دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

تولوئن دی ایزوسیانات TDE

دانش پژوهان شیمی وارد کننده و توضیع کننده مواد شیمیایی اورجینال بخصوص محصولات نایاب درایران است. شما می توانید برای خرید تولوئن دی ایزوسیانات TDE با این شرکت تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید محصولات و اطلاعات کمپانی مرک آلمان را از این شرکت تهیه نمایید. همانطور که می دانید مرک آلمان  یکی از بزرگترین تولید کنندگان و توضیع کنندگان مواد شیمیایی در دنیا به شمار می رود. تولوئن دی ایزوسیانات TDE.

تولوئن دی ایزوسیانات TDE

تولوئن دی ایزوسیانات TDE که بیشتر با نام مخفف تی دی ای مشهور است، یک ترکیب آلی و با فرمول شیمیایی CH3C6H3NCO2 و با جرم  مولی 174,02 گرم بر مول می باشد. که دارای 6 ایزومر است. دو ایزومر 6-2- تی دی ای  و 4-2- تی دی ای از نظر تجاری دارای اهمیت هستند. 4-2- تی دی ای در حالتی خاص تولید می گردد. اما TDl، در بازار بصورت مخلوط دو ایزومر به نسبت 20/80 و 35/65 به فروش می رسد. همه ایزومرهای TDE، بی رنگ هستند، گرچه نمونه های تجاری این ماده با رنگ زرد نیز مشاهده شده است. در ادامه به معرفی بیشتر این محصول، کاربردها، خواص و نحوه تولید آن می پردازیم.

اطلاعات محصول

 • نام محصول: تولوئن دی ایزوسیانات
 • فرمول شیمیایی: C9H6N2O2
 • بسته بندی: بشکه
 • ارسال: به تمام نقاط ایران

تولوئن دی ایزو سیانات چیست؟

تولوئن دی ایزوسیانات یا تی دی ای، یک ترکیب آلی (آروماتیک) از خانواده ایزوسیانات ها است، که با پلی اورتان ها در ارتباط هستند. به عبارت دیگر، اصلاح دی ایزوسیانات به یک ترکیب شیمیایی اشاره می نماید که شامل دو گروه عاملی ایزوسیانات (-NCO) در هر مولکول است. این ماده، با اسامی اسید ایزوسیانات و 2-متیل ام-فنیل استر مشاهده می گردد.

این ماده باعث حساسیت های پوستی می شود. به عنوان ماده حساس کننده پوست و استنشاق در محیط کار شناخته شده است و به اثبات رسیده که باعث ایجاد آسم، آسیب ریوی و در صورت وجود حساسیت کشنده می شود. (ترکیبی که حاوی دو گروه ایزوسیانات در مولکول استTDI. (از نظر شیمیایی به MDI شباهت دارد و خطرات و نگرانی های مشابهی را با قرار گرفتن در معرض آن ایجاد می نماید، اما طبق گزارشات دریافت شده در محصولات مختلفی کاربرد داردTDI. جزو مواد شیمیایی “بسیار سمی” طبقه بندی شده است. بنابراین توصیه می شود قبل از کار با ماده شیمیایی تولوئن دی ایزوسیانات MSDS آن را مطالعه نمایید. تولوئن دی ایزوسیانات TDE.

کاربرد تولوئن دی ایزوسیانات

 • در تهیه و ساخت روکش و پوشش
 • در تولید درزگیرها
 • در وسایل حمل و نقل
 • در صنایع بسته بندی
 • ساخت چسب، الاستومر،پوشش ها
 • در ساخت و تولید اتومبیل و هواپیما
 • در صنعت مبلمان و وسایل خواب همچون ملحفه و بالشتک
 • در واکنش با پلی اورتان و تشکیل پلیمر کاربرد دارد

همانگونه که در بالا اشاره شد، تی دی ای در الاستومرها و پوشش های PU به کار برده می شود. الاستومرهای پلی یورتان به دلیل مقاومت، انعطاف پذیری، مقاومت در برابر سایش، جذب شوک و مقاومت شیمیایی مورد توجه قرار می گیرند. در مقایسه با سایر الاستومرها نسبتاً گران هستند، در کاربردهای پر مصرف تری مانند روکش سپر اتومبیل و صورت، غلتک های صنعتی، زیره چکمه های ورزشی و کالاهای مکانیکی مورد استفاده قرار می گیرند. تولوئن دی ایزوسیانات TDE.

