راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

شماره های تماس:

66859216 – 66859220

09129618292

متانول

متانول

متانول از فعالیت بی هوازی گونه هایی از باکتری تولید می شود وساده ترین نوع الکل هاست.این مایع بی رنگ به الکل چوب معروف است.از دیگر نامها می توان به،متیل الکل و الکل متیلیک اشاره کرد.متانول که یکی از سه محصول بسیار مهم در صنایع هست؛ به عنوان سوخت پاک و در تولید هیدروزن مصرفی پیل های سوختی مورد توجه قرار گرفته است.

تاریخچه 

در گذشته متیل الکل از هیدروژن دار کردن کاتالیزوری مونوکسید کربن بدست می آمد.مخلوط هیدروژن و مونوکسید کربن با نسبت ضروری،از واکنش آب با متان، آلکان های دیگر یا ذغال سنگ در دمای بالا به دست می آمد.

در شیوه مدرنتولید از کاتالیز و رهایی استفاده می شود که در فشارهایی پایین کار آیی موثر تری دارند.

امروزه گاز سنتز مورد نظر برای تولید متانول مانند گذشته از ذغال بدست نمی اید، بلکه از واکنش متان موجود در گازهای طبیعی تحت فشار ملایم 10_20 اتمسفر و دمای 850 درجه سانتی گراد با بخار آب و در مجاورت کاتالیزور نیکل تولید می شود.

تولید متانول

از تخریب چوب(باکتری های بی هوازی)ساخته شده است و به طورعمده از مونوکسید کربن و هیدروژن تولید می شود.می توان به طور کلی جهت تولید این ماده از سه مرحله استفاده کرد:

1-تولید گاز سنتز

2-سنتز متانول از گاز سنتز تولید شده در مرحله اول

3-تقطیر

متانول

مرحله اول : 

به وسیله آب و متان تولید می شود، این مرحله که ریفرمینگ بخارنیز نام دارد (synthesis gas syngas) گاز یکی از متداول ترین روش های گاز سنتز (ترکیب دو ماده کربن مونو اکسید و هیدروژن) است.در این مرحله کاتالیست (نیکل)جهت انجام فرایند استفاده می شود.

مرحله دوم :

در این فرایند هیدروزن مازاد تولید شده است و اگر دی اکسید کربن در دسترس باشد می توان با آن ترکیب شده و متانول تولید کند.

مرحله سوم :

در اینجا متانول خام تولید شده از مرحله قبل ، جهت خالص سازی از برج های تقطیر عبور داده می شود و درنهایت با کیفیت مورد نظر حاصل می گردد.

کاربرد متانول

این ماده به عنوان ضدیخ،حلال و سوخت به کار برده می شود. از این الکل به صورت محدود به عنوان سوخت در موتورهایی با سیستم احتراق داخلی استفاده می شود.

متانول تولید شده از چوب و سایر ترکیبات آلی را متانول آلی یا بیو الکل می نامند. که یک منبع تجدید شدنی برای سوخت است و می تواند جایگزین مشتقات نفت خام شود.

کابرد در صنایع

حدود نیمی از اتانول از متانول تولیدی برای تهیه فرمالدئید استفاده می شود که آن هم در تهیه پلاستیک، تخته سه لایی،رنگ و مواد منفجره به کار می رود.

برای تغییر ماهیت اتانول صنعتی و جلو گیری از کاربرد آن به عنوان نوشیدنی،مقداری متانول به هادر افشانه های آتروسل به عنوان پیش رانه استفاده CFC آن اضافه می کنند.دی متیل اتر از مشتقات ان است.

نکات ایمنی 

  • متانول ماده ای سمی است و بی احتیاطی آن ممکن است به خسارات جبران ناپذیری منجرشود.
  • نوشیدن آن موجب نابینایی و حتی مرگ می شود .
  • هنگام استفاده از آن باید از ماسک و دستکش استفاده کرد.
  • متانول به هر نسبت با آب مخلوط می شود
  • در صورت آتش گرفتن نمی توان آنرا با آب خاموش کرد و برای این منظور استفاده شود.

خرید 

برای خرید متانول مرک آلمان با پک (Merck) اصلی بهمراه آنالیز و همچنین متانول خوراکی و صنعتی میتوانید با شرکت دانش پژوهان شیمی تماس گرفته و محصول خود را در همان روز دریافت نمایید.(  شهرستان ،تحویل 24ساعت بعد میتوانند سفارش خود را با بسته بندی عالی دریافت نمایند).

محصولات خود را از ما بخواهید :

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ: 09129618292  (24ساعت)