دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

تیتانیوم دی اکسید (تیتان)

دانش پژوهان شیمی بزرگترین وارد کننده و توضیع کننده مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص مرک آلمان در ایران است که محصول تیتانیوم دی اکسید (تیتان) یکی از موارد وارداتی این شرکت محسوب می شود. این شرکت با فعالیت بیش از 3 دهه توانسته جایگاه ویژه ای در بین مصرف کنندگان و محققان داشته باشد. یکی از ویژگی های این شرکت واردات محصولات نایابی می باشد که معمولاً واردات آنها برای دیگر شرکت ها یا میسر نیست یا با مشکلات بسیاری مواجه است.

تیتانیوم دی اکسید (تیتان)

برای آشنایی بیشتر با تیتانیوم دی اکسید (تیتان)در متن زیر می توانید اطلاعات جامعی از این محصول کمپانی مرک آلمان را در اختیار داشته باشید.تیتانیوم دی اکسید (تیتان) دارای:

  • فرمول شیمیایی تیتانیوم دی اکسید: 2TiO
  • اسامی مترادف با تیتانیوم دی اکسید: تیتانیا، تیتانیوم اکسید، تیتانیوم سفید، رنگ دانه سفید 6(PW6)
  • شکل ظاهری تیتانیوم دی اکسید: پودرسفیدرنگ.
  • تیتانیوم دی اکسید از ایلمنیت، آناتاز و روتیل به دست می آید.

کاربرد تیتانیوم دی اکسید (تیتان)

به عنوان رنگ دانه:

  • تیتانیوم دی اکسید به دلیل ضریب شکست و روشن بالا به عنوان رنگ دانه سفید استفاده می شود.
  • برای آینه های دی الکتریک و بعضی از سنگهای قیمت از تیتانیوم دی اکسید زمانی که بصورت نازک رسوب می کند پوشش انعکاسی نوری بسیار خوبی ایجاد می کند.
  • از تیتانیوم دی اکسید پودر به عنوان کدر کننده برای ایجاد سفیدی و شفافیت استفاده می شود که در محصولاتی مانند رنگ نقاشی، لایه پوششی، کاغذ، مرکب، صنایع خوراکی، صنعت پزشکی و پلاستیک و خمیر دندان ها استفاده می شود.

محصولات آرایشی

در محصولات آرایشی به عنوان رنگ دانه قوام دهنده در کرم های ضد آفتاب به دلیل شاخص شکست و انعکاس نور زیاد، مقاومت در برابر تغییر رنگ در برابر نور فرا بنفش و جذب بالای نور فرابنفش استفاده می شود.تیتانیوم دی اکسید در رنگ دانه های تتو و مدادهای بند آورنده خون نیز استفاده می شود.کرم های ضدآفتاب مخصوص نوزادان و پوست های حساس بر پایه تیتانیوم دی اکسید و یا اکسید روی می باشند.

این رنگ دانه بطور وسیع در پلاستیک ها نیز استفاده می شود، البته نه فقط به منظور رنگ دانه سفید یا کدر کننده بلکه به دلیل ویژگی که تیتان در برابر اشعه UV دارد در پلیمرهایی که برای تقویت، اشباع و پوشش بتن استفاده می شوند، مورد استفاده است.

images 1 8

خلاصه محصول تیتانیوم دی اکسید (تیتان)

