورزی و صنایع دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاراگینان به دلیل خواص ژل‌زنی، ضخامت دهنده‌ای، ضد‌التهابی، ضد‌باکتریایی، ضد‌اکسیدانی و تغذیه‌ای که دارد، در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد. این خواص باعث می‌شود که کاراگینان به‌عنوان یک ماده پایه در تهیه محصولات غذایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی، کشاورزی و صنایع دیگر مانند الکترونیک، محصولات شستشو، محصولات نظافتی و غیره استفاده شود. همچنین، خواص تغذیه‌ای کاراگینان باعث می‌شود که این ماده به‌عنوان یک منبع فیبر، ویتامین و مواد معدنی در تهیه محصولات غذایی مانند نان، کیک، محصولات پروتئینی، سوپ و غیره استفاده شود.

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی محصولات سیگماآلدریچ است که Carrageenan یکی از این موارد می باشد. این شرکت با ایجاد دفتر نمایندگی در کشور ترکیه واردات محصولات مرک و سیگماآلدریچ را میسر نموده تا بتواند مانع از ایجاد تحریم شده و محصولات شیمیایی را با انواع برندها به دست متقاضیان گرامی برساند.

شرکت دانش پژوهان شیمی  نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده خرید مواد شیمیایی سیگماآلدریچ  با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

در ادامه به برخی از کاربردهای کاراگینان اشاره می‌شود:

۱- صنایع غذایی: کاراگینان به‌دلیل خاصیت ژل زنی و ضخامت دهی، در صنایع غذایی مانند شیرینی‌پزی، ایس‌کریم، پنیر، شیرینی، سس‌ها، کنسروها و غیره به‌عنوان یک عامل ضخامت‌دهنده و استحکام‌بخش مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۲- صنایع دارویی: Carrageenan به‌دلیل خاصیت ژل زنی و دارا بودن خواص ضد‌التهابی، در تولید کپسول‌های دارویی، شامپوهای دارویی، کرم‌های دارویی و غیره به‌عنوان یک عامل ضخامت‌دهنده و محافظ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۳- صنایع آرایشی و بهداشتی: کاراگینان به‌دلیل خاصیت ژل زنی و ضخامت دهی، در تولید محصولات آرایشی و بهداشتی مانند شامپو، ژل حمام، کرم‌های مرطوب کننده و غیره به‌عنوان یک عامل ضخامت‌دهنده و محافظ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۴- صنایع کشاورزی: Carrageenan به‌دلیل خاصیت ژل زنی و ضخامت دهی، در تولید کودهای آلی و آب‌پاش‌های دارای خصوصیات ضد‌عفونی کننده به‌عنوان یک عامل ضخامت‌دهنده و محافظ مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

۵- صنایع نفت و گاز: کاراگینان به‌دلیل خاصیت ژل زنی و ضخامت دهی، در تولید مواد جامد کننده برای مخازن نفت و گاز به‌عنوان یک عامل ضخامت‌دهنده و محافظ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در کل، این ماده به دلیل خواص ژل زنی، ضخامت دهی و دارا بودن خواص ضد‌التهابی، در صنایع مختلف از جمله صنایع غذایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی، کشاورزی و نفت و گاز مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

اقدامات بیوشیمی کاراگینان

Carrageenan یک پلی‌ساکارید است که از جلبک‌های قرمز دریایی به دست می‌آید. این ماده به دلیل خواص ژل‌زنی و ضخامت دهنده‌ای که دارد، در بسیاری از کاربردهای بیوشیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه به برخی از اقدامات بیوشیمیایی کاراگینان اشاره می‌شود:

۱- استخراج DNA: کاراگینان به عنوان یک عامل ژل‌زنی در فرایند استخراج DNA مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این فرایند، کاراگینان به‌عنوان یک ماتریس برای جداسازی DNA از سایر مولکول‌ها استفاده می‌شود.

۲- الکتروفورز: Carrageenan به عنوان یک عامل ژل‌زنی در فرایند الکتروفورز مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این فرایند، کاراگینان به‌عنوان یک ماتریس برای تفکیک DNA، پروتئین‌ها و سایر مولکول‌ها استفاده می‌شود.

۳- کشت سلولی: کاراگینان به عنوان یک عامل ضخامت‌دهنده در فرایند کشت سلولی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این فرایند، کاراگینان به‌عنوان یک ماده پایه برای رشد سلول‌ها و تغذیه آنها استفاده می‌شود. کاراگینان

۴- تشخیص ویروس‌ها: Carrageenan در فرایند تشخیص ویروس‌ها به‌عنوان یک ماده ژل‌زنی استفاده می‌شود. در این فرایند، نمونه‌ای که شامل ویروس است روی کاراگینان قرار می‌گیرد و سپس با اضافه کردن رنگ‌های خاص، ویروس‌ها شناسایی می‌شوند.

