دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

اکسید نقره

اکسید نقره یک ترکیب شیمیایی است که از عنصر نقره (Ag) و اکسیژن (O) تشکیل شده است. فرمول شیمیایی آن Ag2O می‌باشد. این ترکیب به صورت پودر سفید یا قهوه‌ای رنگ با خواص شیمیایی و فیزیکی خاصی تولید می‌شود و در برخی فرآیندهای صنعتی و شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. اکسید نقره مرک آلمان کد 119208 یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

اکسید نقره کدمرک 119208

اکسید نقره، یک ترکیب شیمیایی است که شامل عنصر نقره (Ag) و اکسیژن (O) می‌شود. این ترکیب به صورت پودر سفید یا قهوه‌ای رنگ است. اکسید نقره معمولاً به عنوان یکی از مواد شیمیایی در برخی فرآیندهای صنعتی و شیمیایی استفاده می‌شود. به عنوان مثال، در تولید آینه‌ها، فرآیندهای نقره‌سازی، و نیز به عنوان کاتالیزور در برخی واکنش‌های شیمیایی به کار می‌رود.

این ترکیب به دلیل ویژگی‌های شیمیایی و فیزیکی‌اش مورد توجه قرار گرفته است و ممکن است در تحقیقات علمی و صنایع مختلف بکار رود. اما برای مصارف عمومی، اکسید نقره معمولاً به صورت مستقیم به عنوان یک ماده پایه مصرف نمی‌شود و اغلب در پشت پرده‌ی فرآیندهای صنعتی یا تحقیقاتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اکسید نقره کدمرک 119208

اکسید نقره کدمرک 119208

مشخصات اکسید نقره

 • کد: 119208
 • نام ماده: اکسید نقره
 • نام لاتین: Silver oxide
 • CAS: 20667-12-3
 • EC Number: 243-957-1
 • Molar Mass: 231.74 g/mol
 • Hill Formula: Ag₂O
 • نام لاتین: Silver oxide
 • فرمول شمیایی: Ag2O
 • جرم مولی: 231.74
 • چگالی: 7.2g/cm3

مشخصات اکسید نقره

بسته بندی

 • 52g
 • 100g

آشنایی با اکسید نقره

اکسید نقره کدمرک 119208 (I) یک ماده با فرمول شیمیایی Ag2O وجرم مولکولی 231.74 گرم بر مول می باشد. این ماده معمولا به شکل پودر سیاه یا قهوه ای مایل به سیاه است. اکسید معمولا در تولید باطری های اکسید نقره مصرف می شد . در شیمی آلی اکسید نقره به عنوان عاملی اکسید کننده خفیف شناخته می شود.

برای مثال: برای اکسید کردن آلدهیدها به اسیدهای کربوکسیلیک، چنین واکنش هایی در صورتی که همزمان و در جا با نیترات نقره و هیدروکسیدهای آلکالی انجام شود بهترین نتیجه را خواهد داشت. اکسید نقره را می توان از ترکیب محلول رقیق نیترات نقره با هیدروکسیدهای آلکالی تولید کرد.

برای تولید اکسید نقره می توان از ترکیب محلول آب دار نیترات نقره و یک هیدروکسید قلیایی نظیر سود پرک استفاده کرد. سیلور اکسید را همچنین از طریق واکنش هیدروکسید لیتیوم با محلول رقیق نیترات نقره می توان بدست آورد. از سیلور اکسید در تولید باطری های اکسید نقره استفاده می شود.

در شیمی ارگانیک از این محصول به عنوان یک عامل اکسید کننده ضعیف بهره برداری می شود. بطور مثال از آن به منظور اکسید نمودن آلدهیدها و تولید اسید کربوکسیل استفاده می نمایند. واکنش هایی از اینقبیل معمولا زمانی بهتر انجام می گیرندکه اکسید نقره از طریق روش in situ توسط نیترات نقره و محلول قلیایی بدست آمده باشد.

خواص اکسید نقره

خواص اکسید نقره شامل موارد زیر می‌شود:

 1. ضدعفونی‌کننده: اکسید نقره دارای خواص ضدعفونی است که می‌تواند در محافظت در برابر میکروب‌ها و باکتری‌ها کمک کند.
 2. استفاده در فرآیندهای شیمیایی: اکسید نقره به عنوان یک کاتالیزور در برخی از واکنش‌های شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 3. استفاده در صنعت آینه‌سازی: این ترکیب در تولید آینه‌ها به عنوان یکی از مواد اصلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 4. مقاومت در برابر حرارت: اکسید نقره مقاومت خوبی در برابر دماهای بالا دارد که این ویژگی آن را برای برخی فرآیندهای صنعتی مفید می‌سازد.
 5. استفاده در الکترونیک: این ترکیب ممکن است در تولید برخی از قطعات الکترونیکی نیز به کار رود.
 6. خواص آنتی‌باکتریال: اکسید نقره به عنوان یک ماده با خواص آنتی‌باکتریال مورد استفاده در برخی محصولات آرایشی و بهداشتی نیز می‌باشد.

