دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

اروزیل Aerosil

اروزیل Aerosil یک نوع سیلیس آمورف (بی‌شکل) با اندازه ذرات نانومتری است که به طور عمده به عنوان یک عامل ضخیم‌کننده و جاذب در صنایع مختلف استفاده می‌شود. این ماده که به نام سیلیس فوم‌دار نیز شناخته می‌شود، دارای خواص فیزیکی و شیمیایی خاصی است که آن را به ماده‌ای چندمنظوره و مفید تبدیل کرده است. شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. اروزیل Aerosil یکی از محصولات وارداتی این شرکت می باشد. شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین شرکت های وارد کننده مواد شیمیایی آزمایشگاهی تخصصی است که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد.

اروزیل Aerosil

اروزیل Aerosil یا فوم سیلیکا بوسیله یک فرایندهیدرولیز شعله مستمر سیلیکون تترا کلراید SiCl4 تولید می شود. اروزیل در طی این فرایند، SICl4 به فاز گاز تبدیل می شود و سپس به صورت خود به خودی و کمی در شعله اکسید هیدروژن با آب تشکیل شده به صورت متوسط واکنش داده می شود تا دی اکسیدسیلیکون مورد نظر تولید شود. دی اکسید سیلیکون کلوئیدی به عنوان یک گاز مایع برای بهینه سازی جریان پودر از اولین روزهای فشرده سازی مستقیم استفاده شده است. اروزیل ذرات فوم کوچک سیلیکا (کت) بزرگتر از ماده افزودنی و ذاتی را ایجاد می کند و موجب کاهش نیروهای جاذبه ای بین آنها می شود. اروزیل Aerosil اروزیل 200ثبت نام شده KECl (کره) است. یک فوم سیلیکا هیدروفیل با مساحت خاص 200 m2/g است. images 19

مشخصات اروزیل Aerosil

 • نام شیمیایی : اروزیل Aerosil
 • نام تجاری : Fumed Silica
 • فرمول شیمیایی : SiO2
 • نوع بسته بندی : کیسه 10 کیلو گرمی
 • کشورسازنده : آلمان
 • شرکت سازنده : ایوونیک
اروزیل (Aerosil) که به عنوان سیلیس فوم‌دار یا سیلیکا نیز شناخته می‌شود، یک نوع سیلیس آمورف (بی‌شکل) است. ساختار این ماده دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است که به آن خواص فیزیکی و شیمیایی خاصی می‌بخشد. در زیر به بررسی ساختار و ویژگی‌های اروزیل می‌پردازیم:

ساختار اروزیل

 1. سیلیس آمورف: اروزیل از دی‌اکسید سیلیکون (SiO2) ساخته شده است، اما برخلاف سیلیس کریستالی، ساختار آن آمورف و بی‌شکل است. این بدان معنی است که اتم‌های سیلیکون و اکسیژن به صورت منظم و دوره‌ای در یک شبکه بلوری قرار ندارند.
 2. اندازه ذرات نانومتری: ذرات اروزیل به طور معمول در مقیاس نانومتری (بین 7 تا 40 نانومتر) هستند. این اندازه کوچک باعث می‌شود که سطح ویژه بالایی داشته باشد.
 3. سطح ویژه بالا: به دلیل اندازه کوچک ذرات، اروزیل دارای سطح ویژه بسیار بالایی است که به آن قابلیت جذب بالا و خواص رئولوژیکی خاصی می‌دهد. سطح ویژه می‌تواند تا 400 متر مربع بر گرم باشد.
 4. پوشش سطحی: ذرات سیلیکا در اروزیل ممکن است با گروه‌های هیدروکسیل (–OH) و یا با استفاده از عوامل پوشش‌دهنده آلی یا سیلان‌ها پوشش داده شوند تا ویژگی‌های سطحی و پراکندگی آن‌ها در محیط‌های مختلف بهبود یابد.

تولید اروزیل

اروزیل از طریق فرایند هیدرولیز بخار فاز سیلیکون تتراکلرید (SiCl4) در شعله تولید می‌شود. در این فرایند، سیلیکون تتراکلرید با هیدروژن و اکسیژن واکنش داده و بخار سیلیکا تولید می‌کند که سپس به ذرات نانو سیلیکا (اروزیل) تبدیل می‌شوند.

ویژگی‌های اروزیل

 1. سطح ویژه بالا: اروزیل دارای سطح ویژه بالایی است که به آن قابلیت جذب بالایی می‌دهد.
 2. سبک و پودری بودن: این ماده بسیار سبک و به صورت پودر سفید رنگ است که به راحتی در فرمولاسیون‌های مختلف پراکنده می‌شود.
 3. خاصیت ضخیم‌کنندگی: به عنوان یک عامل ضخیم‌کننده و تقویت‌کننده رئولوژی در مواد مختلف عمل می‌کند.
 4. پایداری حرارتی و شیمیایی: اروزیل دارای پایداری حرارتی و شیمیایی بالایی است که آن را برای استفاده در شرایط مختلف مناسب می‌سازد.

