دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

تری پلی فسفات سدیم

تری پلی فسفات سدیم (STPP) به طور گسترده ای به عنوان یک دفلوکولانت استفاده می شود. کاربردهای عمده STPP به عنوان شوینده های لباسشویی و عوامل تمیز کننده. STPP مزایایی مانند بافر pH، امولسیون خاک و جداسازی آب سخت را برای عملکرد موثر سورفکتانت ارائه می دهد. این ماده در این دو مورد استفاده می گردد: به عنوان یک بازدارنده خوردگی برای فولاد. در تهیه نانوذرات کیتوزان (CSNPs) توسط ژل یونی.

تری پلی فسفات سدیم (Sodium tripolyphosphate) یک ترکیب شیمیایی است که به صورت شیمیایی با فرمول Na5P3O10 نمایش داده می‌شود. این ترکیب متشکل از گروهی از یون‌های سدیم و گروه‌های پلی فسفات است که به هم متصل شده‌اند.

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی محصولات سیگماآلدریچ است که تری پلی فسفات سدیم کد 238503 یکی از این موارد می باشد. این شرکت با ایجاد دفتر نمایندگی در کشور ترکیه واردات محصولات مرک و سیگماآلدریچ را میسر نموده تا بتواند مانع از ایجاد تحریم شده و محصولات شیمیایی را با انواع برندها به دست متقاضیان گرامی برساند.

شرکت دانش پژوهان شیمی  نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده خرید مواد شیمیایی سیگماآلدریچ  با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

تری پلی فسفات سدیم

تری‌ پلی‌ فسفات سدیم یک ترکیب شیمیایی است که به صورت فسفاتی کریستالی شکل و پودری موجود می‌باشد. این ترکیب شیمیایی با فرمول شیمیایی Na5P3O10 شناخته می‌شود. در این فرمول، “Na” نماد شیمیایی سدیم (سدیمیوم) است و “P” نماد فسفر (پوتاسیم) است.

تری‌پلی‌فسفات سدیم یکی از انواع فسفات‌ها است و به عنوان یک ماده‌ی مضاف غذایی و نگهدارنده در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب از نظر شکل و ساختار مشابه با فسفات‌های طبیعی موجود در غذاهاست و به دلیل ویژگی‌هایش، به عنوان یک ماده افزودنی غذایی در فرآورده‌های غذایی مختلف به کار می‌رود.

مشخصات محصول تری پلی فسفات سدیم کد 238503

شرکت سیگما آلدریچ (Sigma) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات سیگما می توانید به وب سایت آنها به آدرس https://www.sigmaaldrich.com/ مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات سیگما دسترسی پیدا کنید.

 • نام ماده: تری پلی فسفات سدیم
 • نام لاتین: Sodium tripolyphosphate
 • کد: 238503
 • نمره فنی 85%
 • مترادف(ها): پنتا سدیم تری پلی فسفات بی آب، STPP، سدیم تری فسفات، سدیم تری فسفات پنتابازیک، سدیم تری پلی فسفات پنتاباسیک
 • فرمول خطی: Na5P3O10
 • شماره CAS: 7758-29-4
 • وزن مولکولی: 367.86
 • شماره EC: 231-838-7
 • شماره MDL: MFCD00003514
 • شناسه ماده PubChem: 329752508
 • NACRES: NA.55
تری پلی فسفات سدیم

تری پلی فسفات سدیم

خواص محصول

 • grade: technical grade
 • Quality Level: 100
 • Assay: 85%
 • form: powder
 • pH: 9.5-10.3 (1 g/L)
 • SMILES string: [Na+].[Na+].[Na+].[Na+].[Na+].[O-]P([O-])(=O)OP([O-])(=O)OP([O-])([O-])=O
 • InChI: 1S/5Na.H5O10P3/c;;;;;1-11(2,3)9-13(7,8)10-12(4,5)6/h;;;;;(H,7,8)(H2,1,2,3)(H2,4,5,6)/q5*+1;/p-5
 • InChI key: HWGNBUXHKFFFIH-UHFFFAOYSA-I

بسته بندی

 • 25 گرم
 • 500 گرم
 • 2.5 کیلوگرم

کاربرد تری پلی فسفات سدیم 

تری پلی فسفات سدیم به عنوان یک افزودنی مواد غذایی به ویژه در صنعت مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از جمله کاربردهای اصلی آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

عامل آب‌زا: تری پلی فسفات سدیم به عنوان یک عامل آب‌زا در مواد غذایی به کار می‌رود. این ویژگی باعث می‌شود که مواد غذایی طولانی‌تر تازه و مرطوب بمانند.

سم‌زدایی کننده: این ماده می‌تواند در برخی محصولات غذایی به عنوان سم‌زدایی‌کننده استفاده شود، به ویژه در ماهی و محصولات دریایی.

مثبت کننده ویژگی‌های محصولات: تری پلی فسفات سدیم می‌تواند ویژگی‌های محصولات را بهبود دهد، از جمله افزایش پفی‌تر شدن محصولات پختنی مانند نان و کیک.

جلوگیری از تشکیل نمک‌های کلسیم: این ترکیب می‌تواند با جلوگیری از تشکیل نمک‌های کلسیم در محصولات آب‌نمک، به کاهش سختی آب کمک کند.

تری پلی فسفات سدیم همچنین در برخی محصولات بهداشتی و به عنوان یک عامل ضد جمعیت‌گیری در مواد شوینده نیز استفاده می‌شود. با این حال، باید توجه داشته باشید که مصرف این ماده باید مطابق با مقررات مواد غذایی مربوطه و با رعایت حداکثر میزان مجاز استفاده گردد تا به سلامتی افراد آسیب نزند.

