دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

سدیم هیدروکسید

ماده سدیم هیدروکسید سیگماآلدریچ محصول کمپانی سیگماآلدریچ می باشد. این شرکت تولیدی محصولات شیمیایی آزمایشگاهی،بزرگترین کمپانی تولید مواد شیمیایی آزمایشگاهی ، تخصصی در جهان می باشد. این شرکت تولیدی محصولات شیمیایی با تولید مواد تخصصی کار تحقیقات را برای دانشمندان و پژوهندگان علم شیمی آسانتر نموده بطوری که به جرات می توان گفت برند سیگماآلدریچ را می توان در تمامی مراکز تحقیقاتی دید.

محصولات شرکت سیگماآلدریچ را می توان در تمامی مراکز تحقیقاتی، دانش پژوهان شیمی ، دانشگاهها ، شرکت های داروسازی و آزمایشگاهها همچنین دانشکده های داروسازی یافت . قابل ذکر است چندی پیش کمپانی مرک آلمان توانست امتیاز کمپانی سیگماآلدریچ آمریکا را خریداری کرده و تولیدات این برند را با برند مرک و سیگما به بازارهای جهانی ارسال نماید.

شرکت دانش پژوهان شیمی با توجه به تحریم های ظالمانه توانسته با واردات محصولات شرکت سیگماآلدریچ کمکی به بخش تحقیقات و تولید دارو و… نماید . امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولاتی با کیفیت و بدون واسطه (قیمت مناسب) شما را در رسیدن به اهدافتان یاری نماییم.

سدیم هیدروکسید

سدیم هیدروکسید (Sodium Hydroxide) یک ترکیب شیمیایی با فرمول NaOH و وزن مولکولی 40.00 گرم بر مول است. این ترکیب به صورت یک جامد سفید رنگ به دست می‌آید و به عنوان یکی از اصلی‌ترین قلیایی‌های مورد استفاده در صنایع مختلف به شمار می‌رود.

سدیم هیدروکسید به دلیل خاصیت قلیایی قوی خود، در تولید صابون، رنگ، رزین و پلاستیک، مواد شوینده، کاغذ، نساجی، پتروشیمی، صنایع غذایی و داروسازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، در صنایع نفت و گاز، به عنوان یک ماده شیمیایی برای تولید انواع پلیمرهای پیشرفته و مواد شیمیایی دیگر به کار می‌رود. به علاوه، در تولید برخی از مواد نوین از جمله نانوذرات، کریستال، پوشش‌های نانو و … نیز به کار می‌رود.

لازم به ذکر است که سدیم هیدروکسید یک ماده خطرناک و قوی است و باید با احتیاط و تحت شرایط ایمنی مناسب مورد استفاده قرار گیرد. به همین دلیل، در تمامی عملیات‌های مربوط به این ترکیب باید از وسایل ایمنی مناسب مانند دستکش، عینک و ماسک استفاده شود.

مشخصات سدیم هیدروکسید

مشخصات سدیم هیدروکسید (Sodium Hydroxide) به شرح زیر است:

 • فرمول شیمیایی: NaOH
 • وزن مولکولی: 40.00 گرم بر مول
 • شکل ظاهری: جامد سفید رنگ
 • بدون بو
 • دمای ذوب: 318 درجه سلسیوس
 • دمای جوش: 1,388 درجه سلسیوس
 • قابل حل در آب و گلیسرین و کمی در الکل و اترها
 • pH محلول آبی با غلظت 1 مول بر لیتر حدود 14 است
 • خطرات: سدیم هیدروکسید یک ماده شیمیایی خطرناک و قوی است
 • و ممکن است با پوست، چشم و تنفس در صورت استنشاق آن، آسیب‌های جدی به بدن برساند.سدیم هیدروکسید

سدیم هیدروکسید

 

 

 

 

 

 

 • تولید کننده : SIGMA LDRICH /سیگماآلدریچ
 • نام محصول : سدیم هیدروکسید
 • نام های مترادف  فارسی  : دی سدیم کربنیک اسید
 • نام های مترادف انگلیسی : Calcined soda،Carbonic acid disodium salt ،Soda ash
 • کشور تولید کننده: امریکا
 • با توجه به خطرات احتمالی سدیم هیدروکسید، باید در تمامی عملیات مربوط به این ترکیب از وسایل ایمنی مناسب مانند دستکش، عینک و ماسک استفاده شود و همچنین به دقت دستورالعمل‌های ایمنی و اطلاعات محصول را مطالعه کرده و به آن‌ها عمل کرد.

