دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

سدیم دو دسیل سولفات کد 118309

سدیم دو دسیل سولفات کد 118309 (Sodium dodecyl sulfate) یا SDS به عنوان یکی از مواد شیمیایی استفاده می‌شود که در زمینه‌های مختلف شناخته شده است، اما استفاده‌های آن بیشتر در زمینه شیمی، بیوشیمی، و زیست شناسی است. SDS به عنوان یک ماده‌ی جذب کننده سطحی فعال معروف است که در بسیاری از آزمایش‌ها و روش‌های آزمایشگاهی به کار می‌رود.

در بیشتر موارد، SDS به عنوان یک دetergent (مواد شوینده) برای جداسازی و از بین بردن پروتئین‌ها به کار می‌رود. با اضافه کردن SDS به نمونه، پروتئین‌ها به صورت خطی و دارای بار منفی شده و در نتیجه می‌توانند به راحتی در ژل‌های الکتروفورزیس حرکت کنند. این ویژگی SDS باعث می‌شود که بتوان انواع مختلفی از پروتئین‌ها را جدا کرد و اندازه و میزان آن‌ها را تخمین زد.

همچنین، SDS به عنوان یک ماده‌ی دارای ویژگی‌های ضد باکتری و ضد میکروبی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی موادشیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ  در ایران می باشد. سدیم دو دسیل سولفات کد 118309 یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

سدیم دو دسیل سولفات کد 118309

سدیم دو دسیل سولفات کد 118309 یا SDS، یک ترکیب شیمیایی با فرمول شیمیایی C12H25NaO4S است. این ماده به عنوان یک ماده جذب کننده سطحی فعال شناخته می‌شود که به طور گسترده در صنایع شیمیایی، بیوشیمیایی و زیست‌شناسی استفاده می‌شود. SDS به عنوان یک دیترژنت شناخته می‌شود که به جداسازی پروتئین‌ها و مواد آلی کمک می‌کند.

این ماده معمولاً در آزمایشگاه‌ها برای آماده‌سازی نمونه‌ها برای الکتروفورز پروتئین و از بین بردن پروتئین‌ها به کار می‌رود. SDS با تشکیل کاملیون‌های منفی با پروتئین‌ها، آن‌ها را به صورت خطی می‌کند و امکان جداسازی آن‌ها در ژل‌های الکتروفورز را فراهم می‌کند. همچنین، SDS به عنوان یک ماده ضدباکتریال و ضدمیکروبی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سدیم دو دسیل سولفات کد 118309-min

مشخصات سدیم دو دسیل سولفات کد 118309

 • کد : 118309
 • نام ماده : سدیم دو دسیل سولفات
 • مترادف: Lauryl sulfate sodium salt, SDS, Dodecyl sodium sulfate
 • CAS #: 151-21-3
 • فرمول شیمیایی: C12H25NaO4S
 • فرمول خطی: C12H25OSO2ONa
 • وزن مولکولی: 288,37 گرم بر مول
 • دمای ذوب: بین 204تا 207 درجه سانتیگراد
 • بسته بندی: 25 گرمی -100 گرمی
 • شکل ظاهری: پودر سفید رنگ
 • دمای نگهداری: 15 تا 25 درجه سانتیگراد
 • کاربرد: صنایع سنتزی – دارویی – آرایشی بهداشتی – کارماتوگرافی سدیم دو دسیل سولفات کد 118309

ساختار سدیم دو دسیل سولفات

سدیم دو دسیل سولفات (SDS) یک ترکیب شیمیایی است که به صورت مولکولی دارای یک اتم سدیم (Na)، دو زنجیره دسیل (C12H25) و یک گروه سولفات (-OSO3^-) است. در ساختار SDS، اتم سدیم به دو زنجیره دسیل متصل است و گروه سولفات به عنوان گروه عامل فعال در مولکول حضور دارد. این ترکیب شیمیایی از لحاظ شیمیایی به عنوان یک آنیون فعال شناخته می‌شود که در فرآیندهای شیمیایی و آزمایشگاهی برای جداسازی و تجزیه مواد آلی، به خصوص پروتئین‌ها، بکار می‌رود.

ساختار سدیم دو دسیل سولفات

خرید سدیم دو دسیل سولفات کد 118309

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان و نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده های با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید سدیم دو دسیل سولفات کد 118309 با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

خواص سدیم دو دسیل سولفات

سدیم دو دسیل سولفات (SDS) دارای خواص متعددی است که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. توانایی جداسازی پروتئین‌ها: SDS به عنوان یک دیترژنت جداسازی‌کننده پروتئین‌ها به کار می‌رود و باعث می‌شود پروتئین‌ها به صورت خطی و دارای بار منفی شوند که امکان جداسازی آن‌ها در الکتروفورز را فراهم می‌کند.
 2. ویژگی‌های ضد باکتری: SDS به عنوان یک ماده ضد باکتریال و ضد میکروبی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 3. خواص شستشویی: این ترکیب شیمیایی به دلیل ویژگی‌های شستشویی‌اش مانند توانایی انفجار برفراز، به عنوان یک ماده تمیز کننده در مواد شوینده و شامپوها استفاده می‌شود.
 4. کاربردهای صنعتی: SDS در صنایع مختلف شیمیایی، بیوشیمیایی، و فرآوری مواد شیمیایی برای فرایندهای جداسازی و پاکسازی به کار می‌رود.
 5. مواد آرایشی: SDS در تهیه محصولات آرایشی مانند شامپو، صابون، و محصولات بهداشتی دیگر نیز استفاده می‌شود.

به طور کلی، SDS یک ترکیب شیمیایی با خواص چندگانه است که در زمینه‌های مختلفی از جمله شیمی، بیوشیمی، بهداشت، و صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربرد سدیم دو دسیل سولفات

سدیم دو دسیل سولفات کد 118309 یا همان SDS یکی از میکروب کش های قوی آلکالین سولفاته است که امروزه در صنایع بهداشتی و آرایشی کاربرد دارد. می توان از سدیم دودسیل سولفات برای کاهش جمعیت باکتری های بیماری زا برروی سطوح ، مواد غذایی و تجهیزات استفاده شود. SDS با تخریب پیوندهای هیدروژنی و بر هم کنش های هیدروفوبی باعث تخریب ساختمان دوم و سوم پروتئین ها می شود.

همچنین از SDS برای دناتوره کردن پروتئین استفاده می شود که از این قابلیت برای SDS-Page استفاده می گردد. این ماده از برند مرک و به دلیل کیفیت بالا نسبت به برندهای مطرح دنیا می تواند نیاز بسیاری از آزمایشگاهها ، مراکز تحقیقاتی و دانشجویان گرامی را برطرف نماید. از دیگر کاربرد این ماده در کارماتوگرافی می باشد.

فروش سدیم دو دسیل سولفات کد 118309

فروش سدیم دو دسیل سولفات کد 118309

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (مرک آلمان) سدیم دو دسیل سولفات کد 118309 می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت سدیم دو دسیل سولفات کد 118309 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)