دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

تونیکامایسین

تونیکامایسین، عمدتاً در تحقیقات علمی در زمینه بیوشیمی و بیولوژی سلولی به‌عنوان ابزاری برای مطالعه فرآیندهای گلیکوزیلاسیون پروتئین‌ها به کار می‌رود. این ترکیب با مهار آنزیم‌هایی که در فرآیند اضافه کردن گلیکوز به پروتئین‌ها (گلیکوپروتئین‌ها) نقش دارند، باعث ایجاد تغییرات در ساختار پروتئین‌ها می‌شود. این تغییرات می‌توانند در مطالعه و درک نقش گلیکوزیلاسیون در ترکیبات سلولی و تأثیرات آن در فعالیت‌های بیولوژیکی سلولی مفید باشند.

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی محصولات سیگماآلدریچ است که تونیکامایسین کد T7765  یکی از این موارد می باشد. این شرکت با ایجاد دفتر نمایندگی در کشور ترکیه واردات محصولات مرک و سیگماآلدریچ را میسر نموده تا بتواند مانع از ایجاد تحریم شده و محصولات شیمیایی را با انواع برندها به دست متقاضیان گرامی برساند.

شرکت دانش پژوهان شیمی  نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده خرید مواد شیمیایی سیگماآلدریچ  با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

تونیکامایسین

تونیکامایسین یک آنتی‌بیوتیک طبیعی است که از جنس استرپتومایسز (Streptomyces) به دست می‌آید. این ترکیب به طور عمده در مطالعات بیوشیمیایی و سلولی برای تحقیق در مورد روند گلیکوپروتئین‌سازی (Glycoprotein synthesis) و تأثیرات آن بر سیستم اندوپلاسمیک و ترافیک پروتئین‌ها در سلول‌ها استفاده می‌شود.

تونیکامایسین با تخریب گلیکوزیلاسیون (glycosylation) پروتئین‌ها در داخل سیستم اندوپلاسمیک (ER) تداخل می‌کند. این فرآیند ترکیب پروتئین‌ها با لیپیدها یا کربوهیدرات‌ها را در سلول‌ها به وجود می‌آورد و نقش مهمی در ساختار و عملکرد پروتئین‌ها دارد. با تثبیت این فرآیند، تونیکامایسین می‌تواند تأثیرات منفی بر روند ترافیک پروتئین‌ها به داخل و خارج از اندوپلاسمیک داشته باشد. تونیکامایسین

تونیکامایسین به عنوان یک ابزار آزمایشگاهی در مطالعات سلولی و بیوشیمیایی به کار می‌رود تا برهم‌کنش‌های پروتئینی و عملکرد سیستم اندوپلاسمیک را مورد بررسی قرار دهد. همچنین، برخی تحقیقات نشان داده‌اند که تونیکامایسین ممکن است در مطالعه و درمان برخی اختلالات مرتبط با آندوپلاسمیک مانند دیابت نقش داشته باشد، اما نیاز به تحقیقات بیشتر در این زمینه وجود دارد.

مشحصات تونیکامایسین کد T7765

شرکت سیگما آلدریچ (Sigma) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات سیگما می توانید به وب سایت آنها به آدرس https://www.sigmaaldrich.com/ مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات سیگما دسترسی پیدا کنید.

 • نام ماده: تونیکامایسین
 • نام لاتین: Tunicamycin from Streptomyces sp
 •  کد: T7765
 • شماره CAS: 11089-65-9
 • بیلشتاین: 6888090
 • شماره MDL: MFCD00065709
 • شناسه ماده PubChem: 57654701
 • NACRES: NA.77
تونیکامایسین