آیا سدیم هیدروکسید در صنایع مختلف استفاده می‌شود؟

بله، سدیم هیدروکسید (Sodium Hydroxide) یک ماده شیمیایی با کاربردهای گسترده در صنایع مختلف استفاده می‌شود. برخی از کاربردهای این ترکیب در صنایع مختلف عبارتند از:

1. صنایع شیمیایی: به عنوان یکی از مهمترین قلیایی‌ها در صنایع شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب در تولید انواع صابون، رنگ، رزین و پلاستیک، مواد شوینده، کاغذ، نساجی، پتروشیمی و صنایع غذایی به کار می‌رود.

2. صنایع آب و فاضلاب: به عنوان یکی از مهمترین مواد شیمیایی در صنایع آب و فاضلاب به کار می‌رود. این ترکیب در تصفیه آب، تصفیه فاضلاب و تنظیم pH محلول‌های آبی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

3. صنایع نفت و گاز: در صنایع نفت و گاز به عنوان یک ماده شیمیایی برای تولید انواع پلیمرهای پیشرفته و مواد شیمیایی دیگر به کار می‌رود.

4. صنایع داروسازی: سدیم هیدروکسید به عنوان یک ماده شیمیایی مورد استفاده در تولید برخی از داروها مانند آنتی‌اسیدها، مسهل‌ها و داروهای ضدعفونی کننده استفاده می‌شود.

5. صنایع خودروسازی: در صنایع خودروسازی به عنوان یکی از مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب به عنوان یک ماده پاک‌کننده و آب‌گریز در تولید چسب‌های خودرو، رنگ‌های محافظ و پوشش‌های مقاوم در برابر خوردگی به کار می‌رود.

به طور کلی این ماده به عنوان یک ماده شیمیایی با کاربردهای گسترده در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما باید توجه داشت که سدیم هیدروکسید یک ماده خطرناک و قوی است و باید با احتیاط و تحت شرایط ایمنی مناسب مورد استفاده قرار گیرد.

سدیم هیدروکسید در صنایع غذایی

در برخی از صنایع غذایی به عنوان یک ماده شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب در صنایع غذایی به دو صورت مستقیم و غیرمستقیم استفاده می‌شود.

در صنایع غذایی، به عنوان یک ماده قلیایی قوی به ویژه در تولید رنگدانه‌ها، رنگ‌های کاراملی، نانوا، کیک، پخت آجیل و شیرینی و به عنوان یک ماده پاک‌کننده در تصفیه مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در تولید رنگدانه‌ها و رنگ‌های کاراملی، سدیم هیدروکسید به عنوان یک ماده قلیایی استفاده می‌شود تا pH محلول را تنظیم کند و به دلیل خاصیت قلیایی قوی خود به عنوان یک ماده پاک‌کننده نیز در تصفیه مواد غذایی استفاده می‌شود. همچنین، سدیم هیدروکسید به عنوان یک ماده پاک‌کننده در تصفیه شیرینی‌ها و نانواها نیز به کار می‌رود.

سدیم هیدروکسیدآیا سدیم هیدروکسید در صنایع دیگری هم استفاده می‌شود؟

بله، سدیم هیدروکسید (Sodium Hydroxide) در صنایع مختلف به صورت گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر صنایع نامبرده شده در پرسش‌های قبلی، موارد دیگری از کاربردهای این ترکیب عبارتند از:

 1. صنایع پلیمر: به عنوان یک ماده شیمیایی در تولید انواع پلیمرهای پیشرفته و مواد شیمیایی دیگر به کار می‌رود.
 2. صنایع پتروشیمی:  به عنوان یک ماده شیمیایی در تولید انواع پلیمرهای پیشرفته، مواد شیمیایی و پتروشیمی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 3. صنایع بهداشتی و آرایشی:  در تولید انواع محصولات بهداشتی و آرایشی مانند صابون، شامپو، کرم و لوسیون به عنوان یکی از مواد افزاینده مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 4. صنایع عطرسازی:  در تولید انواع عطر و ادکلن به عنوان یکی از مواد افزاینده استفاده می‌شود.
 5. صنایع آلومینیوم:  به عنوان یک ماده شیمیایی در تولید آلومینیوم به کار می‌رود.
 6. صنایع کاغذ: سدیم هیدروکسید در صنایع کاغذ به عنوان یکی از مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خرید و فروش سدیم هیدروکسید سیگما آلدریچ

شرکت دانش پژوهان شیمی نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده خرید سدیم هیدروکسید سیگما آلدریچ با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

قیمت – فروش سدیم هیدروکسید

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی، آزمایشگاهی و صنعتی بخصوص فروش سدیم هیدروکسید سیگماآلدریچ می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

راههای ارتباطی :
شماره های تماس:
021-66859216   
021-66859220   (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (ساعات تماس 24ساعت)