خطرات و عوارض TDI

تولوئن دی ایزوسیانات یک تحریک کننده شدید برای چشم، پوست، دستگاه گوارش و سیستم تنفسی می باشد. این ماده یک عامل شکننده و یک ماده حساس کننده قوی پوست و ریه است. می تواند باعث سرخوشی، شادی و انحرافات ذهنی شود. تولوئن دی ایزوسیانات TDE.

قرار گیری طولانی مدت در معرض TDI 

 • تنگی نفس
 • خفگی
 • سرفه
 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • درد شکم
 • تحریک بینی و گلو

تولید تولوئن دی ایزوسیانات

این ماده طی یک واکنش 3 مرحله ای تولید می شود.

مرحله اول: نیتراتاسیون تولوئن برای بدست آوردن دی نیترو و تولوئن است.

مرحله دوم: هیدروژناسیون کاتالیستی دی نیترو تولوئن به تولوئن دی آمین (TDA) است.

مرحله سوم: سرانجام، TDA برای تولید TDI با فسژن واکنش نشان می دهد. در نهایت تی دی ای تولید می شود. TDI معمولا تحت 3 ایزومریک با نسبت های متفاوت به فروش می رسد. تولوئن دی ایزوسیانات TDE.

 • TDI 65 حاوی 65% ایزومر 2،4 و 35% 2،6 است.
 • TDI 80 شامل 80% ایزومر 2،4 و 20% 2،6 است.
 • TDI 100 حاوی 99% ایزومر 2،4 می باشد.

دو ایزومر اصلی TDI به عنوان 2،4-تولوئن دی ایزوسیانات و 2،6- تولوئن دی ایزوسیانات طبقه بندی می شود.

خواص فیزیکی و شیمیایی

در جدول زیر می توانید خواص فیزیکی و شیمیایی تولوئن دی ایزوسیانات را مشاهده فرمایید.

 • نام انگلیسی: (Toluene diisocyanate (TDI
 • فرمول مولکولی: CH3C6H3(NCO)2 یا C9H6N2O2
 • جرم مولکولی: 174.2 گرم بر مول
 • نقطه ذوب: 21.8 درجه سانتیگراد (294.9 کلوین، 71.2 فارنهایت)
 • نقطه جوش: 251 درجه سانتیگراد (524 کلوین، 484 فارنهایت)
 • شکل ظاهری: مایع بی رنگ
 • حالت فیزیکی: مایع

نکاتی که در هنگام استفاده از تولوئن دی ایزوسیانات باید به آن توجه داشت

در صورت استنشاق به پزشک مراجعه. فرد را از محیط کار خارج نمایید. تولوئن دی ایزوسیانات TDE.

در صورت تماس با چشم، به مدت چند دقیقه با آب شستشو دهید. در صورت وجودلنز، آنرا خارج نمایید.

اگر با پوستتان تماس داشت، ابتدا لباسهای آغشته به ماده را از تن خارج نمایید. سپس محل پوست آغشته به ماده را با آب و صابون فراوان شستشو دهید. قبل از استفاده مجدد از لباس آغشته آنرا خوب بشویید و در صورت نیاز به پزشک مراجعه شود.

اگر ناخواسته این ماده را بلع یا نوشیدید ابتدا دهان خود را شسته. سعی کنید استفراغ نکنید و سریعا به پزشک مراجعه نمایید.

خلاصه تولوئن دی ایزوسیانات TDE

بسیاری از مطالعات قرار گرفتن در معرض استنشاق با تولوئن دی ایزوسیانات (TDI) در گونه های مختلف حیوانی انجام شده است. بسیاری از آنها در معرض تحریک و/یا حساسیت تنفسی قرار گرفتند. از آنجایی که هنوز هیچ دستورالعمل پذیرفته‌شده‌ای برای انجام تست‌های حساسیت تنفسی وجود ندارد، پروتکل‌های مورد استفاده و نقاط پایانی مورد بررسی متعدد هستند.

