دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

ترهالوز دی هیدرات

دانش پژوهان شیمی وارد کننده  مواد شیمیایی اورجینال بخصوص محصولات نایاب درایران است. ترهالوز دی هیدرات کد T5251 را می توانید از این شرکت تهیه کنید. سیگماآلدریچ  یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده مواد شیمیایی آزمایشگاهی در دنیا است. دانش پژوهان شیمی  با توجه به تحریم ها و سختی های پیش رو توانسته واردات این کمپانی را میسر نماید تا بتواند گامی در راستای تولید علم و دانش بردارد. امیدواریم با ارائه بهترین خدمات شما را در رساندن به اهدافتان یاری نماییم.

ترهالوز دی هیدرات

مشخصات محصول ترهالوز دی هیدرات

 • نام ماده: D-(+)-ترهالوز دی هیدرات
 • نام لاتین: D-(+)-Trehalose dihydrate
 • مترادف(ها): α، α-ترهالوز، α-D-گلوکوپیرانوزیل-α-D-گلوکوپیرانوزید
 • فرمول تجربی (نشانگذاری تپه): C12H22O11 · 2H2O
 • شماره CAS: 6138-23-4
 • وزن مولکولی: 378.33
 • شماره EC: 202-739-6
 • بسته بندی: 10 گرم – 25 گرم – 100 گرم – 250 گرم
 • شماره بیلشتاین: 5322018

ترهالوز دی هیدرات

 

D-(+)-Trehalose dihydrate به عنوان یک افزودنی غذایی در بسیاری از غذاهای فرآوری شده و مواد جانبی دارویی استفاده می شود. به طور گسترده ای به عنوان جایگزین مستقیم شیرین کننده های معمولی استفاده می شود و سلول ها را از تنش های محیطی مختلف محافظت می کند. این دارو در درمان بیماری هانتینگتون و بیماری پارکینسون کاربرد دارد.

این محصول با برند Thermo Scientific Chemicals در اصل بخشی از سبد محصولات آلفا ایسر بود. برخی از اسناد و اطلاعات برچسب ممکن است به برند قدیمی اشاره داشته باشد. کد اصلی محصول / کالای Alfa Aesar یا مرجع SKU به عنوان بخشی از انتقال نام تجاری به Thermo Scientific Chemicals تغییر نکرده است.

انحلال پذیری ترهالوز دی هیدرات

 • محلول در آب و الکل داغ.

یادداشت

 • در جای خنک نگهداری شود. هیگروسکوپیک. ناسازگار با اکسید کننده قوی است.

مشخصات فنی

 • نقطه ذوب 97 درجه سانتیگراد تا 99 درجه سانتیگراد
 • محدوده درصد سنجش 0.99
 • مقدار 5 گرم
 • Beilstein 5322018

حساسیت هیگروسکوپیک

اطلاعات حلالیت محلول در آب و الکل داغ.

وزن فرمول 378.33 (342.29 بی آب)

نام شیمیایی یا ماده D-(+)-Trehalose dihydrate

Melting Point 97°C to 99°C
Assay Percent Range 0.99
Quantity 5 g
Beilstein 5322018
Sensitivity Hygroscopic
Solubility Information Soluble in water and hot alcohol.
Formula Weight 378.33 (342.29 Anhydrous)
Chemical Name or Material D-(+)-Trehalose dihydrate

سنتز ترهالوز دی هیدرات

ادغام کووالانسی ترهالوز در هیدروژل ها برای افزایش پایداری عملکردی طولانی مدت و آزادسازی کنترل شده بیوماکرومولکول ها.
مواد مراقبت های بهداشتی پیشرفته (2015-06-20)

محققان:
تیموتی ام اوشی، متیو جی وبر، الکس آیمتی، رابرت لنگر

PMID26088467

خلاصه ترهالوز دی هیدرات

هیدروژل هایی با ترهالوز ترکیب شده کووالانسی با استفاده از افزودن تیول-ان مایکل سنتز می شوند. هیدروژل‌های ترهالوز تثبیت طولانی‌مدت و آزادسازی کنترل‌شده آنزیم‌های مدل در شرایط آزمایشگاهی و درون تنی و همچنین حفظ پایداری پروتئین تحت عوامل استرس‌زای گرما و لیوفیلیزاسیون را فراهم می‌کنند. برهمکنش‌های پیوند هیدروژنی قوی و منظم در هیدروژل‌های ترهالوز ترکیب‌شده کووالانسی، مکانیزمی ممکن برای تثبیت پروتئین است.

