دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

سدیم دو دسیل سولفات کد 112533

سدیم دو دسیل سولفات کد 112533، یک ترکیب شیمیایی است که از دو اتم سدیم (Na) و دو مولکول دسیل سولفات (C10H21SO4) تشکیل شده است. این ترکیب به صورت جامد و بلوری به رنگ سفید یا کرم تازه سفید در دمای معمولی ظاهر می‌شود.

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی محصولات مرک آلمان است که سدیم دو دسیل سولفات کد 112533 یکی از این موارد می باشد. این شرکت با ایجاد دفتر نمایندگی در کشور ترکیه واردات محصولات مرک و سیگماآلدریچ را میسر نموده تا بتواند مانع از ایجاد تحریم شده و محصولات شیمیایی را با انواع برندها به دست متقاضیان گرامی برساند.

سدیم دو دسیل سولفات کد 112533

محصول سدیم دو دسیل سولفات کد 112533  یک ترکیب شیمیایی است که به صورت جامد و بلوری در دمای معمولی و در شرایط استاندارد ظاهر می‌شود. این ترکیب شیمیایی از دو جزء اصلی تشکیل شده است: سدیم (Sodium) و دو دسیل سولفات (Dodecyl Sulfate). سدیم دو دسیل سولفات کد 112533

سدیم (Sodium) یک فلز قلیایی است که در جدول تناوبی با عدد اتمی 11 و نماد “Na” نمایش داده می‌شود.

دو دسیل سولفات (Dodecyl Sulfate) یک ترکیب آلی است که شامل یک زنجیره آلی با دوازده اتم کربن و یک گروه سولفات (-SO4) است. این زنجیره آلی به نام “دو دسیل” شناخته می‌شود و به عنوان یک ترکیب هیدروکربنی به کار می‌رود.

سدیم دو دسیل سولفات به عنوان یک ماده فعال سطحی یا سورفکتانت در شیمی و بیوشیمی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب می‌تواند در تبدیل تعامل بین مواد آبی و روغنی کمک کند و به عنوان یک ماده پرکاربرد در مطالعات آزمایشگاهی و تحقیقات در زمینه شیمی، بیوشیمی، و علوم مرتبط به کار رود. سدیم دو دسیل سولفات کد 112533

مشخصات ماده

 • کد : 112533
 • نام ماده : سدیم دودسیل سولفات
 • فرمول شیمیایی: C12H25NaO4S
 • فرمول خطی: C12H25OSO2ONa
 • وزن مولکولی: 288,37 گرم بر مول
 • دمای ذوب: بین 204تا 207 درجه سانتیگراد
 • بسته بندی: 25 گرمی – 250 گرمی – 1 کیلویی
 • شکل ظاهری: پودر سفید رنگ
 • دمای نگهداری: 15 تا 25 درجه سانتیگراد
 • کاربرد: صنایع سنتزی – دارویی و آرایشی بهداشتی

کاربرد سدیم دو دسیل سولفات کد 112533

سدیم دودسیل سولفات کد 112533 یا همان SDS یکی از میکروب کش های قوی آلکالین سولفاته است که امروزه در صنایع بهداشتی و آرایشی کاربرد دارد. می توان از سدیم دودسیل سولفات برای کاهش جمعیت باکتری های بیماری زا برروی سطوح، مواد غذایی و تجهیزات استفاده شود. SDS با تخریب پیوندهای هیدروژنی و بر هم کنش های هیدروفوبی باعث تخریب ساختمان دوم و سوم پروتئین ها می شود. همچنین از SDS برای دناتوره کردن پروتئین استفاده می شود که از این قابلیت برای SDS-Page استفاده می گردد.

