راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

شماره های تماس:

66859216 – 66859220

09129618292

گلایسین

گلایسین

گلایسین کد مرک 100590 یک اسید آمینه می باشد که بدن انسان برای ایجاد پروتئین مورد نیاز بدن برای رشد و نگهداری بافت و تولید مواد مهم مانند آنزیم ها و هورمون ها از این ماده استفاده می کند. بدن انسان به طور طبیعی از اسیدهای آمینه دیگر گلایسین تولید می کند، اما همچنین در غذاهای غنی از پروتئین یافت می شود و به عنوان یک مکمل غذایی در دسترس است. گلایسین علاوه بر اینکه جز پروتئین است، فواید چشمگیر دیگری نیز برای سلامتی دارد.

9 مزیت برتر گلایسین برای سلامتی بدن 

1- برای تولید یک آنتی اکسیدان قدرتمند مورد نیاز است

glycine یکی از سه اسید آمینه ای است که بدن شما از آن برای ساخت گلوتاتیون استفاده می کند، یک آنتی اکسیدان قوی که از سلول های شما در برابر آسیب اکسیداتیو ناشی از رادیکال های آزاد محافظت می کند، که تصور می شود زمینه ساز بسیاری از بیماری ها هستند. بدون گلایسین کافی، بدن شما گلوتاتیون کمتری تولید می کند، که می تواند بر نحوه کنترل استرس اکسیداتیو در طول زمان بر بدن تاثیر منفی بگذارد. بعلاوه ، از آنجا که سطح گلوتاتیون با افزایش سن بطور طبیعی کاهش پیدا می کند، اطمینان از اینکه با افزایش سن به اندازه کافی glycine دریافت می کنید، می تواند نقش مهمی در سلامتی شما داشته باشد.

خلاصه برای مورد اول

گلایسین به بدن ما کمک می کند .

گلوتاتیون، یک آنتی اکسیدان مهم محافظت از بدن در برابر آسیب سلول.

2- یک بخش از کراتین

glycine یکی از سه آمینه ای است که بدن ما از آن برای ساخت ترکیبی به نام کراتین استفاده می نماید.

کراتین انرژی لازم را برای انجام سریع، فعالیتهای کوتاه مدت مانند وزنه برداری و سرعت دویدن در عضلات شما ایجاد می کند. مشخص گردیده است که به همراه تمرین مقاومتی، مکمل کراتین باعث افزایش اندازه، قدرت و قدرت عضله ها می شود. همچنین برای اثرات مفید این ماده بر سلامت استخوان، عملکرد مغز و شرایط عصبی مانند پارکینسون و بیماری آلزایمر مورد مطالعه قرار گرفته است. در حالی که بدن شما به طور طبیعی کراتین تولید می کند و می تواند آن را از طریق رژیم غذایی به دست بیاورد، دریافت کم گلایسین ممکن است میزان تولید شما را کاهش دهد.

خلاصه

گلایسین یکی از اجزای کراتین می باشد، ترکیبی که انرژی عضلات شما را تامین می کند و با سایر مزایای سلامتی مانند بهبود استخوان و عملکرد مغز نیز همراه است.

3- آمینو اسید موجود در کلاژن

کلاژن یک پروتئین ساختاری می باشد که دارای مقادیر بسیاری گلایسین است.

در اصل، هر سوم تا چهارم آمینو اسید موجود در کلاژن گلایسین می باشد.

کلاژن فراوان ترین پروتئین در بدن انسان است.

قدرت عضلات، پوست، غضروف ها، خون، استخوان ها و رباط ها را فراهم می کند.

ثابت شده است که مکمل کلاژن به سلامت پوست، تسکین دردهای مفصلی و جلوگیری از تحلیل رفتن استخوان کمک می کند.

مهم است که شما به اندازه کافی گلایسین دریافت نمایید تا از تولید کلاژن در بدنتان پشتیبانی نماید.

خلاصه

گلایسین فراوان ترین اسیدآمینه موجود در کلاژن می باشد.

یک پروتئین ساختاری که دارای چندین فواید سلامتی است، از جمله برای پوست، مفاصل و استخوان ها.

