دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

سولفانیلیک اسید کد مرک 822338

سولفانیلیک اسید کد مرک 822338 یک ترکیب شیمیایی است که از خانواده اسیدهای آلی سولفونیک است. فرمول شیمیایی آن C6H5SO3H می‌باشد. این ترکیب اسیدی دارای گروه سولفونیل (SO3H) است که به اتصال بازرسیلیکون در مولکول معروف است.

سولفانیلیک اسید به‌عنوان یک اسید قوی در شیمی آلی شناخته می‌شود و در صنایع مختلف به‌عنوان مواد اولیه در تولید رنگ‌ها، مواد شوینده، و سایر ترکیبات شیمیایی استفاده می‌شود. از آن به‌عنوان یک ماده میانجی در سنتز ترکیبات آلی، تولید قیر و نساجی نیز استفاده می‌شود. این ترکیب به دلیل ویژگی‌های اسیدی و سولفونیلی، در صنایع مختلف از جمله رنگسازی، تصفیه آب، و تولید مواد شیمیایی ارزشمند به‌کار می‌رود

شرکت دانش پژوهان شیمی واردکننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. سولفانیلیک اسید کد مرک 822338 یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

سولفانیلیک اسید کد مرک 822338

سولفانیلیک اسید کد مرک 822338 با نام لاتین (Sulfanilic acid) یک ترکیب شیمیایی و با فرمول NH2C6H4SO3H می باشد. از این ماده به عنوان یک ماده واسطه ای در تولید رنگ زرد، کاربردهای خاص دارویی، مواد براق کننده نوری برای کاغذ سفید و به عنوان یک افزودنی بتن استفاده می شود.

سولفانیلیک اسید کد مرک 822338 (4-آمینوبنزن سولفونیک اسید) یک ماده جامد بلوری سفید رنگ است که در تجزیه و تحلیل کمی یون های نیترات و نیتریت کاربرد دارد. اسید جامد به عنوان یک ماده خوراکی وجود دارد و دارای نقطه ذوب غیر معمول بالا است. سولفانیلیک اسید کد مرک 822338

شرکت دانش پژوهان شیمی بزرگترین وارد کننده محصولات شیمیایی و آزمایشگاهی مرک آلمان و سیگماآلدریچ می باشد. عمده مشتریان این شرکت دانشگاهها، مراکز پژوهشگاهی و آزمایشگاهی، همچنین شرکتهای تولیدی دارویی در کشور می باشند. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان این شرکت تماس حصل فرمایید. سولفانیلیک اسید کد مرک 822338

سولفانیلیک اسید کد مرک 822338

مشخصات سولفانیلیک اسید

 • کد: 822338
 • نام ماده: سولفانیلیک اسید
 • نام لاتین: Sulfanilic acid
 • مترادف: 4-Aminobenzenesulfonic acid, Aniline-4-sulfonic acid
 • CAS: 121-57-3
 • EC Number: 204-482-5
 •  Molar Mass: 173.19 g/mol
 • Chemical Formula: NH₂C₆H₄SO₃H
 • بسته بندی: 100g – 1kg

خواص سولفانیلیک اسید

 • حالت فیزیکی: جامد
 • رنگ: بی رنگ
 • بدون بو
 • محدوده جوش حدود 300 درجه سانتیگراد – دستورالعمل آزمون OECD 103 – در زیر تجزیه می شود
 • خود اشتعال درجه حرارت: 331 درجه سانتی گراد
 • تجزیه درجه حرارت: حدود 300 درجه سانتی گراد
 • ویسکوزیته، دینامیک: بدون نقطه

خواص سولفانیلیک اسید کد مرک 822338

موارد کاربرد سولفانیک اسید

از آنجا که این ترکیب در ترکیبات دیازو به کار می رود می توان از آن به برای ساختن رنگ و داروهای سولفانیلیک اسید استفاده کرد. این خاصیت همچنین برای تجزیه و تحلیل کمی یونهای نیترات و نیتریت با واکنش اتصال دیازونیوم با(1-N نفتیل) اتیلن دی آمین و در نتیجه ایجاد یک رنگ آزو استفاده می شود و غلظت یونهای نیترات یا نیتریت از شدت رنگ محلول قرمز حاصل از طریق رنگ سنجی ایجاد می شود. سولفانیلیک اسید کد مرک 822338

