دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

۱۱-مرکاپتون دکانوئیک اسید

۱۱-مرکاپتون دکانوئیک اسید کد 450561 یک ترکیب شیمیایی است که از دسته اسیدهای چربی است. این اسید یک اسید کربوکسیلیک است که دارای ۱۱ اتم کربن است. از آن به عنوان یک ماده شیمیایی صنعتی استفاده می‌شود و در تولید مواد شوینده، محصولات بهداشتی، صنایع غذایی، و دیگر صنایع شیمیایی به کار می‌رود. این ترکیب به دلیل خواص امولسیون‌زنی، خواص سطحی و خواص شوینده‌ای که دارد، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

شرکت دانش پژوهان شیمی واردکننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. جهت خرید ۱۱-مرکاپتون دکانوئیک اسید می توانید با همکاران این مجموعه تماس حاصل نمائید.

۱۱-مرکاپتون دکانوئیک اسید

پوسته‌های مرکاپتوکربوکسیلیک اسید مخلوط، پراکندگی پایداری از نقاط کوانتومی چند پوسته‌ای InPZnS/ZnSe/ZnS در محیط‌های آبی ارائه می‌دهند. نانومواد (بازل، سوئیس) (23-09-2020) بنجامین هینه، کریستین آرلت، الکساندر جوزبل، آندروس گستر Feldmann، Andreas Taubert، Armin WedelPMID32957490ABSTRACنقطه‌های کوانتومی سولفید روی فسفید ایندیم (InPZnS) بسیار درخشان، با پوسته‌های سلنید روی/سولفید روی (ZnSe/ZnS) سنتز شدند.

QD ها از طریق یک واکنش تبادل لیگاند پس از سنتز با اسید 3- مرکاپتوپروپیونیک (MPA) و 11- مرکاپتوندکانوئیک اسید (MUA) در نسبت های مختلف MPA:MUA اصلاح شدند.  این مطالعه را به اولین بررسی در مورد اثرات پوسته لیگاند مخلوط بر InPZnS تبدیل کرد.

QDs. علاوه بر این، این مقاله همچنین یک روش بهینه برای همبستگی اندازه QD در مقابل جذب نوری QD ها را توصیف می کند. پس از تبادل لیگاند، QD ها را می توان در آب پراکنده کرد. لیگاندهای طولانی تر (MUA) پراکندگی پایدارتری نسبت به لیگاندهای زنجیره کوتاه ارائه می دهند. پوسته‌های ZnSe/ZnS ضخیم‌تر، بازده کوانتومی فوتولومینسانس بهتر (PLQY) و پایداری انتشار بالاتر پس از تبادل لیگاند ارائه می‌کنند.11-Mercaptoundecanoic acid۱۱-مرکاپتون دکانوئیک اسید

11-Mercaptoundecanoic acid

 

هم تبادل لیگاند و هم خواص نوری بین دسته های مختلف QD بسیار قابل تکرار هستند. قبل از دیالیز، QD با ضخامت پوسته ZnS ~ 4.9 تک لایه (ML)، تثبیت شده با MPA مخلوط: MUA (نسبت اختلاط 1:10)، بالاترین PLQY را در ~45^ نشان دادند. پس از دیالیز، QD ها با ضخامت پوسته ZnS ~ 4.9 میلی لیتر، تثبیت شده با MPA: MUA مخلوط و نسبت 1:10 و 1:100، بالاترین PLQYs، ~41^ را نشان دادند. پراکندگی ها تا 44 روز در شرایط محیطی و تاریکی پایدار بودند. پس از 44 روز، QD ها با ضخامت پوسته ZnS ~ 4.9 میلی لیتر، تثبیت شده تنها با MUA، بالاترین PLQY، ~34^ را نشان دادند.

 

11-Mercaptoundecanoic acid

Home

مرکاپتون دکانوئیک اسید یا MDCPDA

مرکاپتون دکانوئیک اسید یا MDCPDA یک ترکیب شیمیایی است که به عنوان یک عامل ضدسایش در صنایع رنگ و رزین، پوشش دهی، چسب و مواد شوینده استفاده می‌شود. این ترکیب به دلیل داشتن گروه کربوکسیلیک و مرکاپتوگروه، خواص ضدسایش بالایی دارد و می‌تواند به عنوان یک نگهدارنده در محصولات شوینده و ضدعفونی کننده در محصولات پوستی نیز مورد استفاده قرار گیرد.۱۱-مرکاپتون دکانوئیک اسید

علاوه بر این، مرکاپتون دکانوئیک اسید به عنوان یک عامل کاتالیزور در تولید پلی استرها، پلی یورتان ها و مواد پلاستیکی دیگر نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب به دلیل داشتن گروه‌های مختلف عاملی، قابلیت کاتالیز در فرآیندهای مختلف را دارد.

