دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

لیزوفسفاتیدیل کولین

دانش پژوهان شیمی بزرگترین وارد کننده مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات نایاب و مرک آلمان می باشد. محصول لیزوفسفاتیدیل کولین کد L4129 یکی از موارد وارداتی این شرکت محسوب می شود.

این شرکت با فعالیت بیش از 3 دهه توانسته جایگاه ویژه ای در بین مصرف کنندگان و محققان داشته است. یکی از ویژگی های این شرکت واردات محصولات نایابی می باشد که معمولاً واردات آنها برای دیگر شرکت ها یا میسر نیست یا با مشکلات بسیاری مواجه است.

لیزوفسفاتیدیل کولین

مشخصات محصول لیزوفسفاتیدیل کولین

نام ماده :L-a-لیزوفسفاتیدیل کولین

نام لاتین:L-α-Lysophosphatidylcholine from egg yolk

≥99٪، نوع I، پودر
مترادف(ها): 1-Acyl-sn-glycero-3-phosphocholine، L-α-Lysolecithin
شماره CAS: 9008-30-4
شماره EC: 232-715-0
شماره MDL: MFCD00131444
NACRES: NA.25

مشخصات فنی محصول لیزوفسفاتیدیل کولین

  • منبع بیولوژیکی: زرده تخم مرغ
  • سطح کیفیت: 200
  • شرح: زویتریونیک
  • نوع: نوع I
  • سنجش: ≥99%
  • فرم: پودر
  • رنگ: سفید
  • گروه عملکردی: فسفولیپید
  • حمل شده در: محیط
  • دمای ذخیره سازی: -20 درجه سانتی گراد

لیزوفسفاتیدیل کولین-minدسته بندی های مرتبط

مواد شوینده – آنیونی، کاتیونی، زویتریونیک، ضد کف

کاربرد لیزوفسفاتیدیل کولین

L-α-Lysophosphatidylcholine از زرده تخم مرغ استفاده شده است:به عنوان یک سورفکتانت.
به عنوان یک مکمل رسانه ای و در سنجش مهار استافیلوکوکوس اورئوس در درماتیت.
به عنوان یک عامل دمیلینه کننده عصب.
به عنوان یک جزء در بافر آماده سازی هسته اسپرم.
بسته بندی

اقدامات بیوشیمی/فیزیول لیزوفسفاتیدیل کولین

لیزوفسفاتیدیل کولین جزء اصلی لیپوپروتئین‌های با چگالی کم اکسید شده است و در واکنش‌های التهابی مختلف از جمله تصلب شرایین نقش دارد. برای دمیلینه کردن نورون های نخاعی و مطالعه فرآیندهای زیربنایی میلیناسیون مجدد استفاده می شود. پروتئین کیناز C، p38 MAP کیناز، p42 MAP Kinase و مسیر jun kinase (JNK) را فعال می کند و رونویسی c-jun را تحریک می کند.

لیزوفسفاتیدیل کولین در طول ایسکمی قلبی تجمع می‌یابد و ممکن است با جدا کردن ارتباط اتصال شکاف، آریتمی ایجاد کند و با افزایش بارگذاری Na+ در میوسیت‌های قلبی، آسیب ایسکمیک را افزایش دهد. همچنین کانال های TREK1، TREK2 و TRAAK K+ را فعال می کند.

کیفیت لیزوفسفاتیدیل کولین

عمدتاً حاوی اسیدهای پالمیتیک و استئاریک است.
یادداشت آماده سازی
تهیه شده توسط فسفولیپاز A بر روی L-α-phosphatidylcholine تخم مرغ.

خلاصه

لیزوفسفاتیدیل کولین (LPC) به طور فزاینده ای به عنوان یک نشانگر/عامل کلیدی مرتبط با بیماری های قلبی عروقی و نورودژنراتیو شناخته می شود. با این حال، یافته های مطالعات لیپیدومی بالینی اخیر LPC بحث برانگیز بوده است. یک مسئله کلیدی پیچیدگی آبشار آنزیمی درگیر در متابولیسم LPC است.

در اینجا، ما به هماهنگی این آنزیم‌ها و اختلالی که ممکن است هموستاز LPC را مختل کند و منجر به اختلالات متابولیک شود، می‌پردازیم. LPC عمدتاً از گردش فسفاتیدیل کولین (PC) در گردش خون توسط فسفولیپاز A2 (PLA2) مشتق می شود. در حضور Acyl-CoA، لیزوفسفاتیدیل کولین آسیل ترانسفراز (LPCAT) LPC را به PC تبدیل می کند که به سرعت توسط چرخه Lands بازیافت می شود.

با این حال، بیان بیش از حد یا افزایش فعالیت PLA2 باعث افزایش محتوای LPC در لیپوپروتئین با چگالی کم (LDL) و LDL اکسید شده می‌شود که نقش مهمی در ایجاد پلاک‌های آترواسکلروتیک و اختلال عملکرد اندوتلیال دارند. آنزیم درون سلولی LPCAT نمی تواند مستقیماً LPC را از گردش خون حذف کند.

