مواد شیمیایی

فروش مواد شیمیایی

فروش مواد شیمیایی در شرکت دانش پژوهان شیمی انجام می پذیرد. این شرکت وارد کننده محصولات کمپانی های مرک و سیگماآلدریچ در کشور می باشد. این محصولات با حذف واسطه و بطور مستقیم و با قیمتی مناسب به دست مصرف کنندگان گرامی می رسد. شما می توانید ماده شیمیایی مورد نظر خود را در مقادیر موجود سفارش دهید و برای مشاهده محصولات به صفحه فروشگاه شرکت مراجعه و ماده خود را مشاهده نمایید. قابل ذکر است که به دلیل کثرت اقلام بعضی از مواد در سایت موجود نیست اما می توانید با اطمینان از موجود بودن با کارشناسان فروش تماس بگیرید و استعلام قیمت را دریافت نمایید.

مواد شیمیایی از مواد پرکاربرد در صنایع گوناگون هستند و از آن در تولید محصولات مختلفی استفاده می شود. مواد شیمیایی از ترکیب عناصر مختلف به دست می آیند و در صنایع دارویی، بهداشتی، نفت و گاز، پتروشیمی ، رنگ و رزین و غیره مورد استفاده می باشند. فروش مواد شیمیایی مورد نیاز کارخانه ها و صنایع توسط شرکت های مختلفی صورت می گیرد. امروزه هیچ صنعتی بدون استفاده از مواد شیمیایی قادر به تولید محصول خود نمی باشد. باید گفت که مواد شیمیایی خوراکی هیچ گونه خطر و ضرری برای انسان نداشته و حتی می توانند نقش نگهدارنده برای مواد غذایی داشته باشند. مواد شیمیایی آزمایشگاهی برای اهداف پژوهشی و تحقیقاتی مورد استفاده قرار می گیرند.

ماده شیمیایی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

ماده شیمیایی ،هر ماده ای که از چرم و حجم تشکیل شده باشد. این شامل مایعات، جامد یا گاز می باشد. ماده شیمیایی می تواند یک ماده خالص (یک عنصر) یا مخلوطی از آن (محلول، ترکیب یا گاز) باشد. ماده شیمیایی یا بطور طبیعی ایجاد می شوند یا می توان به صورت مصنوعی آن ها را ایجاد نمود. اگر هر جسمی از ماده شیمیایی تشکیل شده باشد، این به آن معناست که فقط پدیده هایی که از جسم ساخته نمی شوند؛ مثل انرژی ، نور ، گرما ، صدا ، افکار ، رویا ، جاذبه یا مغناطیس ماده شیمیایی نیستند.
به طور کلیهر چیزی که دارای حجم و جرم باشد و فضایی اشغال کند، ماده می باشد. ماده از ذرات تشکیل شده است. این ذرات ممکن است مولکول ها، اتم ها یا ذرات کوچکتر از اتم ها مانند پروتون ها، الکترون ها یا لپتون ها باشند. در نتیجه، اساساً هر چیزی که دارای طعم، بو و مزه بوده و از جرم و حجم تشکیل شده باشد؛ یک ماده شیمیایی است.

انواع مواد شیمیایی

مواد شیمیایی را می توان به دسته های ترکیبات شیمیایی و یون تقسیم نمود. مواد شیمیایی آلی همان مواد شیمیایی صنعتی هستند که زیر مجموعه ی علم شیمی است. در واقع درباره ی ترکیبات کربن می باشد. امروزه می توان همین مواد آلی را از طریق روش های صنعتی بدست آورد. از مهمترین مواد آلی می توان به نفت و ذغال سنگ اشاره کرد.مواد اولیه مواد شیمیایی صنعتی، مواد آلی می باشد. مواد شیمیایی صنعتی در گریدهای خوراکی و دارویی و گرید صنعتی وجود دارد. طبیعی است که گرید خوراکی و دارویی از درصد خلوص بالاتری نسبت به گرید صنعتی بر خوردار است.

عبارت مواد آلی از گذشته ها برای مواردی که در آن از مواد گیاهی و حیوانی استفاده می شده می گفتند. محصولاتی که ماده ی آن ها مواد آلی باشد، از مقاومت بیشتری در برابر حرارت نسبت به باقی مواد برخوردار است. می توانید برای اطلاع از انواع مواد شیمیایی و قیمت آن ها با کارشناسان شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل فرمایید.

فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی

فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی در شرکت دانش پژوهان شیمی انجام می پذیرد. این شرکت وارد کننده محصولات کمپانی های مرک و سیگماآلدریچ در کشور می باشد. این محصولات با حذف واسطه و بطور مستقیم و با قیمتی مناسب به دست مصرف کنندگان گرامی می رسد. شما می توانید ماده شیمیایی مورد نظر خود را در مقادیر موجود سفرش دهید و برای مشاهده محصولات به صفحه فروشگاه شرکت مراجعه و ماده خود را مشاهده نمایید. قابل ذکر است که به دلیل کثرت اقلام بعضی از مواد در سایت موجود نیست اما می توانید با اطمینان از موجود بودن با کارشناسان فروش تماس بگیرید و استعلام قیمت را دریافت نمایید.

طبقه بندی مواد شیمیایی آزمایشگاهی

مواد شیمیایی از چهار نوع جامد ،مایع ،گاز و پلاسما تشکیل می شوند و بطور عمده به دو گروه بزرگ مواد معدنی و مواد آلی تقسیم بندی می شوند. هر یک از این دو گروه دردو مبحث شیمی آلی و شیمی معدنی بررسی می شوند و تمام مواد زیر مجموعه این دو گروه در دو گرید آزمایشگاهی با توجه به نیاز مصرف کنندگان دارای درجه خلوص های متفاوتی هستند که عبارتند از:

 • BioChemistry
 • EXtra pure
 • HPLC
 • ACS
 • GR

معمولاً گرید مواد شیمیایی بر روی بسته بندی کالا و در کنار نام ماده، مشخصات شیمیایی و فرمول آنها درج می شود. در اصل به گونه ای معرف درصد خلوص آن ماده را نشان می دهد. شرکت دانش پژوهان شیمی فروشنده مواد شیمیایی آزمایشگاهی، محصولات کمپانی های معتبر جهانی از جمله مرک و سیگماآلدریچ را به مشتریان خود عرضه می دارد. برخی از این مواد شیمیای عبارتند از : انواع اسیدها ، محلول ها ، محلول های قلیایی ، حلال ها ، الکل ها ، محلول های شیمیایی ، آمین ها ، گلایکول ها ، سولفات ها ، اکسیدها ، کربنات ها ، کلریدها ، و نیترات ها.

شرکت دانش پژوهان شیمی عرضه کننده مواد شیمیایی اصلی می باشد که این نوع محصولات در بسیاری از صنایع هم کاربرد مختلفی دارند. چند نمونه از محصولاتی که در این شرکت عرضه می گردند عبارتند از :اسید سیتریک ، اسید استیک ، اسید لاکتیک ، اسید فسفریک ، اسید اگزالیک ، تری سدیم فسفات ، بنزوات سدیم ، جوش شیرین (بی کربنات سدیم) ، گلیسیرین ، پارافین ، آب اکسیژنه(هیدروژن پراکساید) ، کربنات کلسیم ، کلرید کلسیم ، کلرید سدیم(نمک طعام) ، سولفات منیزیم ، سیترات سدیم ، کربوکسی متیل سلولز(cmc).

موارد مصرف مواد شیمیایی آزمایشگاهی

مواد شیمیایی آزمایشگاهی که اغلب به صورت ترکیبات شیمیایی استفاده می شوند کاربردهای فراوانی در صنایع مختلف دارند. برخی از این موارد مصرف عبارتند از :

 • مواد غذایی (ویتامین ها)
 • پزشکی و دارویی (آب اکسیژنه)
 • شوینده های دندان(خمیر دندان)
 • دندان پزشکی (مواد اورتودنسی)
 • لوازم آرایشی و بهداشتی
 • پاک کننده ها(صابون ها)
 • کشاورزی(کودهای شیمیایی)
ترکیبات شیمیایی مصنوعی

