دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

ان نیتروزودی اتیلامین

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی محصولات سیگماآلدریچ است که ان نیتروزودی اتیلامین کد N0258 یکی از این موارد می باشد. این شرکت با ایجاد دفتر نمایندگی در کشور ترکیه واردات محصولات مرک و سیگماآلدریچ را میسر نموده تا بتواند مانع از ایجاد تحریم شده و محصولات شیمیایی را با انواع برندها به دست متقاضیان گرامی برساند.

شرکت دانش پژوهان شیمی  نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده خرید مواد شیمیایی سیگماآلدریچ  با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

ان نیتروزودی اتیلامین

ان نیتروزودی اتیلامین (به انگلیسی: Nitrous oxide) یا گاز خنثی، یکی از گازهای بی‌رنگ و بی‌بو است که در دمای اتاق به صورت گازی وجود دارد. این گاز به صورت طبیعی در جو زمین و در برخی از منابع آبی یافت می‌شود و همچنین به صورت صنعتی نیز تولید می‌شود.

نیتروزودی اتیلامین یکی از مواد مخدر محسوب می‌شود که به طور عمده به عنوان یک گزینه برای القای حالت هیجانی و خوشایند در مصرف کنندگانش به کار می‌رود. این ماده با افزایش سطح اکسیژن در مغز، باعث ایجاد حالتی از اوج لذت و شادی در بدن فرد می‌شود که معمولاً با افزایش تعاملات اجتماعی و حواس پرتی همراه است.

به دلیل اثرات جانبی خطرناکی که دارد، استفاده از نیتروزودی اتیلامین به عنوان یک ماده مخدر بسیار خطرناک و غیرقانونی است و باید توسط متخصصین بهداشتی و در قالب درمان‌هایی که به روش‌های دیگر قابل درمان نیستند، استفاده شود.

مشخصات ان نیتروزودی اتیلامین

مشخصات محصول

  • نام لاتین: N-Nitrosodiethylamine
  • مترادف (ها): دی اتیل نیتروزامین
  • کد: N0258
  • فرمول خطی: (C2H5)2NNO
  • شماره CAS: 55-18-5
  • وزن مولکولی: 102.14
  • شماره EC: 200-226-1
  • شماره بیلشتاین: 1744991
  • بسته بندی: 1G

داده‌های مکانیکی N-nitrosodiethylamine و ارزیابی خطر: فعال‌سازی زیستی، تشکیل ترکیب اضافی DNA، جهش‌زایی و شروع تومور.
فارماکولوژی و درمان (01-01-1996)
محققان: ال ورنا، جی وایسنر، جی ام ویلیامز
PMID8910949

خلاصه سنتز اول

N-Nitrosodiethylamine (NDEA) پس از فعال‌سازی زیستی، DNA واکنش‌پذیر است و در هر گونه حیوانی آزمایش‌شده، تومور تولید می‌کند. فعال سازی زیستی توسط چندین ایزوآنزیم P450 از جمله CYP2E1 انجام می شود که القای اتانول است. تشکیل تومور در کبد موش متناسب با تشکیل O4-ethyldeoxythymidine در DNA بود که به طور کلی با دوز NDEA متناسب بود.

در دوزهای پایین در محدوده 0.033-1.1 ppm، دوز-پاسخ برای تشکیل تومور مری زیرخطی بود، احتمالاً به دلیل تعمیر DNA. اگرچه هیچ مطالعه اپیدمیولوژیکی به طور خاص NDEA را ارزیابی نکرده است، انتظار می رود سطوح کافی قرار گرفتن در معرض باعث ایجاد سرطان در انسان شود.

بافت شناسی، بیوانرژتیک و استرس اکسیداتیو در کبد موش در معرض N-دی اتیل نیتروزامین
In vivo (آتن، یونان) (2012-11-20)
نونو پائولا سانتوس، ایوو کونسیسائو پریرا، ماریا ژوائو پیرس، کارلوس لوپس، ریتا آندراده، ماریا مانوئل اولیویرا، آئورا کولاچو، فرانسیسکو پیکسوتو، پائولا الکساندرا اولیویرا
PMID23160673

خلاصه سنتز دوم

یک مدل موش که در آن N-diethylnitrosamine (DEN) باعث ایجاد سرطان کبد (HCC) می‌شود، شباهت بافت‌شناسی و ژنتیکی به تومورهای انسانی دارد. موش های نر ICR به گروه های کنترل (10=n) و گروه های تحت درمان با DEN (10=n) تقسیم شدند.