۵- تشخیص آنتی‌بادی‌ها: کاراگینان در فرایند تشخیص آنتی‌بادی‌ها به‌عنوان یک ماده ژل‌زنی استفاده می‌شود. در این فرایند، آنتی‌بادی‌های مورد نظر روی کاراگینان قرار می‌گیرند و سپس با اضافه کردن رنگ‌های خاص، آنتی‌بادی‌ها شناسایی می‌شوند.

در کل،این ماده شیمیایی  به دلیل خواص ژل‌زنی و ضخامت دهنده‌ای که دارد، در بسیاری از کاربردهای بیوشیمیایی مانند استخراج DNA، الکتروفورز، کشت سلولی، تشخیص ویروس‌ها و تشخیص آنتی‌بادی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این اقدامات بیوشیمیایی از کاربردهای مهم کاراگینان در زمینه‌های مختلف علمی و صنعتی است و با استفاده از این ماده، فرآیندهای مختلفی مانند جداسازی مولکول‌ها، تحلیل و شناسایی آنها، رشد سلول‌ها و تشخیص بیماری‌ها امکان‌پذیر می‌شود.

خرید و فروش کاراگینان

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده کاراگینان کدC1013 با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

کاراگینان کد C1013

مشخصات محصول :

 • نام لاتین :Carrageenan
 • نام محصول : کاراگینان
 • کد : C1013
 • بسته بندی : 25G – 100G – 500G – 1K
 • CAS: 9000-07-1
 • EC: 232-524-2

هیدروژل کاراگینان به عنوان داربستی برای تحویل سلول های استرومایی چند توان مشتق شده از پوست.

مجله برنامه های کاربردی بیومواد (2018-09-19)

مجققان :

 • میشل پاتریشیا رود
 • آدلی بز باتی آنگولسکی
 • فیلیپه آزودو گومز
 • مایارا مارکس داسیلوا
 • تالیتا داسیلوا ارمیااس
 • رافائل گوزلا د کاروالیو
 • دانیل گونسالوس یوسیف ویرا
 • لوئیز فرناندو کاپا اولیویرا
 • لنیزه فرناندس مایا
 • آندریاشیا. روشا دی میراندا
 • آدریانو کوپکه دی آگیار
 • رافائل دیگو روزا
 • جوردانو ووسگراو کالونی

PMID30223731

خلاصه سنتز اول کاراگینان

Carrageenan یک پلیمر برگشت پذیر حرارتی با منشا طبیعی است که به طور گسترده در صنایع غذایی و دارویی استفاده می شود که ساختاری شبیه گلیکوزآمینوگلیکان دارد. در اینجا، ما نشان می‌دهیم که کاراگینان نوع کاپا استخراج‌شده توسط یک فرآیند نیمه تصفیه‌شده از جلبک دریایی قرمز Kappaphycus alvarezii، هم خواص شیمیایی و هم خواص ساختاری مشابه کاراگینان تجاری را نشان می‌دهد.

علاوه بر این، هیدروژل کاراگینان استخراج شده و هیدروژل کاراگینان تجاری می توانند به عنوان داربستی برای کشت آزمایشگاهی سلول های استرومایی چند توان مشتق شده از پوست انسان عمل کنند و پتانسیل قابل توجهی را به عنوان مواد حامل سلولی برای تحویل سلول در مهندسی بافت نشان دهند.

سلول‌های استرومایی چند توان مشتق شده از پوست که در داخل هیدروژل‌های کاراگینان کشت می‌شوند، مورفولوژی شکل گردی را نشان دادند و رشد و زنده ماندن خود را حداقل برای یک هفته در کشت حفظ کردند. در مرحله بعد، اثر هیدروژل کاراگینان استخراج‌شده با سلول‌های استرومایی چند توان مشتق از پوست انسان در یک مدل موش زخم پوستی با ضخامت کامل مورد ارزیابی قرار گرفت.

تجزیه و تحلیل‌های ماکروسکوپی و بافت‌شناسی برخی ویژگی‌های بهبود یافته را نشان داد، مانند کاهش فرآیند التهابی، بهبودی اولیه سریع‌تر ناحیه زخمی، و بهبود رسوب ماتریکس خارج سلولی. این نتایج نشان می دهد که هیدروژل کاراگینان استخراج شده می تواند به عنوان داربستی برای رشد و نگهداری سلول های بنیادی مزانشیمی SD-MSC انسان عمل کند و همچنین می تواند به عنوان یک سیستم انتقال سلول ها به پوست زخمی عمل کند.