در این بررسی، داده‌هایی را از آن مطالعات حساس‌سازی تنفسی و/یا تحریک که اطلاعات آستانه یا دوز-پاسخ را ارائه می‌کردند، جمع‌آوری کردیم. در برابر این هدف، و از آنجایی که TDI یک ماده مدل برای یک حساس کننده تنفسی است، تعداد زیادی از مطالعات مکانیکی در این مقاله ذکر نشده اند، اگرچه برای اطلاعات مرتبط بررسی شده اند.

داده های ادبیات موجود اجازه می دهد تا نتیجه گیری شود که هم تحریک تنفسی و هم حساس شدن ممکن است به یکدیگر وابسته باشند، و هم تحریک و هم حساس شدن توسط TDI یک پدیده آستانه است. در همه گونه ها، اکثر NOAEC ها برای حساسیت تنفسی در محدوده 0.005 تا 0.03 ppm هستند، در حالی که LOAEC حدود 0.02 تا 0.4 ppm است.

معرفی تولوئن دی ایزوسیانات TDE

آسم با شروع جدید در محل کار (آسم شغلی، OA) به یک نگرانی جهانی تبدیل شده است. در اتحادیه اروپا، حساس‌کننده‌های تنفسی توسط قانون کنترل می‌شوند و به طور خاص برای هشدار با بیانیه خطر “H334 ممکن است در صورت استنشاق باعث آلرژی یا علائم آسم یا مشکلات تنفسی شود” طبق مقررات 1272/2008/EC و با عبارت خطر “R42 ممکن است باعث ایجاد حساسیت شود” گنجانده شده است. تولوئن دی ایزوسیانات TDE.

با استنشاق» مطابق دستورالعمل 67/548/EC. اگرچه بسیاری از مدل های پیش بینی ارزیابی شده اند، هنوز هیچ روش حیوانی شناخته شده بین المللی برای شناسایی حساسیت تنفسی وجود ندارد. در عمل اکثریت حساس کننده های تنفسی از طریق مطالعات شغلی و تجربه کارگری شناسایی شده اند. تولوئن دی ایزوسیانات TDE.

برای مثال، در مورد دی ایزوسیانات ها، تولوئن دی ایزوسیانات (TDI) برای اولین بار توسط فوکس و والاد (1951 [17]) به عنوان یک آسم زا گزارش شد. در حال حاضر تجربه و شناخت گسترده ای وجود دارد که دی ایزوسیانات ها، به عنوان یک کلاس شیمیایی، می توانند حساس کننده های تنفسی در انسان باشند. تولوئن دی ایزوسیانات TDE.

درک فزاینده ای وجود دارد که حساسیت تنفسی باید یک پدیده آستانه باشد، به این معنا که سطح بی اثری برای هر دو مرحله القاء و برانگیختگی وجود دارد (Arts et al., 2006 [4]). عوامل موثر بر آستانه ها چندگانه هستند (کیمبر، 1996 [34])، و شامل قدرت خود ماده شیمیایی، مسیر قرار گرفتن در معرض، وسعت، مدت و دفعات قرار گرفتن در معرض و همچنین عوامل دیگری از جمله حساسیت ژنتیکی و سایر بیماری های زمینه ای است. تولوئن دی ایزوسیانات TDE.

هدف از این بررسی، بررسی مجموعه داده‌های موجود برای TDI دی ایزوسیانات، برای شناسایی جایی که داده‌ها آستانه یا دوز-پاسخ را برای القا یا برانگیختن حساسیت تنفسی نشان می‌دهند، است. تولوئن دی ایزوسیانات TDE.

لازم به ذکر است که TDI مورد استفاده تجاری عمدتاً مخلوط ایزومری 80:20 2,4-TDI:2,6-TDI است. در متن زیر، “TDI” می تواند به معنای هر دو، ایزومر 2،4 خالص یا مخلوط 80:20 باشد. در استفاده تجاری، مخلوط ایزومر 65:35 و همچنین 2،4-TDI خالص در مقادیر بسیار کمتر استفاده می شود. همانطور که از برخی از انتشارات ذکر شده استنباط می شود، به نظر می رسد هر دو ایزومر از نظر تحریک و حساسیت برابر هستند.

