دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

آشنایی با سدیم سیترات

این ترکیب به عنوان نمک سدیم اسید سیتریک شناخته می‌شود و به دلیل ویژگی‌های خاص خود، در صنایع مختلف و همچنین به عنوان یک ترکیب درمانی در برخی موارد به کار می‌رود. در این مقاله، به بررسی کاربردها، خواص، و اثرات جانبی سدیم سیترات پرداخته خواهد شد.آشنایی با سدیم سیترات

مجموعه دانش پژوهان شیمی ، نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک merck ، محصولات سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.نایی با سدیم سیترات

تری سدیم سیترات چیست؟ آشنایی با سدیم سیترات

برای آشنایی باسدیم سیترات و فرمول  این ماده شیمیایی که  Na3C6H5O7 است  گاهی به عنوان سدیم سیترات نامیده می شود،هرچند نمک سدیم اسیدسیتریک می تواند نام سدیم سیترات به خود بگیرد.این ماده دارای طعم شور و ترش است. این ماده می تواند همراه با اسیدسیتریک برای ایجاد بافرهای سازگار با محیط زیست مورد استفاده قرار گیرد.

 

آشنایی با سدیم سیترات

مشخصات سدیم سیترات آشنایی با سدیم سیترات

  • نام ماده: تری سدیم سیترات
  • نام انگلیسی: Trisodium citrate
  • نام تجاری: سدیم سیترات
  • فرمول: Na3C6H5O7
  • شماره ثبت: 3-04-6132

فروش سدیم سیترات آشنایی با سدیم سیترات

شرکت دانش پژوهان شیمی ،ازجمله وارد کنندگان و فروشندگان سدیم سیترات بوده و درحوزه خرید و فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی، بخصوص فروش سدیم سیترات تجربه بالایی دارد.شما می توانید جهت تهیه این محصول با کیفیت و قیمت مناسب، آشنای با سدیم سیترات با کارشناسان بازرگانی شرکت دانش پژوهان شیمی ارتباط برقرار کنید.

قیمت سدیم سیترات آشنایی با سدیم سیترات

جهت استعلام سریع قیمت سدیم سیترات آزمایشگاهی و صنعتی به دو روش تلفن مستقیم کارشناسان بازرگانی ارتباط برقرار کرده و یا از طریق کانال واتساپ فروش شرکت محصول درخواستی خود را به همراه مقدار آن ارسال و در کمترین زمان پاسخ استعلام را دریافت نمایید.

آشنایی باسدیم سیترات وانحلال پذیری  آشنایی با سدیم سیترات

سدیم سیترات بدون آب درآب کاملا محلول است ولی در اتانول به طور کامل نامحلول می باشد.

کاربرد آشنایی باسدیم سیترات در صنایع غذایی آ شنایی با سدیم سیترات

سیترات سدیم عمدتا به عنوان افزودنی موادغذایی استفاده می شود.دلیل استفاده از آن عطرو طعم دهی به غذا بوده.سدیم سیترات به عنوان یک طعم دهنده درانواع خاصی E331 نگهدارنده کاربرد دارد.این عنصردر نوشیدنی های آماده برای نوشیدن و مخلوط نوشیدنی ها استفاده می شود.وجود سدیم سیترات باعث عطروطعم ترش می شود.این ماده درخوراکی هایی مانند مخلوط ژلاتین ،بستنی ،ماست ،ترشی ،شیرینی ،پودرشیر ،پنیرهای فراوری شده و نوشابه های گازدار وجود دارد.

درتولید پنیر،سیترات سدیم می تواند به عنوان یک امو لسیفایر مورد استفاده قرار گیرد.این ماده به پنیر اجازه می دهد تا پنیر بدون تغییر ساختار ذوب شود.

آشنایی با سدیم سیترات

قیمت سدیم سیترات

خواص سدیم سیترات آشنایی با سدیم سیترات

  1. مقاومت در برابر حرارت: سدیم سیترات مقاوم در برابر حرارت است و به عنوان یک افزودنی غذایی در صنایع مختلف، به خصوص در تولید غذاهای غیرقابل پخت، مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  2. خاصیت بازکنندگی: این ترکیب خاصیت بازکنندگی در محیط‌های اسیدی را داراست که موجب استفاده آن در مواردی مانند درمان بیماری‌های گوارشی می‌شود.آشنایی با سدیم سیترات

اثرات جانبی: استفاده از سدیم سیترات باید با مراجعه به پزشک و تحت نظر او صورت گیرد. اثرات جانبی ممکن است شامل افزایش سطح نمک در خون، افزایش فشار خون، یا تداخل با داروهای دیگر باشد. بنابراین، افراد باید مقدار مصرف را طبق دستور پزشک مدیریت کنند.