زمینه دی اکسید تیتانیوم (TiO2) به عنوان یک ماده بی اثر و ایمن در نظر گرفته می شود و برای چندین دهه در بسیاری از کاربردها استفاده می شود. با این حال، با توسعه فناوری نانو، نانوذرات TiO2، با خواص جدید و مفید متعدد، به طور فزاینده ای ساخته و مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین افزایش قرار گرفتن در معرض انسان و محیط زیست را می توان انتظار داشت که نانوذرات TiO2 را تحت بررسی سم شناسی قرار داده است. مطالعات سم شناسی مکانیکی نشان می دهد که نانوذرات TiO2 عمدتاً از طریق القای استرس اکسیداتیو باعث ایجاد اثرات نامطلوب می شوند که منجر به آسیب سلولی، سمیت ژنی، التهاب، پاسخ ایمنی و غیره می شود. میزان و نوع آسیب به شدت به ویژگی های فیزیکی و شیمیایی نانوذرات TiO2 بستگی دارد که بر فراهمی زیستی آنها حاکم است. و واکنش پذیری بر اساس شواهد تجربی حاصل از مطالعات استنشاق حیوانات، نانوذرات TiO2 توسط آژانس بین‌المللی تحقیقات سرطان به عنوان “سرطان‌زای احتمالی برای انسان” و توسط موسسه ملی ایمنی و بهداشت شغلی به عنوان سرطان‌زای شغلی طبقه‌بندی می‌شوند. مطالعات روی مواجهه پوستی با نانوذرات TiO2، که در انسان از طریق استفاده از کرم‌های ضد آفتاب قابل توجه است، عموماً نشان‌دهنده نفوذ ناچیز پوستی است. با این حال داده هایی در مورد قرار گرفتن در معرض طولانی مدت و اثرات نامطلوب بالقوه محصولات فوتو اکسیداسیون مورد نیاز است. تیتانیوم دی اکسید (تیتان) اگرچه TiO2 به عنوان یک افزودنی (E171) در محصولات غذایی و دارویی مجاز است، اما اطلاعات قابل اعتمادی در مورد جذب، توزیع، دفع و سمیت آن در مواجهه خوراکی نداریم. TiO2 همچنین ممکن است وارد محیط شود، و در حالی که سمیت حاد کمی برای موجودات آبزی اعمال می کند، پس از قرار گرفتن در معرض طولانی مدت، طیفی از اثرات زیر کشنده را ایجاد می کند.

نتیجه گیری

تا زمانی که داده های مربوط به سم شناسی و قرار گرفتن در معرض انسان که امکان ارزیابی ریسک قابل اعتماد را فراهم می کند، به دست آید، نانوذرات TiO2 باید با دقت زیادی مورد استفاده قرار گیرند.تیتانیوم دی اکسید (تیتان)

معرفی تیتانیوم دی اکسید (تیتان)

دی اکسید تیتانیوم (تیتانیا، TiO2) از نظر شیمیایی یک ماده نیمه رسانا خنثی است که همچنین در حضور نور با انرژی برابر یا بیشتر از انرژی شکاف نواری خود، فعالیت فوتوکاتالیستی از خود نشان می دهد. این ویژگی ها طیف وسیعی از کاربردها را ارائه می دهند. به این دلایل و به دلیل قیمت نسبتاً پایین مواد خام و فرآوری آن، تیتانیا در دهه های اخیر توجه گسترده ای را به خود جلب کرده است. تیتانیوم دی اکسید (تیتان) TiO2 در انسان ها و حیوانات به عنوان بیولوژیکی بی اثر1،2 طبقه بندی شده است، و به طور گسترده ای به عنوان یک ماده “طبیعی” در نظر گرفته می شود، که حداقل تا حدی به پذیرش نسبتا مثبت آن توسط عموم کمک می کند. در واقع، بیشتر TiO2 از ماده معدنی ایلمنیت FeTiO3 با استفاده از فرآیند “سولفات” یا “کلرید” برای نزدیک به 100 سال سنتز شده است. تولید سالانه پودر تیتانیا در سراسر جهان در سال 2005 حدود 5 میلیون تن تخمین زده شده است که این سوال را در مورد فراوانی آن در محیط زیست برانگیخته است. تخمین زده می شود که نسبت تیتانیا در اندازه نانو در سال 2009 تقریباً 2.5 درصد بوده است که تا سال 20154 با افزایش تصاعدی در دهه گذشته به 10 درصد افزایش یافته است. در دهه‌های اخیر، پودرهای TiO2 در بسیاری از کاربردها ظاهر شده‌اند، عمدتاً به دلیل توانایی آنها در ایجاد سفیدی و کدورت بر روی محصولات مختلف مانند رنگ‌ها، کاغذها و لوازم آرایشی. جذابیت بالای تکنولوژیکی آن ناشی از خواص پراکندگی نور و ضریب شکست بسیار بالا آن است که به این معنی است که سطوح نسبتاً پایینی از رنگدانه برای دستیابی به یک پوشش سفید و مات مورد نیاز است. تیتانیوم دی اکسید (تیتان) محدوده نوری که پراکنده می شود به اندازه ذرات بستگی دارد. پیشرفت‌های تکنولوژیکی متعددی مبتنی بر TiO2 در اندازه نانو معرفی شده‌اند که امکان استفاده از آن را برای پوشش‌های ضد مه و خود تمیز شونده روی شیشه، نمای ساختمان، در شیرینی‌پزی، در صنعت پلاستیک و غیره فراهم می‌کند. علاوه بر این، TiO2 به عنوان یک افزودنی غذایی و دارویی پذیرفته شده است.5 در ایالات متحده در راهنمای مواد غیر فعال سازمان غذا و دارو (FDA) برای خمیر دندان، کپسول های خوراکی، سوسپانسیون ها، قرص ها، آماده سازی های پوستی و به صورت غیر تزریقی گنجانده شده است. داروها. تیتانیوم دی اکسید (تیتان) افزایش تولید پودر TiO2 در اندازه نانو منجر به نگرانی‌های فزاینده در مورد پیامدهای قرار گرفتن در معرض انسان و محیط زیست شده است. محیط، با توجه به اندازه ذرات و ساختار کریستالی TiO2، مسیر قرار گرفتن در معرض و همچنین اثر فوتوکاتالیز ناشی از تابش اشعه ماوراء بنفش (UV). تیتانیوم دی اکسید (تیتان)

