دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

محیط کشت بلاد آگار

محیط کشت بلاد آگار یکی از محیط‌های مهم در زمینه میکروبیولوژی است که برای کشت و رشد میکروارگانیسم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محیط شامل موادی مانند نیترات، سولفات، آگار آگار و سایر اجزا است که برای تغذیه و رشد میکروارگانیسم‌ها مناسب می‌باشد.

استفاده از این محیط در آزمایشات زیستی و پژوهش‌های بیولوژیکی بسیار معمول است و به عنوان یکی از ابزارهای اصلی در تشخیص و بررسی میکروارگانیسم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، این محیط از نظر معمول و مورد توجه در زمینه پژوهش‌های میکروبیولوژیکی و پزشکی استفاده می‌شود.

شرکت دانش پژوهان شیمی واردکننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص محیط کشت مرک آلمان و کیولب همچنین سیگماآلدریچ در ایران می باشد. این شرکت با واردات برند مرک اورجینال توانسته مواد اولیه بسیاری از آزمایشگاه ها، دانشگاه ها، تولید کنندگان، شرکت های داروسازی و محققان را تامین نماید.

آشنایی محیط کشت بلاد آگار

آگار به محیط کشت جامد گفته می شودکه منظور از پلیت آگار، پتری دیش حاوی آگار به همراه مواد مغذی مورد نیازبرای رشد میکروارگانیسم است. دربرخی موارد آنتی بیوتیک هم به محیط کشت اضافه شده تا جلوی رشد باکتری های مخرب گرفته شده و میکروارگانیسم مورد نظربه خوبی رشد کند. میکروارگانیسم به محیط کشت آگار منتقل شده و کلنی های میکروارگانیسم رشد می یابند.

کلنی های ایجادشده برای شمارش میکروارگانیسم ها و تخمین تعدادآنها مناسب می باشد. محیط های کشت بلاد آگار درانواع متنوعی وجود داشته و با توجه به نوع میکروارگانیسم، انتخاب می شوند. یکی از انواع محیط کشت کاربردی، محیط کشت بلاد آگار یامحیط کشت آگارخوندار می باشد.

کاربرد محیط کشت بلاد آگار

محیط کشت بلاد آگار به عنوان یک محیط مفید در زمینه میکروبیولوژی برای کشت و رشد میکروارگانیسم‌ها استفاده می‌شود. این محیط با فراهم کردن نیترات و سولفات به عنوان منابع مواد تغذیه‌ای برای باکتری‌ها، شرایط مثالی رشد را فراهم می‌کند. استفاده از این محیط در تشخیص دقیق و شناسایی میکروارگانیسم‌ها و نیز در تحقیقات پایه و بالینی بسیار مفید است. این محیط می‌تواند در مطالعه و بررسی خصوصیات بیوشیمیایی و مقاومت باکتری‌ها نیز مورد استفاده قرار گیرد و در آزمایشات مختلف مورد استفاده قرار بگیرد.

فروش محیط کشت مرک و کیولب

محیط کشت بلاد آگار یکی از انواع محیط های کشت غیرانتخابی است که سرشار از مواد مغذی بوده و به همین دلیل رایج ترین محیط کشت مورد استفاده در آزمایشگاه ها است. در این نوع محیط کشت میکروارگانیسم هایی که به سختی رشد می یابند وهمچنین بسیاری از باکتری های بیماری زا به خوبی کشت می شوند.

 •  محیط مناسبی برای کشت باکتری هایی مانند هموفیلوس آنفولانزا، گونه های نایسریا و استرپتو مونیه است.
 •  حاوی 5 الی 10 درصدسلول های خونی پستانداران (معمولا اسب و گوسفند) در محیط پایه است.
 • علاوه برآن، شامل کازئین، پاپایا، سدیم کلراید، پپتون و آب مقطر در PH7.3+0.2 است.
 • این نوع محیط کشت برای جداسازی و شناسایی حساسیت ضد میکروبی استرپتوکوک ها مورد استفاده قرار می گیرد.
 • خواص همولیز باکتری ها بر اساس بلاد آگار قابلیت اندازه گیری و بررسی است.
 • همولیز به تجزیه خون گفته می شود.