DEN از طریق تزریق داخل صفاقی، یک بار در هفته، به مدت هشت هفته متوالی انجام شد. حیوانات هفت هفته پس از آخرین تجویز DEN کشته شدند و کبد آنها جمع آوری شد. آلبومین پلاسما، بیلی روبین تام، آلانین ترانس آمیناز و فعالیت آسپارتات آمینوترانسفراز اندازه گیری شد و بیوانرژی میتوکندری کبد و استرس اکسیداتیو نیز مورد ارزیابی قرار گرفت.

از نظر بافت شناسی، ضایعات پیش نئوپلاستیک در کبد موش های گروه DEN شناسایی شد. بیلی روبین تام پلاسما در گروهی که در معرض DEN قرار داشتند به طور قابل توجهی افزایش یافت و کمپلکس میتوکندری I و IV به طور قابل توجهی مهار شد (به ترتیب 0.0403=p و 0.0053=p).

DEN تغییراتی را در بیوانرژیک‌های کبد و ظرفیت آنتی‌اکسیدانی نسبت به گونه‌های فعال اکسیژن، هفت هفته پس از تجویز ایجاد کرد. در این مرحله، بافت‌های کبد در موش‌هایی که در معرض DEN قرار داشتند، هنوز توانایی مقابله با اثرات اکسیداتیو DEN را با افزایش فعالیت آنزیم‌های آنتی‌اکسیدانی داشتند.

ان نیتروزودی اتیلامین در صنعت دارویی

رانیتیدین دارویی است که بیش از 40 سال است که برای کاهش سوزش سر دل و سایر اختلالات استفاده می شود. به دنبال گزارش‌هایی مبنی بر آلودگی N-nitrosodimethylamine (NDMA) در محصولات رانیتیدین، فراخوان‌ها و تعلیق‌های ثبت بسیاری وجود داشته است. ان نیتروزودی اتیلامین

در اینجا، ما اطلاعات ادبیاتی را که ارتباط رانیتیدین با NDMA را تأیید می‌کند، تجدید نظر می‌کنیم. سپس، مکانیسم های مستند شده برای انتشار NDMA از رانیتیدین را برجسته می کنیم. علاوه بر این، موضوع پایداری این دارو مورد بحث قرار گرفته است. پس از آن، نتایج آزمایش‌های آزمایشگاهی سازمان غذا و داروی ایالات متحده و اداره کالاهای درمانی استرالیا در مورد محصولات رانیتیدین و سطوح شناسایی‌شده NDMA را بررسی و بحث می‌کنیم.

در نهایت، مورد تولید NDMA در مسدودکننده‌های گیرنده آنژیوتانسین II (ARBs) و رانیتیدین در تلاشی برای رسیدگی به شرایطی که منجر به آلودگی فعلی می‌شود، مقایسه شد.

کلمات کلیدی: NDMA، رانیتیدین، FDA ایالات متحده، آلودگی دارویی، LC-MS

1. معرفی

رانیتیدین یک ترکیب شیمیایی است که به عنوان داروی بدون نسخه (OTC) برای کاهش اثرات سوزش سر دل و زخم معده در دسترس است. در طول دهه هشتاد، فروش Zantac®، نام تجاری معروف رانیتیدین، از 1 میلیارد دلار فراتر رفت و Zantac® به عنوان “تک پرفروش ترین داروی نسخه ای، تا کنون” توصیف شد.

رانیتیدین متعلق به دسته ای از داروهای شناخته شده به عنوان مسدود کننده های H2 است که شامل سایمتیدین، فاموتیدین و نیزاتیدین می شود. ساختار شیمیایی رانیتیدین شامل گروه های عاملی از آمین های نیترو، ثانویه و سوم است (شکل 1).

یک فایل خارجی که دارای یک تصویر، تصویر و غیره است.
نام شی jfda-29-01-039f1.jpg است

 

ان نیتروزودی اتیلامین

ان نیتروزودی اتیلامین

ساختار شیمیایی رانیتیدین و سایر مسدود کننده های H2.

N-nitrosodimethylamine (NDMA) متعلق به گروه نیتروزامین ها با فرمول C2H6N2O است و اخیراً به دلیل وقوع غیرمنتظره آن در بین ناخالصی های دارویی در برخی داروها مورد توجه جامعه علمی قرار گرفته است. NDMA به عنوان یک سرطان‌زای احتمالی توسط آژانس بین‌المللی تحقیقات سرطان (IARC) شناخته شده است.