این ماده از برند مرک و به دلیل کیفیت بالا نسبت به برندهای مطرح دنیا می تواند نیاز بسیاری از آزمایشگاهها ، مراکز تحقیقاتی و دانشجویان گرامی را برطرف نماید. سدیم دو دسیل سولفات کد 112533

کاربردهای شیمیایی

سدیم دو دسیل سولفات به عنوان یک سورفکتانت (مواد فعال سطحی) در صنایع مختلف شیمیایی و پروسه‌های تولید مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده به عنوان یک عامل افزایش دهنده خواص مرطوب‌کننده، پایداری کف و سطح، و تجزیه‌پذیری در محیط‌های آبی و روغنی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 1. کاربردهای در زمینه پزشکی: در برخی از محصولات پزشکی و داروها، سدیم دو دسیل سولفات به عنوان یک انحلال‌دهنده و کمک به حلالیت داروها استفاده می‌شود. این ویژگی به توزیع و جذب بهتر داروها در بدن کمک می‌کند.
 2. کاربردهای در صنعت آرایشی و بهداشتی: در تولید محصولات آرایشی و بهداشتی مانند شامپو، صابون، کرم‌های حمام، و محصولات مراقبت از پوست، سدیم دو دسیل سولفات به عنوان یک مواد پوششی و تمیزکننده مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مواد می‌توانند به تولید حباب‌های فراوان و ایجاد خواص تمیزکننده در محصولات تجمیلی کمک کنند.
 3. کاربردهای در صنعت خوراکی: در برخی از محصولات غذایی و آشامیدنی‌ها، سدیم دو دسیل سولفات به عنوان یک ماده امولسیفایر و پایدار‌کننده برای ترکیب مواد چربی و آبی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ویژگی به تجزیه‌پذیری و ماندگاری محصولات کمک می‌کند.
 4. مهم است به دقت از سدیم دو دسیل سولفات استفاده شود و دستورات و مقررات مربوط به هر صنعت یا کاربرد خاص رعایت شود. همچنین، این محصول باید به صورت مطابق با استانداردهای بهداشتی و ایمنی تولید و مورد استفاده قرار می گیرد.

خرید و فروش سدیم دو دسیل سولفات کد 112533

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده سدیم دو دسیل سولفات کد 112533 با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

اقدامات بیوشیمی محصول سدیم دو دسیل سولفات

سدیم دو دسیل سولفات (Sodium Dodecyl Sulfate یا SDS) یک ترکیب شیمیایی است که در بیوشیمی و تحقیقات زیست‌شیمیایی به عنوان یک ماده پرکاربرد و مفید شناخته می‌شود. SDS به عنوان یک سورفکتانت آنیونی با استفاده در مطالعات بیوشیمی، الکتروفورز ژلی (SDS-PAGE)، و تجزیه و تحلیل پروتئین‌ها شناخته می‌شود. در زیر، به برخی از اقدامات بیوشیمیایی مرتبط با SDS اشاره می‌شود:

 • SDS-PAGE (Electrophoresis): SDS-PAGE یک تکنیک معمول در بیوشیمی است که برای جداسازی پروتئین‌ها بر اساس اندازه مولکولی آنها و اندازه‌گیری وزن مولکولی پروتئین‌ها استفاده می‌شود. SDS به عنوان یک داروی جداسازی و دناتورالیز کننده به نمونه‌های پروتئینی افزوده می‌شود و ساختار سه‌بعدی پروتئین‌ها را تخریب می‌کند. سپس پروتئین‌ها با اعمال میدان الکتریکی در ژل آگاروز جدا می‌شوند.
 • تجزیه و تحلیل پروتئین‌ها: SDS به عنوان یک عامل جداسازی پروتئین‌ها به کمک SDS-PAGE استفاده می‌شود. پس از جداسازی پروتئین‌ها در ژل، آنها می‌توانند با استفاده از روش‌های مختلفی نظیر انتقال به ممبران، انتقال به ژل و نمکشی برای تجزیه و تحلیل بیشتر مورد مطالعه قرار گیرند.
 • استخراج پروتئین‌ها از نمونه‌های بیولوژیکی: SDS به عنوان یک داروی انحراف دهنده به نمونه‌های بیولوژیکی افزوده می‌شود تا پروتئین‌ها از سلول‌ها و بافت‌ها جدا شوند. این فرآیند به استخراج پروتئین‌ها از نمونه‌های پیچیده مانند بافت‌های حیوانی و گیاهی کمک می‌کند.
 • استفاده به عنوان داروی تحقیقاتی: SDS به عنوان یک داروی تحقیقاتی در مطالعات بیوشیمیایی و مولکولی به عنوان ابزاری جهت انجام تجزیه و تحلیل‌های پروتئینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده به محلول‌های آزمایشی افزوده می‌شود تا پروتئین‌ها به‌طور کامل جدا شوند.
 • مطالعات تخریب پروتئینی: SDS به عنوان یک ماده تخریب‌دهنده پروتئین‌ها در مطالعات بیوشیمیایی برای تخریب پروتئین‌های مورد مطالعه و بررسی تغییرات ساختاری و کمیتی در پروتئین‌ها استفاده می‌شود.

