دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

پتاسیم فلوراید

پتاسیم فلوراید (Potassium fluoride )ترکیب شیمیایی با فرمول KF است. پس از هیدروژن فلوراید ، KF منبع اصلی یون فلوراید برای کاربردها در ساخت و شیمی است. پتاسیم فلوراید یک هالید قلیایی است و به طور طبیعی به عنوان کربوبییت معدنی کمیاب اتفاق می افتد.

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی است. همچنین نمایندگی فروش مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران  می باشد. این شرکت در زمینه واردات و توضیع این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه  محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته. و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

پتاسیم فلوراید

واکنش عوامل جنگ شیمیایی (CWAs) 2,2′-دی کلرو اتیل سولفید (HD)، O-اتیل S-2-(دی ایزوپروپیلامین)-اتیل متیل فسفونوتیوات (VX) و ایزوپروپیل متیل فسفونوفلووریدات (GB) با چهارتایی مختلف با پشتیبانی از اکسید فلز معرف‌های فلوراید آمونیوم (QAF) و/یا فلوراید پتاسیم (KF) توصیف شده‌اند. این جاذب‌های فعال که با روشی اصلاح‌شده تهیه شده‌اند، شامل آلومینا، سیلیس و تیتانیا هستند که با یون‌های فلوراید «در دسترس» (به سطح متصل نمی‌شوند) غنی شده‌اند.

مشخص شد که معرف های فلوراید مبتنی بر آلومینا نسبت به همتایان سیلیس یا تیتانیا خود فعال تر هستند. معرف‌های QAF/Al2O3، در مقایسه با KF/Al2O3، واکنش‌پذیری استثنایی نسبت به HD نشان می‌دهند، همانطور که در نرخ واکنش و هویت محصول نشان داده شده است. به عنوان مثال، با TBAF، t1/2 15 دقیقه برای تشکیل محصول حذف دی وینیل سولفید (DVS) است، در حالی که با KF، t1/2 10 ساعت برای تشکیل محصول هیدرولیز تیودی گلیکول (TDG) است.

پتاسیم فلورایددر ادامه

از سوی دیگر، هر دو جاذب به طور مشابه در برابر عوامل عصبی GB یا VX واکنش نشان دادند. به منظور افزایش محتوای فلوراید “در دسترس” در سطح جامد، جاذب فعال مخلوط TBAF/KF/Al2O3 (20/20/60) توسعه یافت. روی این پودر، هر سه CWA فوراً در بارگذاری کم 1 درصد وزنی (t1/2 < 2 دقیقه) و به سرعت در بارهای بالاتر 5-10 درصد وزنی (t1/2 مقیاس دقیقه) تخریب شدند. ما فرض می کنیم که مقدار نسبتاً زیادی فلوراید معدنی (KF) به صورت هم افزایی به عنوان یک مخزن برای فلوریدهای آلی واکنش پذیرتر (TBAF) عمل می کند.

علاوه بر این، گروه های هیدروکسیل سطح آلومینا نیز ممکن است به عنوان یک مخزن آب برای هیدرولیز VX یا GB عمل کنند. بنابراین، TBAF/KF/Al2O3 ممکن است به عنوان یک جاذب مخرب امیدوارکننده برای CWA در نظر گرفته شود.

 

پتاسیم فلوراید

چکیده پتاسیم فلوراید

حلالیت تجربی و محاسبه شده فلوراید پتاسیم در محلول های آبی در دماهای مختلف مورد بررسی قرار گرفت. حلالیت تجربی KF در محلول های آبی به ترتیب از 298.15 تا 353.15 K به mmax = 17.50 تا 25.80 mol kg-1 تعیین شد. حلالیت محاسبه شده به خواص ترمودینامیکی سیستم دوتایی بر اساس اندازه گیری فعالیت آب نیاز دارد. بر این اساس، فعالیت آبی محلول‌های آبی KF از محلول‌های رقیق به محلول‌های اشباع با استفاده از روش رطوبت‌سنجی در دماهای مختلف اندازه‌گیری شد.

خواص ترمودینامیکی مربوط به KF(aq) با توسعه مدل برهمکنش یونی مورد ارزیابی قرار گرفت. پارامترهای باینری جدید (β(0)(K,F)، β(1)(K,F) و Cφ(KF)) در دماهای مختلف تعیین شدند و برای ارزیابی فعالیت املاح و ضرایب اسمزی در محدوده 298.15 مورد استفاده قرار گرفتند. به 353.15 K. محصول حلالیت KF(s) (داده شده در ) و انرژی های انحلال مولی گیبس استاندارد نیز در دماهای مختلف داده شد.

شناساگرها پتاسیم فلوراید

شماره ثبت سی‌ای‌اس 7789-23-3
پاب‌کم 522689
کم‌اسپایدر 23006
UNII 9082WG1G3F
شمارهٔ ئی‌سی 232-151-5
ChEMBL CHEMBL1644027
شمارهٔ آرتی‌ئی‌سی‌اس TT0700000

خصوصیات پتاسیم فلوراید

فرمول مولکولی KF
جرم مولی 58.0967 g/mol
شکل ظاهری colourless crystals
چگالی 2.48 g/cm3
دمای ذوب 858 °C
دمای جوش 1505 °C
انحلال‌پذیری در آب 92 g/100 mL (18 °C)
انحلال‌پذیری soluble in HF
insoluble in الکل

پتاسیم فلوراید

کاربرد پتاسیم فلوراید

فلوراید پتاسیم یک منبع پتاسیم محلول در آب برای استفاده در کاربردهای حساس به اکسیژن، مانند تولید فلز است.

در شیمی آلی از پتاسیم فلورید برای تبدیل کلروکربنها به فلوئورکربنها استفاده می شود. اینگونه واکنش ها معمولاً از حلال های قطبی مانند دی متیل فرمامید ، اتیلن گلیکول و دی متیل سولفوکسید استفاده می کنند.

در حشره کش ها ، شار لحیم کاری و شیشه اچ استفاده می شود.

 

پتاسیم فلوراید

خرید و فروش پتاسیم فلوراید

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده پتاسیم فلوراید  با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش مجموعه دانش پژوهان شیمی  تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی در ایران می باشد. محصولاتی همچون مرک آلمان و سیگماآلدریچ را می توانید از این شرکت تهیه نمایید. دانش پژوهان شیمی با فعالیتی بیش از 3 دهه توانسته جایگاهی ویژه در بین محققان و مصرف کنندگان مواد شیمیایی داشته باشد. دلیل این ویژگی اصلی بودن محصولات و همچنین واردات محصولات نایابیست که شرکت های دیگر توان واردات آن را ندارند.

قیمت – فروش پتاسیم فلوراید

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصول  پتاسیم فلوراید (مرک آلمان) می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع و خرید پتاسیم فلوراید میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)