4- ممکن است کیفیت خواب راهم بهبود ببخشد

بسیاری از مردم برای بهتر استراحت کردن شبانه خود سخت در تلاش هستند، یا به دلیل اینکه در افتادن یا خواب ماندن مشکل دارند. در حالی که متدهای مختلفی برای بهبود کیفیت خواب وجود دارد، مانند عدم نوشیدن نوشیدنی های دارای کافئین در اواخر روز و یا جلوگیری از صفحه نمایش های روشن چندساعت قبل از خواب، گلایسین نیز می تواند کمک کند. این اسید آمینه می تواند یک اثر آرامبخش بر روی مغز شما داشته باشد و می تواند با کاهش دمای هسته بدن به خواب رفتن و خوابیدن شما کمک نماید.

تحقیقات بسیاری در افراد مبتلا به مشکلات خواب گویای آن است که مصرف 3 گرم گلایسین قبل از خواب مدت زمان خوابیدن را کاهش می دهد، کیفیت خواب را افزایش داده، خواب آلودگی و کسلی روز را کاهش می دهد و شناخت را بهبود می بخشد. به همین دلیل، گلایسین می تواند جایگزین مناسبی برای داروهای خواب آور تجویز شود. (برای بهبود کیفیت خواب شبانه و خستگی روزانه باشد)

خلاصه

گلایسین ممکن است باعث تقویت خواب و افزایش کیفیت خواب شما از طریق اثرات آرام بخشی بر مغز و توانایی آن درکاهش دمای هسته بدن گردد.

5- ممکن است بتواند از کبد انسان در برابر آسیب های ناشی از الکل محافظت نماید

مصرف بیش ازحد الکل می تواند اثرات مخربی بر بدن، به ویژه کبد داشته باشد.

سه نوع اصلی آسیب کبدی ناشی از مصرف الکل:

کبد چرب: تجمع چربی در داخل کبد، باعث بزرگ شدن اندازه آن می شود.

هپاتیت الکلی: ناشی از التهاب کبد بر اثر نوشیدن بیش از حدو طولانی مدت است.

سیروز الکلی: مرحله نهایی بیماری الکلی کبدی، هنگامی رخ می دهد که سلول های کبدی آسیب ببینند و جایگزین آن با بافت اسکار باشد.

قابل توجه است که تحقیقات نشان می دهد که گلایسین با جلوگیری از التهاب، ممکن است اثرات مضرالکل بر روی کبد انسان را کاهش دهد. مشخص گردیده که با تحریک متابولیسم الکل در معده به جای کبد، که از پیشرفت کبد چرب و سیروز الکلی جلوگیری می کند، غلظت الکل در خون موش های الکلی را کاهش می دهد. علاوه بر این، گلایسین ممکن است به آسیب کبدی ناشی از مصرف بیش از حد الکل در حیوانات نیز کمک کند. این در حالی است که آسیب کبدی ناشی از الکل در حد متوسط می تواند با پرهیز از مصرف الکل جبران شود، گلایسین ممکن است روند بهبودی را بهبود ببخشد.

در مطالعه ای بر روی موش های صحرایی مبتلا به آسیب کبدی ناشی از الکل، سلامت سلولهای کبدی در گروهی که به مدت 2 هفته با رژیم حاوی گلایسین تغذیه کرده بودند، 30% سریعتر به حالت اولیه خود بازگشتند. با وجود یافته های امیدوار کننده، مطالعات در مورد اثرات گلایسین بر آسیب کبدی ناشی از الکل محدود به حیوانات است و نمی تواند به انسان ترجمه شود.

خلاصه

خوردن رژیم غذایی با گلایسین آسیب کبدی ناشی از الکل را کاهش داده و آن را برطرف می کند، اما اثرات آن در بدن انسان ناشناخته می باشد.

6- ممکن است از قلب انسان محافظت نماید

شواهد زیادی نشان می دهد که ماده گلایسین از بیماری قلبی محافظت می نماید.

از تجمع ترکیبی جلوگیری کرده که در مقادیر زیاد با آترواسکلروز، سخت شدن و تنگی عروق مرتبط است. همچنین این اسید آمینه ممکن است توانایی بدن شما را برای استفاده از اکسید نیتریک، یک مولکول مهم که جریان خون را افزایش می دهد و فشار خون را کاهش می دهد بهبود ببخشد. در یک مطالعه مشاهده ای بر روی بیش از 4000 نفر از افراد مبتلا به درد قفسه سینه، در پیگیری 7,4 ساله مقداربالاتر گلایسین با خطر کمتری از بیماری قلبی و حملات قلبی همراه بوده است.

