دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

ال سیستئین هیدروکلراید

دانش پژوهان شیمی وارد کننده و توضیع کننده مواد شیمیایی اورجینال بخصوص محصولات نایاب درایران است. ال سیستئین هیدروکلراید کد C1276 یکی از این محصولات می باشد. شما می توانید محصولات و اطلاعات تاریخچه کمپانی سیگما را از این شرکت تهیه نمایید. همانطور که می دانید سیگماآلدریچ یکی از بزرگترین تولید کنندگان و توضیع کنندگان مواد شیمیایی تخصصی در دنیا به شمار می رود.

ال سیستئین (l-Cys) یک اسید آمینه غیر ضروری است و بنابراین یکی از بلوک های ساختمانی مورد نیاز برای سنتز پروتئین ها است. حاوی گوگرد به شکل گروه تیول (-SH) در انتهای زنجیره جانبی خود است (شکل 1). گروه -SH مسئول ظرفیت واکنش پذیری بالای اسید آمینه است و بنابراین مسئول بسیاری از عملکردهای بیولوژیکی آن در انسان است.

شرکت دانش پژوهان شیمی  نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده خرید مواد شیمیایی سیگماآلدریچ  با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

ال سیستئین هیدروکلراید

این بررسی اطلاعات اخیر در مورد استفاده از اسید آمینه l-Cysteine (l-Cys) را از طریق رژیم غذایی، مکمل های غذایی یا داروها با هدف بهبود سلامت انسان یا درمان بیماری های خاص خلاصه می کند. از سه پایگاه داده (PubMed، Scopus و Web of Science) و کلمات کلیدی مختلف برای ایجاد پایگاه داده ای از اسناد منتشر شده بین سال های 1950 تا 2017 در مجلات علمی به زبان انگلیسی یا اسپانیایی استفاده شده است. ال سیستئین هیدروکلراید کد C1276

در مجموع 60885 نشریه اولیه در نهایت برای گردآوری اطلاعات دقیق در مورد استفاده از l-Cys در پزشکی و درمان های تغذیه و شناسایی مزایای گزارش شده l-Cys بر سلامت انسان انتخاب شدند. تعداد انتشارات در مورد استفاده از l-Cys برای این اهداف طی دو دهه گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

به نظر می رسد این افزایش ارتباط نزدیکی با ظهور صنایع غذایی و پزشکی شخصی داشته باشد. شواهد اصلی گزارش مزایای استفاده از l-Cys خلاصه شده است. با این حال، فقدان اطلاعات دقیق و مطالعات مبتنی بر کارآزمایی‌های بالینی، اجماع بین نویسندگان را مختل می‌کند. بنابراین، بحث در مورد نقش و اثربخشی مکمل ها/داروهای حاوی l-Cys هنوز باز است.

کلمات کلیدی: ال سیستئین، طب بیولوژیکی، مواد غذایی، تغذیه درمانی، مکمل های غذایی ال سیستئین هیدروکلراید

مشخصات ال سیستئین هیدروکلراید

ال سیستئین (l-Cys) یک اسید آمینه غیر ضروری است و بنابراین یکی از بلوک های ساختمانی مورد نیاز برای سنتز پروتئین ها است. حاوی گوگرد به شکل گروه تیول (-SH) در انتهای زنجیره جانبی خود است (شکل 1). گروه -SH مسئول ظرفیت واکنش پذیری بالای اسید آمینه است و بنابراین مسئول بسیاری از عملکردهای بیولوژیکی آن در انسان است.

l-Cys اسید آمینه ای است که پل های دی سولفیدی را ایجاد می کند، نوعی پیوند کووالانسی که نقش اساسی در چین خوردگی و تثبیت ساختار سوم پروتئین ها ایفا می کند و در نتیجه فعالیت های بیولوژیکی آنها را پشتیبانی می کند.

