دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

نمک سدیم کازئین سیگما

دانش پژوهان شیمی وارد کننده و توضیع کننده مواد شیمیایی اورجینال بخصوص محصولات نایاب درایران است. شما می توانید محصول نمک سدیم کازئین سیگما کد C8654 را از این شرکت تهیه نمایید. همانطور که می دانید کمپانی سیگماآلدریچ یکی از بزرگترین تولید کنندگان و توضیع کنندگان مواد شیمیایی در دنیا به شمار می رود.

نمک سدیم کازئین سیگما

نمک سدیم کازئین سیگما یک نوع نمک خاص است که حاوی کازئین سیگما است. کازئین سیگما یک پروتئین است که به صورت طبیعی در شیر و محصولات لبنی وجود دارد. این پروتئین معمولاً برای تولید پودر پروتئینی و مکمل‌های غذایی استفاده می‌شود. نمک سدیم کازئین سیگما.

نمک سدیم کازئین سیگما به دلیل داشتن خواص ضد باکتریایی و ضد قارچی، در صنعت غذایی به عنوان یک ماده نگهدارنده مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، این نوع نمک به دلیل حاوی کازئین سیگما، در تولید محصولات غذایی با ویژگی‌هایی مانند رنگ و طعم مناسب به کار می‌رود. نمک سدیم کازئین سیگما.

به عنوان مثال، در تولید گوشت‌های فرآوری شده مانند سوسیس و کالباس، نمک سدیم کازئین سیگما به عنوان یک ماده نگهدارنده و همچنین برای بهبود ویژگی‌های حسی محصول مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، این نوع نمک در تولید محصولات نانوایی و شیرینی‌پزی نیز کاربرد دارد.

از مزایای استفاده از نمک سدیم کازئین سیگما می‌توان به افزایش ماندگاری محصولات غذایی، بهبود ویژگی‌های حسی محصول، کاهش میزان استفاده از مواد نگهدارنده‌ی شیمیایی و بهبود ایمنی محصولات اشاره کرد.

با این حال، برخی مطالعات نشان داده‌اند که مصرف بیش از حد نمک سدیم کازئین سیگما ممکن است باعث افزایش فشار خون و بروز بیماری‌های قلبی عروقی شود. به همین دلیل، استفاده از این نوع نمک باید با توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی مربوطه و با رعایت میزان مصرف مجاز صورت گیرد. نم

ک سدیم کازئین سیگمنمک سدیم کازئین سیگما----minا.

آیا نمک سدیم کازئین سیگما در صنایع غذایی نیز کاربرد دارد؟

بله، نمک سدیم کازئین سیگما در دیگر صنایع غذایی نیز کاربرد دارد. به عنوان مثال، این نوع نمک در تولید محصولات گوشتی، غذاهای آماده، پنیر، نانوایی، شیرینی، کیک و بیسکوییت‌ها و سایر محصولات غذایی با ویژگی‌هایی مانند رنگ، طعم و ماندگاری مناسب به کار می‌رود.

همچنین، نمک سدیم کازئین سیگما در صنایع غذایی دیگری مانند تولید نوشیدنی‌های غیرالکلی، محصولات دریایی، محصولات پروتئینی و محصولات غذایی بسته‌بندی شده نیز به عنوان ماده نگهدارنده و بهبود دهنده‌ی ویژگی‌های حسی محصول مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به طور کلی، نمک سدیم کازئین سیگما به دلیل داشتن خواص ضد باکتریایی و ضد قارچی، در صنایع غذایی به عنوان یک ماده نگهدارنده و همچنین برای بهبود ویژگی‌های حسی محصول مورد استفاده قرار می‌گیرد. با این حال، میزان مصرف آن باید با توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی مربوطه و با رعایت میزان مصرف مجاز صورت گیرد.

ترکیب بندی نمک سدیم کازئین سیگما

کازئین حاوی تعداد زیادی آمینو اسیدهای پرولین است که مانع از تشکیل موتیف های ساختاری ثانویه پروتئین ها می شود. همچنین هیچ پل دی سولفیدی وجود ندارد. در نتیجه ساختار سوم نسبتا کمی دارد. نسبتاً آبگریز است و به همین دلیل آن را در آب ضعیف می کند. نمک سدیم کازئین سیگما.

این ماده در شیر به عنوان سوسپانسیون ذرات به نام میسل کازئین یافت می شود که فقط شباهت محدودی با میسل های نوع سورفکتانت نشان می دهد به این معنا که قسمت های آبدوست در سطح قرار دارند و کروی هستند. با این حال، برخلاف میسل های سورفکتانت، داخل یک میسل کازئینی بسیار هیدراته است.

کازئین های موجود در میسل ها توسط یون های کلسیم و فعل و انفعالات آبگریز در کنار هم نگه داشته می شوند. هر یک از چندین مدل مولکولی می تواند ترکیب ویژه کازئین در میسل ها را توضیح دهد. یکی از آنها پیشنهاد می کند که هسته میسلی توسط چندین زیرمیسل تشکیل شده است، محیطی متشکل از ریزگردهای κ-کازئین است.