مواد و روش ها

ما TOXLINE را با عبارات “(تولوئن دی ایزوسیانات یا TDI) و (تنفسی یا ریه) و (خوکچه هندی یا موش یا موش یا خرگوش یا همستر)” تا ژوئن 2012 جستجو کردیم. هدف این مقاله ورود به بحث در مورد مناسب ترین مدل حیوانی در اینجا، تجربیات با TDI در مدل‌های حیوانی مختلف با تمرکز بر دوز-پاسخ و/یا آستانه خلاصه می‌شود. تولوئن دی ایزوسیانات TDE.

تاکید بر مطالعات in-vivo است، که در آن حداقل مرحله چالش با استنشاق انجام می‌شود. مطالعات دیگر تنها در صورتی ذکر می شوند که ورودی ارزشمندی به بحث دوز-پاسخ و آستانه ارائه کنند. داده ها برای کاربرد احتمالی در ارزیابی ریسک انسانی ارزیابی می شوند. تولوئن دی ایزوسیانات TDE.

برخی از نشریات داده‌هایی ارائه کردند که امکان محاسبه دوز معیار را فراهم می‌کرد، اما به NOAEC یا LOAEC اشاره نکردند. در این موارد، ما داده ها را با استفاده از نرم افزار دوز معیار نسخه 2.2 (US EPA، 2011 [68]) تجزیه و تحلیل کردیم. برای خوب بودن تناسب، مقدار P ≥ 0.1 را انتخاب کردیم. تولوئن دی ایزوسیانات TDE.

در محاسبات، برنامه برای ایجاد سطح اثر 10 درصدی بالای پس‌زمینه (BMD10) و حد اطمینان 95 درصدی پایین‌تر آن (BMDL10) تنظیم شد. هنگامی که بیش از یک مدل دوز-پاسخ تناسب قابل قبولی با داده های تجربی ایجاد کرد، اما مقادیر BMD بیش از ضریب 3 متفاوت بود، خروجی مدل با معیار اطلاعات آکایک پایین (AIC) ترجیح داده شد (US EPA، 2011 [68]). .

جنبه های فنی پروتکل های حساس سازی

ترکیبات پروتئینی عوامل حساس کننده به دو دسته با وزن مولکولی کم یا زیاد طبقه بندی می شوند. در واقع تمایز واقعی تر بین وزن مولکولی بسیار بالا و پایین تر است، زیرا حساس کننده های با وزن مولکولی بالا شامل پروتئین حیوانی، آرد، گرد و غبار چوب هستند. تولوئن دی ایزوسیانات TDE.

آلرژن های با وزن مولکولی کم معمولاً مواد شیمیایی با وزن مولکولی کمتر از سطح 1500 کیلو دالتون هستند. برای TDI فرض بر این است که فرم های پروتئینی که به صورت درون زا با اتصال مولکول های TDI اصلاح شده اند، در پاسخ نقش دارند، نه TDI به تنهایی. اغلب مشخص شده است که به دست آوردن پاسخ به مولکول والد (TDI) ممکن است دشوار باشد، در حالی که استفاده از پروتئین TDI-آلبومین اصلاح شده موثر خواهد بود.

مدل های حیوانی

در چندین گزارش از مدل‌های حیوانی، ممکن است از مخفف TDI-GSA یا TDI-conjugate استفاده شود، جایی که GSA مخفف آلبومین سرم خوکچه هندی (یا سایر اختصارات گونه‌های حروف در صورت لزوم) است. تولوئن دی ایزوسیانات TDE.

علاوه بر این، برای مولکول‌های کوچکی که مقداری حلالیت در آب و/یا واکنش‌پذیری بافتی نشان می‌دهند، این احتمال وجود دارد که بافت هدف – برونشیول – به راحتی در جوندگان تنفس بینی اجباری به دست نیاید. آئروسل های ترکیبات پروتئینی به احتمال بسیار کمتری در بینی پاک می شوند.

