دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

هیدرو سولفیت سدیم

دانش پژوهان شیمی وارد کننده و توضیع کننده مواد شیمیایی اورجینال بخصوص محصولات نایاب درایران است. شما می توانید هیدرو سولفیت سدیم را از این شرکت تهیه نمایید. همانطور که می دانید کمپانی مرک آلمان یکی از بزرگترین تولید کنندگان و توضیع کنندگان مواد شیمیایی در دنیا به شمار می رود.

 هیدرو سولفیت سدیم

مشخصات : سولفیت سدیم
 •  هیدروسولفیت سدیم
 • کاربردهای هیدروسولفیت سدیم
 • توجه
 • عوارض و خطرات
 • قیمت – فروش هیدروسولفیت سدیم
 • تاریخچه مرک آلمان
 • نمایندگی مرک

هیدرو سولفیت سدیم چیست؟

هیدروسولفیت سدیم یک ترکیب شیمیایی است که به صورت پودر سفید بی‌رنگ در دستررس است. فرمول شیمیایی آن NaHSO₃ می‌باشد. این ترکیب به عنوان یک عامل اکسیدکننده و یا آنتی اکسیدانت در صنایع مختلف مانند صنایع غذایی، صنایع شیمیایی و پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. هیدروسولفیت سدیم به دلیل خواص اکسیدکننده و باز کننده‌ی فیبرهای پروتئینی در صنایع پرورش ماهی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین در برخی روش‌های تصفیه آب و تصفیه صنعتی فلزات نیز به کار می‌رود.

 هیدرو سولفیت سدیم که با نام سدیم دی تیونیت نیز شناخته می شود را می توانید از شرکت دانش پژوهان شیمی تهیه نمایید. این ماده با فرمول (Na2S2O4)  است. شکل ظاهری هیدرو سولفیت سدیم بصورت پودری کریستالی و کرم قهوه ای رنگ با بوی سولفوری ضعیف می باشد.هیدرو سولفیت سدیم اگر چه در صورت عدم وجود هوا پایدار است اما در آب داغ و محلول های اسیدی تجزیه پذیر است.

برای سفید کردن خمیر در فرآیند تولید کاغذ از هیدروسولفیت سدیم استفاده می شود زیرا این ماده عامل سفید کنندگی دارد و پیش بینی می شود تقاضا برای تولید این محصول شیمیایی تا سال 2024 افزایش چشمگیری پیدا کند. این ماده در صنعت با کاهش دی اکسید گوگرد تولید می شود و نمی توان آن را برای مدت طولانی ذخیره سازی نمود زیرا می تواند به سرعت تجزیه شود.

این ماده شیمیایی توسط فرآیندهای متعددی مانند فرآیند ضایعات غبار روی ، فرآیند آمالگام و فرآیند فرمات تولید می شود. این سه فرآیند در درجه اول برای تولید هیدروسولفیت سدیم مورد استفاده قرار می گیرند.فرآیندهای ضایعات غبار روی و آمالگام تقریباً 80% از تولید جهانی این ماده را در سال 2014 به خود اختصاص داده است. تمامی کاربردهای هیدروسولفیت سدیم به دلیل توانایی کاهشی عالی آن است، این ماده در محیط اسیدی و اتمسفر گرم، خاصیت کاهشی نشان می دهد.