هیدرولیز LPC توسط اتوتاکسین، آنزیمی با فعالیت لیزوفسفولیپاز D، اسید لیزوفسفاتیدیک تولید می کند که ارتباط زیادی با سرطان دارد. اگرچه آنزیم هایی با فعالیت لیزوفسفولیپاز A1 از نظر تئوری می توانند LPC را به متابولیت های بی ضرر تجزیه کنند، اما در گردش خون یافت نشده اند. در نتیجه، درک سینتیک آنزیم و متابولیسم LPC ممکن است به شناسایی اهداف درمانی جدید در بیماری‌های مرتبط با LPC کمک کند.

کلمات کلیدی: لیزوفسفاتیدیل کولین، فسفولیپاز A2 مرتبط با لیپوپروتئین، لیزوفسفاتیدیل کولین آسیل ترانسفراز، لیزوفسفولیپاز A1، اتوتاکسین، گیرنده جفت شده با پروتئین G G2A

1.1. ویژگی های عمومی لیزوفسفاتیدیل کولین

لیزوفسفاتیدیل کولین (LPC) که لیزولسیتین ها نیز نامیده می شود، یک کلاس از مولکول های زیستی لیپیدی است که از جدا کردن فسفاتیدیل کولین (PC) از طریق عمل فسفولیپاز A2 (PLA2) [1،2] و/یا از طریق انتقال اسیدهای چرب به کلسترول آزاد به دست می آید.

از طریق لسیتین-کلسترول آسیل ترانسفراز (LCAT) [3]. در افراد سالم، سطح پلاسمایی LPC از 125 تا 143 نانومول در میلی لیتر متغیر است، اما سطح آن در بیماری های قلبی عروقی، دیابت، سرطان تخمدان و نارسایی کلیوی افزایش می یابد [4،5،6]. PC که لسیتین (lécithine) نیز نامیده می شود، در اصل از کلمه یونانی “lekithos” (λεκιθος، زرده تخم مرغ) مشتق شده است و در سال 1847، تئودور نیکلاس گوبلی [7] شرحی از ساختار شیمیایی آنها را منتشر کرد.

PC جزء اصلی غشاهای بیولوژیکی است که در سلول های حیوانی و گیاهی یافت می شود [8]. اگرچه LPC ها را می توان در گردش خون زمانی که PLA2 PC ها را جدا می کند، تولید می شود، آنها می توانند توسط آنزیم لیزوفسفاتیدیل کولین آسیل ترانسفراز (LPCAT) در حضور Acyl-CoA به PC تبدیل شوند.

این دو مسیر بخشی از چرخه Lands [9] هستند که یکی از مکانیسم‌های بدن برای سنتز چرخه‌ای و تخریب PC است. جزئیات این فرآیندها در این بررسی توضیح داده شده است. LPCAT ها آنزیم های درون سلولی هستند که در بافت های بدن مانند ریه [10]، کبد [11] و بافت چربی [12] یافت می شوند، اما این آنزیم های درون سلولی بعید است که به طور مستقیم با LPC در گردش خارج سلولی که ارتباط مثبتی با بیماری ها دارد، تعامل داشته باشند. 5،6].

لیزوفسفاتیدیل کولین-min

1.2. اثرات لیزوفسفاتیدیل کولین ها

در کبد، LPCها ژن‌های دخیل در بیوسنتز کلسترول را تنظیم می‌کنند و ژن‌های دخیل در اکسیداسیون اسیدهای چرب کبد را کاهش می‌دهند [13]. غلظت های بالاتر LPC ها یکپارچگی میتوکندری را مختل کرده و آزادسازی سیتوکروم C را در سلول های کبدی افزایش می دهد.

در سیستم عروقی، LPC باعث فعال شدن طولانی مدت اندوتلیال و آتروژنز می شود. بیان کموکاین التهابی را از سلول های اندوتلیال تعدیل می کند [16،17،18،19]، آرامش شریانی را مختل می کند [20]، استرس اکسیداتیو را افزایش می دهد [21،22] و مهاجرت و تکثیر سلول های اندوتلیال را مهار می کند [23،24].

غنی از لیپوپروتئین با چگالی کم اکسید شده (OxLDL)، LPCها به عنوان گروهی از لیپیدهای پیش التهابی شناسایی شده اند که به شدت در پاتوژنز آترواسکلروز [25] و سایر بیماری های التهابی مانند مولتیپل اسکلروزیس نقش دارند [26،27]. تولید بیش از حد LPC می تواند ناشی از بیان بیش از حد یا افزایش فعالیت آنزیم هایی مانند فسفولیپاز A2 مرتبط با لیپوپروتئین (Lp-PLA2) در گردش باشد [28،29]. در مقابل، پاکسازی موثر LPC، از طریق بازسازی چرخه Lands در داخل سلول ها یا تخریب مستقیم LPC در گردش، برای حفظ سطوح LPC ضروری است.

خرید و فروش لیزوفسفاتیدیل کولین

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده لیزوفسفاتیدیل کولین با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش مجموعه دانش پژوهان شیمی  تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

قیمت – فروش لیزوفسفاتیدیل کولین

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی  است.  می توان نمونه ای از این محصول بنام فسفاتیدیل اتانول امین می باشد.

این شرکت در زمینه واردات محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات سیگماآلدریچ با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم. جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت لیزوفسفاتیدیل کولین سیگماآلدریچ میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (ساعات تماس 24ساعت)