وجود Cys حفظ شده در نقوش پروتئینی که در همه موجودات یافت می‌شود می‌تواند نشان دهد که این ویژگی در اوایل تکامل برای پشتیبانی از کاتالیز آنزیم، تنظیم رونویسی، چین‌خوردگی پروتئین و ساختار سه بعدی استفاده شده است.

یک فایل خارجی که دارای یک تصویر، تصویر و غیره است. ال سیستئین هیدروکلراید
نام جسم molecules-23-00575-g001.jpg است
شکل 1

tileshop

ساختار شیمیایی (الف) و مدل ساختاری (ب) یک مولکول ال سیستئین.

Cys به لطف دو واکنش شیمیایی از متیونین (یک اسید آمینه ضروری) سنتز می شود. اولین مورد از این واکنش ها یک واکنش ترانس متیلاسیون است که از آن هموسیستئین به عنوان محصول به دست می آید. سپس، هموسیستئین از طریق واکنش ترانس سولفوراسیون به سیستئین تبدیل می شود. ال سیستئین هیدروکلراید

سیستئین می تواند از طریق مسیرهای مختلف بسته به نیاز سلول ها جذب شود و باعث ایجاد ترکیبات گوگردی شود. متابولیت اصلی به دست آمده از جذب Cys سولفینات است، مولکولی که متابولیزه می شود تا سولفینیل پیروات و پیروات، یا هیپوتورین و تورین ایجاد کند (شکل 2). ال سیستئین هیدروکلراید

از یک طرف، تورین یک مولکول نسبتاً فراوان در سطح درون سلولی است. اگرچه نقش بیولوژیکی تورین به هیچ وجه مشخص نیست، برخی از مطالعات نشان می دهد که ممکن است ترکیبی باشد که در سیستم عصبی نقش دارد و به ویژه برای رشد مغز ضروری است. این پیشنهاد با این واقعیت پشتیبانی می شود که سطوح بالایی از تورین در مغز جنین یافت شده است.

علاوه بر این، تائورین نقش‌های بیولوژیکی بسیاری از جمله نشانه‌گذاری برخی واسطه‌های سمی یا تنظیم سطح کلسیم درون سلولی را نشان می‌دهد. از سوی دیگر، سولفینیل پیرووات تولید شده در طول متابولیسم Cys ممکن است تحت اکسیداسیون به سولفات قرار گیرد که بعداً در سنتز 3′-phosphoadenosine-5′-phosphosulfate استفاده می شود. بسیاری از واکنش های مهم دیگر در طول متابولیسم Cys رخ می دهد که باعث سنتز تیوسیستئین یا انتقال گوگرد بین مولکول ها می شود.

یک فایل خارجی که دارای یک تصویر، تصویر و غیره است. ال سیستئین هیدروکلراید
نام جسم molecules-23-00575-g002.jpg است
شکل 2

tileshop

خلاصه ای از متابولیسم سیستئین.

ژنوم انسان حدود 214000 توالی کد کننده Cys را کد می کند. بنابراین وجود این اسید آمینه در پروتئین ها قابل توجه است. واکنش‌پذیری و عملکردهای متنوع Cys توسط طیفی از حساسیت‌ها و اختلالات پروتئین‌های مربوطه منعکس می‌شود، که منجر به نقش‌های مرکزی پروتئوم Cys در توسعه، انتقال سیگنال، دفاع‌های بیولوژیکی، پیری و بیماری می‌شود. با توجه به این مفاهیم مهم، l-Cys توجه بسیاری از محققان و متخصصان پزشکی در سراسر جهان (عمدتا در ایالات متحده آمریکا و اروپا) را به خود جلب کرده است. ال سیستئین هیدروکلراید

