راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

پتاسیم نیترات (شوره صنعتی)

پتاسیم نیترات (شوره صنعتی)

فروش پتاسیم نیترات (شوره صنعتی)

پتاسیم نیترات (صنعتی شوره)

به طور معمول نیترات ها یکی از مواد شیمیایی پر کاربرد در صنایع مختلف می باشند. در این میان می توان به یکی از پر مصرف ترین نیترات ها یعنی پتاسیم نیترات (شوره صنعتی) (potassium nitrate)  اشاره کرد.

فروش پتاسیم نیترات (شوره صنعتی) به صورت بلورهای سفید رنگ بوده و در بسته بندی های 10 کیلیویی و 25 کیلویی آماده عرضه می باشد. شما می توانید با تماس با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی نیترات پتاسیم را در ابعاد صنعتی سفارش داده و در اسرع وقت و با بالاترین کیفیت و قیمت مناسب تحویل بگیرید.

این محصول که دارای خلوص بالای 98% بوده و مناسب برای مصارف صنعتی و تحقیقاتی می باشد.

آشنایی با پتاسیم نیترات یا شوره صنعتی

 • پتاسیم نیترات (شوره صنعتی) یک ترکیب شیمیایی با فرمول KNO3 است.
 • این محصول یک اکسید کننده تقریباً قوی است و معمولا از واکنش فلز مس با اکسید سولفوریک و نیتریک بدست می آید.
 • همچنین این ماده بصورت طبیعی در محل هایی مانند دیوارها غارها به شکل گرد سفید رنگی وجود دارد.
 • پتاسیم نیترات حاوی 10 درصد K2O و 45 درصد ازت می باشد.
 • این ترکیب به عنوان یک اکسنده قوی در واکنش ها استفاده می شود.
 • پتاسیم نیترات در حال کلی به عنوان ماده جاذب آب شناخته می شود.
 • این ماده شیمیایی ویژگی های فیزیکی زیر را دارا می باشد:

مشخصات ماده

پتاسیم

 • نقطه ذوب : 334 درجه سانتیگراد
 • چگالی : 2/109 گرم بر سانتی متر مکعب
 • انحلال پذیری : در آب، آمونیاک و گلیسیرول
 • PH: این محصول 5 تا 7/5 در دمای 20 درجه سانتیگراد
 • دمای نگهداری محصول : 5 تا 30 درجه سانتیگراد
 • فرمول شیمیایی : KNO3
 • شکل ماده : به صورت کریستال یا پودر نمک سفید رنگ
 •  نوع بسته بندی : 1 کیلویی و 25 کیلویی

ویژگی های ماده

پتاسیم نیترات (شوره صنعتی) با توجه به ویژگی های منحصر به فرد آن به طور عمده به عنوان کود استفاده می شود. این ماده به عنوان یک ماده غیر قابل اشتعال شناخته می شود. این در حالی است که کاربرد این محصول یونی به عنوان کاتالیزور مواد احتراقی دیده می شود. مقدار زیاد این نیترات در واکنش با مواد احتراقی یا آتش می تواند منجر به انفجار شود. همچنین اگر در طولانی مدت در معرض گرما یا آتش قرار گیرد، میتواند منفجر شود.

پتاسیم نیترات (شوره صنعتی)دارای انحلال پذیری متوسط در آب است، اما حلالیت آن با دما افزایش می یابد. محلول آبی نیترات پتاسیم تقریبا خنثی است. نیترات پتاسیم جاذب رطوبت کمی دارد. نیترات پتاسیم در الکل غیر قابل انحلال و غیر سمی است. نیترات پتاسیم با عوامل کاهنده به طور انفجاری واکنش نشان می دهد ، اما به خودی خود فاقد ویژگی انفجاری است. این ماده از ترکیب نیترات آمونیوم و هیدروکسید پتاسیم تولید می شود. یک روش جایگزین برای تولید نیترات پتاسیم بدون محصول جانبی آمونیاک ، ترکیب نیترات آمونیوم و کلرید پتاسیم است که به راحتی به عنوان جایگزین نمک فاقد سدیم به دست می آید.

کاربرد پتاسیم نیترات 

 • دارویی

درمواردی که پتاسیم بدن کم می شود نمک های پتاسیم به صورت خوراکی یا تزریقی به بیمار تجویز می شود و از محلول های پتاسیم در مراحل بارداری استفاده می شود. از کلرید پتاسیم برای بیمارانی که مبتلا به مرض قند هستند استفاده می شود. از نیترات پتاسیم به عنوان نگهدارنده مواد غذایی به ویژه فراورده های گوشتی استفاده می شود. در خمیر دندان های خاص به عنوان ماده ضد حساسیت مورد استفاده است همچنین در بعضی از موادهای شوینده و بهداشتی بکار می رود.

 • کشاورزی

پتاسیم یکی از عناصر غذایی اولیه موجودات زنده جانوری و گیاهی است، کودهای پتاسیم بعد از نیتروژن و فسفر، سومین کود از نظر مصرف هستند، کودهای 95% از مصرف پتاسیم را به خود اختصاص داده اند و کمتر از 10 درصد آن به مصرف تهیه مواد شیمیایی میرسد. کودهای طبیعی و شیمیایی باعث افزایش توانایی خاک برای رشد و سلامت گیاه است که حاوی نیتروژن ، فسفر یا پتاسیم می باشد و این عناصر حاصل خیزی خاک را افزایش می دهند.

پتاسیم فعالیت یا عدم فعالیت آنزیم ها، استفاده بهینه از آبفتوسنتز و انتقال قندها، تولید نشاسته، در ترکیبات پر انرژی لازم برای رشد گیاهان، مقاومت در برابر بیماری ها و اثرات ناشی از خشک سالی ، طعم و بوی میوه ها و سبزیجات را در گیاهان کنترل می کند. عرضه پتاسیم ، بیشتر بصورت پتاس و کانی های پتاسیم دار ، کانه ها و محصولات فرآوری شده صورت می گیرد.

 • صنایع

در صنایع خودرو سازی برای تولید کیسه های هوا از پتاسیم نیترات استفاده می شود، این ماده برای جلوگیری از خطرات احتمالی ناشی از به وجود آمدن سدیم فعال در طی واکنش های مربوطه استفاده می شود در ساخت شیشه از این ماده استفاده می شود.

 • نظامی

در صنایع نظامی بیشترین کاربرد را دارا می باشد در ساخت باروت به عنوان ماده اولیه اصلی به کار می رود که 75 درصد کل را دارا می باشد به این صورت که همراه با 14 درصد ذغال چوب و 11 درصد گوگرد مخلوط می شود در ساخت موشک ها ماده اولیه تولید سوخت است، همچنین در ساخت بمب های انفجاری و بمب های دودزا کاربرد دارد.

قیمت – فروش پتاسیم نیترات

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی، آزمایشگاهی و صنعتی بخصوص فروش پتاسیم نیترات (شوره صنعتی)می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

راههای ارتباطی 
شماره های تماس:
021-66859216   (ساعات تماس:8:30 الی 19)
021-66859220
واتساپ:09129618292  (ساعات تماس 24ساعت)

بازدیدها: 2

 چکونه می توانیم کمکتان کنیم؟