از اوایل سپتامبر 2019، مقامات نظارتی اعلام کردند که داروهای حاوی رانیتیدین با سطوح غیرقابل قبول ناخالصی های NDMA آلوده شده اند. کشورهایی مانند ایالات متحده، کانادا، سنگاپور، استرالیا و سوئیس محصولات حاوی رانیتیدین را فراخوان و/یا معلق کرده اند. ان نیتروزودی اتیلامین

رانیتیدین دومین دارویی است که با ناخالصی‌های NDMA مرتبط است پس از داروهای مسدودکننده گیرنده آنژیوتانسین II (ARBs) که معمولاً به عنوان “سارتان” شناخته می‌شوند و در سال 2018 اعلام کردند که به NDMA و همچنین سایر ترکیبات نیتروزامین آلوده هستند. ان نیتروزودی اتیلامین

با توجه به ادبیات، حداقل 20 مطالعه در دهه گذشته وجود دارد که به طور مکرر رانیتیدین را به عنوان یک پیش ساز NDMA، به ویژه در طول فرآیند گندزدایی آب، تایید کرده است. علاوه بر این، مطالعات دیگر ویژگی‌های کیفی این مولکول را ارزیابی کردند و برخی از کمبودهای بالقوه را نشان دادند. ان نیتروزودی اتیلامین

علیرغم این شواهد، به نظر می رسد که موضوع انتشار NDMA از رانیتیدین، تا همین اواخر، تا حد زیادی توسط جامعه داروسازی نادیده گرفته می شد. ان نیتروزودی اتیلامین

سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) و اداره کالاهای درمانی استرالیا (TGA) نتایج NDMA را در اشکال مختلف دوز رانیتیدین منتشر کرده اند که غلظت های وسیعی را برای این آلاینده نشان می دهد. علاوه بر این، فرمول‌های مختلف به معنای ترکیبات مختلف است، که باعث می‌شود حدس زدن منشا آلودگی NDMA مبهم باشد.

در این بررسی کوتاه، مکانیسم‌های بالقوه انتشار NDMA از رانیتیدین را که در ابتدا در مطالعات تحقیقاتی آب گزارش شده بود، دوباره بررسی کردیم. علاوه بر این، ما مطالعات ادبیاتی را برجسته کردیم که پایداری رانیتیدین را در اشکال مایع و جامد ارزیابی می‌کردند. ان نیتروزودی اتیلامین

علاوه بر این، ما نتایج منتشر شده توسط مقامات نظارتی را که شامل سطوح NDMA شناسایی شده در رانیتیدین و فرم دوز مربوطه بود، تجزیه و تحلیل و مورد بحث قرار دادیم. در نهایت، مورد NDMA در ARBs با رانیتیدین مقایسه می‌شود تا منابع بالقوه را به منظور کاهش این آلودگی درک و شناسایی کنیم. ان نیتروزودی اتیلامین

2. مکانیسم های بالقوه برای تخریب رانیتیدین به NDMA

در ادبیات، گزارش های متعددی در مورد تخریب رانیتیدین به NDMA وجود دارد. ساختار شیمیایی رانیتیدین حاوی یک آمین سوم جانبی است که مربوط به تشکیل نیتروزامین است (شکل 1). در طول دهه‌های هفتاد و هشتاد، مطالعاتی انجام شد که مکانیسم‌های تشکیل نیتروزامین را در بین مولکول‌های دارای آمین‌های سوم توصیف می‌کرد. به گفته لوپکی و همکاران.

تولید نیتروزامین به سه عنصر نیاز دارد. بستر قابل نیتروزاسیون، عامل نیتروز کننده و شرایط واکنش مشخص. گروه عاملی آمین سوم در رانیتیدین به عنوان سوبسترای قابل نیتروزن با تعریف لوپکی در نظر گرفته می شود. نمونه هایی برای عوامل نیتروز کننده عبارتند از اسید نیتریک و نیتریت. به طور تجربی، واکنش های شیمیایی نشان داد که نیتروزامین ها به طور کلی می توانند در دمای اتاق تشکیل شوند. ان نیتروزودی اتیلامین

یعنی 25 درجه سانتیگراد)، علاوه بر دماهای بالا مانند 120 درجه سانتیگراد. این مشاهدات منجر به این سوء ظن شد که نیتریت طبیعی در بدن انسان ممکن است با داروهای بالقوه قابل نیتروزن تداخل داشته باشد و نیتروزامین تولید کند. در طول آن دوران، شرایط شدید (مانند اسیدهای غلیظ و دماهای بالا) به منظور تأیید و شناسایی تشکیل نیتروزامین اعمال شد. برای این منظور، مشاهدات قبلی اساس یافته‌های اخیر سهواً داروهای آزادکننده نیتروزامین را پایه‌گذاری کردند. ان نیتروزودی اتیلامین