طی چند سال گذشته، عملکردهای بیولوژیکی مهم l-Cys در انسان برای اولین بار توصیف شده است. در عین حال، کاربردهای بالقوه این ترکیب در سطح صنعتی، عمدتاً در زمینه‌های مرتبط با داروسازی، داروها و مواد مغذی در حال افزایش است. به عنوان نمونه ای از این کاربردها، l-Cys نقش مهمی در صنایع غذایی ایفا می کند (استفاده از آنd به عنوان طعم دهنده یا به عنوان یک عامل کیلیت)، صنعت داروسازی (بخشی از چندین فرمول دارویی است، به عنوان مثال در داروهایی که برای کاهش سطح استالدئید در حفره دهان استفاده می شود) و صنعت آرایشی و بهداشتی (l- Cys به عنوان بخشی از فرمول های مراقبت از پوست یا مو). ال سیستئین هیدروکلراید

داروها و داروهای مبتنی بر محصولات طبیعی در حال حاضر در یک دوره مهم گسترش در سراسر جهان هستند. نه تنها بیماران، بلکه متخصصان داروها، داروها و لوازم آرایشی نیز به دنبال فرمول های جدید و درمان های کم تهاجمی هستند که در بسیاری از موارد ترکیبات/داروهایی با منشاء بیولوژیکی را ادغام می کنند. بنابراین، «پزشکی شخصی» مبتنی بر داروهای با منشاء طبیعی و همچنین تغذیه بالینی، طی چند دهه اخیر در کشورهای غربی رونق داشته است. علاوه بر این، پیشرفت‌های بیوتکنولوژی، طراحی تعداد زیادی دارو و مکمل‌ها را برای پیشگیری و درمان بیماری‌های مختلف ارتقا داده است.

l-Cys ترکیبی است که به طور گسترده در ساخت داروهای متعددی تاکنون استفاده شده است. با این حال، تعداد آزمایش‌های بالینی که اثرات l-Cys را بر سلامت و تندرستی انسان آزمایش می‌کنند، در حال حاضر کمیاب است. بنابراین، تأثیر استفاده از l-Cys (به عنوان بخشی از داروها یا به عنوان مکمل های غذایی) بر سلامت انسان یک موضوع بحث برانگیز است.

این کار اصلی بر اساس یک بررسی سیستماتیک از مطالعات علمی منتشر شده در l-Cys با استفاده از معیارهای کیفیت مختلف برای انتخاب اطلاعات دقیق و مفید است. تجزیه و تحلیل ارائه شده در اینجا نقش و اثرات مثبت بالقوه استفاده از آن را در پیشگیری و درمان بیماری ها و همچنین در بهبود و حفظ وضعیت سلامتی روشن می کند. ال سیستئین هیدروکلراید

2. اهداف

هدف اصلی انجام یک تجزیه و تحلیل جامع، دقیق و دقیق از اطلاعات موجود در پایگاه های داده علمی برای شناسایی اثرات استفاده از l-Cys در سلامت انسان است. تجزیه و تحلیل استفاده/تجویز l-Cys را به عنوان بخشی از فرمولاسیون داروها، مواد مغذی یا از طریق مکمل های غذایی در نظر می گیرد. این هدف را می توان به دو هدف فرعی تقسیم کرد: (1) جمع آوری اطلاعات در مورد استفاده از l-Cys در داروها و درمان های تغذیه ای (از جمله کارآزمایی های بالینی). (2) برای شناسایی مزایای گزارش شده توسط l-Cys بر سلامت انسان. ال سیستئین هیدروکلراید

3. نتایج

3.1. گردآوری منابع کتابشناختی مورد علاقه

پس از یک جستجوی کلی از طریق Google Scholar، از موتورهای جستجوی اصلی PubMed، Scopus و Web of Science برای گردآوری اطلاعات در مورد l-Cys که تا دسامبر 2017 در دسترس بود استفاده شد. این جستجو نشان داد که تعداد مقالات اصلی شناسایی شده از طریق PubMed به طور قابل توجهی بیشتر بود. ال سیستئین هیدروکلراید