برخی از محققین معتقدند که استفاده از مزدوج ها برای چالش نامناسب است زیرا نشان دهنده یک فرآیند چالش مصنوعی است که نمی تواند به طور معمول اتفاق بیفتد و بنابراین فرآیندهای in vivo طبیعی را دور می زند. تولوئن دی ایزوسیانات TDE.

راه‌های دوز و رژیم‌های مواجهه مدت‌ها پیشنهاد شده است که القای تماس پوستی برای حساس‌سازی تنفسی از جمله TDI با استفاده از حیوانات آزمایشگاهی مؤثر است (Karol et al., 1981 [33]؛ Rattray et al., 1994 [61]). این به محقق اجازه می دهد تا از قرار گرفتن در معرض استنشاق از نظر فنی دشوار و پرهزینه اجتناب کند.

این اساسی است که روش چالش باید تنفسی باشد. این ممکن است برای مواد فرار نسبتاً آسان باشد، اما برای مایعات غیرفرار، جامدات و آلرژن‌های با وزن مولکولی بالا، این می‌تواند بسیار دشوار باشد. مسیر داخل تراشه اخیراً در مطالعات حساسیت تنفسی موش استفاده شده است که نیاز به قرار گرفتن در معرض تنفسی را از بین می برد (Driscoll et al., 2000 [16]). با این حال، این تکنیک دارای مضرات ارائه یک بولوس بزرگ از مواد آزمایشی در یک زمان و معمولاً در یک حلال است.

این به طور بالقوه هر سیستم محلی را در ریه فوقانی بارگذاری می کند. در حالی که این ممکن است برای اهداف شناسایی خطر مفید باشد، این تکنیک آنقدر با قرار گرفتن در معرض شغلی مغایرت دارد که استفاده از آن در ارزیابی خطر برای انسان ها حداقل از نظر دوز-پاسخ و آستانه ها باید مشکوک باشد.

تعداد پاسخ دهندگان واضح است که حتی در گروه های حیوانی آزمایش همگن ژنتیکی، افراد ممکن است به یک محرک واکنش متفاوتی نشان دهند. این امر حتی در ارزیابی خطر حساسیت پوستی و تنفسی آشکار است، جایی که نتایج به تعداد پاسخ دهندگان در یک گروه و همچنین شدت پاسخ بستگی دارد.

در نتیجه برخی از داده ها شامل تعداد پاسخ دهندگان است و سطوح پاسخ فردی را در گروه ها نمایش می دهد. با چنین مجموعه داده هایی، میانگین گروه ها و خطاهای استاندارد کمتر از اعدادی که در یک گروه پاسخ می دهند مفید هستند.
تحریک در مطالعات حساس سازی پوست، تمایز بین علائم تحریک و نشانه های حساسیت مشکل ساز باقی مانده است. هر دو می توانند منجر به ضایعات مشابه شوند.

حتی سنجش غدد لنفاوی موضعی (LLN)، که ارزیابی القایی تقسیم سلولی در یک غدد لنفاوی است، در تمایز بین تحریک و حساسیت مشکل دارد (McGarry, 2007 [44]). تکنیک‌های جدیدتر پروفایل‌سازی سیتوکین و آرایه‌های تنظیم ژن توانایی بهتری برای تمایز نشان می‌دهند، اگرچه این به هیچ وجه حل نشده است. تولوئن دی ایزوسیانات TDE.

تاثیرات مواد شیمیایی

در واقع، بسیاری از مواد شیمیایی ممکن است دارای فعالیت تحریک کننده و حساس کننده باشند، از جمله TDI. یک محرک تنفسی ممکن است باعث سرفه و رینیت شود و این علائم ممکن است در پاسخ حساسیت نیز مشاهده شود. علاوه بر این، محرک‌های تنفسی میزان تنفس را در جوندگان کاهش می‌دهند و به طور موثر دوز را کاهش می‌دهند.

برای این گزارش، یک پروتکل حساس سازی پروتکلی است که در آن چالشی برای ریه با TDI وجود دارد. استثنا، سنجش LLN است که فقط یک پروتکل القایی است. مطالعاتی که در آنها پاسخ ریه به محرک های دیگر – یعنی دارویی یا تحریکی – به عنوان مطالعات تحریک در نظر گرفته می شود. تولوئن دی ایزوسیانات TDE.

