دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

آب اکسیژنه

هیدروژن پراکسید یا آب‌ اکسیژنه (H۲O۲) یک اکسنده متداول است که به عنوان سفیدکننده استفاده می‌شود. آب اکسیژنه برای حذف مواد آلی و معدنی که موجب فاسد شدن آب استخر می‌شوند بکار می‌رود. هیدروژن پراکسید ساده‌ترین پراکسید است (پراکسیدها ترکیباتی هستند که دارای یک پیوند یگانه اکسیژن-اکسیژن هستند).

آب اکسیژنه خالص H2O۲ یک مایع ناروانی است که کمی آبی رنگ می‌باشد و با زحمت زیاد می‌توان آن را تهیه نمود. آب اکسیژنه‌ای که در داروخانه‌ها به اسم آب اکسیژنه رقیق فروخته می‌شود محلولی است از آب اکسیژنه در آب که %۳ آن آب اکسیژنه است، مانند آب بی‌رنگ و بی‌بو است، مزه تلخی دارد و کمی اسیدی است. این مایع اکسیدکننده‌ای قوی است.

تجزیه این ماده باعث ایجاد رادیکالهای OH می‌شود که بیش از چند ثانیه در دسترس نمی‌باشند و در این مدت با خاصیت شدید اکسیدکنندگی خود، مواد آلی و معدنی را اکسید می‌کند.

توضیحات آب اکسیژنه

پراکسید هیدروژن سالهاست که به عنوان یک عامل بهداشتی استفاده می شود. اخیراً از محصولات پراکسید هیدروژن برای حذف جلبک ها از خطوط آبیاری و ضدعفونی سیستم های هیدروپونیک بین استفاده استفاده شده است. با این حال، پراکسید هیدروژن می تواند اثرات فیتوتوکسیک روی گیاهان در غلظت های بالا داشته باشد. هدف از این تحقیق تعیین اینکه آیا تیمار پراکسید هیدروژن بر رشد گیاهان و جلبک ها در سیستم های هیدروپونیک جزر و مد تأثیر می گذارد یا خیر بود.

این تحقیق در گلخانه های دپارتمان باغبانی و معماری منظر در Stillwater، OK انجام شد. دو رقم کاهو، “جنگل سبز” و “تروپیکانا”، و دو رقم ریحان، “آروما II” و “جنووز”، به سیستم های هیدروپونیک جزر و مد، و سه محصول مختلف پراکسید هیدروژن، PERpose Plus، ZeroTol پیوند زدند. و پراکسید هیدروژن 3 درصد، با سرعت ها و ترکیب های مختلف در دو آزمایش استفاده شد. وزن تازه ساقه در کاهو در تیمار شاهد و 3 درصد پراکسید هیدروژن برای هر دو رقم به طور قابل توجهی بیشتر بود.

آنچه در مورد آب اکسیژنه باید بدانید

با این حال، در “تروپیکانا” این درمان ها با هیچ درمان دیگری متفاوت نبود. مقادیر بیشتر PERpose Plus و ZeroTol، مانند 60 میلی لیتر، رشد گیاه را در کاهو محدود کرد، در حالی که تنها تفاوت رقم برای SPAD و عرض بوته برای ریحان گزارش شد. رشد جلبک به طور قابل توجهی با هیچ درمانی در این تحقیق بر اساس تعداد جلبک، وزن، یا قرائت طیف سنج کنترل نشد.

با این حال، کمی سازی گونه های جلبک نشان داد که Microspora tumidula با 96.0٪، 99.2٪، 94.0٪ و 97.9٪ کاهش در 15 میلی لیتر ZeroTol، 60 میلی لیتر ZeroTol، 15 میلی لیتر PERpose Plus، و 15 میلی لیتر PERpose Plus، در بیشترین غلظت در کنترل یافت شد.

تیمارهای پراکسید هیدروژن به ترتیب 3 درصد. سایر جنس‌های جلبک شناسایی شده شامل Scenedesmus، Chlamydomonas، Gloeocystis، Tetraspora، Leptolyngbya، دیاتومه‌های Pennate و دیاتومه‌های Centric بودند.

واژه‌های کلیدی آب اکسیژنه

تولید بدون خاک. محیط زیست کنترل شده کشاورزی; سبزیجات؛ ZeroTol; PERpose Plus

1.08600

SAFC

Hydrogen peroxide

35%

Synonym(s):
اب اکسیژنهHydrogen peroxide solution, Perhydrol
Empirical Formula (Hill Notation):
H2O2
CAS Number:
Molecular Weight:
34.01
Beilstein:
3587191
MDL number:

1. معرفی

هیدروپونیک از محلول غذایی مخلوط با آب برای رشد گیاهان استفاده می کند. کشاورزی بدون خاک زمان بین کاشت را کاهش می دهد، بدون نیاز به آیش یا تناوب زراعی، و همچنین امکان کنترل بیشتر بر متغیرهای بیشتر، مانند سطوح مواد مغذی، دما، و غیره را فراهم می کند، در حالی که محصولات را سریعتر و با عملکرد بیشتر نسبت به خاک تولید می کند. سیستم های مبتنی بر به دلیل دسترسی آسان تر به اکسیژن و آب برای ریشه های محصول .