نسبت به دو پایگاه داده دیگر ذکر شده. در نتیجه، PubMed پایگاهی بود که در نهایت برای شناسایی و انتخاب اسناد مورد علاقه برای این بررسی سیستماتیک انتخاب شد. در مجموع 126919 مطالعه با استفاده از کلمه کلیدی “l-cysteine” شناسایی شدند (122195 مورد از آنها به زبان انگلیسی). ال سیستئین هیدروکلراید

تجزیه و تحلیل اسناد نشان می دهد که اولین انتشارات با تمرکز بر l-Cys را می توان به یک سوم اول قرن بیستم ردیابی کرد. با این وجود، تعداد انتشارات علمی در مورد l-Cys عمدتاً در طول چهار دهه گذشته افزایش یافته است (شکل 3).

یک فایل خارجی که دارای یک تصویر، تصویر و غیره است. ال سیستئین هیدروکلراید
نام جسم molecules-23-00575-g003.jpg است
شکل 3

tileshop

تعداد انتشارات در سال (ژانويه 1950 تا دسامبر 2017). پایگاه داده: PubMed. کلیدواژه: ال سیستئین

در مجموع، 92 درصد از مطالعات شناسایی شده توصیفی از خواص فیزیکی و شیمیایی l-Cys یا نقش های بیولوژیکی آن بود. از مجموع، 8304 (6.54٪) مطالعه مربوط به مرورهای سیستماتیک و 1638 (1.29٪) کارآزمایی بالینی است. در مجموع 60885 نشریه اولیه (47.97 درصد از کل شناسایی شده) در نهایت برای تشکیل پایگاه داده مورد استفاده در این تحقیق انتخاب شدند.

این نشریات با در نظر گرفتن معیارهای انتخاب و خروج نشان داده شده در بخش مواد و روش ها و ترکیب کلمه کلیدی قبلی (ال-سیستئین) با سایر اصطلاحات مورد علاقه برای این مطالعه («ال-سیستئین و سلامت انسان»؛ «ال-سیستئین» انتخاب شدند. & فارماکولوژی”؛ “ال سیستئین و فرآوری غذا”؛ “ال سیستئین و درمان تغذیه”؛ “ال سیستئین و تغذیه”) (جدول 1).

تعداد انتشارات موجود در پایگاه داده برای این کار (پایگاه داده: PubMed). * ٪: بر روی تعداد کل انتشارات گردآوری شده از هر ترکیبی از کلمات کلیدی محاسبه می شود.

کلمات کلیدی مجموع انتشارات انتشارات در 5 سال گذشته (%)*
ال سیستئین و فارماکولوژی 52873 9976 (19%)
ال سیستئین و سلامت انسان 4742 1725 (36%)
ال سیستئین و تغذیه 1891 579 (31%)
ال سیستئین و تغذیه درمانی 1074 265 (25%)
ال سیستئین و فرآوری مواد غذایی 305 127 (42%)
در یک پنجره جداگانه باز کنید

3.2. کتابشناسی و تحلیل کتابشناختی

افزایش علاقه در سراسر جهان به ترکیبات طبیعی و کاربرد آنها در داروها، لوازم آرایشی، دارویی و تغذیه بر تحقیقات l-Cys نیز تأثیر گذاشته است. به عنوان مثال، مهم است که تأکید کنیم که تعداد مقالاتی که نتایج مثبت را از استفاده از l-Cys در داروها گزارش می دهند و n درمان های کاربردی در دهه گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافته است. ال سیستئین هیدروکلراید

همانطور که در جدول 1 نشان داده شده است، ایالات متحده و بریتانیا کشورهای اصلی هستند که مشارکت های منتخب از آنها منشأ می گیرند (هر کدام حدود 30٪) و پس از آن ژاپن. ایتالیا، فرانسه و اسپانیا کشورهای اروپایی هستند که در زمان نگارش این دست نوشته بیشترین تعداد مطالعات در این زمینه را داشته اند. ال سیستئین هیدروکلراید