انواع مواد شیمیایی طبیعی

مواد شیمیایی طبیعی که وجود دارند می توانند جامد، مایع و یا گاز باشند. مواد جامد، مایعات یا گازهای طبیعی که به طور طبیعی وجود دارند، امکان دارد از عناصر جداگانه تشکیل شوند یا ممکن است حاوی عناصر بسیاری به شکل مولکول باشند.
جامدات : هر ماده جامد که در جهان طبیعی یافت می شود از مواد شیمیایی تشکیل شده است. الیاف گیاهی، استخوان های حیوانات، سنگ ها و خاک همگی از مواد شیمیایی تشکیل شده اند. برخی مواد معدنی مانند مس و روی کاملاً از یک عنصر ساخته شده اند. از طرف دیگر گرانیت نمونه ای از سنگ آذرین است که از چندین عنصر تشکیل شده است.
مایعات : شاید یکی از مهمترین ماده شیمیایی در جهان، آب باشد. آب که از هیدروژن و اکسیژن ساخته شده است،.با بسیاری از مایعات دیگر رفتار متفاوت دارد. زیرا وقتی که یخ می زند، حجم آن بیشتر می شود. این رفتار شیمیایی طبیعی تاثیر عمیقی بر زمین شناسی ، جغرافیا و زیست شناسی  زمین و سیاره ها داشته است
گازها : اکسیژن و نیتروژن جزو گازهای طبیعی می باشند. آن ها با یکدیگر ،تشکیل دهنده هوایی هستند که ما تنفس می کنیم. هیدروژن طبیعی ترین و رایج ترین گاز طبیعی است که در دنیای اتفاق وجود دارد.

انواع مواد شیمیایی مصنوعی

شاید انسان ما قبل تاریخ،.ترکیب مواد شیمیایی را آغاز کرده بود. طبق اطلاعاتی که در دست است،.حدود ۵۰۰۰ سال پی مردم ترکیب فلزات (مس و قلع) را برای ایجاد یک فلز قابل انعطاف پذیر به نام برنز آغاز کردند. اختراع برنز در آن زمان یک اتفاق بزرگ و مهم به شمار می رفت،.زیرا این امکان را فراهم کرد تا طیف وسیعی از ابزارهای جدید مانند؛ اسلحه و زره ساخته شوند.
فلز برنز (ترکیبی از فلزات متعدد و عناصر دیگر) می باشد. به عنوان ماده اصلی ساخت و ساز و تجارت تبدیل شده اند. طی چند صد سال گذشته ، بسیاری از ترکیبات مختلف عناصر، منجر به ایجاد فولاد زد زنگ، آلومینیوم سبک ، فویل و سایر محصولات بسیار مهم و مفید شده اند. هر چند که ما تمایل داریم مواد شیمیایی به عنوان افزودنی های نامطلوب و غیر طبیعی به غذاها و هوا فکر کنیم. اما در حقیقت، مواد شیمیایی همه غذاها و همچنین هوای تنفسی ما را تشکیل می دهند.
ترکیبات شیمیایی مصنوعی توانسته صنایع غذایی را دگرگون نماید. ترکیبی از عناصر باعث شده است که بتوانید غذای خود را برای مدت زیادی به صورت ارزان نگهدارید. مواد شیمیایی همچنین برای ایجاد طیف وسیعی از بافت مواد غذایی از جمله مواد غذایی ترد تا نرم استفاده می شوند. ترکیبات شیمیایی مصنوعی نیز تاثیر بسزایی بر صنعت داروسازی داشته است. داروسازان و محققان با ترکیبات مواد شیمیایی فعال و غیر فعال در قرص ها می توانند داروهای مورد نیاز برای درمان انواع مختلفی از اختلالات و بیماری ها را ایجاد کنند.

جدیدترین مقالات بخش وبلاگ

خرید و فروش اسیدهای آزمایشگاهی مرک آلمان و سیگماآلدریچ

اسید چیست؟

اسید یا همان تیز آب با نام لاتین acid یک ماده شیمیایی می باشد،.که از یک فرمول یون هیدروژن تشکیل شده است. هرچقدر غلظت یون هیدروژن بیشتر باشد، اسید قوی تری است. به همین دلیل اسید قادر است یک الکترون جذب نماید و یک پروتون از دست بدهد. اسیدها قالباً مزه ترش و خاصیت خورندگی بالایی دارندو در ترکیب با قلیاها به آب و نمک تبدیل می شوند. PH شاخصی است بین عدد ۰ تا ۱۴ متغیر است. اگر ۷ ،PH باشد ترکیب خنثی است، PH بین صفر تا ۷ اسیدی و PH بین ۷ تا ۱۴ قلیایی است. اسیدی و بازی / قوی و ضعیف بودن یک ترکیب از روی همین شاخص اسیدیته مشخص می شود. به گونه ای که هر چه میزان PH پایین تر ، خاصیت اسیدی بودن بیشتر می شود.

از دیگر ویژگی های اسید.تغییر رنگ در کاغذ تورنسل از آبی به قرمز و به طور کلی تغییر رنگ در شناساگرها، ایجاد واکنش با بازها و خنثی نمودن آنها و تشکیل نمک از طریق واکنش با برخی فلزات مثل کلسیم می باشد.در نگاه کلی اسیدها به دلیل داشتن خواص فیزیکی و شیمیایی به عنوان ماده شیمیایی خطرناک شناخته می شود. پس از همین رو لازم است تا حین فرایند خرید و فروش، نگهداری و حمل و نقل تمامی نکات ایمنی رعایت گردد تا برای افراد مشکلی ایجاد نکند.