بنابراین، ارزیابی ویژگی‌های مورد بحث در این مطالعه به درک بیشتر و ویژگی‌های استفاده بالقوه از هیدروژل Carrageenan به‌عنوان یک سیستم تحویل برای چندین کاربرد، بیشتر از بهبود زخم پوست کمک می‌کند. 

کاراگینان کد C1013

کاراگینان و پاسخ ایمنی

زیست پزشکی / [publiee pour l’A.A.I.C.I.G.] (1978-05-01)

محققان :

 • دبلیو تامسون

PMID359059

خلاصه سنتز دوم کاراگینان

از آنجایی که اثرات بیولوژیکی Carrageenan در سال 1972 توسط دی روزا بررسی شد، از تعداد زیادی گزارش مشخص شد که این پلی ساکارید جلبکی به طور قابل توجهی بر پاسخ های ایمنی تأثیر می گذارد. سرکوب عمیق ایمنی که با اختلال در تولید آنتی بادی، رد پیوند، تاخیر در افزایش حساسیت و ایمنی ضد تومور مشهود است، در حیوانات تحت درمان با کاراژینان مشاهده شده است و توانایی کاهش ایمنی کاراگینان توسط مطالعات آزمایشگاهی تایید شده است.

تلاش در تجزیه و تحلیل سرکوب ایمنی ناشی از Carrageenan بر روی اثر سیتوتوکسیک انتخابی این عامل بر روی فاگوسیت های تک هسته ای متمرکز شده است. ایمان به توانایی کاراگینان برای از بین بردن آن سلول ها منجر به استفاده از آن در بررسی نقش فاگوسیت های تک هسته ای در جنبه های مختلف واکنش ایمنی شده است.

این بررسی اثرات Carrageenan بر پاسخ‌های ایمنی را مستند و مورد بحث قرار می‌دهد و ارزش کاراگینان را به عنوان یک ابزار مفید در کار فعلی و آینده با هدف گسترش دانش ما در مورد مکانیسم‌های اساسی واکنش‌های ایمنی ارزیابی می‌کند.

کاراگینان کد C1013

یوتا کاراگینان تجزیه شده می تواند آپوپتوز را در سلول های استئوسارکوم انسانی از طریق مسیر سیگنالینگ Wnt/β-کاتنین القا کند.

تغذیه و سرطان (02/02/2013)

محققان :

 • ژه جین
 • یا شین هان
 • شیائو-روی هان

PMID23368922

خلاصه سنتز چهارم کاراگینان

استئوسارکوم (OS) یک تومور بدخیم استخوان با درجه بالا است. بنابراین، با استفاده از هر دو روش in vitro و in vivo، اثرات یوتا-کاراگینان تخریب شده (ι-CGN) بر روی یک رده سلولی استئوسارکوم انسانی، HOS، مورد بررسی قرار گرفت. تجزیه ι-CGN برای القاء آپوپتوز و توقف فاز G1 در سلول های HOS مشاهده شد. علاوه بر این، ι-CGN تخریب شده رشد تومور را در مدل‌های تومور پیوند زنوگرافت سرکوب کرد.

بر این اساس، میزان بقای این موش ها به طور قابل توجهی بالاتر از موش های حامل تومور بود که با ι-CGN یا PBS بومی درمان شده بودند. علاوه بر این، تشکیل عروق داخل توموری به دنبال درمان با ι-CGN تخریب شده مهار شد. در سنجش وسترن بلات، ι-CGN تخریب شده برای مهار مسیر سیگنالینگ Wnt/β-کاتنین پیدا شد. به طور کلی، این مطالعات فعالیت ضد توموری ι-CGN تخریب شده را نسبت به رده سلولی OS، HOS نشان می دهد.

علاوه بر این، بینش ارزشمندی در مورد مکانیسم های واسطه شده توسط ι-CGN تخریب شده به دست آمد که به طور بالقوه منجر به شناسایی درمان های جدید برای سیستم عامل می شود. با این حال، برای تایید این نتایج در سایر انواع سلول، به ویژه در سلول های اندوتلیال ورید ناف انسان، به مطالعات بیشتری نیاز است.

قیمت – فروش کاراگینان کد C1013

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی، آزمایشگاهی و صنعتی بخصوص

کاراگینان کد C1013 می باشد. این شرکت در زمینه واردات و توضیع این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه  محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

 

راههای ارتباطی 
شماره های تماس:
021-66859216   (ساعات تماس:8:30 الی 19)
021-66859220   
واتساپ:09129618292  (ساعات تماس 24ساعت