کاربرد و آشنایی باسدیم سیترات در زمینه پزشکی آشنایی با سدیم سیترات

درسال 1914 دکتربلژیکی ،دکترآلبرت هیستین ،و پزشک و پژوهشگر آرژانتینی ،لوئیس آگوت از سدیم سیترات به عنوان یک ماده ی ضد انعقاد خون استفاده کردند.ریچارد لوئیسون نیز غلظت بهینه ی سدیم سیترات برای جلو گیری از انعقاد خون را در سال 1915 مشخص کرد. آشنایی با سدیم سیترات

این ماده همچنین در لوله های جمع آوری خون  و برای افزایش ماندگاری خون در بانک خون استفاده می شود.یون سیترات از طریق ایجادکمپلکس های سیترات باعث محلول ماندن کلسیم شده و مکانیسم لخته شدن خون را مختل می کند.

به تازگی،سدیم سیترات به عنوان یک عامل قفل کننده درخطوط همودیالیز به جای هپارین استفاده می شود.علت آن قدرت بیشتر سدیم سیترات به هپارین درجلوگیری از آلودگی های باکتریایی است. سیترات سدیم برای از بین بردن ناراحتی های بوجود آمده دراثر عفونت های دستگاه ادراری مانند سیستیت کاربرد دارد.آشنایی با سدیم سیترات

آشنایی باسدیم سیترات در جرم گیری بویلرها آشنایی با سدیم سیترات

آشنایی باسدیم سیترات که عامل موثر برای حذف رسوبات کربنات از دیگ های بخار است. این عملیات بدون توقف بویلرها انجام م شود.آشنایی با سدیم سیترات

آشنایی با سدیم سیترات با پایداری و انبار داری آشنایی با سدیم سیترات

در آشنایی باسدیم سیترات بدون آب می تواند حدود 36 ماه پس از تاریخ تولید در ظرف در بسته نگه داشته شود.روبت نسبی 50% و درجه حرارت دمای 10-30 درجه سانتی گراد مناسب ترین شرایط برای ذخیره سازی تری سدیم سیترات است.

نگهداری این ماده به فرم گرانول و درمحیط باز برای دوره طولانی مدت توصیه نمی شود.آزمایش های پایداری نشان داده است که تری سدیم سیترات بدون آب در ظروف نگهداری در بسته حداقل پنج سال از لحاظ شیمیایی پایدار است.

ایمنی سدیم سیترات

این محصول برای کاربردهای اشاره شده ایمن است ولی باید از استنشاق گرد و غبار آن ،تماس با چشم و تماس طولانی مدت با پوست خود داری کرد یا باید استفاده از وسایل حفاظتی مناسب هنگام کار با این ماده استفاده کرد.همچنین باید تمام اطلاعات ایمنی این ماده را قبل از کار باآن فرا گرفت.آشنایی با سدیم سیترات

فروش مواد شیمیایی صنعتی 

کاربرد سدیم سیترات آشنایی با سدیم سیترات

  1. تنظیم اسیدیته معده: سدیم سیترات به عنوان یک ترکیب با خاصیت بازکنندگی در محیط معده شناخته می‌شود و می‌تواند در تنظیم اسیدیته معده به‌کار رود. این ویژگی موجب استفاده آن در درمان برخی مشکلات معده می‌شود.
  2. جلوگیری از سنگ کلیه: سدیم سیترات می‌تواند به عنوان یک مهارکننده تشکیل سنگ‌های کلیه عمل کرده و از تجمع املاح معدنی در کلیه‌ها جلوگیری نماید. این خاصیت به‌ویژه در افرادی که تمایل به ایجاد سنگ کلیه دارند، اهمیت دارد.
  3. تسکین درد عضلانی: به دلیل خاصیت آنتی‌اکسیدانی سدیم سیترات، ممکن است در تسکین دردهای عضلانی و آرامش عضلات نقش داشته باشد. این خاصیت آن موجب استفاده در ورزشکاران و افرادی با فعالیت‌های جسمانی زیاد می‌شود.آشنایی با سدیم سیترات

نتیجه‌گیری

سدیم سیترات به عنوان یک ترکیب شیمیایی با کاربردهای گسترده در زندگی روزمره و علم پزشکی شناخته می‌شود. با این حال، مصرف آن نیاز به توجه به دستورات پزشک دارد تا اثرات مثبت آن به حداکثر برسد و اثرات جانبی جلوگیری شود.

خرید سدیم سیترات آشنایی با سدیم سیترات

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی این ماده با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید سدیم سیترات مرک با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.آشنایی با سدیم سیترات

زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

خرید سدیم سیترات

قیمت – فروش سدیم سیترات آشنایی با سدیم سیترات

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی، آزمایشگاهی و صنعتی بخصوص فروش محصولات آزمایشگاهی می باشد. این شرکت با شرایط تحریم های ظالمانه توانسته از طریق کشورهای همسایه محصولات نایاب را وارد و با هزینه های بسیار بالا دپو کند تا بتواند در صورت نیاز و در کمترین زمان ممکن این محصولات را به دست مصرف کنندگان برساند که در زمینه واردات و توضیع این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است.

عمده مشتریان شرکت دانش پژوهان شیمی دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاهها می باشند .شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)