تری پلی فسفات سدیم

تری پلی فسفات سدیم

خرید و فروش تری پلی فسفات سدیم کد 238503

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده تری پلی فسفات سدیم کد 238503 با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

اقدامات بیوشیمی ماده تری پلی فسفات سدیم 

اقدامات بیوشیمیایی تری‌پلی‌فسفات سدیم به معنای واکنش‌ها و تغییرات شیمیایی این ترکیب در محیط‌های زیستی می‌باشد. تری‌پلی‌فسفات سدیم به عنوان یک ماده‌ی شیمیایی به کار می‌رود و در محیط‌های زیستی امکان مواجهه با ترکیبات و اجزای دیگر وجود دارد. برخی از اقدامات بیوشیمیایی تری‌پلی‌فسفات سدیم عبارتند از:

تشکیل کلات‌ها: تری‌پلی‌فسفات سدیم به عنوان یک کلات‌دهنده موجودیت‌های فلزی مانند کلسیم و منیزیم در مواد غذایی عمل می‌کند. با ایجاد کلات‌ها، ترکیبات فلزی تشکیل کامپلکس‌های پایدار می‌دهند که می‌توانند تثبیت این فلزها را و در نتیجه، از اثرات آنها بر روی محصولات غذایی جلوگیری کنند.

تثبیت رنگ: تری‌پلی‌فسفات سدیم می‌تواند به عنوان عامل تثبیت کننده رنگ در مواد غذایی مانند گوشت و ماهی استفاده شود. این ترکیب می‌تواند رنگ طبیعی مواد غذایی را حفظ کند و از تغییر رنگ آنها جلوگیری کند.

انتقال یون‌ها: تری‌پلی‌فسفات سدیم می‌تواند به عنوان یک کارایی‌دهنده یونی عمل کند و به انتقال یون‌های مثبت یا منفی کمک کند. این ویژگی می‌تواند در رفتارهای بیوشیمیایی و فیزیولوژیکی برخی مواد غذایی تأثیرگذار باشد.

مخلوط کنندگی: تری‌پلی‌فسفات سدیم ممکن است به عنوان یک ماده مخلوط‌کننده (ایمولسیفایر) در برخی مواد غذایی به کار رود تا دو فاز غیرمتعامد مانند روغن و آب را با هم ترکیب کند و پایدار کند.

نکته مهم این است که عملکرد تری‌پلی‌فسفات سدیم به عنوان یک ماده افزودنی در مواد غذایی و سایر محصولات تعداد زیادی عوامل مختلف را شامل می‌شود. این عوامل شامل شرایط فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی محیط و ماده غذایی هستند. استفاده از تری‌پلی‌فسفات سدیم در سطح مصرفی معمولاً بر اساس مقررات و استانداردهای مربوطه صورت می‌گیرد تا از نظر ایمنی غذایی تأیید شود و اثرات مضر محتمل به دلیل مصرف زیاد ماده مورد نظر، به حداقل رسانده شود. همچنین، افراد حساس به این ماده باید از مصرف آن خودداری کنند.

اکسید. min

مضرات استفاده از تری پلی فسفات سدیم

استفاده از تری‌پلی‌فسفات سدیم ممکن است در برخی موارد مضرات و خطرات بهداشتی و ایمنی ایجاد کند. برخی از مضرات استفاده از این ماده به عنوان مضاف غذایی عبارتند از:

اثرات بر سلامت کلیه: مصرف زیاد تری‌پلی‌فسفات سدیم ممکن است باعث افزایش آلاینده‌های معدنی مثل فسفر و سدیم در بدن شود که می‌تواند بر سلامت کلیه تأثیرگذار باشد. افرادی که مشکلات کلیوی دارند، باید از مصرف این ماده خودداری کنند.

اثرات بر سلامت قلب و عروق: مصرف زیاد تری‌پلی‌فسفات سدیم ممکن است به افزایش میزان نمک و سدیم خون منجر شود که می‌تواند خطر بیماری‌های قلبی و عروقی را افزایش دهد.

اثرات بر پوست: استفاده از تری‌پلی‌فسفات سدیم ممکن است باعث خشکی پوست و تحریک آن شود.

آسیب به جهاز گوارش: مصرف زیاد تری‌پلی‌فسفات سدیم ممکن است باعث تحریک و آسیب به روده‌ها و مخاط دستگاه گوارش شود.

تأثیرات زیست‌محیطی: دفع تری‌پلی‌فسفات سدیم به محیط زیست می‌تواند به عنوان منبع فسفر و نمک‌های زیاد به رودخانه‌ها و دریاچه‌ها منجر شود که ممکن است زیستگاه‌های طبیعی و موجودات زنده را تحت تأثیرات منفی قرار دهد.

به علت این مضرات و خطرات ممکن است در برخی کشورها مصرف تری‌پلی‌فسفات سدیم در محصولات غذایی محدود شده باشد و استانداردهای مصرف آن تعیین شده باشد. همچنین، در صورت داشتن حساسیت به این ماده، باید از مصرف آن خودداری کرد. همچنین، همواره باید به رعایت مقادیر توصیه شده و استفاده معقول از تری‌پلی‌فسفات سدیم توجه کرد تا اثرات مضر آن برای سلامتی به حداقل رسانده شود.

قیمت -فروش تری پلی فسفات سدیم کد 238503

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (سیگماآلدریچ) تری پلی فسفات سدیم کد 238503 می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت خرید تری پلی فسفات سدیم کد 238503 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)