راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

جیوه – مواد شیمیایی

جیوه – مواد شیمیایی در گذشته مورد علاقه کیمیاگران بود زیرا یک فلز مایع است . کیمیاگران گمان می کردند شکاف بین حالات مختلف ماده را با آن پر کرده و سرنخی است که برای ساخت طلا از مواد پایه به آن نیاز داشتند . نیوتن یکی از کیمیاگران مشتاق بود که فکر می کرد به کشف راز کیمیاگری نزدیک است و راه آن استفاده از این فلز می باشد . برای اینکه کیمیاگران قدرتشان را به نمایش بگذارند این فلز و اسید نیتریک را با یکدیگر ترکیب می کردند که حاصل این واکنش بخاری قرمز در سطح مخلوط بود که کریستال های قرمز تولید می کرد. جیوه – مواد شیمیایی

در واقع تنها یک روش برای تبدیل این فلز به طلا وجود دارد که در دهه 1960 کشف شد . یک فیزیکدان اتم های این عنصر را با نوترون بمباران کرد که این کار موجب می شود یک پروتون در هسته، یک الکترون جذب کند و خودش به نوترون تبدیل شود با این کار می توان آن را به طلا تبدیل کرد . امروزه کیمیاگران مدرن باید بدانند که این روش به شدت ناکار آمد می باشد و برای تولید یک تکه طلا به ارزش یک پنی از جیوه ، به میلیاردها سال وقت نیاز دارد.

جیوه – مواد شیمیایی

جیوه – مواد شیمیایی را کیمیاگران در قدیم برای نام این عنصر از نام خدای رومیان که Mercury بوده استفاده کردند و آن را بر روی این ماده قرار دادند . نماد این عنصر یعنی Hg ، از واژه hydrargyrum که لاتینی شده کلمه یونانی hydrargyros می باشد، بر گرفته شده که ریشه های یونانی این واژه مرکب به معنی آب و نقره بود . این فلز یکی از معدود عناصری است که دارای یک نماد کیمیاگری است.

روش ملقمه کاری و استفاده از جیوه نقره ای قرنها یکی از متداولترین روش جداسازی طلا آزاد یا طبیعی از خاک و سنگهای طبیعی حاوی طلا و نقره بدست آمده در این روش در آبکاری طلا و آبکاری نقره به کار گرفته می شد . این عنصر سفید رنگ نقره ای و درخشنده، 13.6 مرتبه از آب سنگین تر است که در دمای حدود 39- درجه به صورت جسم محکم و شکننده منجمد می شود و در حدود 357 درجه به جوش می آید.

قیمت – فروش جیوه – مواد شیمیایی

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و صادر کنندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی بخصوص محصولات مرک آلمان و سیگماآلدریچ می باشد. برای خرید جیوه – مواد شیمیایی با این شرکت تماس بگیرید . برای به دست آوردن قیمت محصولات مورد نیاز خود می توانید به دو روش ،ابتدا اینکه از طریق شماره های مستقیم شرکت با همکاران بخش فروش ما در ارتباط باشید و یا از طریق واتساپ نام و مشخصات ماده مورد نظر خود را ارسال نموده تا در کمترین زمان ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمایید.

جیوه - مواد شیمیایی

تاریخچه کشف جیوه

این فلز را هندی ها و چینی های باستان شناخته بودند و این عنصر در گورهای متعلق به 1500 سال قبل از میلاد یافت شده است . تا سال 500 قبل از میلاد ، از این عنصر به همراه مواد دیگر برای ساخت آمالگامها مورد استفاده قرار می گرفته .

یونانیان باستان از این فلز سمی در پمادها و رومیان از آن در لوازم آرایشی استفاده می کردند . کیمیاگران تصور می کردند تمامی مواد از این ماده ساخته شده اند . در قرن 18 و 19 از نیترات جیوه برای کندن موی حیوانات جهت ساختن کلاه های نمدی استفاده می کردند . این مسئله موجب بروز آسیب های مغزی در بین کلاهدوزان شد. جیوه – مواد شیمیایی

تاثیر و واکنش جیوه بر مس ، طلا و آلومینیوم

اثرات و واکنش جیوه بر مس ، طلا و آلومینیوم به اشکال مختلف در صنایع مورد استفاده قرار می گیرد . این عنصر تقریباً با همه فلزات معمولی از جمله طلا و نقره آلیاژ می سازد و کاربرد گسترده ای در صنایع مختلف دارد . به هر آلیاژی از جیوه ، ملغمه گفته می شود . به عبارت دیگر ملغمه همان ترکیب جیوه – فلز است که می تواند مایع یا جامد باشد. جیوه – مواد شیمیایی

آهن یک استثناء است برای همین در قدیم برای تجارت این عنصر از ظرف های آهنی استفاده می شد . فلزات دیگری که با این ماده ملغمه نمی سازند عبارتند از تانتال ، تنگستن و پلاتین. جیوه – مواد شیمیایی

هنگامی که این فلز و آلومینیوم خالص در تماس با هم قرار گیرند به آسانی با هم ترکیب می شوند و ملغمه آلومینیوم – جیوه را می سازند . اکسید آلومینیوم که پوشش محافظ آلومینیوم در برابر اکسید شدگی است در برابر این ملغمه به آسانی از میان می رود . به همین دلیل حتی مقادیر بسیار کم این عنصر هم برای آلومینیوم بسیار خورنده است . یکی از دلایلی که از ورود این فلز به هواپیما خود داری می شود به دلیل خورندگی این عنصر است.

کاربرد جیوه – مواد شیمیایی

این عنصر به راحتی با طلا تولید آمالگام می کند و برای تهیه طلا از سنگ معدن مورد استفاده قرار می گیرد . آمالگام یک آلیاژ فلزی متشکل از جیوه ، نقره ، قلع ، مس و کمی روی است . مخلوط به دست آمده از ترکیب این مواد استحکام مناسبی برای ترمیم دندان دارد . در تولید آمالگام ، مس را به آلیاژ تولید شده اضافه می کنند تا استحکام آمالگام افزایش یابد . جیوه دندانپزشکی آلمانی و روسی برخی از انواع این فلز می باشند که برای تهیه آمالگام مورد استفاده قرار می گیرند.

همانگونه که گفته شد در حال حاضر کشورهای زیادی این فلز را تولید و به اشکال مختلف صادر می کنند . جیوه دندانپزشکی آلمانی و روسی هم نوعی از این فلز است که برای پر کردن دندان مورد استفاده قرار می گیرد . چگالی جیوه بسیار بالا می باشد (13/6g/cm) در حقیقت آنقدر بالاست که اشیایی نظیر توپ ، آجر ، و قطعات سربی یا آهنی روی آن شناور می شوند . اما طلا اینگونه نیست زیرا طلا با این فلز مانند شکر در چای عمل می کند . این فلز جذب آهنربا نمی شود بنابراین اگر روی فرش یا کف پوش بریزد نمی توان آن را بر طرف نمود.

بازدیدها: 123

 چکونه می توانیم کمکتان کنیم؟