در طول دهه گذشته، رانیتیدین به طور مکرر به عنوان یک پیش ساز NDMA در واکنش های شیمیایی رخ داده در فرآیندهای تصفیه آب (که به عنوان کلروآمیناسیون شناخته می شود) استفاده شد. به طور کلی، اعتقاد بر این است که NDMA در طی تصفیه آب در نتیجه نیتروزاسیون کلاسیک یا از طریق مکانیسم نامتقارن دی متیل هیدرازین (UDMH) تولید می شود.

در یک مطالعه، رانیتیدین نسبت به سایر ترکیبات آزمایش شده نرخ بالاتری نسبت به تشکیل NDMA نشان داد. علاوه بر این، یک گزارش متفاوت عوامل و روش‌هایی را برای دور زدن انتشار NDMA از رانیتیدین، به ویژه در طول تصفیه فاضلاب مورد بحث قرار داد. ان نیتروزودی اتیلامین

در مطالعه دیگری که نقش گونه‌های کلرامین را در تشکیل NDMA ارزیابی می‌کند، رانیتیدین در حضور پیش‌سازهای مونو یا دی‌کلرامین، NDMA را تشکیل می‌دهد که پتانسیل بالایی برای تولید NDMA تحت چندین پیش‌ساز آمین برای رانیتیدین نشان می‌دهد. یک مطالعه سینتیک آزمایشگاهی اثرات نیتریت، اکسیژن و pH را بر تشکیل NDMA از داروی رانیتیدین بررسی کرد.

این مطالعه مکانیسم پیچیده ای را پیشنهاد می کند که در آن یون نیتریت پیش بینی می شود که نرخ تشکیل NDMA را بسته به غلظت سوبسترا مهار کند. گزارش های ذکر شده در بالا بینش هایی را در مورد مسیر مکانیکی پیچیده برای تولید رانیتیدین-NDMA ارائه می دهند. با این وجود، به نظر می رسد عناصر کلیدی در این طرح واکنش برای شروع واکنش NDMA، مانند پیش ساز آمین، گونه های کلرامین، و شرایط واکنش به خوبی کنترل شده، حیاتی هستند. ان نیتروزودی اتیلامین

به نظر می رسد که مرزی بین مطالعات نیتروزامین قبلی و مطالعات مستند شده در فرآیندهای تصفیه آب وجود دارد. در واقع، مطالعات قبلی از شرایط سخت و همچنین سریع استفاده کرده اند، که ممکن است در طول ذخیره سازی فرمول دارو در رانیتیدین اتفاق بیفتد. در مقابل، شرایط مورد استفاده در مطالعات تصفیه آب کند بود، و توسط سینتیک پشتیبانی می‌شد، که احتمالاً برای بررسی وضعیت فعلی رانیتیدین مورد بررسی قرار می‌گرفت. ان نیتروزودی اتیلامین

سوال بعدی این است که آیا مکانیسم های تشکیل NDMA گزارش شده در مطالعات تصفیه آب هنوز برای اشکال دارویی قابل استفاده است یا خیر. جالب توجه است که دو مطالعه وجود دارد که ممکن است سرنخ هایی برای این جستجو ارائه دهد. سید، جنرال موتورز و همکاران. و Roux، LJ و همکاران. ان نیتروزودی اتیلامین

محصولات جانبی تجزیه رانیتیدین را تحت فرآیند کلرامیناسیون شبیه سازی شده با استفاده از تکنیک های طیف سنجی جرمی کروماتوگرافی مایع (LC-MS) و طیف سنجی جرمی کروماتوگرافی گازی (GC-MS) مورد مطالعه قرار دادند. بر اساس قطعات توده ای شناسایی شده، نویسندگان مکانیسم هایی را برای تولید NDMA از رانیتیدین پیشنهاد کردند (شکل 2).