خواص شیمیایی و فیزیکی نانوذرات TiO2

نانوذرات (NPs) به طور کلی به عنوان ذرات با حداقل یک بعد کوچکتر از 100 نانومتر تعریف می شوند. بر این اساس، ذرات با مورفولوژی های مختلف، از شکل های هم محوری، سبیل ها و نانولوله ها گرفته تا نانومیله ها، باید در نظر گرفته شوند. اگرچه پودرهای TiO2 با اندازه میکرون و نانو به طور کلی از نظر شیمیایی یکسان هستند، به دلیل سطح ویژه به طور قابل توجهی بالاتر. در واقع، نانو پودرها ممکن است خواص فیزیکی و شیمیایی متفاوتی با گریدهای درشت تر از خود نشان دهند، بنابراین نباید به یک شکل با آنها رفتار شود. در مقاله اخیر 7 خواص وابسته به اندازه انواع نانوذرات معدنی مورد بررسی قرار گرفت و پیشنهاد شد که به دلیل ظاهر شدن خواص منحصر به فرد زمانی که قطرهای ≤ 30 نانومتر دارند، احتمالاً نگران کننده هستند. در این محدوده اندازه، بسیاری از ذرات دستخوش تغییرات چشمگیری در رفتار می شوند که واکنش سطحی آنها را افزایش می دهد. در حالی که کمتر از 20 درصد از اتم های تشکیل دهنده در سطح نانوذرات 30 نانومتری قرار دارند، تقریباً 35 تا 40 درصد اتم ها در سطح یک ذره 10 نانومتری قرار دارند. در عمل، ترسیم مرز مشخصی بین ذرات نانو و ذرات زیر میکرون دشوار است. پودرهای با اندازه زیر میکرون همیشه حاوی نسبت معینی از ذرات در اندازه نانو هستند و برعکس، نانوذرات تمایل دارند تا سنگدانه‌هایی با پیوند نسبتاً قوی (شکل 1A) یا آگلومراهای نرم (شکل 1B) تشکیل دهند. دومی معمولاً می تواند به راحتی در یک مایع تجزیه شود. با این حال، پراکندگی آنها به شدت به پتانسیل زتا بستگی دارد. همانطور که در شکل 1C نشان داده شده است، پتانسیل زتا پودرهای TiO2 ممکن است به طور قابل توجهی در محدوده وسیعی از مقادیر pH متفاوت باشد. تیتانیوم دی اکسید (تیتان) نقاط ایزوالکتریک گزارش شده برای پودرهای TiO2 از pH 3.5 تا 8 8 متغیر است که ممکن است به میزان زیادی بر فراهمی زیستی در ناحیه مقادیر pH فیزیولوژیکی تأثیر بگذارد. اندازه موثر ذرات و پتانسیل زتا آنها در اکثر مطالعات برهمکنش نانوذرات TiO2 با سیستم های بیولوژیکی تقریباً به طور کامل نادیده گرفته شده است. تیتانیوم دی اکسید (تیتان)

قیمت – فروش تیتانیوم دی اکسید (تیتان)

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی صنعتی  بخصوص محصولات (مرک آلمان)  می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت تیتانیوم دی اکسید (تیتان) میتوانیداز طریق کانال واتساپ شرکت باارسال نام ماده ومقدار نیازدرکمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. تیتانیوم دی اکسید (تیتان)

 
راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)