تجزیه و تحلیل کتاب سنجی اطلاعات انتخاب شده بیان می کند که بیشترین تعداد انتشارات علمی- فنی در حوزه فارماکولوژی (52873) بوده است (جدول 1). بسیار قابل توجه است که علیرغم تولیدات علمی و فنی عالی در l-Cys و کاربردهای بالقوه آن، هیچ نویسنده/موسسه و/یا مجله ای وجود ندارد که به طور قابل توجهی این موضوع را برجسته کند. بنابراین، می توان نتیجه گرفت که موضوع مورد علاقه زیادی است که از دیدگاه های بسیار متفاوت و برای کاربردهای متعدد مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است. ال سیستئین هیدروکلراید

افزایش تعداد انتشارات در مورد l-Cys در طول دو دهه گذشته معنادار و مرتبط است (شکل 3). برای درک آن، باید در مورد رونق اخیر در “پزشکی شخصی” در سطح جهانی و همچنین در مورد عادات تغذیه ای در کشورهای توسعه یافته تأملاتی انجام داد. علاقه به طب شخصی بین پایان قرن بیستم و آغاز قرن بیست و یکم به طور قابل توجهی افزایش یافت، در نتیجه: (1) نارضایتی شدید از درمان های سنتی در بخش های خاصی از جمعیت (برخی از درمان های سنتی در غرب و غرب).

طب شرقی در بسیاری از موارد قادر به درمان یا تسکین علائم نیست). (2) درمان های شخصی که در کشورهای توسعه یافته بسیار مورد تقاضا است. و (iii) رد جمعیت در مورد داروهای سنتز شیمیایی قابل توجه است. علاوه بر این، شناخت تغذیه به‌عنوان یک عامل کلیدی برای حفظ و بازیابی سلامت نیز به علاقه عمومی به ترکیبات با منشأ طبیعی به طور کلی، و به طور خاص برای l-Cys و سایر اسیدهای آمینه کمک کرده است. ال سیستئین هیدروکلراید

3.3. بررسی کارآزمایی‌های بالینی بر روی اثرات ال سیستئین بر سلامت انسان

توجه ویژه ای به تحقیقات مبتنی بر آزمایشات بالینی اخیراً منتشر شده برای شناسایی مزایا و معایب احتمالی ناشی از استفاده از این اسید آمینه در زمینه داروها و مکمل های غذایی شده است. در مجموع 1638 کارآزمایی بالینی با استفاده از ترکیب کلمات کلیدی انتخاب شدند (جدول 1). ال سیستئین هیدروکلراید

در مجموع، 1431 مورد از این مطالعات شواهد قابل توجهی (هم منفی و هم مثبت) در مورد استفاده از l-Cys به تنهایی یا در ترکیب با سایر ترکیبات مانند ویتامین D یا گلیسین نشان دادند. برای درک بیشتر خواندن این اثر، مزایای استفاده از l-Cys در انسان خلاصه شده و در دو جدول به شرح زیر طبقه بندی شده است: جدول 2 اثرات اصلی استفاده از l-Cys (به تنهایی) را به طور خلاصه نشان می دهد. ال سیستئین هیدروکلراید

انسان ها؛ جدول 3 مزایای استفاده از آن را برای انسان نشان می دهد که اسید آمینه با مولکول های دیگر مانند ویتامین D یا گلیسین ترکیب شود. نظرات در مورد اثرات منفی استفاده از l-Cys نیز پس از جدول 2 خلاصه شده است.

قیمت – فروشال سیستئین هیدروکلراید کدC1276

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (مرک آلمان) ال سیستئین هیدروکلراید کد C1276 می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم. محیط کشت (Oxidative Fermentative (OF کد103865

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت ال سیستئین هیدروکلراید کد C1276 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. ال سیستئین هیدروکلراید

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)