کاربردهای هیدرو سولفیت سدیم

 • این ماده شیمیایی یک نمک محلول در آب می باشد و می توان از آن به عنوان کاهش دهنده در محلول های آبی مورد استفاده قرار داد. هیدروسولفیت سدیم همچنین در برخی از فرآیندهای رنگرزی صنعتی مخصوصاً مواردی که از رنگ های سولفور و رنگ های وات استفاده می شود ، کاربرد دارد. خواص کاهشی این ماده باعث حذف رنگ اضافی ، اکسیدهای باقی مانده و رنگ های ناخواسته شده و در نتیجه کیفیت کلی رنگ را بهبود می بخشد.
 • برای تصفیه آب و گاز نیز می توان از این ماده استفاده نمود. همچنین این محصول در فرآیندهای صنعتی به عنوان یک ماده سولفوناته کننده یا منبع یون سدیم مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر صنعت نساجی ، این ترکیب در صنعت تولید چرم ، صنعت پلیمر ، عکاسی ، صنایع غذایی ، خوراکی و بسیاری از موارد دیگر کاربرد بسزایی دارد.
 • کاربرد گسترده هیدروسولفیت سدیم به دلیل سمیت پایینی که دارد (LD50 آن 5 گرم در کیلوگرم است) است ، و در واکنش های آلی به عنوان ماده رنگ بر مورد استفاده می شود. از هیدروسولفیت سدیم در آزمایشات فیزیولوژی به عنوان ابزاری برای کاهش پتانسیل ردوکس محلول ها استفاده دارد. علاوه بر این ، گاهی در آزمایشات شیمی خاک برای تعیین مقدار آهن موجود در میترال های اولیه سیلیکات بکار می رود.تمایل زیاد هیدروسولفیت سدیم به کاتیون های فلزی دو و سه ظرفیتی (4M2+,M3) به این ماده اجازه می دهد تا حلالیت آهن را افزایش دهد، پس می توان گفت یک عامل شلاتوری مفید است.

آیا هیدرو سولفیت سدیم در صنعت پتروشیمی کاربرد دارد؟

بله، هیدروسولفیت سدیم در صنعت پتروشیمی نیز به کار می‌رود. این ترکیب شیمیایی به عنوان یک عامل اکسیدکننده و یا آنتی اکسیدانت در فرایندهای مختلف صنعت پتروشیمی مانند تولید پلیمرها، رنگ‌ها، رزین‌ها، مواد شوینده، مواد حفاری و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین در فرایند تصفیه برخی نفت خام‌ها و گازهای طبیعی نیز به کار می‌رود. هیدروسولفیت سدیم به عنوان یک ماده شیمیایی بازیابی آهن نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. هیدرو سولفیت سدیم.

کاربرد هیدرو سولفیت سدیم در داروسازی

بله، هیدروسولفیت سدیم در صنعت داروسازی نیز به کار می‌رود. این ترکیب شیمیایی به عنوان یک ماده‌ی ضد باکتریایی و آنتی‌اکسیدانت در تولید برخی داروها، مانند داروهای ضد التهاب، داروهای ضد آسم و داروهای ضد افسردگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین در تولید برخی محصولات پوستی مانند کرم‌های ضد آفتاب و محافظتی نیز به کار می‌رود. به طور کلی، هیدروسولفیت سدیم به عنوان یک ماده شیمیایی مفید و چندکاره در صنایع مختلف به کار می‌رود. هیدرو سولفیت سدیم.

توجه

این ماده به خودی خود در تماس با هوا و رطوبت گرم می شود و این گرما ممکن است باعث احتراق مواد اشتغال زای موجود در اطراف آن شود . قرار گرفتن در زمان طولانی مدت هیدرو سولفیت سدیم در معرض آتش یا گرمای شدید ممکن است باعث انفجار شدید این ماده شده و صدمات جبران ناپذیری را به همراه آورد.

این محصول در بازیافت تقویت شده شیمیایی نفت برای تثبیت پلیمرهای پلی اکریلامید در برابر تخریب رادیکالی در حضور آهن استفاده می شود. این ماده در درجه اول برای سفید کردن خمیر چوب و نساجی استفاده می شود ، اما به طور گسترده ای برای مقاصد زیر استفاده می گردد :

 • سفید کنندگی در صنعت چوب و پالت
 • فرآوری نساجی
 • شناور سازی
 • سنگ معدنی
 • صنایع داروسازی
 • مواد افزودنی غذایی
 • سفید کننده کائولین کاربرد دارد.