به طور مشابه، تجزیه و تحلیل قطعات رانیتیدین (با استفاده از طیف‌سنجی جرمی) در نمونه‌های دارویی آلوده ممکن است برای همبستگی، در صورت وجود، قطعات جرمی مشاهده‌شده با موارد گزارش‌شده در تحقیقات آب مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر این، این تلاش ممکن است هویت مولکول های کلیدی را به منظور فرض مکانیسم کلی برای تخریب رانیتیدین در میان محصولات دارویی نشان دهد. ان نیتروزودی اتیلامین

یک فایل خارجی که دارای یک تصویر، تصویر و غیره است.
نام شی jfda-29-01-039f2.jpg است
شکل 2

 

 

ان نیتروزودی اتیلامین

ان نیتروزودی اتیلامین

نمونه هایی از مکانیسم های پیشنهادی برای تولید NDMA از رانیتیدین. تجدید چاپ (اقتباس) با اجازه از Ref. حق چاپ (2012) انجمن شیمی آمریکا. ان نیتروزودی اتیلامین

3. پایداری رانیتیدین

پایداری رانیتیدین در مطالعات قبلی مورد ارزیابی قرار گرفت که موضوع پایداری ذاتی این دارو را روشن می کند. به عنوان مثال، مطالعه ای که در دهه نود منتشر شد، نشان داد که دمای 45 درجه سانتی گراد و رطوبت مطلق 45 درصد باعث کاهش رانیتیدین در حدود 20 درصد می شود. مطالعه دیگری نشان داد که رانیتیدین در pH 5-8، کندترین سرعت تخریب را داشت. در یک مطالعه متفاوت با هدف شناسایی و تعیین کمیت محصولات تجزیه رانیتیدین، سه مولکول به نام‌های الکل، اکسیم و آمین مشاهده شد. ان نیتروزودی اتیلامین

این تجزیه کننده ها به ترتیب در درصد 9، 32 و 28 درصد تشکیل می شوند. در نهایت، یک گزارش پایداری رانیتیدین را در محلول های تزریقی ارزیابی کرد. نشان داده شد که رانیتیدین در دماهای 40 و 55 درجه سانتیگراد ناپایدار است، زیرا نمونه های رانیتیدین در تست پایداری شکست خورده اند. ان نیتروزودی اتیلامین

مطالعه جالبی وجود داشت که محصولات تخریب غیرمعمول رانیتیدین را در نتیجه تابش عکس پیدا کرد. Jamrogiewicza، M. و Wielgomasb، B. رانیتیدین را در حالت جامد در معرض یک لامپ زنون در دمای 45 درجه سانتیگراد قرار دادند و آنها شانزده محصول تخریب را شناسایی کردند. نویسندگان از یافتن N، N-dimethylformamide (DMF) در میان تخریب‌کنندگان شگفت‌زده شدند. ان نیتروزودی اتیلامین
روی محصولات تأیید شد که DMF تنها زمانی تشکیل می‌شود که نمونه تحت تابش قرار می‌گیرد، زیرا همتای پرتودهی نشده سیگنال DMF را نشان نمی‌دهد. مطالعه دیگری تجزیه اکسیداتیو مسدود کننده های H2 را پس از قرار گرفتن در معرض 10٪ H2O2 به مدت 15 دقیقه با استفاده از HPTLC آزمایش کرد. ان نیتروزودی اتیلامین

مشخص شد که شباهت رانیتیدین و نیزاتیدین هر دو در غلظت آنها کاهش می یابد، اما فاموتیدین کاهش نمی یابد. این یافته تأثیر ساختار شیمیایی و مشارکت آن در فرآیند تخریب را نشان می دهد. برای نتیجه‌گیری، موضوع بی‌ثباتی رانیتیدین مشهود است اگرچه داده‌های ادبیات و یافته‌های اخیر NDMA در رانیتیدین ممکن است نتیجه ویژگی کیفی پنهان برای این دارو باشد.

4. نتایج آزمایشگاه NDMA از مراجع ذیصلاح

به نظر می رسد که تنها نتایج آزمایشگاهی موجود برای آثار NDMA در نمونه های رانیتیدین، نتایج منتشر شده توسط TGA استرالیا و FDA ایالات متحده است. آنالیزهای آزمایشگاهی منتشر شده توسط TGA اطلاعات بسیار بیشتری را نسبت به آنهایی که توسط FDA منتشر شده بود ارائه کرد. ان نیتروزودی اتیلامین

TGA نتایجی را برای اشکال مختلف دوز ارائه کرد که شامل قرص، آمپول، شربت و قرص جوشان بود که تعداد دسته‌های آزمایش شده به ترتیب 30، دو، یک و یک بود. علیرغم تفاوت بسیار زیاد در تعداد نمونه های آزمایش شده برای هر فرم دارویی، به طور کلی، قرص ها سطوح بالاتر NDMA را در مقایسه با مایعات (آمپول و مایع خوراکی) نشان دادند. ان نیتروزودی اتیلامین

یک روند کلی در نتایج قرص‌ها برای محتوای NDMA وجود داشت: محصولاتی که به زودی منقضی می‌شوند (تولید زودتر) دارای سطوح NDMA بالاتری نسبت به محصولاتی هستند که اخیراً تولید شده‌اند (بعداً منقضی می‌شوند). این به وضوح با مقایسه سطوح NDMA (5.1 و 0.7 ppm) برای دسته هایی با تاریخ انقضای ژوئن 2019 و فوریه 2022 نشان داده می شود.