کاربرد اکسید نقره

اکسید نقره در صنایع مختلف و نیز در محصولات متعدد مصرف می‌شود. برخی از کاربردهای این ترکیب شیمیایی عبارتند از:

 1. آینه‌سازی: اکسید نقره به عنوان یکی از مواد اصلی در تهیه آینه‌ها به کار می‌رود. این ترکیب به سطح شیشه اعمال می‌شود تا با روکشی نازک از نقره به آن زیبایی و انعکاس مناسب را بدهد.
 2. صنایع الکترونیک: در تولید برخی از دستگاه‌ها و قطعات الکترونیکی، اکسید نقره به عنوان یک ماده ضدعفونی و مقاوم در برابر حرارت استفاده می‌شود.
 3. صنایع شیمیایی: در برخی از فرآیندهای شیمیایی، اکسید نقره به عنوان یک کاتالیزور یا ماده فعال در واکنش‌های شیمیایی به کار می‌رود.
 4. تولید محصولات آرایشی: در برخی از کرم‌ها، لوسیون‌ها و محصولات آرایشی دیگر، اکسید نقره به عنوان یک ماده ضدعفونی و ضد باکتریال استفاده می‌شود.
 5. صنایع پزشکی: در برخی از محصولات پزشکی مانند ضدعفونی‌کننده‌ها، باندهای ضدعفونی و قطره‌های چشمی، اکسید نقره به عنوان یک ماده ضدعفونی و آنتی‌باکتریال استفاده می‌شود.
 6. تولید رنگ‌ها: در برخی از فرمولاسیون‌های رنگ، اکسید نقره ممکن است به عنوان یک پیگمنت استفاده شود تا رنگ‌های مختلف و متنوع تولید شود.

با توجه به ویژگی‌های شیمیایی و فیزیکی خاص این ترکیب، کاربردهای متعددی در صنایع مختلف دارد و به دلیل خواص ضدعفونی و آنتی‌باکتریالی خود، در بسیاری از محصولات بهداشتی و پزشکی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربرد اکسید نقره

کاربرد اکسید نقره

کرم اکسید نقره

کرم اکسید نقره یک محصول آرایشی و بهداشتی است که حاوی اکسید نقره به عنوان مواد فعال می‌باشد. این کرم معمولاً برای مصارف پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌تواند خواص ضدعفونی و آنتی‌باکتریالی داشته باشد. کرم اکسید نقره ممکن است برای درمان جوش‌ها، زخم‌ها، حساسیت‌های پوستی، و مشکلات دیگر پوستی مفید باشد. استفاده از این کرم معمولاً توصیه شده است برای افرادی که مشکلاتی مانند حساسیت پوستی یا عفونت‌های سطحی دارند. همچنین، این کرم ممکن است در برخی محصولات آرایشی نیز به عنوان یک عامل ضدعفونی و آنتی‌باکتریال استفاده شود.

خرید اکسید نقره مرک آلمان کد 119208

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان و نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده های با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید اکسید نقره مرک آلمان کد 119208 با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. 

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

خرید اکسید نقره مرک آلمان کد 119208

عوارض اکسید نقره

استفاده از اکسید نقره در برخی محصولات و کرم‌ها ممکن است باعث بروز عوارض یا حساسیت در برخی افراد شود. عوارض احتمالی می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

 • تحریک پوستی: برخی افراد ممکن است نسبت به اکسید نقره حساسیت نشان دهند و از تحریک پوستی شامل خارش، قرمزی، و تورم رنج ببرند.
 • تغییرات در رنگ پوست: استفاده طولانی مدت یا در مقادیر زیاد ممکن است به تغییر رنگ پوست منطقه‌های مورد استفاده منجر شود.
 • آلرژی: برخی افراد ممکن است به صورت آلرژیک به اکسید نقره واکنش نشان دهند که ممکن است با علائمی مانند خس خس پوست، سرفه، یا آبریزش بینی همراه باشد.
 • تأثیرات سمی: مصرف اکسید نقره به مقدار زیاد ممکن است تأثیرات سمی داشته باشد، اما در بیشتر محصولات آرایشی به مقدارهای ایمن محدود می‌شود.

قبل از استفاده از محصولات حاوی اکسید نقره یا هر ترکیب دیگر، توصیه می‌شود که یک آزمایش پوستی روی یک قسمت کوچک از پوست انجام داده شود تا اطمینان حاصل شود که هیچ حساسیت یا عوارض ناخواسته‌ای ایجاد نمی‌شود. در صورت بروز علائم ناخواسته، استفاده باید متوقف شود و به پزشک مراجعه شود. همچنین، هرگونه مصرف محصولات حاوی اکسید نقره باید طبق دستورات و راهنمای تولید کننده صورت گیرد.