سولفانیک اسید یک ترکیب شیمیایی است که کاربردهای متعددی در صنایع مختلف دارد. برخی از کاربردهای سولفانیک اسید عبارتند از:

 • تولید رنگها: این اسید به‌عنوان یک ماده افزودنی مهم در صنعت رنگسازی استفاده می‌شود. در تولید رنگهای مختلف، سولفانیک اسید به عنوان کاتیون استفاده می‌شود تا پایداری رنگ و پوسته‌ی مواد رنگزا را افزایش دهد.
 • تولید مواد شوینده: سولفانیک اسید به‌عنوان یک مواد شوینده و خنک‌کننده در تولید صابون و مواد شوینده دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. این خاصیت آن باعث افزایش توانایی پاک‌کنندگی محصولات می‌شود.
 • تصفیه آب: سولفانیک اسید در فرآیندهای تصفیه آب به‌عنوان یک افزودنی کارآمد جهت حذف فلزات سنگین و آلاینده‌های دیگر استفاده می‌شود.
 • تولید مواد شیمیایی: این اسید در تولید مواد شیمیایی مختلف مانند ترکیبات دارویی، مواد حفاظتی چون عایق‌ها و رزین‌ها، و همچنین در صنایع الکترونیک به‌عنوان یک ماده میانجی مؤثر به‌کار می‌رود.
 • تولید پلیمرها: در برخی از فرآیندهای تولید پلیمرها، سولفانیک اسید به‌عنوان کاتالیزور واکنش مورد استفاده قرار می‌گیرد. سولفانیلیک اسید کد مرک 822338

خرید سولفانیلیک اسید کد مرک 822338

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان  و نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده های با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید سولفانیلیک اسید کد مرک 822338 با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. 

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

خرید سولفانیلیک اسید کد مرک 822338

مشتقات سولفانیک اسید

 • متیل نارنج (اتصال آزو با دی متیلانیلین)
 • اسید نارنجی 7 (اتصال آزو با 2- نفتول)
 • رزورینسین کریزین (اتصال آزو با رزورسینول)

ویژگی های سولفانیک اسید

سولفانیک اسید یک ترکیب شیمیایی با ویژگی‌های ممتاز است که در صنایع مختلف به کار می‌رود. برخی از ویژگی‌های این اسید عبارتند از:

 1. خصوصیت اسیدی: سولفانیک اسید به عنوان یک اسید قوی شناخته می‌شود و می‌تواند در واکنش‌های اسیدی شرکت کند. این ویژگی از آن جهت استفاده در صنایع شیمیایی و فرآوری محصولات مختلف بسیار حیاتی است.
 2. خاصیت حلالیت: این اسید دارای خاصیت حلالیت بالا است و می‌تواند به‌عنوان حلال در فرآیندهای مختلف مورد استفاده قرار گیرد، به ویژه در صنایع رنگسازی و تصفیه آب. سولفانیلیک اسید کد مرک 822338
 3. استفاده در تولید رنگ‌ها: سولفانیک اسید به عنوان یک مواد افزودنی در صنعت رنگسازی به‌کار می‌رود. این ویژگی باعث پایداری رنگ و بهبود ویژگی‌های آن می‌شود.
 4. استفاده در تولید مواد شوینده: به دلیل خصوصیت شوینده و خنک‌کننده‌ای که دارد، سولفانیک اسید در تولید صابون و مواد شوینده دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 5. تأثیر بر روی آلیاژها: این اسید می‌تواند در فرآیندهای تصفیه آب و حذف فلزات سنگین تأثیرگذار باشد.
 6. استفاده در صنایع الکترونیک: سولفانیک اسید به‌عنوان یک ماده میانجی در تولید برخی از مواد مورد استفاده در صنایع الکترونیک مورد توجه قرار می‌گیرد. سولفانیلیک اسید کد مرک 822338

ترکیب این ویژگی‌ها سولفانیک اسید را به یک ترکیب مهم و چندکاره در صنایع مختلف تبدیل کرده است.

قیمت – فروش سولفانیلیک اسید کد مرک 822338

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی، آزمایشگاهی و صنعتی بخصوص فروش  سولفانیلیک اسید کد مرک 822338 می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)