این یافته ها با مطالعه قبلی مطابقت دارد، که به صورت تجربی نشان داد که تشکیل NDMA از رانیتیدین می تواند تا پنج روز طول بکشد تا به سطوح قابل اندازه گیری برسد. برخلاف قرص ها، برای مایع خوراکی، دسته ای با انقضای دیرتر NDMA بیشتری در مقایسه با دسته ای که زودتر منقضی می شود داشتند. با این وجود، این نمی تواند قطعی باشد، زیرا تنها یک دسته بود که آزمایش شد.

طبق نتایج TGA، دسته‌های حاوی <0.1 ppm NDMA دارای تاریخ انقضا در اکتبر 2020 یا بیشتر بودند، که ممکن است به این نکته اشاره کند که در زمان آزمایش، ردیابی NDMA بسیار کم بود (زیر محدودیت‌های تشخیص ابزاری)، اما ممکن است در طول زمان انباشته شوند. این مشاهدات از این گمانه زنی حمایت می کند که NDMA در طول ذخیره سازی محصول رانیتیدین تشکیل می شود و به فرآیند تولید مربوط نمی شود. ان نیتروزودی اتیلامین

برای اکثر دسته های آزمایش شده (توسط تولید کنندگان مختلف)، می توان مشاهده کرد که NDMA در اکثریت قریب به اتفاق دسته های آزمایش شده قابل تشخیص بود. این بیشتر توسط نتایج FDA پشتیبانی می شود، که بیان می کند NDMA در تمام دسته های آزمایش شده وجود دارد. این ممکن است نشان دهد که مشکل به خود ماده دارویی فعال (API) و شرایط ذخیره سازی مرتبط نسبت داده می شود. ان نیتروزودی اتیلامین

نتایج آزمایشگاهی FDA شامل 12 قرص، دو شربت و چهار محصول نیزاتیدین با چندین دسته بود. حداکثر سطوح NDMA مشاهده شده در شربت ها 1.37 ppm در مقایسه با 2.85 ppm برای قرص ها بود. علاوه بر رانیتیدین، FDA یک مسدودکننده H2 دیگر به نام نیزاتیدین را آزمایش کرده است که از نظر شیمیایی شبیه به رانیتیدین است. ان نیتروزودی اتیلامین

میانگین سطوح NDMA در نیزاتیدین کمتر از رانیتیدین بود. این یافته توسط دو مطالعه قبلی پشتیبانی می شود. اولین مورد یک مطالعه محاسباتی بود که نشان داد رانیتیدین تا حد زیادی دارای پتانسیل بالایی برای آزادسازی NDMA تحت فرآیندهای کلرامیناسیون در مقایسه با نیزاتیدین با انرژی آزاد فعال سازی 12.6 و 21.1 کیلوکالری بر مول برای رانیتیدین و نیزاتیدین است. دومی یک مطالعه عملی است که گزارش داد رانیتیدین توانایی تولید NDMA 2 برابر بیشتر از نیزاتیدین در شرایط آزمایش شده دارد.

غلظت های متنوع NDMA در بین فرمول های مختلف ممکن است نشان دهد که مکانیسم تشکیل NDMA متفاوت است. با توجه به اینکه مواد تزریقی، میزهای جوشان، جداول روکش شده با فیلم و شربت ها به طور متنوعی تولید می شوند، تعیین مکانیسم های NDMA ممکن است پیچیده باشد. ان نیتروزودی اتیلامین

علاوه بر این، سایر عوامل دخیل در تشکیل نیتروزامین مانند pH، اکسیژن، دما و غلظت سوبسترا پیچیدگی چنین تعیین را افزایش می دهند. بررسی عمیق با تجزیه و تحلیل هر عنصر در هر فرمول، بسته بندی، مرکب، یا حتی آب مورد استفاده در طول تولید باید انجام شود. گزارش نامشخصی وجود داشت که ادعا می‌کرد مواد بسته‌بندی (نیتروسلولز) ممکن است عاملی در فرآیند تشکیل NDMA باشد. با این حال، به نظر می رسد که هیچ اطلاعات تاییدی در این زمینه در دسترس نیست.