همچنین محققان پس از محاسبه داروهای کاهش دهنده کلسترول، در افرادی که سطح گلایسین بیشتری داشتند، مشخصات کلسترول خون مطلوب تری را مشاهده کردند. علاوه بر این، مشخص گردیده که گلایسین چندین عامل خطر بیماری قلبی را در موشهایی که از رژیم غذایی با قند بیشتر استفاده می کنند کاهش داده. خوردن و نوشیدن بیش از حد قند می تواند باعث افزایش فشار خون، افزایش چربی در خون و افزایش چربی خطرناک در اطراف شکم شود. همه اینها می توانند بیماری قلبی را تقویت نماینداگرچه می تواند دل گرم کننده باشد، مطالعات بالینی در مورد اثرات گلایسین بر خطر بیماری های قلبی در انسان قبل از توصیه به آن نیاز است.

خلاصه

ممکن است گلایسین با جلوگیری از تجمع مولکولی در ارتباط با بیماری های قلبی و افزایش توانایی بدن در استفاده از اسید نیتریک، عوامل خطر بیماری های قلبی را کاهش دهد.

7- ممکن است به افراد مبتلا به دیابت نوع 2 کمک نماید

در دیابت نوع 2 ممکن است منجر به سطح پایین گلایسین شود.

این یک بیماری است که با اختلال در ترشح و عملکرد انسولین مشخص می گردد، به این معنی که بدن شما انسولین کافی تولید نمی کند یا به انسولین ساخته شده واکنش مثبتی نشان نمی دهد. انسولین با سیگنال جذب خود به سلول برای انرژی یا ذخیره، سطح قند خون شما را کاهش می دهد. جالب است بدانید؛ که گلایسین پاسخ انسولین را در افراد بدون دیابت افزایش می دهد، بنابراین پیشنهاد می شود مکمل های گلایسین ممکن است پاسخ انسولین را در افراد دیابتی نوع 2 کاهش دهد.

سطوح بالاتر گلایسین با کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 همراه است، حتی پس از محاسبه سایر عوامل مرتبط با این بیماری، مانند سبک زندگی. پس بنابراین، افراد مبتلا به دیابت نوع 2 ممکن است از مکمل گلایسین بهره مند شوند، اگر چه تحقیقات برای ارائه توصیه های خاص بسیار مقدماتی است. اگر متوجه شدید که مبتلا به دیابت نوع 2 هستید، بهترین راه برای کاهش مقاومت به انسولین از طریق کاهش وزن با استفاده از رژیم و ورزش می باشد.

خلاصه

استفاده مکمل با گلایسین ممکن است باعث کاهش عملکرد انسولین در بدن شود.

یکی از ویژگی های مهم دیابت نوع 2 است.

تحقیق در مورد توصیه های خاص برای استفاده در افراد مبتلا به این بیماری کافی نیست.

8- امکان دارد در برابر از دست دادن عضله محافظت نماید

ممکن است گلایسین در از بین رفتن عضلات موثر باشد،

وضعیتی که با افزایش سن، سو nut تغذیه و هنگامی که بدن شما تحت استرس باشد، مانند سرطان یا سوختگی های شدید. ضعیف شدن عضله منجر به کاهش مضر توده و قدرت عضلانی می شود، که وضعیت عملکرد را کاهش می دهد و می تواند سایر بیماری های بالقوه موجود را پیچیده کند. اسید آمینه لوسین به عنوان درمانی برای از بین رفتن عضلات مورد مطالعه قرار گرفته است، زیرا به شدت از تجزیه عضلات بدن جلوگیری می کند و باعث افزایش عضله سازی می شود.

در این صورت، چندین تغییر در بدن در شرایط از دست دادن عضلات، اثر لوسین را در تحریک رشد عضلات مختل می کند. جالب است بدانید، در موش هایی که شرایط ضعیف شدن عضلات مانند سرطان دارند، تحقیقات نشان داده است که گلایسین قادر به تحریک رشد عضلات بود در حالی که لوسین اینطور نبود. پس بنابراین، گلایسین می تواند با محافظت از ماهیچه های بدن انسان در برابر ضعیف یا هدر رفتن در شرایط مختلف، بهبود سلامت را برگرداند.

