دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

بوراکس پنتاهیدرات

شرکت دانش پژوهان شیمی بزرگترین وارد کننده محصولات شیمیایی آزمایشگاهی است. این شرکت در بخش واردات محصولات صنعتی و آزمایشگاهی بخصوص مرک آلمان و سیگماآلدریچ از تجربه بالایی برخوردار می باشد. دانش پژوهان شیمی در بین شرکت های تولیدی و کارخانجات صنعتی از جایگاهی ویژه برخوردار است.

بوراکس پنتاهیدرات

مشخصات ماده: بوراکس پنتاهیدرات

نام شیمیایی: بوراکس پنتاهیدرات Borax Pentahydrate

فرمول شیمیایی: Na2B4O7.5H2O

بوراکس پنتاهیدرات یک ترکیب شیمیایی است که شامل بورات سدیم با هیدرات پنج مولکولی است. فرمول شیمیایی آن Na2B4O7.5H2O است. این ترکیب به عنوان یک ماده شیمیایی است که در بسیاری از صنایع و کاربردهای مختلف استفاده می شود، از جمله در صنایع شیمیایی، صنایع نساجی، صنایع شیشه، کاشی و سرامیک، صنایع غذایی و دارویی و همچنین در تراشه‌های الکترونیکی و صنایع الکترونیکی به عنوان یک حلال و یا ماده پایدار کننده استفاده می‌شود. همچنین بوراکس پنتاهیدرات در بسیاری از مواد شوینده و پاک کننده نیز به عنوان یک ماده فعال استفاده می شود.

بوراکس پنتاهیدرات سدیم مورد استفاده در صنعت است. همچنین به عنوان بوراکس پنتاهیدرات یا 5 مول بوراکس شناخته می شود، به تنهایی و در محلول قلیایی است. درمقایسه با بوراکس دکاهیدرات، که فیزیکی و شیمیایی قابل مقایسه است، بوراکس پنتا دارای محتوای بور بیشتر در واحد جرم است، نسبت پایین آب مرطوب و کمتر از هموگلوبین است. این ماده، همچنین به عنوان بورات سدیم، سدیم تترا بورات یا دی سدیم شناخته شده است، یک ترکیب مهم بور است. یک کانی و یک نمک اسید بوریک. بوراکس پودر سفید است که حاوی بلورهای بی رنگی است که به راحتی در آب حل می شود.

کاربردهای زیادی برای این ماده وجود دارد. بخشی از بسیاری مواد اولیه شوینده، مواد اولیه آرایشی و لعاب های مینای دندان را تشکیل می دهد. همچنین برای ساخت راه حل های بافر در بیوشیمی، به عنوان یک باز دارنده آتش، به عنوان یک ترکیب ضد قارچی، درتولیدفایبرگلاس، به عنوان aflux در متالوژی، سپر جذب نوترون برای منابع رادیواکتیو، یک عامل بافت در آشپزی، درآشپزی، به عنوان یک پیش ماده برای سایر ترکیبات بور و مانند اسید بوریک به عنوان حشره کش موثر است.

کاربرد بوراکس پنتاهیدرات

 • مواد اولیه شوینده و مواد اولیه صابون 
 • مواد اولیه کشاورزی
 • تولید چسب
 • باز دارنده شعله آتش
 • عایق شیشه ای و عایق پشم شیشه
 • تولید سرامیک
 • متالوژی عامل شیلنگ در متالوژی

کاربردهای دیگر

 • فرمولاسیون آفت کش ها
 • روان کننده ها
 • مهار کننده های خوراکی
 • فرمولاسیون ضدعفونی
 • نرم کننده آب و عامل بافر

کاربرد بوراکس پنتاهیدرات در صنعت دارو

بله، بوراکس پنتاهیدرات در برخی موارد برای مصارف دارویی هم استفاده می‌شود. این ماده در بسیاری از داروهای خارجی و داخلی به عنوان یک ماده فعال و پایدار کننده استفاده می‌شود. برای مثال، در برخی قطره‌های چشمی، کرم‌ها و لوسیون‌های پوستی، ضد عفونی کننده‌ها، برخی داروهای ضد سرطان و داروهایی که برای درمان عفونت‌های قارچی و باکتریایی استفاده می‌شوند، بوراکس پنتاهیدرات به عنوان یکی از مواد فعال استفاده می‌شود. با این حال، قبل از استفاده از هر داروی حاوی بوراکس پنتاهیدرات، بهتر است با پزشک یا داروساز خود مشورت کنید.

محدودیت استفاده از بوراکس پنتاهیدرات

نمی توان در برنامه های مواد اولیه غذایی استفاده کرد و بر اساس آن برچسب گذاری می شوند. بنابراین، محصولات بورات نباید به عنوان مکمل های غذایی یا نگهدارنده های غذایی استفاده شود.

قیمت – فروش بوراکس پنتاهیدرات

شرکت دانش پژوهان شیمی، یکی از وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی (مرک آلمان) بخصوص بوراکس پنتا می باشد. شما می توانید جهت سفارش و استعلام قیمت به دو روش، ابتدا اینکه با شماره های مستقیم شرکت تماس گرفته و با کارشناسان فروش، در ارتباط باشید، و یا از طریق،کانال واتساپ شرکت نام محصول را به همراه مقدار نیاز خود ارسال کنید، تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت بوراکس پنتا میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

محصولات بیشتر خود رااز مابخواهید :

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ: 09129618292  (24ساعت)