5. رانیتیدین در مقابل سارتان

به نظر می رسد مورد رانیتیدین با سارتان متفاوت است. طبق گزارش علمی آژانس دارویی اروپا (EMA) [28]، NDMA ناخالصی بود که از طریق تولید تا محصول نهایی حمل می شد. NDMA برای بود. ان نیتروزودی اتیلامین
در طول سنتز بخش شیمیایی خاصی (تترازول) [28] در میان ساختار شیمیایی داروی ARBs. همه محصولات ARB NDMA مثبت را نشان ندادند. از این رو، مسئله آلودگی فقط در برخی از تأسیسات تولیدی (یا به طور دقیق یک منبع API خاص) رخ داد که تا حدی به استفاده از حلال آلوده نسبت داده شد [28] (شکل 3).

یک فایل خارجی که دارای یک تصویر، تصویر و غیره است.
نام شی jfda-29-01-039f3.jpg است

ان نیتروزودی اتیلامین

ان نیتروزودی اتیلامین

ساختار شیمیایی برای یک داروی منتخب سارتان و مکانیسم پیشنهادی برای تولید NDMA در میان این درمان‌ها.

مورد رانیتیدین تا کنون یک واکنش تا حدودی ناشناخته بین خود API و/یا با سایر اجزای فرم دوز که منجر به تشکیل NDMA می‌شود، نشان می‌دهد. یافته‌ها مبنی بر اینکه NDMA در دسته‌های اخیراً تولید شده وجود ندارد و متعاقباً به مرور زمان افزایش می‌یابد، یک اختلاف آشکار بین وقوع NDMA در رانیتیدین در مقایسه با ARBs است. ان نیتروزودی اتیلامین

با این وجود، تشخیص DMF به عنوان یک محصول تخریب پس از قرار گرفتن در معرض رانیتیدین در معرض نور مشکوک است زیرا DMF در آلودگی NDMA ARBs نقش داشته است (شکل 3). تحقیقات بیشتری برای تأیید وجود DMF در محصولات رانیتیدین آلوده، و ارتباط، در صورت وجود، خروجی این تحقیق با مکانیسم تشکیل NDMA مورد نیاز است. ان نیتروزودی اتیلامین

6. منابع احتمالی NDMA در رانیتیدین

با در نظر گرفتن رانیتیدین از یک دیدگاه گسترده، ردیابی های NDMA می توانند منشا API، منشا غیر API یا مخلوطی از هر دو داشته باشند. امکان API توسط سه واقعیت پشتیبانی می شود. اولین مورد این است که FDA اعلام کرده است که NDMA در تمام دسته های آزمایش شده (قرص ها و مایعات) شناسایی شده است. ان نیتروزودی اتیلامین

مورد دوم این است که TGA اشکال دوز اضافی (آمپول ها و قرص های جوشان را که تحت پوشش FDA ایالات متحده نیستند) آزمایش کرده است و NDMA نیز در آن نمونه ها یافت شد. سومین مورد این است که رانیتیدین در شرایط شتاب (که توسط دماهای بالا نشان داده می شود) با استفاده از ابزار GC-MS، NDMA را آزاد کرده است. ان نیتروزودی اتیلامین

لازم به ذکر است که اشکال دوزهای مختلف ردیابی NDMA را به همراه دارد، که ممکن است این فرضیه را که NDMA از سایر مواد/بسته‌بندی منشأ می‌گیرد، تضعیف کند. با این وجود، یک گزارش پیشنهاد کرده است که بسته بندی تاول ممکن است در این فرآیند نقش داشته باشد، زیرا برخی از مواد (نیتروسلولز) ممکن است قادر به واکنش با جوهر چاپ (آمین ها در طبیعت) باشند و در نهایت می توانند NDMA را در محصول نهایی تولید کنند. ان نیتروزودی اتیلامین

قابل توجه است که آخرین نظر در مورد مایعات قابل اجرا نیست. در نتیجه، ناخالصی‌های NDMA در محصولات رانیتیدین ممکن است نتیجه هر دو منشا (API و غیر API) باشد. ان نیتروزودی اتیلامین

اخیراً مطالعه ای توسط Yasuhiro ABE و همکارانش. تشکیل NDMA را در اشکال جامد رانیتیدین که توسط قرص ها و پودرهای معرف نشان داده می شد، بررسی کردند. برای شبیه‌سازی شرایط ذخیره‌سازی، نویسندگان تأثیر عواملی مانند دما، اکسیژن و نیتریت را بر روی سطوح کمی NDMA اندازه‌گیری شده توسط LC-MS آزمایش کردند. ان نیتروزودی اتیلامین

