دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

دی اتانول آمین

دی اتانول آمین، یک ترکیب شیمیایی با فرمول شیمیایی C4H11NO2، که شامل دو گروه آمین (-NH2) و یک گروه هیدروکسیل (-OH) است. این ماده به عنوان یک آمین ثانویه شناخته می‌شود که در محیط‌های قلیایی و اسیدی قابل استفاده است. دی‌اتانول آمین در صنایع مختلفی از جمله صنایع پلیمری، داروسازی، رنگسازی، رزین‌سازی و صنایع شیمیایی استفاده می‌شود. این ترکیب به عنوان یک حلال نیز عمل می‌کند و در فرایندهای مختلف مانند استخراج، تصفیه و سنتز شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. خواص ضد باکتریایی و آنتی‌اکسیدانی دی‌اتانول آمین باعث شده است که در تولید مواد بهداشتی و ضدعفونی‌کننده‌ها نیز به کار رود. این ماده در تولید انواع کاتالیزورها و مواد پلیمری نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و به عنوان یکی از مواد اولیه در صنایع شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. دی اتانول آمین یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

دی اتانول آمین

دی‌اتانول آمین، یک ترکیب شیمیایی است که شامل دو گروه آمین (-NH2) و یک گروه هیدروکسیل (-OH) می‌باشد. این ترکیب در عمل به عنوان یک عامل مختلف در صنایع واکنش‌های شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از کاربردهای اصلی آن عبارتند از: حلال: دی‌اتانول آمین به عنوان حلال در فرایندهای صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد، به ویژه در تولید رنگ‌ها، رزین‌ها و مواد شیمیایی دیگر. مواد پاششی: این ترکیب در تهیه مواد پاششی مورد استفاده است، مانند پلی‌اورتان‌ها، پلاستیک‌ها و رزین‌های اپوکسی. تولید مواد دارویی: دی‌اتانول آمین به عنوان یکی از مواد اصلی در تهیه داروها و ترکیبات دارویی مورد استفاده قرار می‌گیرد، به عنوان مثال در تهیه برخی از داروهای ضد افسردگی و داروهای آرامبخش. مواد شیمیایی: این ترکیب در تهیه مواد شیمیایی مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد، از جمله سطوح فعال، کاتالیزورها و مواد پلاستیک‌زا. سایر کاربردها: دی‌اتانول آمین در صنایع مختلفی از جمله صنایع پلیمری، تولید مواد شیمیایی و مواد اولیه، و همچنین در تهیه مواد شیمیایی مورد استفاده است.

مشخصات دی اتانول آمین

دی اتانول آمین ماده ی جذب کننده رطوبت و غیره خورنده می باشد. یک ماده آلی و جزو بازهای ضعیف است. از دی اتانول امین به منظور ایجاد کف و بافت های کرم مانند در صنعت آرایشی و بهداشتی و شوینده ها استفاده می شود .دانش پژوهان شیمی امکان خرید بی واسطه موادشیمیایی را به شما عزیزان ارائه می دهد.

چگالی: g/mol1.09
فرمول شیمیایی دی اتانول امین: 2NO11H4C
نقطه جوش: 280درجه سانتی گراد
اسامی مترادف: DEA، هیدروکسی اتیل، دی اتیلول آمین، ترولامین، دو هیدروکسی اتیل آمین
مشتقات: کوکو دی اتانول آمین، کوکو آمید دی اتانول آمین، لائوررل دی اتانول امید، لورامید دی اتانول امین، کوکو دی اتانول آمین
شکل ظاهری: مایع غلیظ بی رنگ بی بو
حلالیت: این ماده قابل حل در آب می باشد
مهمترین استفاده : برای تولید امولسیفایرها، تولید سیمان، خالص کردن گاز، صنایع نساجی و شویندها می باشد