تونیکامایسین

خواص تونیکامایسین

 • Quality Level: 300
 • solubility
  95% ethanol: soluble 1 mg/mL, clear to faintly hazy
  THF: soluble <1 mg/mL
  dioxane: soluble <1 mg/mL
  DMF: soluble >10 mg/mL
  pyridine: >10 mg/mL
  DMSO: soluble 4.9-5.1 mg/mL, clear to slightly hazy, colorless to yellow
  methanol: slightly soluble 4.9-5.1 mg/mL
  methanol: soluble 4.9-5.1 mg/mL, clear to slightly hazy, colorless to yellow
  acetone: insoluble
  aqueous base: insoluble
  chloroform: insoluble
  ethyl acetate: insoluble
 • antibiotic activity spectrum
  fungi
  viruses
 • Mode of action: protein synthesis | interferes
 • storage temp.: 2-8°C

بسته بندی

 • 1mg
 • 5mg
 • 10mg
 • 50mg
تونیکامایسین

تونیکامایسین

کاربرد تونیکامایسین

در مطالعات علمی، تونیکامایسین به‌طور گسترده برای تحقیق در زمینه‌هایی نظیر ترکیبات سطح سلول، ترافیک پروتئین‌ها درون سلول، اثرات استرس اندوپلاسمیک و تأثیرات گلیکوزیلاسیون بر روی پروتئین‌ها استفاده می‌شود.
تونیکامایسین برای مطالعه اثر گلیکوزیلاسیون متصل به N ناقل فولات جفت شده با پروتون انسانی (HsPCFT) در سلول های HeLa استفاده شده است. تونیکامایسین همچنین برای مطالعه اثرات عملکردی گلیکوزیلاسیون ویروس کوکساکی و گیرنده آدنوویروس (CAR) در سلول‌های COS-7 مورد استفاده قرار گرفته است.

تونیکامایسین به عنوان یک آنتی‌بیوتیک طبیعی و همچنین یک ابزار آزمایشگاهی در مطالعات بیوشیمیایی و سلولی دارای کاربردهای متعددی است:

 • مطالعه گلیکوپروتئین‌ها: تونیکامایسین در تحقیقات بر روی گلیکوپروتئین‌ها و پروسه گلیکوزیلاسیون آنها استفاده می‌شود. این ماده می‌تواند به عنوان یک مهارکننده این فرآیند عمل کند و به ما کمک می‌کند تا درک بهتری از نقش گلیکوپروتئین‌ها در سلول‌ها و عوارض تغییرات در فرآیند گلیکوزیلاسیون داشته باشیم.
 • تحقیقات در مورد سیستم اندوپلاسمیک (ER): تونیکامایسین به عنوان یک ابزار آزمایشگاهی می‌تواند در مطالعه سیستم اندوپلاسمیک و تأثیرات آن بر فرآیندهای سلولی مورد استفاده قرار گیرد.
 • مطالعه ترافیک پروتئین‌ها: با تثبیت فرآیند گلیکوزیلاسیون، تونیکامایسین می‌تواند تأثیرات منفی بر ترافیک پروتئین‌ها به داخل و خارج از سلول را نشان دهد. این کمک می‌کند تا درک بهتری از روند انتقال پروتئین‌ها در سلول‌ها پیدا کنیم.
 • تحقیقات در بیماری‌ها: تونیکامایسین در تحقیقات مرتبط با بررسی اختلالات مرتبط با آندوپلاسمیک مانند دیابت و بیماری‌های مرتبط با اختلالات گلیکوپروتئین‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در کل، Tunicamycin from Streptomyces sp به عنوان یک ابزار مهم در مطالعه فرآیندهای بیوشیمیایی و سلولی که به ترکیب و ترافیک پروتئین‌ها مرتبط هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. Tunicamycin from Streptomyces sp

خرید تونیکامایسین کد T7765

شرکت دانش پژوهان شیمی که بزرگترین نمایندگی مرک آلمان و نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده تونیکامایسین کد T7765   با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

اقدامات بیوشیمی/فیزیول

ضد باکتری و ضد قارچ. با مهار انتقال N-acetylglucosamine 1-phosphate به دولیکول مونوفسفات، تشکیل پیوندهای N-گلیکوزیدی پروتئین را مسدود می کند. ترانسفرازهای N-acetylglucosamine باکتریایی و یوکاریوتی را مهار می کند و از تشکیل واسطه های لیپیدی N-acetylglucosamine جلوگیری می کند.