بسیاری از تکرارهای این سیستم توسعه یافته اند، از هیدروپونیک محیطی بدون خاک مانند سطل هلندی گرفته تا سیلابی شدن ناحیه ریشه، مانند روش جزر و مد. با وجود تکرارها و اقدامات احتیاطی انجام شده، برخی از مشکلات از ابتدا وجود داشته است. یکی از این مشکلات وجود جهانی جلبک در منابع آب شیرین است.

جلبک ها موجودات فتوسنتزی هستند که عموماً در زیستگاه های آبی زندگی می کنند و می توانند تک سلولی یا چند سلولی باشند. بیشتر جلبک های آب شیرین تک سلولی هستند و بر روی هر سطحی در داخل یا بالای آب، مستعمره یا حصیر تشکیل می دهند. این میکروارگانیسم ها علاوه بر فرآیندهای فتوسنتزی طبیعی خود که از نور خورشید استفاده می کنند، قادر به جذب مواد مغذی از فاضلاب، دی اکسید کربن اتمسفر (CO2) یا گازهای دودکش صنعتی هستند.اب اکسیژنه

کاربردها

شستشوی جراحات

از آب اکسیژنه می‌توان برای شستشو و ضدعفونی جراحات سطحی استفاده نمود. در این صورت فرمول توصیه شده باید حداکثر ۵٪ باشد. تکه ای پنبه را به محلول آغشته کرده و به آرامی روی قسمت آسیب دیده بکشید.

سفید کردن لباس‌ها

این محلول می‌تواند جایگزین سفید کننده‌های شیمیایی باشد. برای سفید کردن لباس‌ها کافی است یک فنجان آب اکسیژنه را در ظرف آب ریخته و لباس‌ها را در آن خیس کنید. این ماده برای از بین بردن لکه خون بسیار مؤثر و فوری است.

درمان قارچ‌های پا

برای درمان مشکلات قارچی مکرر پاها و انگشتان توصیه می‌شود از محلولی به نسبت نصف آب اکسیژنه و نصف آب استفاده گردد. شب‌ها چند دقیقه ای پاها را در این محلول خیس کرده و سپس کاملاً خشک کنید.

شستشوی دهان و لثه‌ها

استفاده از آب اکسیژنه به عنوان محلول شستشوی دهان و دندان‌ها بسیار مؤثر و مقرون به صرفه است. البته باید مراقب بود که بلعیده نشود زیرا ممکن است تحریکات داخلی ایجاد کند. علاوه بر خواص پاک کنندگی و ضدعفونی کنندگی دهان، آب اکسیژنه می‌تواند به درمان مؤثر التهابات لثه و عفونت‌های گلو نیز کمک کند.

برای رفع التهابات توصیه می‌شود از حالت خالص آن استفاده کرد اما در صورت غرغره کردن باید با نصف مقدار آب مخلوط شده و چند ثانیه بیشتر طول نکشد.

سفید کردن دندان‌ها

اگر از آب اکسیژنه به عنوان محلول شستشوی دهان مرتب استفاده کنید متوجه خواهید شد که به مرور زمان دندان‌های شما سفیدتر از قبل شده‌است.

بهبود لکه‌های پوستی
اب اکسیژنه برای از بین بردن لکه‌های پوستی عالی است. برای مشاهده تأثیر آن باید به‌طور مرتب طی دو هفته استفاده شود. توصیه می‌شود به کمک پنبه آغشته به آن روی لکه‌های پوستی البته به جز اطراف کشیده شود زیرا ممکن است تحریکاتی در پی داشته باشد.

نظافت منزل

۵۰ میلی لیتر آب اکسیژنه ۳٪ را در مایع ظرفشویی معمول بریزید و تأثیر فوق‌العاده آن در تمیزی ظرف‌ها را ببینید. برای تمیز کردن تخته گوشت و از بین بردن باکتری‌های آن مخلوطی از آب اکسیژنه ۳٪ را با مقدار مساوی سرکه تهیه نمایید. همچنین برای نظافت و ضدعفونی کردن حمام و سرویس بهداشتی این نوع آب اکسیژنه را با مقدار مساوی آب مخلوط کرده و استفاده نمایید.

درخشندگی موها

بسیاری از محصولات مراقبت از موها حاوی آب اکسیژنه هستند. شما هم می‌توانید در منزل محلولی آماده کنید که به درخشندگی موها کمک کند. ۵۰٪ آب اکسیژنه ۳٪ را با این مقدار آب مخلوط کرده و آن را در اسپری بریزید. آن را روی موهای خیس بپاشید و و مانند معمول شانه بزنید. درخشندگی موها به تدریج دیده می‌شود. مقدار بیش از حد استفاده نکنید زیرا ممکن است تأثیر نه چندان مطلوبی داشته باشد.

اکسیژنه 1خرید آب اکسیژنه

آب اکسیژنه مرک یکی از محصولات تولیدی کمپانی مرک آلمان می باشد. این محصول را می توانید از شرکت دانش پژوهان شیمی که وارد کننده تمامی محصولات این کمپانی است را تهیه نمایید. برای اطالاعات بیشتر می توانید با کارشناسان شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل فرمایید. بیشتر بخوانید : خرید و فروش تولوئن
قیمت – فروش آب اکسیژنه کد 108600 مرک

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات آب اکسیژنه کد 108600 مرک (مرک آلمان) می باشد.این شرکت که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید. و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر و استعلام سریع خریدآب اکسیژنه کد 108600 مرک میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)