اکسید نقره قطره

اکسید نقره قطره یک نوع محلول است که حاوی اکسید نقره به عنوان ماده فعال می‌باشد. این نوع محلول ممکن است برای کاربردهای پزشکی مورد استفاده قرار بگیرد، به‌طوری‌که با قطره‌زدن آن بر روی سطح پوست یا در داخل چشم، خواص ضدعفونی و آنتی‌باکتریالی آن مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

این محلول ممکن است به عنوان قطره چشمی در درمان برخی از عفونت‌های چشمی یا در درمان زخم‌ها و سوختگی‌های سطحی پوست مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین، استفاده از این محلول باید طبق دستورات و رهنمایی‌های پزشکی مراقبت شود و بهتر است قبل از استفاده، نکات ایمنی و استفاده صحیح آن مورد بررسی قرار گیرد.

معرفی نقره

نقره، یکی از عناصر شیمیایی، با نشانه Ag، دارای عدد اتمی 47،وزن اتمی 107.8682 و درگروه یک فرعی (IB) جدول تناوبی قرار گرفته است. نقره فلزی سفید مایل به خاکستری و براق است و از نظر شیمیایی یکی از فلزات سنگین و از جمله فلزات نجیب و از نظر تجارت عنصری گرانبها بشمار می آید.

نقره یکی از عناصری می باشد که از گذشته های دور و در دوران باستان به عنوان یک فلز شناخته شده و مورد استفاده قرار می گرفته و از این ماده در کتاب فراعنه مصری، که قدمت این کتابها به حدود 3600 سال قبل از میلاد مسیح بالغ می گردد، از نقره، 25 ایزوتوپ رادیو اکتیو شناخته شده اند که دارای اجرام اتمی 102 الی117 می باشند. نقره معمولا از 2 ایزوتوپ با جرم های 107 و 109 تشکیل شده است.

خصوصیات فلز نقره

 • نقره خالص فلزی براق و نسبتا نرم می باشد که تا اندازه ای سخت تر از طلاست.
 • زمانیکه این فلز پرداخت شود،دارای درخشندگی می شود و می تواند 95% از نور تابیده به خود را بازگرداند.
 • این عنصر درمیان فلزات، مقام بهترین رسانا در زمینه گرما و الکتریسیته را دارا می باشد.
 • در زمینه چکش خواری و مفتول شوندگی دارای مرتبه دوم پس از طلا است.
 • چگالی نقره10.5 برابر آب است، بصورتی که 1متر مکعب آن دارای وزن 10500 کیلوگرم می باشد.
 • نقره در961 درجه سانتیگراد ذوب شده و درحدود 2200 درجه سانتیگراد می جوشد.
 • طلا و نقره مانند محلول های واقعی می توانند در هر نسبتی با یکدیگر مخلوط شده و آلیاژ تشکیل دهند.

کیفیت نقره و یا به عبارت دیگر عیار آن بر حسب تعداد قسمت نقره خالص در 1000 قسمت مخلوط فلزات بیان می گردد و بطور معمول نقره تجاری دارای عیار 999 است.

ترکیبات نقره:

در ترکیبات نقره اکثرا بصورت یک ظرفیتی است.

لکن اکسید، فلوئورید و سولفید دو ظرفیتی نقره نیز لحاظ شده است.

تعدادی از ترکیبات مهم نقره عبارتند از:

 • نیترات نقره (AgNO-3): ترکیبی بی رنگ، بسیار محلول، اساسا سمی و به سادگی به نقره فلزی احیا می شود و از آن در ترکیبات نقره، آئینه های نقره و جوهرها استفاده می شود.
 • هیدروکسید دی آمین نقرهAg(NH-3)-2} OH}: ترکیب کوئوردیناسیونی محلول در آب که به وسیله افزودن هیدروکسید آمونیوم به محلولهای املاح نقره، تشکیل می شود. این ترکیب در اثر ماندن تشکیل ترکیب بسیار منفجره نقره فولمینات شده را می دهد.
 • سیانیدنقره(AgCN): مورد مصرف بوسیله سیانید سدیم یا پتاسیم اضافی در آبکاری برای تشکیل یونهای کمپلکس.
 • کلرید نقره (AgCI): ترکیب سفید نامحلول که در هیدروکسید آمونیوم حل شده تشکیل یونهای کمپلکس +
 • برومید نقره (ArBr): ترکیب نامحلول زرد روشن که نسبت به AgCI نامحلولتر است و بیشتر درعکاسی مورد استفاده قرار می گیرد.
 • یدید نقره (AgI): ترکیب نامحلول زرد رنگ و نامحلول تر از AgBr است و برای اصلاح وضعیت ابرها به منظور بارندگی (Cloud Seading) و در عکاسی کاربرد دارد.
 • سولفید نقره (Ag-2S): نا محلول ترین نمک نقره، سیاه رنگ و جزء اصلی تشکیل دهنده تیرگی ظروف نقره می باشد.

فروش اکسید نقره مرک آلمان کد 119208

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصول فروش  اکسید نقره کدمرک 119208(مرک آلمان) می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت اکسید نقره کدمرک 119208 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)