دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

آنتی بادی چیست؟ آزمایش یا تست آنتی بادی چیست؟

دانش پژوهان شیمی وارد کننده و توضیع کننده مواد شیمیایی مرک آلمان بخصوص محصولات نایاب است. شما می توانید آنتی بادی چیست؟ آزمایش یا تست آنتی بادی چیست؟ را دراین سایت جستجو و تهیه فرمایید. با توجه به سختی واردات و تحریم های پیش رو این شرکت توانسته مواد شیمیایی مورد نیاز محققان و شرکت های داروسازی را با مشکلات فراوان وارد نموده و آنها را به دست متقاضیان این محصولات برساند. امیدواریم بتوانیم با ارائه بهترین خدمات شما را در رسیدن به اهدافتان یاری نماییم.

آنتی بادی چیست؟ آزمایش یا تست آنتی بادی چیست؟

آنتی بادی چیست؟ آزمایش یا تست آنتی بادی چیست؟ در این مقاله به این دو سوال پاسخ داده شده است. آنتی بادی گلیکوپروتئین های محلول ایمنی همورال اختصاصی در پستانداران است.که توسط دستگاه ایمنی بدن در پاسخ به ورود به یک جسم بیگانه همانند باکتری، ویروس، ماده غذایی یا حتی بافت طبیعی بدن، تولید می گردد. بعد از آن ممکن است در محل تولید باقی بماند یا در خون به گردش در می آید. این مسیر برای این است که آنتی بادی ها به آنتی ژن مورد نظر حمله نموده و آن را خنثی می کنند.

آزمایش یا تست آنتی بادی چیست ؟

تست آنتی بادی در حقیقت آزمایشی است.که سطح آنتی بادی ها را در نمونه ای که از خون فرد گرفته می شود،.را اندازه گیری می نماید. سطح موجود آنتی بادی ها در خون به پزشک معالج کمک می کند تا متوجه شود، آیا بدن فرد در معرض آنتی ژن یا هر جسم بیگانه ای قرار گرفته است یا خیر.آنتی بادی چیست؟ آزمایش یا تست آنتی بادی چیست؟ 

تست آنتی بادی برای تشخیص مواردی که در زیر به آنها اشاره می کنیم نیز کاربرد دارد:

 • آیا بدن در گذشته دچار عفونت شده است یا خیر؟ آنتی بادی چیست؟ آزمایش یا تست آنتی بادی چیست؟
 • میزان قدرت پاسخ ایمنی نسبت به بافت خود بدن در بیماری های خود ایمن مثل SLE
 • آیا واکسنی که قبلاً فرد دریافت نموده است او را در مقابل بیماری خاص محافظت می کند؟
 • آیا نیاز به واکسن تقویت کننده دارد؟ آنتی بادی چیست؟ آزمایش یا تست آنتی بادی چیست؟

بادی چیست؟ آزمایش یا تست آنتی بادی چیست؟ min 1

آنتی نوکلیر آنتی بادی چیست؟

آنتی نوکلیر آنتی بادی یا Antinuclear Antibody) ANA) گروهی از آنتی بادی های پروتئینی هستند.که توسط ماده هسته سلول وارد واکنش می شوند. زیرا به طور معمول سیستم ایمنی بدن در برخورد با عفونت تولید آنتی بادی می کند. در بیماری های خود ایمن آنتی نوکلیر آنتی بادی تولید و به بافت خود بدن حمله می کنند.ANA بخصوص هسته سلول ها را مورد حمله و هدف قرار می دهند. آزمایش ANA متداول ترین و حساس ترین روش برای تشخیص مشکلات و بیماری های سیستم ایمنی می باشد و برای جمله بیماری های زیر کاربرد دارد.آنتی بادی چیست؟ آزمایش یا تست آنتی بادی چیست؟ 

 • لوپوس اریتماتوز سیستمیک
 • اسکلرودرما
 • پلی میوزیت
 • آرتریت روماتوئید
 • سندرم شوگرن و…

آنتی بادی بدن چیست؟

ساختار آنتی بادی ها به شکل Y می باشند. این ساختار از 4 دسته که شامل دو رشته سنگین H و دو رشته سبک L تشکیل شده اند. رشته سبک در تمام رده های آنتی بادی مشترک می باشند، اما در رشته سنگین متفاوت و به 5 دسته تقسیم می شود. به همین دلیل 5 رده آنتی بادی داریم که به توضیح آن ها می پردازیم. 

