دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

محیط کشت MR-VP براث کدمرک : 105712

دانش پژوهان شیمی وارد کننده و توضیع کننده مواد شیمیایی اورجینال بخصوص محصولات نایاب درایران است. محیط کشت MR-VP براث کدمرک : 105712 در این شرکت انجام می شود. برای خرید این محصول با کارشناسان ما در ارتباط باشید. همانطور که می دانید کمپانی مرک آلمان یکی از بزرگترین تولید کنندگان و توضیع کنندگان مواد شیمیایی در دنیا به شمار می رود.

محیط کشت MR-VP براث کدمرک : 105712

شرکت دانش پژوهان شیمی در این مقاله شما را با یکی از محصولات محیط کشت به نام محیط کشت MR-VP براث کدمرک : 105712 آشنا می کنیم. محیط کشت (Growth medium) یا محیط رشد یک محیط جامد، مایع یا نیمه جامد است که برای حمایت از رشد جمعیت میکروارگانیسم ها یا سلول ها تهیه شده است. محیط کشت براساس نیاز میکروارگانیسم ها حاوی مواد مغذی مختلفی است تا رشد آنها را تسهیل کند.

محیط کشت MR-VP یکی از محیط‌های کشت باکتری است که برای جداسازی و شناسایی باکتری‌های گرم منفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محیط کشت برای شناسایی باکتری‌هایی که قابلیت تولید اسید 2,3 بوتاندیول را دارند، مناسب است. اسید 2,3 بوتاندیول یا acetylmethylcarbinol (AMC)، یک متابولیت ثانویه است که توسط برخی از باکتری‌ها تولید می‌شود.

MR-VP به معنای Methyl Red–Voges Proskauer است که این نام به دلیل استفاده از دو رنگ Methyl Red و Voges Proskauer برای شناسایی باکتری‌ها در این محیط کشت استفاده می‌شود. در این محیط کشت، باکتری‌های مورد نظر در حضور گلوکز، نیترات آمونیوم و فسفات پتاسیم رشد می‌کنند. سپس باکتری‌ها با رنگ Methyl Red رنگ‌آمیزی می‌شوند تا بررسی شود آیا باکتری‌ها قابلیت تولید اسید را دارند یا خیر. سپس باکتری‌ها با رنگ Voges Proskauer رنگ‌آمیزی می‌شوند تا بررسی شود آیا باکتری‌ها قابلیت تولید اسید 2,3 بوتاندیول را دارند یا خیر.

در مجموع، MR-VP یک محیط کشت انتخابی است که برای شناسایی باکتری‌های گرم منفی مورد استفاده قرار می‌گیرد و به‌خصوص برای تشخیص باکتری‌هایی که اسید 2,3 بوتاندیول را تولید می‌کنند، مناسب است.

دو نوع محیط کشت اصلی وجود دارد:

  • یکی از آنها برای کشت سلولی مورد استفاده قرار می گیرد.
  • دیگری برای کشت میکروبیولوژیکی

برای رشد میکروارگانیسم هایی مانند باکتری یا قارچ استفاده می شود.متداول ترین محیط های رشد برای میکروارگانیسم ها نوترینت براث و پلیت های جامد آگار هستند.محیط های کشت تخصصی گاهی اوقات برای میکروارگانیسم ها یا سلول های خاص مورد نیاز هستند. بعضی از ارگانیسم ها که به عنوان ارگانیسم های مشکل پسند شناخته می شوند.به دلیل نیازهای غذایی پیچیده به محیط های تخصصی احتیاج دارند. به عنوان مثال ویروس ها که انگل های اجباری داخل سلولی هستند و به ترکیباتی برای رشد احتیاج دارند که در سلول های زنده موجود است.