مدل دیگری نشان می‌دهد که هسته توسط فیبریل‌های مرتبط با کازئین تشکیل شده است. در نهایت، جدیدترین مدل پیوند دوگانه ای را در بین کازئین ها برای ژل شدن پیشنهاد می کند. هر سه مدل، میسل ها را به عنوان ذرات کلوئیدی تشکیل شده توسط دانه های کازئین در مولکول های محلول κ-کازئین در نظر می گیرند. نمک سدیم کازئین سیگما.

نقطه ایزوالکتریک کازئین 4.6 است. از آنجایی که PH شیر 6.6 است، کازئین دارای بار منفی در شیر است. پروتئین خالص شده در آب نامحلول است. در حالی که در محلول های نمک خنثی نیز نامحلول است، به راحتی در قلیاهای رقیق و محلول های نمکی مانند اگزالات سدیم آبی و استات سدیم پخش می شود.

آنزیم تریپسین می تواند پپتون حاوی فسفات را هیدرولیز کند. از آن برای تشکیل نوعی چسب آلی استفاده می شود.

تهیه کازئین در یک عملیات اچینگ قدیمی در Müllheim

رنگ کازئین ماده ای است با خشک شدن سریع و محلول در آب که توسط هنرمندان استفاده می شود. رنگ کازئین از زمان مصر باستان به عنوان رنگ تمپر مورد استفاده قرار می گرفت و تا اواخر دهه 1960 توسط تصویرگران تجاری به عنوان ماده انتخابی مورد استفاده قرار می گرفت، زمانی که با ظهور رنگ اکریلیک، کازئین کمتر محبوب شد. هنوز هم به طور گسترده توسط نقاشان منظره استفاده می شود، اگرچه اکریلیک در آن زمینه نیز نفوذ کرده است.

سدیم کازئین سیگما minتهیه چسب کازئین

چسب های مبتنی بر کازئین از کازئین، آب و مواد قلیایی (معمولاً ترکیبی از آهک هیدراته و هیدروکسید سدیم) فرموله می شوند. شیر را چرب می کنند تا چربی آن گرفته شود، سپس شیر را ترش می کنند تا کازئین به صورت کشک شیر رسوب کند. کشک شسته می‌شود (کشک را از بین می‌برند)، و سپس کشک را فشار می‌دهند تا آب آن گرفته شود (حتی ممکن است خشک شود و تبدیل به پودر شود).

کازئین را با مواد قلیایی (معمولاً هیدروکسید سدیم و کلسیم) مخلوط می کنند تا چسب ایجاد شود. چسب های ساخته شده با مخلوط های مختلف قلیایی خواص متفاوتی دارند. مواد نگهدارنده نیز ممکن است اضافه شوند.

آنها برای نجاری، از جمله برای هواپیما، تا اواخر هواپیمای مسافربری د هاویلند آلباتروس در سال 1939، محبوب بودند.

چسب کازئین به دلیل نفوذپذیری روغن در ساخت ترانسفورماتور (به ویژه تخته ترانسفورماتور) نیز استفاده می شود.

Elmer’s Glue-All، Elmer’s School Glue و بسیاری دیگر از چسب های Borden در اصل از کازئین ساخته می شدند. در حالی که یکی از دلایل ماهیت غیر سمی آن بود، یک عامل اصلی این بود که استفاده از آن مقرون به صرفه بود. در اواخر قرن بیستم، بوردن کازئین را در تمام چسب های محبوب خود با مواد مصنوعی مانند PVA جایگزین کرد.

در حالی که تا حد زیادی با رزین های مصنوعی جایگزین شده است، چسب های مبتنی بر کازئین هنوز در کاربردهای خاص مانند لمینیت درب های نسوز و برچسب زدن بطری ها کاربرد دارند. چسب کازئین به سرعت با افزایش دما نازک می شود و به راحتی می توان لایه های نازک را برای برچسب زدن شیشه ها و بطری ها در خط تولید آسان کرد.

غذا

بسیاری از غذاها، خامه ها و تاپینگ ها همگی حاوی انواع کازئینات هستند. کازئینات سدیم به عنوان یک افزودنی غذایی بیشتر برای تثبیت غذاهای فرآوری شده عمل می کند، با این حال شرکت ها می توانند از کازئینات کلسیم برای افزایش محتوای کلسیم و کاهش سطح سدیم در محصولات خود استفاده کنند.

وجود و عملکرد کازئینات در محصولات مختلف

  • عملکرد % کازئینات محصول
  • گوشت 2-20 بافت و تغذیه
  • پنیر 3-28 تشکیل ماتریکس، چربی و اتصال آب
  • بستنی 1-7 بافت و تثبیت کننده
  • رویه های زده شده 2-11 تثبیت کننده چربی
  • ماکارونی 2-18 بافت، تغذیه و طعم
  • محصولات پخته شده 1-15 اتصال آب

کاربردهای غذایی اصلی کازئین برای پودرهایی است که نیاز به پراکندگی سریع در آب دارند، از کرم های قهوه گرفته تا سوپ های خامه فوری. مید جانسون در اوایل دهه 1920 محصولی به نام Casec را برای کاهش اختلالات گوارشی و مشکلات گوارشی نوزادان که در آن زمان یکی از علل شایع مرگ و میر کودکان بود، معرفی کرد.