در توافق با FDA و TGA ایالات متحده، سطوح NDMA در رانیتیدین افزایش متناسبی را در طول زمان در دماهای آزمایش شده (40 و 50 درجه سانتیگراد) نشان داد. علاوه بر این، نشان داده شد که در غیاب اکسیژن، سطوح NDMA به حداقل می رسد. جالب توجه است، سطح کمی NDMA در پودرهای معرف رانیتیدین بسیار کمتر از آنهایی بود که در قرص ها تشخیص داده شد، که به تأثیر احتمالی فرآیند قرص سازی بر تولید NDMA اشاره می کند. ان نیتروزودی اتیلامین

علاوه بر این، نشان داده شد که نیتریت در طول ذخیره سازی نمونه های رانیتیدین انباشته می شود، اما هیچ رابطه واضحی مشاهده نشد. قابل ذکر است که عواملی مانند دما، اکسیژن و نیتریت ابتدا در تولید NDMA در فرآیند تصفیه آب نقش داشتند. یافته های جدید از داروهای رانیتیدین اهمیت مطالعات قبلی تصفیه آب را تقویت می کند و فرصتی برای بررسی مجدد سایر عوامل به منظور شناسایی مکانیسم های احتمالی برای تشکیل NDMA در محصولات رانیتیدین فراهم می کند.

تولیدکنندگان یا محققینی که به بررسی مورد NDMA در رانیتیدین می پردازند، ممکن است عوامل یا شرایطی را در نظر بگیرند که تشکیل NDMA در رانیتیدین را کاهش داده یا به طور بالقوه از آن جلوگیری می کند. داده های ادبیات دو استراتژی را نشان می دهد که احتمالاً ممکن است با تولید NDMA در مولکول رانیتیدین تداخل داشته باشد. ان نیتروزودی اتیلامین

در مرحله اول، یک مطالعه جنبشی نشان داد که یون نیتریت قادر به مهار تشکیل میانی در میان مکانیسم پیشنهادی است، که در نهایت منجر به تولید کمتر NDMA می شود. ثانیا، یک مطالعه زیبا نشان داد که کمپلکس رانیتیدین با بسیکلودکسترین در کاهش محصولات تخریب نور فرار، از جمله DMF موثر بود. تحقیقات بیشتری برای توضیح اولیه مکانیسم‌های تولید NDMA در محصولات دارویی رانیتیدین مورد نیاز است و سپس ممکن است استراتژی‌های کاهش احتمالی مورد بررسی قرار گیرد.

در طول آماده سازی این نسخه خطی، سازمان غذا و داروی ایالات متحده بیانیه ای عمومی منتشر کرده است که از تولیدکنندگان خواسته است تا تمام دسته ها و فرمولاسیون های رانیتیدین را خارج کنند. همچنین به تمام متخصصان بهداشت توصیه کرد که نسخه این دارو را متوقف کنند. ان نیتروزودی اتیلامین

این تصمیم پس از یافته های آزمایشگاهی سطوح غیر قابل قبول NDMA fo اتخاذ شد تحت شرایط ذخیره سازی کنترل نشده و کنترل شده rmed. آژانس در مورد سرنوشت نیزاتیدین اظهار نظری نکرد، زیرا این جایگزین رانیتیدین قبلاً NDMA کمتری نسبت به رانیتیدین نشان می داد. نیزاتیدین ممکن است هنوز تحت بررسی باشد. سایر آژانس های نظارتی بین المللی در مورد این اقدام انجام شده توسط FDA اظهار نظری نکرده اند. ان نیتروزودی اتیلامین

عوامل و شرایطی که در اینجا در این بررسی کوتاه مورد بحث قرار می‌گیرد، می‌تواند به رانیتیدین فرصتی دوباره پس از ارزیابی مجدد فرآیندهای تولید آن بدهد. توسعه استراتژی های جدید برای کاهش یا جلوگیری از تشکیل NDMA می تواند گزینه بالقوه ای برای ارائه افق جدیدی برای استفاده مداوم از این داروی موثر باشد.

قیمت – فروشان نیتروزودی اتیلامین

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (سیگماآلدریچ) ان نیتروزودی اتیلامین کدN0258 می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم. محیط کشت (Oxidative Fermentative (OF کد103865

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت ان نیتروزودی اتیلامین کدN0258 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)