ساختار محصول سدیم دو دسیل سولفات

سدیم دو دسیل سولفات (Sodium Dodecyl Sulfate یا SDS) یک مرکب شیمیایی ساده است که از دو جزء اصلی تشکیل شده است: یک جزء سدیم (Sodium) و یک جزء دو دسیل سولفات (Dodecyl Sulfate). ساختار شیمیایی این مرکب به صورت زیر نمایش داده می‌شود:

جزء سدیم (Sodium): سدیم یک فلز قلیایی است و در جدول تناوبی با عدد اتمی ۱۱ و نماد “Na” نمایش داده می‌شود. سدیم به عنصری از گروه فلزهای قلیایی در جدول تناوبی تعلق دارد. سدیم دو دسیل سولفات کد 112533

جزء دو دسیل سولفات (Dodecyl Sulfate): این جزء شامل زنجیره آلی بلندی است که شامل دوازده اتم کربن می‌شود و به یک گروه سولفات (-SO4) متصل است. این زنجیره آلی بلند به نام “دو دسیل” شناخته می‌شود و به عنوان یک ترکیب هیدروکربنی استفاده می‌شود. سدیم دو دسیل سولفات کد 112533

بنابراین، سدیم دو دسیل سولفات به صورت شیمیایی به صورت “Sodium + Dodecyl Sulfate” نمایش داده می‌شود. این ماده به عنوان یک سورفکتانت (ماده فعال سطحی) شناخته می‌شود که در مخلوط‌های آبی و روغنی برای تبدیل تعامل بین مواد آبی و روغنی به ممکن می‌کند و به عنوان یک ماده پرکاربرد در شیمی، بیوشیمی، و علوم مرتبط به کار می‌رود.

از ماده سدیم دو دسیل سولفات در تولید کدام داروها استفاده می شود؟

سدیم دو دسیل سولفات (Sodium Dodecyl Sulfate یا SDS) اصولاً به عنوان یک ماده فعال سطحی یا سورفکتانت در تحقیقات بیوشیمیایی و آزمایشگاهی به کار می‌رود و نه به عنوان ماده اصلی در تولید داروها. SDS عمدتاً برای انجام آزمایش‌های بیوشیمیایی و مطالعات پروتئینی به کار می‌رود. این ترکیب به عنوان یک عامل تخریبی و جداسازی برای پروتئین‌ها در آزمایشات SDS-PAGE مورد استفاده قرار می‌گیرد. سدیم دو دسیل سولفات کد 112533

در SDS-PAGE، SDS به عنوان یک ماده دارای خواص تخریب‌دهنده پروتئین‌ها (پروتئولیتیک) عمل می‌کند. با افزودن SDS به نمونه‌های پروتئینی، پروتئین‌ها تخریب می‌شوند و به صورت خطی در ژل آگاروز حرکت می‌کنند. این تکنیک به جداسازی پروتئین‌ها بر اساس اندازه مولکولی و تعیین وزن مولکولی آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد. سدیم دو دسیل سولفات کد 112533

بنابراین، SDS به عنوان یک ابزار تحقیقاتی در بیوشیمی و زیست‌شیمی برای مطالعات پروتئینی و تجزیه و تحلیل پروتئین‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و تولید داروها به صورت مستقیم از این ترکیب شیمیایی صورت نمی‌گیرد.

قیمت – فروش سدیم دودسیل سولفات

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (مرک آلمان) سدیم دو دسیل سولفات کد 112533 می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت سدیم دو دسیل سولفات کد 112533 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. سدیم دو دسیل سولفات کد 112533

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)