اعتقاد بر این است که کپسایسین، ماده فعال (تند) فلفل، jalapeños، habaneros و سایر فلفل‌های چیلی را خنثی می‌کند.

پنیرسازی

پنیر از پروتئین و چربی شیر، معمولاً شیر گاو، بوفالو، بز یا گوسفند تشکیل شده است. این توسط انعقاد ناشی از بی ثباتی میسل کازئین ایجاد می شود که فرآیندهای شکنش و غلظت انتخابی را آغاز می کند. به طور معمول، شیر اسیدی می شود و سپس با افزودن مایه پنیر حاوی آنزیم پروتئولیتیک به نام رنین منعقد می شود. به طور سنتی از معده گوساله ها به دست می آید، اما در حال حاضر بیشتر از میکروارگانیسم های اصلاح شده ژنتیکی تولید می شود. سپس مواد جامد جدا شده و به شکل نهایی فشرده می شوند.

برخلاف بسیاری از پروتئین ها، کازئین با گرما منعقد نمی شود. در طول فرآیند لخته شدن، پروتئازهای لخته‌کننده شیر بر روی بخش محلول کازئین‌ها، κ-کازئین اثر می‌گذارند، بنابراین یک حالت میسلی ناپایدار ایجاد می‌کنند که منجر به تشکیل لخته می‌شود. هنگامی که کازئین با کیموزین منعقد می شود، گاهی اوقات پاراکازئین نامیده می شود.

Chymosin (EC 3.4.23.4) یک پروتئاز آسپارتیک است که به طور خاص پیوند پپتیدی را در Phe105-Met106 ک-کازئین هیدرولیز می کند و به عنوان کارآمدترین پروتئاز برای صنعت پنیرسازی در نظر گرفته می شود (راو و همکاران، 1998). از طرف دیگر، اصطلاحات بریتانیایی از عبارت کازئینوژن برای پروتئین انعقاد نشده و کازئین برای پروتئین منعقد شده استفاده می کند. همانطور که در شیر وجود دارد، نمکی از کلسیم است.

مکمل های پروتئینی

ویژگی جذاب مولکول کازئین توانایی آن در تشکیل ژل یا لخته در معده است که آن را در تامین مواد مغذی بسیار کارآمد می کند. این لخته قادر به آزادسازی آهسته آمینو اسیدها در جریان خون است که گاهی اوقات برای چندین ساعت ادامه دارد. اغلب کازئین به صورت کازئین هیدرولیز شده در دسترس است که به موجب آن توسط پروتئازی مانند تریپسین هیدرولیز می شود. شکل های هیدرولیز شده طعم تلخی دارند و چنین مکمل هایی اغلب توسط نوزادان و حیوانات آزمایشگاهی به نفع کازئین دست نخورده امتناع می شود.

پلاستیک و الیاف

دکمه های RAAF galalith سفید قبل از 1953

برخی از اولین پلاستیک ها بر پایه کازئین بودند. به طور خاص، galalith برای استفاده در دکمه ها شناخته شده بود. فیبر را می توان از کازئین اکسترود شده تهیه کرد. Lanital، پارچه ای ساخته شده از الیاف کازئین (معروف به آرالاک در ایالات متحده)، در طول دهه 1930 در ایتالیا محبوبیت خاصی داشت. نوآوری‌های اخیر مانند QMILK استفاده دقیق‌تری از الیاف برای پارچه‌های مدرن ارائه می‌دهد. نمک سدیم کازئین سیگما.

مصارف پزشکی و دندانپزشکی

ترکیبات مشتق شده از کازئین در محصولات معدنی سازی مجدد دندان برای تثبیت فسفات کلسیم آمورف (ACP) و آزاد کردن ACP بر روی سطوح دندان استفاده می شود، جایی که می تواند معدنی سازی مجدد را تسهیل کند.

رژیم های غذایی حذف کازئین و گلوتن گاهی در طب جایگزین برای کودکان مبتلا به اوتیسم استفاده می شود. در سال 2015، شواهدی مبنی بر اینکه چنین رژیم‌هایی بر رفتار یا عملکرد شناختی و اجتماعی کودکان اوتیستیک تأثیر دارند، محدود و ضعیف بود.

کاربردهای فناوری نانو

پروتئین‌های کازئین پتانسیل استفاده به‌عنوان نانومواد را به دلیل منبع در دسترس (شیر) و تمایل آن‌ها به خودآرایی در فیبرهای آمیلوئید دارند.

قیمت – فروش نمک سدیم کازئین سیگما

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی  است.  می توان نمونه ای از این محصول بنام فسفاتیدیل اتانول امین می باشد.

این شرکت در زمینه واردات محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات سیگماآلدریچ با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. کورکومین

امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم. جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع نمک سدیم کازئین سیگما میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (ساعات تماس 24ساعت)