خرید اروزیل Aerosil

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان و نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده های با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید اروزیل Aerosil با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

کاربردهای اروزیل

 1. صنایع آرایشی و بهداشتی: به عنوان یک عامل ضخیم‌کننده و مات‌کننده در کرم‌ها، لوسیون‌ها و محصولات آرایشی استفاده می‌شود.
 2. رنگ‌ها و پوشش‌ها: در فرمولاسیون رنگ‌ها و پوشش‌ها به عنوان یک عامل ضد ته‌نشینی و ضخیم‌کننده استفاده می‌شود.
 3. چسب‌ها و درزگیرها: به عنوان تقویت‌کننده و بهبود دهنده خواص مکانیکی در چسب‌ها و درزگیرها عمل می‌کند.
 4. صنایع غذایی: در برخی از محصولات غذایی به عنوان عامل ضد کلوخه شدن و جاذب رطوبت استفاده می‌شود.
 5. صنایع داروسازی: به عنوان ماده کمکی در تولید قرص‌ها و کپسول‌ها برای بهبود جریان پودرها و جلوگیری از چسبندگی.
 6. پلاستیک‌ها و الاستومرها: بهبود خواص مکانیکی و رئولوژیکی در ترکیبات پلاستیکی و لاستیکی.
اروزیل به دلیل این ویژگی‌ها و کاربردهای گسترده‌اش، یک ماده مهم در بسیاری از صنایع به شمار می‌آید و به عنوان یکی از افزودنی‌های پرکاربرد در تولیدات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربرد اروزیل 200

 • رنگ ها و پوشش ها
 • رزین های پلی استر غیر اشباع، رزین های لمینیت و ژل پوشش
 • HTV و RTV-2K  لاستیک سیلیکون
 • چسب و مهر و موم
 • جوهر چاپ
 • ترکیبات کابل و ژل کابل
 • حفاظت از گیاه

خواص اروزیل 200

 • کنترل رئولیسم و تیکستروپیک سیستم های مایع، گیرنده ها، پلیمرها و غیره
 • به عنوان عامل ضد انحلال، ضخیم شدن و ضد انقباض استفاده می شود.
 • تقویت لاستیک سیلیکونHTV و RTV-2K
 • بهبود جریان آزاد و خصوصیات ضد سایش پودرها

ایمنی استفاده – بسته بندی و ذخیره سازی

توصیه می کنیم قبل از استفاده از محصول، به اطلاعات ایمنی بپردازید. اروزیل 200 درکیسه چند لایه 10 کیلو گرمی عرضه می شود که محصول را در ظروف بسته تحت شرایط خشک و برای محافظت ازمواد فرار نگهدارید. اروزیل 200 باید در ظرف 2 سال پس از تولید استفاده شود. هنگامی که هری کلاپفر، شیمیدانی در Degussa AG، پیشینیان منطقه کسب و کار شیمی، یک فرایند برای ساخت یک سیلیکا فوق العاده خوب در سال 1942 را اختراع کرد، او نمی دانست که این اولین فصل از داستان موفقیت فوق العاده ای است که هنوز ادامه دارد تا امروز سیلیکا که تحت نام تجاری اروزیل Aerosil از سال 1943 به بازار عرضه شده است در حال حاضر در تعداد زیادی از انواع و به تقریبا 100 کشور در سراسر جهان عرضه می شود. Kloepfer در ابتدا این ماده را به عنوان جایگزینی برای کربن سیاه به عنوان یک پرکننده تقویت کننده برای لاستیک اتومبیل وسعه داد. Kloepfer  پیشرفت خود را در سال 1942 انجام داد. او هیدرولیز با درجه حرارت بالا را تولید کرد، که باعث ساختسیلیکا بسیار خوب ذره شد. درهمان سال Degussa نخستین اختراع برای این فرایند را به دست آورد، شروع به تولیدصنعتی اروزیل 200 درسال 1944 کرد. ازآن زمان محصول به طور مداوم توسعه یافته است و بسیاری ازانواع جدید به محدوده محصول اضافه شده است. اروزیل Aerosil در حال حاضر برای بهبنه سازی محصولات در بسیاری از بخش های مختلف صنعت از لاستیک ها به داروها استفاده می شود. به عنوان مثال خواص مواد را درمحصولات  لاستیکی فنی بهبود می بخشد، جریان طیف وسیعی ازپودرها را بهبود می بخشد، لاک ها را در برابر خراش ها سخت می کند، خواص جریان خمیردندان رایهینه می کند و حتی می تواند به عنوان یک جلادهنده برای میکروچیپ ها استفاده شود.

فروش اروزیل Aerosil

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص فروش اروزیل Aerosil می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم. جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت اروزیل Aerosil میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)