دی اتانول آمین

تولید و کاربردهای دی اتانول آمین

تولید دی اتانول آمین یک واکنش گرما زا ودرفاز مایع در برابر آب انجام می شود. واکنش آمونیاک با اکسید ایتلن تولید می شود.
 • تولید سموم کشاو رزی: برای خنثی کردن مواد شیمیایی کشاورزی و تولید نمک گلیفوسیت به عنوان سم کشاورزی استفاده می شود.
 • صنعت نساجی: به منظور نرم کننده استفاده می شود. برای نرم کننده های کاتیونی از اتانول آمین ها و اسید کربوکسیک برای تولید آلکانول آمید های سن و محصولات گین استفاده می شود.
  باعث افزایش مقاوت نایلون ها و پشم ها در برابر پارگی، ساییده شدن می شود.
 • صنایع آرایشی و بهداشتی و شوینده: برای تولید مواد فعال کننده سطح مورد استفاده در شوینده ها و محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده می شود.
 • تصفیه گاز: در تصفیه و شیرین کردن گاز طبیعی،پالایشگاهی،سنتزی و یا غیر طبیعی به دلیل کم بودن گرما واکنش و خورنده نبودن این ماده استفاده می شود.
 • تولید سیالات صنعتی: زمانی که با اسیدهای چون اسید اولئیک،کربوکسیلیک مخلوط می شودنمک تولیدمی شودو همچنین میزان خورنده بودن این اسیدها را کم می کند.
در فرمولاسیون پاک کننده ها، واکس های پایه آبی، لاستیک سازی، تولید پلی پورتان، انعطاف پذیر و غیر قابل انعطاف.

خرید دی اتانول آمین

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان و نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده های با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید دی اتانول آمین با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. 

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

خرید دی اتانول آمین

نکات ایمنی در استفاده از دی اتانول آمین

احتراق: قابل احتراق می باشد. در صورت احتراق باید از پودر کف،دی اکسید کربن و آب استفاده کرد،و برای جلوگیری از این اتفاق نباید در مجاورت حرارت و شعله قرار بگیرد.
تماس با پوست: در تماس با پوست باعث قرمزی و سوزش می شود.
در صورت این اتفاق لباس های آلوده را درآورده و قسمت آلوده شده را با آب فراوان شسته شود.
تماس با چشم: در صورت تماس با چشمچند دقیقه با آب شستشو داده شود.
گوارشی: باعث درد شکم می شود، فرد مصموم باید دهان را شسته و آب بنوشد .
استنشاق: اگر گاز استنشاق شود باید فرد مسموم را به هوای آزاد منتقل شود و به مراقبت های پزشکی ارجاع داده شود.

برای خرید دی اتانول امین می توانیدازطریق شرکت دانش پژهان شیمی به صورت آنلاین و تلفنی در ارتباط باشیدودرکمترین زمان استعلام قیمت کرده و خرید خود را انجام دهید .

ویژگی های دی اتانول آمین

ویژگی‌های دی‌اتانول آمین شامل موارد زیر می‌شود:
 • حالت فیزیکی: دی‌اتانول آمین در شرایط استاندارد به صورت مایع شفاف و بی‌رنگ است.
 • حلالیت: این ترکیب در آب و الکل‌ها حلال است و می‌تواند در بسیاری از حلال‌های آلی متفاوت حل شود.
 • قابلیت خلق حلقه: دی‌اتانول آمین به دلیل داشتن دو گروه آمین و یک گروه هیدروکسیل، قابلیت خلق حلقه‌های شش‌حلقه‌ای با واکنش با اسیدها را دارد.
 • خواص آنتی‌باکتریال: این ترکیب دارای خواص ضدباکتریال می‌باشد که در برخی محصولات بهداشتی و ضدعفونی‌کننده‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • خواص آنتی‌اکسیدانی: دی‌اتانول آمین خواص آنتی‌اکسیدانی دارد که در حفاظت از مواد در برابر فرسایش و تغییر رنگ مواد مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • استفاده در صنایع شیمیایی: این ترکیب به عنوان یکی از مواد اصلی در تولید مواد شیمیایی مختلف، رزین‌ها، پلاستیک‌ها و کاتالیزورها استفاده می‌شود.
 • خواص حلال: دی‌اتانول آمین به عنوان یک حلال در فرآیندهای مختلف صنایع شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد به خصوص در تولید رنگ‌ها و رزین‌ها.

فروش دی اتانول آمین

فروش دی اتانول آمین

شرکت دانش پژهان شیمی  یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص فروش دی اتانول آمین می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم. جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت دی اتانول آمین   میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)