آنتی بادی lgA: 

آنتی بادی lgA به فرم های مونومر، دیمر و تریمر و … قابل مشاهده می باشد. این آنتی بادی دارای زنجیره سنگین آلفا می باشد. از مهمترین آنتی بادی ها در ترشحات مخاطی بوده و مهم ترین عملکرد آن دفاع مخاطی است اما عملکرد مهمی در خون ندارد. نیمه عمر lgA حدود 6 الی 8 روز می باشد.آنتی بادی چیست؟ آزمایش یا تست آنتی بادی چیست؟ 

آنتی بادی lgG:

آنتی بادی lgG ساختمان مونومریک تیپیک آنتی بادی ها را داشته و دارای زنجیره سنگین گاما است. آنتی بادی lgG قوی ترین آنتی توکسین است و دارای بیشترین نیمه عمر بین سایر کلاس ها می باشد. نیمه عمری در حدود 23 روز دارد. این آنتی بادی Ab اصلی در خون و مایعات است. آنتی بادی چیست؟ آزمایش یا تست آنتی بادی چیست؟

آنتی بادی lgD:

آنتی بادی lgD به شکل مونومر ساخته می شود. این آنتی بادی دارای نیمه عمری معادل 3 روز می باشد. دارنده زنجیره سنگین دلتاست و چون فعالیت مشخصی از آنتی بادی lgD شناخته نشده است، فاقد ارزش سنجشی و تشخیصی است.

آنتی بادی lgM:

آنتی بادی lgM اولین آنتی بادی تولید در پاسخ ایمنی است و دارای زنجیره سنگین مو می باشد. این آنتی بادی در سرم به شکل مولتی مر دیده می شود. بیشترین فرم سرمی آن فرم پنتامریک آن است. آنتی بادیlgM ده درصد از کل آنتی بادی سرم را تشکیل می دهد. نیمه عمری برابر 5 تا 10 روزه دارد. آنتی بادی چیست؟ آزمایش یا تست آنتی بادی چیست؟

آنتی بادی lgE:

آنتی بادی lgE فقط دارای فرم مونومری می باشد. این ماده دارای زنجیره سنگین اپسیلون است. این آنتی بادی دارای نیمه عمر 2/5 روزه در سرم می باشد. گرچه عمر و میزان lgE سرمی بسیار ناچیز است، اما با نیمه عمر بالا در سطح غشای بازوفیل و مست سل ها دیده می شود. به این شکل در واکنش های آلرژیک و حساسیت فوری شرکت می کند.

وظایف آنتی بادی چیست؟

 • جلوگیری از فعالیت ویروس ها و سایر میکروارگانیسم های خارجی.
 • بی تاثیر کردن و خنثی نمودن سموم بدن.
 • اتصال به پاتوژن های خارجی و بی حرکت نمودن آنها.
 • عبور از جفت و انتقال ایمنی به جنین.
 • با شناسایی سلول های سرطانی و مبارزه با آنها از بروز برخی سرطان ها جلوگیری می کند.
 • اتصال به انواع آنتی ژن و رسوب دادن آن ها. آنتی بادی چیست؟ آزمایش یا تست آنتی بادی چیست؟
 • فعال نمودن کمپلمان سرم : کمپلمان مجموعه ای از پروتئین های سرم هستند که از ایجاد التهاب جلوگیری نموده و به سیستم ایمنی برای از بین بردن عوامل مهاجم کمک می کنند.

دلایل بالا و پایین بودن آنتی بادی چیست؟

برای تشخیص بالا و پایین بودن آنتی بادی در بدن.باید میزان آن توسط روش های مختلف سنجش Ab از جمله الایزرا، کروماتوگرافی،.ایمونوالکتروفورز و … بررسی شود. بر اساس نتیجه نهای آزمایش، بالا یا پایین بودن آنتی بادی در بدن مشخص می گردد. آنت

ی بادی چیست؟ آزمایش یا تسبادی چیست؟ آزمایش یا تست آنتی بادی چیست؟ minت آنتی بادی چیست؟

قیمت فروش آنتی بادی برند سیگماآلدریچ

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده محصولات مرک آلمان و سیگماآلدریچ می باشد.  این شرکت مفتخر است طی سالها فعالیت درخشان خود توانسته جایگاه ویژه ای در بین مراکز تحقیقاتی، دانشگاهها، مراکز علمی پژوهشی، دانشکده های داروسازی، کارخانه های داروسازی، پژوهشگاههای نفت، پژوهشگاههای پلیمر و… بدست آورد. یکی از ویژگی های این شرکت واردات و موجود داشتن محصولات نایاب در ایران است. آنتی بادی چیست؟ آزمایش یا تست آنتی بادی چیست؟

برای تهیه و استعلام قیمت مواد شیمیایی می توانید به دو روش ، ابتدا از طریق شماره های مستقیم با کارشناسان ما در ارتباط باشید و یا از طریق واتساپ نام و مشخصات محصول درخواستی خود را ارسال نموده تا در کمترین زمان ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمایید. امیدواریم بتوانیم با ارائه بهترین خدمات شما را در رسیدن به اهدافتان یاری نماییم.

ی چیست؟ آزمایش یا تست آنتی بادی چیست؟