معرفی تعدادی محیط کشت

  • محیط کشت تریپتیک سوی براث (کازو براث) 500 گرمی مرک آلمان کد : 105459
  • محیط کشت BPLS آگار 500 گرمی مرک آلمان کد : 110747
  • محیط کشت پالکام لیستریا سلکتیو آگار 500 گرمی مرک آلمان کد : 111755
  • محیط کشت EMB آگار 500 گرمی مرک آلمان کد : 101347
  • محیط کشت EC براث 500 گرمی مرک آلمان کد : 110765
  • محیط کشت استاندارد نوترینت براث 500 گرمی مرک آلمان کد : 107882
  • محیط کشت  TOS پروپیونات آگار 500 گرمی مرک آلمان کد : 100043
  • محیط کشت MUP سلکتیو سایلیمنت 10 ویال کد 100045

محیط کشت چیست؟

محیط کشت یا محیط کشت باکتری، محیطی است که به‌صورت مصنوعی تهیه شده و شرایط لازم برای رشد باکتری‌ها را فراهم می‌کند. این محیط‌ها شامل ترکیبات مختلفی هستند که برای رشد و تکثیر باکتری‌ها ضروری هستند، از جمله منابع کربن، نیتروژن، فسفر، آهن و… محیط کشت MR-VP براث کدمرک : 105712.

محیط کشت‌ها به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند: محیط کشت ساده (non-selective media) و محیط کشت انتخابی (selective media). محیط کشت ساده شامل تمامی ترکیبات مورد نیاز برای رشد و تکثیر باکتری‌ها است و در بسیاری از موارد برای کشت اولیه باکتری‌ها استفاده می‌شود. اما محیط کشت انتخابی شرایط خاصی دارد که به‌صورت انتخابی برای رشد و شناسایی باکتری‌های خاص به‌کار می‌رود. به‌عنوان مثال، محیط کشت MacConkey برای شناسایی باکتری‌های گرم منفی و محیط کشت Sabouraud برای شناسایی قارچ‌ها به‌کار می‌رود.

علاوه بر این‌ها، بسته به نیاز شناسایی، محیط‌های کشت مختلفی می‌توانند به‌کار گرفته شوند. به‌عنوان مثال، برخی محیط‌های کشت برای تشخیص انواع خاصی از باکتری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، مانند محیط کشت Salmonella-Shigella برای تشخیص سالمونلا و شیگلا، و برخی محیط‌های کشت به‌عنوان زمینه برای تست حساسیت آنتی‌بیوتیکی به‌کار می‌روند.

به‌طورکلی، محیط کشت‌ها ابزار مهمی در دسترس برای شناسایی و تشخیص باکتری‌ها هستند و برای محققان و پزشکان در تشخیص بیماری‌های باکتریایی بسیار مفید هستند. محیط کشت MR-VP براث کدمرک : 105712.

پرکاربردترین محیط کشت ها کدامند؟

پرکاربردترین محیط کشت‌ها عبارتند از:

1. محیط کشت نوتریان: این محیط کشت ساده شامل منابع کربن، نیتروژن و فسفر است و برای رشد و تکثیر باکتری‌ها در محیط آزمایشگاهی به‌کار می‌رود. محیط کشت MR-VP براث کدمرک : 105712.

2. محیط کشت سابورو: این محیط کشت برای شناسایی قارچ‌ها به‌کار می‌رود و شامل گلوکز، پپتون، آگار، کلرید سدیم، و آب است. محیط کشت MR-VP براث کدمرک : 105712.

3. محیط کشت ماک‌کانکی: این محیط کشت انتخابی برای شناسایی باکتری‌های گرم منفی و در خصوص شناسایی باکتری اشریشیا به‌کار می‌رود.

4. محیط کشت تیوگلیکولات: این محیط کشت برای شناسایی باکتری‌هایی که توانایی تولید سولفید هیدروژن دارند به‌کار می‌رود. محیط کشت MR-VP براث کدمرک : 105712.

5. محیط کشت مک‌فارلند: این محیط کشت برای شناسایی باکتری‌هایی که توانایی تولید اسید لاکتیک دارند به‌کار می‌رود.

این محیط‌های کشت تنها چند نمونه از محیط‌های کشت رایج هستند و بسته به نیاز شناسایی، محققان و پزشکان می‌توانند از محیط‌های کشت مختلفی استفاده کنند.

فروش – محیط کشت MR-VP براث کدمرک : 105712

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (مرک آلمان) محیط کشت MR-VP براث کدمرک : 105712می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت محیط کشت MR-VP براث کدمرک : 105712 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

پارافین کلره 52% Chlorinated Paraffin

بوراکس پنتاهیدرات

متیل ترشیو بوتیل اتر

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

Visits: 42