برخی میکرو ارگانیسم ها اگزو آنزیم آزاد کرده که باعث لیزشدن گلبول های قرمز و آزاد شدن هموگلوبین می شوند. همولیز به سه نوع آلفا همولیز و بتا همولیز و گاما همولیز شناخته می شود. در آلفا همولیز تنها بخشی از سلول های قرمز خونی همولیز شده و در اثر تبدیل مت هموگلوبین به هموگلوبین به رنگ سبز ویا قهوه ای دیده می شود.

در بتا همولیز، گلبول های قرمز به طور کامل تجزیه شده و از بین می روندو اطراف محل رشد باکتری به رنگ روشن درمی آید. در صورتی که میکرو ارگانیسم نتواند گلبول های قرمز را لیز کرده و همولیز ایجاد نشود.به آن گاما هموایز گفته می شود.

طرز تهیه محیط کشت بلاد آگار
 • 28 گرم پودر آگار مغذی را در یک لیتر آب مقطر مخلوط کنید.
 • به مخلوط حرارت داده تا به طور کامل اجزا حل شوند.
 • ترکیب بدست آمده را در دمای 121 درجه سانتیگراد به مدت 15 دقیقه اتو کلاو کنید
 • سپس اجازه دهید آگار مغذی خنک شود.
 • هنگامی که به دمای 45 الی 50 درجه سانتیگراد رسید، 5 درصد وزنی خون استریل شده و گرم شده تا دمای اطاق به مخلوط اضافه و به خوبی میکس شود.
 • مراقب باشید حباب هوا تولید نشود.
 • در نهایت،محیط کشت بلاد آگار را به صفحات استریل منتقل کنید.

ساختار محیط کشت بلاد آگار

محیط کشت بلاد آگار شامل ترکیباتی مانند نیترات، سولفات، آگار آگار و سایر اجزا است که برای فراهم کردن شرایط مناسب برای رشد و تغذیه میکروارگانیسم‌ها به کار می‌رود. حضور نیترات و سولفات به عنوان منابع اصلی مواد تغذیه‌ای برای باکتری‌ها ایجاد شرایط مثالی برای رشد آن‌ها را فراهم می‌کند. همچنین، حضور آگار آگار به عنوان یک ژل کننده باعث ایجاد یک ساختار ژلی‌تر در محیط می‌شود که به رشد میکروارگانیسم‌ها کمک می‌کند. این ترکیبات با هم، محیط کشت بلاد آگار را برای کشت و رشد میکروارگانیسم‌ها مناسب می‌سازند.

اقدامات بیوشیمی محیط کشت بلاد آگار

از محیط کشت بلاد آگار برای انجام اقدامات بیوشیمیایی مختلف در زمینه میکروبیولوژی استفاده می‌شود. این محیط با فراهم کردن شرایط مثالی برای رشد و تغذیه میکروارگانیسم‌ها، امکان انجام آزمایش‌های متنوع برای بررسی و شناسایی خصوصیات بیوشیمیایی میکروارگانیسم‌ها را فراهم می‌کند.

این اقدامات شامل بررسی فعالیت آنزیمی، مطالعه ویژگی‌های متابولیکی، اندازه‌گیری ساختار سلولی و بیوشیمیایی، و بررسی مقاومت میکروارگانیسم‌ها نسبت به عوامل مختلف مانند آنتی‌بیوتیک‌ها می‌باشد. این اقدامات می‌تواند به درک بهتر از رفتار و ویژگی‌های بیولوژیکی میکروارگانیسم‌ها و نیز بهبود روش‌های درمانی و پیشگیری از بیماری‌ها کمک کند.

قیمت – فروش محیط کشت بلاد آگار

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (مرک آلمان) و محیط کشت می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت محیط کشت بلاد آگار میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)