اگرچه مرکاپتون دکانوئیک اسید به عنوان یک ترکیب شیمیایی در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما به دلیل خطراتی مانند تحریک چشم، پوست، تنفس و خطر احتمالی برای سلامتی، باید با احتیاط و تحت نظارت کارشناسان متخصص در صنایع مورد استفاده قرار گیرد.۱۱-مرکاپتون دکانوئیک اسید

 کاربرد مرکاپتون دکانوئیک اسید

مرکاپتون دکانوئیک اسید به عنوان یک عامل ضدسایش در صنایع مختلف مانند رنگ و رزین، پوشش دهی، چسب و مواد شوینده استفاده می‌شود. این ترکیب به دلیل داشتن گروه کربوکسیلیک و مرکاپتوگروه، خواص ضدسایش بالایی دارد و می‌تواند به عنوان یک نگهدارنده در محصولات شوینده و ضدعفونی کننده در محصولات پوستی نیز مورد استفاده قرار گیرد.

همچنین، مرکاپتون دکانوئیک اسید به عنوان یک عامل کاتالیزور در تولید پلی استرها، پلی یورتان ها و مواد پلاستیکی دیگر نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب به دلیل داشتن گروه‌های مختلف عاملی، قابلیت کاتالیز در فرآیندهای مختلف را دارد.

همچنین، مرکاپتون دکانوئیک اسید به عنوان یک عامل ضدعفونی کننده و ضد قارچی در محصولات آرایشی و بهداشتی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به خواص ضدعفونی کننده این ترکیب، می‌تواند در تولید محصولات بهداشتی مانند صابون، شامپو و کرم‌های پوستی استفاده شود.۱۱-مرکاپتون دکانوئیک اسید

با این حال، به دلیل خطراتی مانند تحریک چشم، پوست، تنفس و خطر احتمالی برای سلامتی، مراقبت‌های لازم باید در استفاده از این ترکیب در صنایع مختلف رعایت شود.

۱۱-مرکاپتون دکانوئیک اسید----minآیا مرکاپتون دکانوئیک اسید در محصولات غذایی نیز استفاده می‌شود؟

استفاده از مرکاپتون دکانوئیک اسید در محصولات غذایی کمتر رایج است. این ترکیب در صنایع غذایی برای نگهداری مواد غذایی به کار نمی‌رود و این وجود دارد که در برخی محصولات غذایی مانند کنسروها، ممکن است به عنوان یک عامل کاتالیزور برای تولید بسته‌بندی‌های پلاستیکی استفاده شود.۱۱-مرکاپتون دکانوئیک اسید

به هر حال، در صورت استفاده از مرکاپتون دکانوئیک اسید در صنایع غذایی باید دقت کافی به عمل آید و حداقل میزان ممکن از این ترکیب برای کارایی به کار گرفته شود و باید از میزان مجاز استفاده از آن در محصولات غذایی پیروی کرد. همچنین، قبل از استفاده در محصولات غذایی باید توجه شود که آیا استفاده از این ترکیب مورد تأیید سازمان‌های مربوطه برای استفاده در صنایع غذایی می‌باشد یا خیر.

Mixed Mercaptocarboxylic Acid Shells Provide Stable Dispersions of InPZnS/ZnSe/ZnS Multishell Quantum Dots in Aqueous Media-11-Mercaptoundecanoic acid.

Nanomaterials (Basel, Switzerland) (2020-09-23)
Benjamin Heyne, Kristin Arlt, André Geßner, Alexander F Richter, Markus Döblinger, Jochen Feldmann, Andreas Taubert, Armin Wedel
PMID32957490
ABSTRACT

Highly luminescent indium phosphide zinc sulfide (InPZnS) quantum dots (QDs), with zinc selenide/zinc sulfide (ZnSe/ZnS) shells, were synthesized. The QDs were modified via a post-synthetic ligand exchange reaction with 3-mercaptopropionic acid (MPA) and 11-mercaptoundecanoic acid (MUA) in different MPA:MUA ratios, making this study the first investigation into the effects of mixed ligand shells on InPZnS QDs. Moreover, this article also describes an optimized method for the correlation of the QD size vs. optical absorption of the QDs. Upon ligand exchange, the QDs can be dispersed in water.

 

فروش ۱۱-مرکاپتون دکانوئیک اسید

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی می باشد. از محصولات پر فروش این شرکت میتوان از ۱۱-مرکاپتون دکانوئیک اسید نام برد. این شرکت در زمینه واردات و توضیع این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه  محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته. و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید. از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت ۱۱-مرکاپتون دکانوئیک اسید میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.۱۱-مرکاپتون دکانوئیک اسید

 

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

.