تونیکامایسین به دلیل تأثیراتش بر فرآیندهای گلیکوزیلاسیون پروتئین‌ها و ترافیک پروتئین‌ها در سلول‌ها، در مطالعات بیوشیمی و فیزیولوژی از آن به عنوان یک ابزار مورد استفاده قرار می‌گیرد. اینجا تعدادی از اقدامات بیوشیمی و فیزیولوژیکی که با استفاده از تونیکامایسین انجام می‌شوند، ذکر شده است:

 1. برهم‌کنش با فرآیند گلیکوزیلاسیون: تونیکامایسین به عنوان مهارکننده فرآیند گلیکوزیلاسیون پروتئین‌ها عمل کرده و می‌تواند در مطالعاتی که به تحلیل و تعیین نقش گلیکوپروتئین‌ها در سلول‌ها می‌پردازند، استفاده شود.
 2. تحقیق در مورد تأثیرات بر روی سیستم اندوپلاسمیک: تونیکامایسین می‌تواند در بررسی تأثیرات این ماده بر روی عملکرد سیستم اندوپلاسمیک و جلوگیری از گلیکوزیلاسیون پروتئین‌ها در این محیط مورد استفاده قرار گیرد.
 3. بررسی ترافیک پروتئین‌ها: با تثبیت فرآیند گلیکوزیلاسیون و تأثیرات منفی تونیکامایسین بر ترافیک پروتئین‌ها، می‌توان از این ماده برای مطالعه مسیرهای ترافیک پروتئینی در سلول‌ها استفاده کرد.
 4. بررسی تأثیرات در اختلالات سلولی: تونیکامایسین ممکن است در مطالعات مرتبط با بررسی اختلالات سلولی مثل دیابت یا بیماری‌های مرتبط با آندوپلاسمیک به عنوان ابزار تجزیه و تحلیل مورد استفاده قرار بگیرد.
 5. مطالعه تأثیرات داروها: تونیکامایسین ممکن است در مطالعه تأثیرات داروها یا مرکبات دارویی بر فرآیندهای سلولی و ترافیک پروتئین‌ها به عنوان یک مقایسه استفاده شود.

از آنجا که تونیکامایسین تأثیراتی بر روی فرآیندهای مهم سلولی دارد، انجام تحقیقات با استفاده از این ماده می‌تواند به درک عمیق‌تری از رفتار سلولی و مکانیزم‌های بیوشیمیایی در سلول‌ها کمک کند.

تونیکامایسین

تونیکامایسین

یادداشت آماده سازی

تونیکامایسین در DMSO با 4.9-5.1 میلی گرم بر میلی لیتر حل می شود و محلولی شفاف تا بسیار کمی مه آلود و بی رنگ تا زرد به دست می دهد. علاوه بر این، تونیکامایسین در DMF (> 10 میلی گرم در میلی لیتر)، پیریدین (> 10 میلی گرم در میلی لیتر)، آب (<5 میلی گرم در میلی لیتر، pH 9.0)، دی اکسان (<1 میلی گرم در میلی لیتر) و THF محلول است. اما در حلال های آلی دیگر مانند استون، کلروفرم و اتیل استات و در محلول های آبی با pH کمتر از 6 نامحلول است.

محلول های آبی را می توان از محلول های استوک با رقیق کردن با آب در pH 8-10 یا با بافرهایی با pH > 7، ترجیحاً > 8 تهیه کرد. Tunicamycin from Streptomyces sp در بافر فسفات، pH 8، با 1 میلی گرم در میلی لیتر، حتی با حرارت دادن حل نمی شود، اما حلالیت را می توان با افزایش pH به 9 و تیتر کردن مجدد به pH 7-8 به دست آورد.

فروش تونیکامایسین کد T7765

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (سیگماآلدریچ) تونیکامایسین کد T7765  می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت خرید تونیکامایسین کد T7765 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)