با این وجود،تحقیقات گسترده تری در مورد انسان باید انجام گیرد.

خلاصه

ممکن است glycine توده عضلانی را در شرایط اتلاف مانند سرطان، سوتغذیه و سوختگی محافظت نماید گرچه تحقیقات بیشتری در مورد انسان نیاز می باشد.

9- افزودن آسان به رژیم غذایی

گلایسین در مقادیر مختلفی در گوشت یافت می شود، علی الخصوص در برش های سخت مانند چاک، گردن و سینه. از ژلاتین می توانید، ماده ای که از کلاژن ساخته شده و برای بهبود قوام به محصولات غذایی مختلف اضافه می شود، گلایسین دریافت نمایید.

برای افزایش مصرفglycine راههای متعددی وجود دارد که عبارتند از:

می توانید آن را به غذا و نوشیدنی اضافه کرده میل کنید. glycine به صورت مکمل غذایی به صورت کپسول یا پودر به راحتی در دسترس است. اگر قرص خوردن را دوست ندارید، شکل پودر آن در آب به راحتی حل می شود و طعم شیرینی دارد. درواقع، نام گلایسین از کلمه یونانی”شیرین” برگرفته شده است. به دلیل طعم شیرین این ماده، می توانید پودر گلایسین را به راحتی با افزودن آن به رژیم غذایی خود وارد کنید:

  • پودینگ
  • ماست
  • لرزش پروتئین
  • بلغور جو دو سر
  • سوپ ها
  • قهوه و چای
  • مکمل های کلاژن مصرف کنید

glycineاصلی ترین اسید آمینه موجود در کلاژن است،

پروتئین اصلی ساختاری بافت همبند، مانند استخوان، پوست، رباط ها، تاندون ها، و غضروف ها.

براین اساس، با مصرف مکمل های پروتئین کلاژن می توانید میزان مصرف glycine خود را تقویت نمایید. احتمالا این بخش کارآمدتر است، زیرا گلایسین با سایر اسیدهای آمینه برای جذب رقابت می کند و بنابراین نسبت به زمانی که به سایر اسیدهای آمینه متصل است، به میزان کمتری جذب می شود، مثل مورد کلاژن.

آیا گلایسین بی خطر می باشد؟

  • مصرف مکمل با glycineدر مقادیر مناسب بی خطر می باشد.
  • تحقیقات طی 90 هفته تا 90 گرم گلایسین بدون عوارض جانبی جدی مصرف نموده است.
  • برای مقایسه، دوز استاندارد مورد استفاده در مطالعات حدود3-5 گرم در روز است.

خلاصه

پودر glycine به سهولت در دسترس می باشد و می تواند به راحتی به نوشیدنی های مورد علاقه و برخی غذاهای دلخواه شما اضافه شود. مکمل های کلاژن یک روش کارآمد برای افزایش مصرف گلایسین می باشند. هر دو روش راهی مطمئن برای دریافت بیشتر این ماده مغذی مهم است.(گلایسین یک اسید آمینه است که دارای بسیاری از فواید سلامتی است)

بدن انسان برای ساخت ترکیبات بسیار مهمی مانند گلوتاتیون، کراتین و کلاژن به glycine نیاز دارد. این اسید آمینه ممکن است از کبد انسان در برابر آسیب ناشی از الکل محافظت کرده و کیفیت خواب و سلامت قلب را بهبود ببخشد.همچنین، گلایسین امکان دارد به افراد دیابتی نوع2 سودمند باشد و در برابر از دست دادن عضلانی که در شرایط از دست دادن عضلات رخ می دهد، محافظت کند.می توانید با مصرف برخی از محصولات گوشتی، با افزودن شکل مکمل پودر شده به نوشیدنی ها و غذاها یا با مکمل کلاژن، مصرف این ماده مغذی را افزایش دهید.

قیمت – فروش گلایسین کد 100590 مرک آلمان

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی، آزمایشگاهی و صنعتی بخصوص فروش گلایسین می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

راههای ارتباطی :
شماره های تماس:
021-66859216   (ساعات تماس:8:30 الی 19)
021-66859220   (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (ساعات تماس 24ساعت)