مدل‌های حیوانی – القا و برانگیختگی مدل‌های حیوانی مختلف برای ارزیابی حساسیت تنفسی توسط چندین نویسنده بررسی شده‌اند (Kimber و همکاران، 1996؛ Pauluhn وMohr، 2005 ؛ جانسون و لوستر، 2006؛ هنرها. و کوپر، 2007؛ پاولون، 1996 ؛ هویمن و کروگ، 2001؛ ریگال، 2004؛ بوورهوف و همکاران، 2008.). بدون بازتولید گزارش‌های دقیق این بررسی‌ها، می‌توان اشاره کرد که برخی آزمایش‌ها پاسخ‌های IgE یا سیتوکین را ارزیابی می‌کنند، یعنی القاء.

در این زمینه، استفاده از سنجش LLN موش برای حساس‌سازی پوست، یک تست القایی است که در مقابل اکثر حساس‌کننده‌های تنفسی با وزن مولکولی پایین، مثبت بوده است. در مرحله القاء، پوست به طور مکرر در برابر دوزهای تحریک کننده کمی یا واضح از عامل قرار می گیرد. تولوئن دی ایزوسیانات TDE.

برخی از محققان واکنش‌پذیری غیراختصاصی دستگاه تنفسی را بلافاصله پس از مرحله القاء بررسی کردند. در آزمایش‌های حساسیت غیراختصاصی، آگونیست‌های انقباض برونش مانند استیل کولین (ACH) یا متاکولین (MCh) یا سایر مواد تحریک کننده زیر آستانه تحریک آنها اعمال می شود و پاسخ فیزیولوژیکی (انقباض برونش، تغییر در الگوهای تنفسی) نظارت می شود.

این چالش غیر اختصاصی نیز ممکن است پس از یک دوره بهبودی – معمولاً حدود 2 هفته – آزمایش شود تا از انتقال تحریک اولیه جلوگیری شود. واکنش بیش از حد راه هوایی غیر اختصاصی (AHR) یکی از علائم آسم شغلی است.
آزمایش‌های برانگیختگی، که پاسخ حیوان به چالش با ماده شیمیایی است، پس از یک دوره بهبودی انجام می‌شود تا از انتقال پاسخ تحریک‌کننده جلوگیری شود. تولوئن دی ایزوسیانات TDE.

پروتکل‌های استخراج از خوکچه‌های هندی، موش‌های صحرایی یا موش‌ها، با القای اغلب از راه پوستی، اما گاهی از طریق استنشاق استفاده می‌کنند. چالش ها ممکن است تک یا چندگانه باشند. پس از چالش، پاسخ فیزیولوژیکی ممکن است اندازه گیری شود (نرخ تنفس، حجم جزر و مد … یا ترکیبی از چندین مورد از آنها، مکث افزایش یافته (Penh))، و بسته به عامل، پاتوفیزیولوژی و گونه، زودرس (<= 1) h) یا دیر (~ 16-24 ساعت) پاسخ یا هر دو ممکن است مشاهده شود.

روش دیگر برای بررسی تغییرات پاتولوژیک، روش شستشوی برونش آلوئولار (BAL) است، که در مایع به دست آمده (BALF) تعداد کل و/یا غلظت نوتروفیل‌های پلی‌مورفنوکلئر (PMNs)، نوتروفیل‌های ائوزینوفیلیک (Eos)، لنفوسیت‌ها (لنف)، ماکروفاژهای آلوئولی (AM)، پروتئین و لاکتات دهیدروژناز (LDH) ممکن است افزایش یابد. علاوه بر این در سنجش LLN برای حساسیت پوستی، غدد لنفاوی مرتبط با ریه (LALN) ممکن است مورد بررسی قرار گیرد.

قیمت – فروش تولوئن دی ایزوسیانات TDE

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات صنعتی تولوئن دی ایزوسیانات TDE می باشد. که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع تولوئن دی ایزوسیانات TDE میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. تولوئن دی ایزوسیانات TDE.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)