کاربرد ترهالوز دی هیدرات

ترهالوز دی هیدرات یا Trehalose dihydrate یک شکر دوقلویی است که در طبیعت به طور گسترده ای در بسیاری از موجودات زنده یافت می شود. این ماده به دلیل ویژگی های منحصر به فردش در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد.

برخی از کاربردهای ترهالوز دی هیدرات عبارتند از:

1- محافظت از سلول ها در برابر شوک های حرارتی، شوک های خشکی و سایر شرایط استرسی: ترهالوز دی هیدرات استحکام سلولی را افزایش می دهد و در برابر شرایط استرسی مانند حرارت بالا، خشکی بالا و نور قوی محافظت می کند.

2- استفاده در محصولات غذایی: ترهالوز دی هیدرات به عنوان یک عامل پایداری استفاده می شود و می تواند در بهبود پایداری و عمر مفید محصولات غذایی مانند شیرینی، بیسکوییت، انواع کیک و پخت و پزهای دیگر مفید باشد.

3- استفاده در صنعت داروسازی: ترهالوز دی هیدرات به عنوان یک عامل پایداری در داروهای انسانی و دامی مورد استفاده قرار می گیرد.

4- استفاده در صنعت کیفیت آب: ترهالوز دی هیدرات به عنوان یک ترکیب کننده آب برای کاهش افزایش فشار اسمزی و جلوگیری از تشکیل کریستال در آب مورد استفاده قرار می گیرد.

5- استفاده در صنعت آرایشی و بهداشتی: ترهالوز دی هیدرات به عنوان یک عامل پایداری و آنتی باکتریال در محصولات آرایشی و بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد.

در کل، ترهالوز دی هیدرات به دلیل ویژگی های پایداری، محافظتی و ترکیب کنندگی آب، در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

دی هیدرات minمطمئناً، در اینجا جزئیات بیشتری در مورد کاربردها و خواص ترهالوز دی هیدرات وجود دارد:

– ترهالوز دی هیدرات یک قند غیر احیا کننده است، به این معنی که با سایر مواد شیمیایی واکنش نمی دهد و می تواند در شرایط مختلف محیطی پایدار بماند.

– علاوه بر خواص تثبیت کننده و محافظتی، ترهالوز دی هیدرات دارای اثرات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است که آن را به طور بالقوه برای کاربردهای مختلف سلامت مفید می کند.

– ترهالوز دی هیدرات معمولا در صنایع غذایی به عنوان شیرین کننده، تقویت کننده طعم و تثبیت کننده استفاده می شود. می تواند بافت، طعم و ماندگاری محصولات غذایی از جمله محصولات پخته شده، شیرینی، محصولات لبنی و نوشیدنی ها را بهبود بخشد.

– ترهالوز دی هیدرات همچنین در صنایع آرایشی و بهداشتی و مراقبت های شخصی به عنوان مرطوب کننده، نرم کننده و عامل ضد پیری استفاده می شود. این می تواند به بهبود سطح هیدراتاسیون، بافت و کشسانی پوست کمک کند و از آن در برابر عوامل استرس زای محیطی محافظت کند.

– در صنعت داروسازی از ترهالوز دی هیدرات به عنوان تثبیت کننده پروتئین ها، آنزیم ها و واکسن ها استفاده می شود. این می تواند به حفظ فعالیت و قدرت آنها در طول ذخیره سازی و حمل و نقل کمک کند.

– ترهالوز دی هیدرات همچنین می تواند در کاربردهای بیوتکنولوژی و نانوتکنولوژی مانند حفظ سلول ها، بافت ها و اندام ها و تولید نانوذرات و سیستم های دارورسانی استفاده شود.

به طور کلی، ترهالوز دی هیدرات، به دلیل خواص منحصر به فرد و طبیعت چند منظوره، کاربردهای گسترده ای در صنایع مختلف دارد. مشخصات ایمنی و سمیت کم آن، آن را به انتخابی ارجح برای بسیاری از کاربردها تبدیل کرده است، و انتظار می‌رود تحقیقات در حال انجام، کاربردها و مزایای بالقوه جدیدی را در آینده نشان دهد.

خرید و فروش ترهالوز دی هیدرات

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده ترهالوز دی هیدرات سیگماآلدریچ با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش مجموعه دانش پژوهان شیمی  تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

قیمت – خرید و فروش ترهالوز دی هیدرات

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات سیگماآلدریچ ترهالوز دی هیدرات می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید. و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت ترهالوز دی هیدرات میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)