دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

ائوزین بلو

ائوزین بلو کد 115934 یک رنگ آنتی‌بیوتیکی است که برای استفاده در آزمایشات میکروبیولوژیک و تشخیصی به کار می‌رود. این ترکیب به عنوان یک رنگ با توانایی ضد میکروبی شناخته می‌شود و در تشخیص و جداسازی باکتری‌ها در آزمایشات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ائوزین بلو معمولاً در فرآیندهای رنگ‌زنی باکتری‌ها برای تمایز بین سلول‌های باکتریایی مختلف به کار می‌رود. این رنگ عمدتاً برای تفکیک باکتری‌های گرم و گرم منفی از یکدیگر به کار می‌رود. زمانی که باکتری‌ها با ائوزین بلو مورد رنگ‌زنی قرار می‌گیرند، اختلافات در رنگ‌گیری آنها نشان می‌دهد که باکتری به کدام گروه تعلق دارد.

شرکت دانش پژوهان شیمی واردکننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. ائوزین بلو کد 115934 یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

ائوزین بلو چیست؟

ائوزین بلو یک رنگ آنتی‌بیوتیکی استفاده می‌شود که در آزمایشات میکروبیولوژیک برای رنگ‌زنی باکتری‌ها به‌کار می‌رود. این ترکیب از خانواده رنگ‌های تیازین است و در تمایز میان باکتری‌ها مؤثر است. ائوزین بلو اغلب در فرآیندهای شناسایی باکتری‌ها به‌کار می‌رود و از ویژگی‌های آن می‌توان به توانایی تمیزبینی باکتری‌های گرم و گرم منفی اشاره کرد.

این رنگ در محققان میکروبیولوژی و آزمایشگاه‌های پزشکی جهت تحقیقات و شناسایی باکتری‌ها به‌کار می‌رود. با توجه به خصوصیات ضد میکروبی و توانایی تمایز میان انواع باکتری، Eosin blue به‌عنوان یک ابزار مهم در زمینه‌های مختلف علوم زیستی و پزشکی به‌شمار می‌رود.

این رنگ در انواع مختلف آزمایشگاهی برای مطالعه‌های میکروبیولوژیک، تحقیقات پزشکی، و سایر زمینه‌های علوم زیستی استفاده می‌شود. از Eosin blue به خاطر ویژگی‌های ضد باکتریایی و توانایی تمایز بین باکتری‌ها در آزمایشات تشخیصی و آزمایشات باکتریولوژیک بسیار استفاده می‌شود.

ائوزین بلو

ساختار ائوزین بلو

ائوزین بلو، یک ترکیب شیمیایی با رنگ آبی تیره، از خانواده رنگ‌های تیازین است. ساختار شیمیایی آن شامل هسته تیازولین و گروه‌های متعدد فراکسون است. تشکیل اتصالات میان مولکولی در ساختار این ترکیب، به تنوع رنگی و خواص ضدمیکروبی ائوزین بلو کمک کرده است.

بنا به ساختار شیمیایی این ترکیب، آن به عنوان یک آنتی‌بیوتیک و همچنین یک رنگ آنتی‌بیوتیک شناخته شده است. این ویژگی‌ها Eosin blue را در آزمایشات میکروبیولوژیک و تحقیقات پزشکی برای تمایز و شناسایی باکتری‌ها مورد استفاده قرار می‌دهد.

کاربرد ائوزین بلو

ائوزین بلو به عنوان یک رنگ آنتی‌بیوتیک و آنتی‌میکروبیال در آزمایشات میکروبیولوژیک و تشخیصی به کار می‌رود. کاربردهای این ترکیب عبارتند از:

 • رنگ‌زنی باکتری‌ها: ائوزین بلو در فرآیندهای رنگ‌زنی باکتری‌ها به‌کار می‌رود و این امکان را فراهم می‌کند تا باکتری‌ها با توجه به خصوصیات رنگی‌شان تشخیص داده شوند.
 • تمایز باکتری‌ها: از ائوزین بلو برای تمایز باکتری‌های گرم و گرم منفی استفاده می‌شود. این ترکیب به دلیل ویژگی‌های ضدمیکروبی و توانایی تمایز باکتری‌ها، در شناسایی نوع و خصوصیات باکتری‌ها مؤثر است.
 • آزمایشات میکروبیولوژیک: این ترکیب در آزمایشات مختلف میکروبیولوژیک برای شناسایی و تشخیص باکتری‌ها و همچنین ارزیابی خصوصیات مختلف آنها به‌کار می‌رود.
 • آزمایشات پزشکی: در آزمایشات پزشکی برای شناسایی باکتری‌ها در نمونه‌های بالینی و تشخیص بیماری‌ها از ائوزین بلو استفاده می‌شود.
 • تحقیقات علمی: این ترکیب به‌عنوان یک ابزار مهم در تحقیقات علمی در زمینه‌های مختلف از جمله زیست‌شناسی مولکولی و میکروبیولوژی بکار می‌رود.
  به طور کلی، ائوزین بلو به عنوان یک آنتی‌بیوتیک و رنگ مؤثر در شناسایی و تمایز باکتری‌ها در آزمایشات مختلف علمی و پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خرید ائوزین بلو کد 115934

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان و نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده های با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید ائوزین بلو کد 115934 با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. 

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

خرید ائوزین بلو کد 115934

اقدامات بیوشیمی ائوزین بلو

اقدامات بیوشیمیایی ائوزین بلو در میکروبیولوژی و آزمایشات تشخیصی عبارتند از:

 1. تجزیه و هضم گلوکز (Glucose Fermentation): برخی باکتری‌ها قادر به تجزیه و هضم گلوکز هستند و این فرآیند توسط ائوزین بلو قابل شناسایی است.
 2. تجزیه لیزین (Lysine Decarboxylation): باکتری‌هایی که توانایی تجزیه لیزین را دارند، این فرآیند در حضور ائوزین بلو ظاهر می‌شود و می‌تواند به تمیزبینی باکتری‌ها کمک کند.
 3. تشکیل هیدروژن سولفید (Hydrogen Sulfide Production): تشکیل گاز هیدروژن سولفید توسط برخی باکتری‌ها در حضور ائوزین بلو قابل تشخیص است و می‌تواند در فرآیند تمایز باکتری‌ها مؤثر باشد.
 4. فرآیندهای اکسیداسیون و تخمین pH: ائوزین بلو ممکن است به عنوان یک نشانگر در فرآیندهای اکسیداسیون و همچنین تغییرات pH مورد استفاده قرار گیرد.
 5. شناسایی خصوصیات بیوشیمیایی: با استفاده از ائوزین بلو، می‌توان به شناسایی خصوصیات بیوشیمیایی خاصی از باکتری‌ها پرداخت و آنها را تمیز داد.
  این اقدامات بیوشیمیایی با استفاده از Eosin blue به منظور تمایز و شناسایی باکتری‌ها در آزمایشات میکروبیولوژیک و تحقیقات پزشکی به‌کار می‌روند. این ترکیب به دلیل ویژگی‌های ضدمیکروبی و تمایزدهنده‌اش، در فرآیند شناسایی دقیق باکتری‌ها نقش اساسی دارد.

خطرات ائوزین بلو

از آنجا که Eosin blue یک رنگ آنتی‌بیوتیکی است، باید توجه داشت که ممکن است با مشکلات و خطراتی همراه باشد. برخی از خطرات احتمالی عبارتند از:

 • حساسیت پوستی: استفاده نادرست یا در مقدار زیاد از ائوزین بلو ممکن است منجر به حساسیت پوستی، تحریک و قرمزی پوست شود.
 • تأثیر بر سلول‌های زنده: به عنوان یک آنتی‌بیوتیک، Eosin blue ممکن است تأثیر منفی بر برخی از سلول‌های زنده داشته باشد.
 • مسائل تنفسی: در صورت تنفس مستقیم یا مداوم با Eosin blue، ممکن است عوارض ناشی از تنفس در آورد.
 • سمیت ناشی از مصرف بالا: مصرف زیاد یا در مدت زمان طولانی از این ترکیب ممکن است به سمیت برساند.
 • تأثیرات جانبی در دستگاه گوارش: استفاده طولانی مدت یا در مقادیر زیاد ممکن است به مشکلات در دستگاه گوارش منجر شود.
  به عنوان نکته مهم، هرگونه استفاده از Eosin blue باید تحت نظارت و راهنمایی متخصصان پزشکی صورت گیرد و باید از دسترسی کودکان و حیوانات خانگی به این ترکیب جلوگیری شود.

خرید – فروش ائوزین بلو کد 115934

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصول ائوزین بلو کد 115934 (مرک آلمان) می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت ائوزین بلو کد 115934 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

Visits: 0