هیدرو سولفیت سدیم به عنوان یک عامل کاهنده و همچنین یک ماده سفید کننده در تولید پارچه هایی از قبیل نایلون ، پشم و پنبه استفاده می شود. کاربردهای سفید کنندگی خمیر منسوجات و چوب بیش از 80% سهم بازار از هیدروسولفیت سدیم را در سال 2014 به خود اختصاص داده است. هیدرو سولفیت سدیم.

عوارض و خطرات 

چون هیدروسولفیت سدیم سمی است پس استنشاق این ماده می تواند تحریک شدید دستگاه تنفسی فوقانی ، سرفه ، تنگی نفس و درد قفسه سینه را به همراه داشته باشد. میزان تحریک به مقدار غلظت و مدت زمان قرار گرفتن در معرض این ماده بستگی دارد. قرار گرفتن در معرض مقدار بالای هیدروسولفیت سدیم می تواند باعث اختلال در گردش خون ، کاهش تحریک پذیری CNS ، تشنج ، سیانوز ، قطع تنفس و حتی مرگ شود.

این ماده در تماس با پوست ممکن است باعث سوزش ، قرمزی و درد شود. هیدروسولفیت سدیم در تماس با چشم ها نیز باعث قرمزی ، اشک ریزی و درد می گردد. جذب این ماده از طریق پوست بسیار کم است و در رابطه با سرطان زایی آن اطلاع دقیقی در دست نیست. هیدرو سولفیت سدیم.

تاریخچه مرک آلمان

هیدروسولفیت سدیم یکی از محصولات کمپانی بزرگ مرک آلمان می باشد . این کمپانی در بین تولید کنندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بسیار نام آشنا و از برندهای معروف دنیاست ، با اطمینان می توان گفت محصولات این شرکت تولیدی را می توان در تمام آزمایشگاهها و مراکز تحقیقاتی یافت . در سال گذشته فروش این شرکت بالغ بر 35 میلیارد دلار بوده است که در بین تولید کنندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی این مبلغ بسیار مطلوب می باشد.

کمپانی مرک آلمان در سال 2015 توانست امتیاز کمپانی سیگماآلدریچ را خریداری نموده و از آن پس محصولات تولیدی سیگماآلدریچ زیر نظر کمپانی مرک آلمان به بازارهای جهانی عرضه می گردد. همانطور که می دانید محصولات سیگماآلدریچ تخصصی بوده و از کیفیت بالایی برخوردار می باشد، به نحوی که محصولات تولیدی این شرکت در مراکز زیر استفاده می شود :

 • مراکز تحقیقاتی
 • شرکت های داروسازی
 • دانشگاهها
 • آزمایشگاهها
 • مرکز پژوهشگاه رویان
 • شرکت نفت و شرکت های تابعه
 • پزشکی دارویی
 • آرایشی و بهداشتی
 • وزارت علوم
 • صنایع نظامی
 • انرژی هسته ای
 • پتروشیمی و پلیمر و … کاربرد فراوانی دارد.

نمایندگی مرک

با توجه به مشکلات پیش رو  و عدم امکان نمایندگی مرک در ایران ، شرکت دانش پژوهان شیمی توانسته با ایجاد نمایندگی در یکی از کشورهای همسایه امکان واردات محصولات مرک و سیگماآلدریچ را فراهم سازد تا بلکه بتواند مقداری گره از کار علم و دانش در کشور را باز نماید. این شرکت توانسته در سالهای اخیر جایگاه بسیار خوبی در بین دانش پژوهان و دانشگاهیان و محققان و شرکت های تولیدی دارویی پیدا کند . شرکت دانش پژوهان شیمی با تکیه بر اعتماد مشتریان ثابت و فروش محصولات اصلی با قیمت های مناسب توانسته رتبه برتر را از آن خود نماید.

قیمت – فروش هیدروسولفیت سدیم

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی و صنعتی بخصوص محصول هیدرو سولفیت سدیم می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع هیدروسولفیت سدیم میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216 (ساعات تماس:8.30 الی 19)
021-66859220
واتساپ:09129618292  (24ساعت)