گرید اسیدهای آزمایشگاهی

 • گرید AR Select : گروهی از اسیدهایی که به صورت ویژه برای تحلیل فلزات کمیاب توسعه داده می شوند.
 • گرید : AR Select Plus : خالص ترین گرید اسیدهای Mallinckrodt.،اسیدهای AR Select Plus با استفاده از روش نقطه ی زیر جوش ساخته می شوند.و در بطری های فلوری پلیمر برای حفظ خلوص، بسته بندی می شوند.
 • گرید محیطی(Environmental Grade) : اسیدهایی با خلوص بالا که از طریق تک فرایند تقطیر زیر نقطه ی جوش خالص می شوند.
 • گرید محیطی پلاس (Environmental Grade Plus) : اسیدهایی که توسط تقطیر اسیدهای گرید محیطی برای دومین بار تولید می شوند. این محصول اسید دو بار تقطیر شده زیر نقطه ی جوش با بالاترین میزان خلوص موجود است.
 • گرید Suprapur : اسید با خلوص بالا که توسط شرکت Merck تولید می شود. برای روش های صنعتی حساس مناسب است و برای فلزات کمیابی که در محدوده ی اندک قرار دارند، استفاده می شود. این گرید برای اسیدها و نمک ها نیز به کار گرفته می شود.
 • گرید Tracemetal Plus : برای آنالیز فلزات بسیار کم یاب استفاده می شود. برای دستیابی به مقدار بسیار کم آلاینده فلزی (در حدود ppt) اسیدها با دو باز تقطیر تولید شده اند.
 • گرید Tracemetal : اسیدهایی که برای دستیابی به آلودگی های فلزی بسیار کم(در حدود ppb) ساخته شده اند. برای آماده سازی نمونه های ICP استفاده می شود.
 • گرید Omni Trace : خلوص بالاتر از گرید معرف، مناسب برای آنالیز فلزات کمیاب اسیدهایی که برای بررسی حداقل ۳۳ فلز متفاوت استفاده می شوند.

خرید اسیدهای قوی و ضعیف

در این مقاله توضیح کوتاهی پیرامون اسید قوی و ضعیف، مثال هایی از آن و کاربرد آنها اشاره می کنیم.

اسیدهای قوی صرف نظر از غلظت آن، به اسیدی گفته می شود.که به طور کامل در محلول مورد نظر تفکیک پذیر باشد. مانند اسید نیتریک و اسید سولفوریک.

اسید ضعیف به اسیدی گفته می شود.که در زمان انحلال در آب به طور کامل تفکیک نمی شود. مثل اسید فسفریک و استیک اسید.

اسیدهای آلی ضعیف

 • اسید اگزالیک
 • اسید فرمیک
 • اسید لاکتیک
 • اسید استیک

اسیدهای قوی

 • اسید سولفوریک
 • اسید کلریدریک
 • اسید نیتریک
 • اسید هیدروبرومیک

اسیدهای معدنی ضعیف

 • اسید کلریک
 • اسید بوریک
 • اسید کربنیک
 • اسید فسفریک

کاربرد اسیدهای قوی و ضعیف

اسیدهای قوی

اسید سولفوریک :

اسید سولفوریک یا Sulfuric acid با فرمول شیمیایی H2SO4 مایعی بی رنگ و بی بو معروف به جوهر گوگرد از جمله اسیدهای قوی است.که در صنایع شیمیایی و سنتز شیمیایی،ساخت کودهای شیمیایی، تصفیه فاضلاب و فراوری سنگ ها و… به کار می رود.

اسید کلریدریک :

اسید کلریدریک یا Hydrochloric acid با فرمول شیمیایی HCl مایعی بی رنگ و یا متمایل به زرد کمرنگ.معروف به جوهر نمک از جمله اسیدهای معدنی قوی است که بسیار خورنده و غیر قابل اشتعال است. در برداشتن رسوب بویلرها، تمیزکاری فلزات، فرآیند اسیدی کردن و کاهش سنگ معدن ها و… به کار می رود.

اسید نیتریک :

اسید نیتریک یا Nitric acid.با فرمول شیمیایی HNO3 خالص آن به صورت مایعی بی رنگ بوده.و به جوهر شوره معروف می باشد این اسید از اسیدهای معدنی بسیار قوی است و کاربرد اصلی آن در زمینه استخراج طلا و نقره می باشد.و همچنین در تولید مواد منفجره TNT نیز کاربرد دارد.

اسید هیدرو برومیک :

اسید هیدرو برومیک یا Hydro boromic با فرمول شیمیایی HBr مایعی بی رنگ است. از اسیدهای معدنی قوی به شمار می رود. به عنوان کاتالیزور در تولید آلکیل برومیدها و استفاده در تولید الکل و… کاربرد دارد.

اسیدهای آلی ضعیف

اسید اگزالیک :

اسید اگزالیک یا Oxalic acid.با فرمول شیمیایی C2H2O4 جزء اسیدهای آلی ضعیف بوده و به صورت یک جامد کریستالی بی رنگ است. در آب حل می شود و محلول حاصل بی رنگ می باشد. این اسید یک سفید کننده قوی به شمار می رود به همین دلیل در تولید خمیر دندان و در صنعت برای سفید کردن تجهیزات به کار برده می شود.

اسید فرمیک :

اسیدفرمیک یا Formic acid با فرمول شیمیایی HCOOH جزء اسیدهای آلی ضعیف معروف به جوهر مورچه و ساده ترین کربوکسیلیک اسیدهاست. اسید فرمیک در حالت مایع و جامد شامل شبکه ی نامحدود از مولکول هایی است که با پیوند هیدروژنی به هم متصل هستند. از این اسید در تولید رنگ، لاک، مواد پولیش خودرو، مواد آبکاریو صنعت خوشبوکننده ها استفاده می شود.

اسیدلاکتیک :

اسید لاکتیک یا Lactic acid با فرمول شیمیایی C3H6O3 از جمله اسیدهای آلی ضعیف است. از نوع خوراکی آن در صنایع غذایی برای تولید محصولات لبنی، غذاهای کنسروی به عنوان نگهدارنده استفاده می کنند. و در صنعت برای رسوب زدایی به کار می رود.

اسید استیک :

اسید استیک یا Actic acid با فرمول شیمیایی CH3COOH نوعی مایع بی رنگ و جزء اسیدهای آلی ضعیف معروف به جوهر انگور یا جوهر سرکه می باشد. در صنعت غذایی، در تولید سرکه و آب لیمو، در صنعت به عنوان ماده ی پایه برای تولید سایر محصولات شیمیایی کاربرد دارد.

اسیدهای معدنی ضعیف

اسید کلریک :

اسید کلریک یا Coloric acid با فرمول شیمیایی HCLO3 یک محلول بی رنگ است و جزء اسیدهای معدنی ضعیف می باشد.

اسید بوریک :

اسید بوریک یا Boric acid با فرمول شیمیایی H3BO3 به دو صورت بلورهای بی رنگ یا پودر سفید حلال در آب وجود دارد و جزء اسیدهای معدنی ملایم می باشد. از این اسید بیشتر به منظور ضد عفونی نمودن و گند زدایی و همچنین برای کنترل سرعت شکافت هسته ای در کارخانه های انرژی هسته ای استفاده می شود.

اسید کربونیک :

اسید کربونیک یا Carbonic acid با فرمول شیمیایی H2CO3 از دسته اسیدهای ضعیف به شمار می رود. از این محصول در تهیه آب گازدار، شراب گازدار و سایر نوشیدنی های گازدار و در رسوب بسیاری از نمک های آمونیوم مانند پرسولفات آمونیوم استفاده می شود.

اسید فسفریک :

اسید فسفریک یا Phosphoric acid.با فرمول شیمیایی H3PO4 به طور معمول به عنوان یک محلول غلیظ بی رنگ با غلظت ۸۵% در آب مشاهده می شود. ترکیب خالص این ماده یک جامد بی رنگ است. از دسته اسیدهای ضعیف محسوب می شود. از این ماده در تولید کودهای شیمیایی فسفاته، پاک کننده های صابونی و غیر صابونی، تصفیه آب،.خوراک دام و داروسازی، تصفیه پساب ها، ضد حریق کردن برخی سطوح و عوامل بازدارنده اشتعال، به عنوان ماده افزودنی در نوشابه های گازدار و نی زجهت تمیز کردن و جرم گیری سطوح فلزی و… به کار می رود.

 

 

راههای ارتباطی ۰۲۱-۶۶۸۵۹۲۱۶ ۰۲۱-۶۶۸۵۹۲۲۰  واتساپ:۰۹۱۲۹۶۱۸۲۹۲  (24ساعت)