دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

کلرید کلسیم سیگما

کلرید کلسیم سیگما (CaCl2) نمک کلسیم ارزان و به راحتی قابل دسترس با طیف وسیعی از کاربردها است. این عنصر کلیدی در یخ‌سازها است زیرا برف و یخ را آب می‌کند. گزارش ها حاکی از آن است که CaCl2 به حفظ استحکام میوه ها و سبزیجات تازه برش داده شده در طول نگهداری کمک می کند. کلرید کلسیم در طی سنجش فعالیت ترانس گلوتامیناز (TG) استفاده شد. همچنین برای اصلاح هیدروژل های آلژینات کلسیم استفاده شد.

ممکن است در فرآیندهای زیر استفاده شود:
اصلاح زئولیت طبیعی برای افزایش توانایی آن در حذف فلوراید.
سنتز سبیل های سولفات کلسیم مورد استفاده در ساخت مواد کامپوزیتی تقویت کننده پلیمری.
سنتز کامپوزیت های آلومینیوم آنودایز شده با کلرید کلسیم، یک جاذب جامد.
به عنوان یک استخراج کننده در فرآیند تجزیه خاک.
به عنوان یک کاتالیزور در سنتز آلدول ها با واکنش دی متیل سیلیل (DMS) با آلدئیدها انولات می شود.

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی محصولات سیگماآلدریچ است که کلرید کلسیم سیگما کد C4901 یکی از این موارد می باشد. این شرکت با ایجاد دفتر نمایندگی در کشور ترکیه واردات محصولات مرک و سیگماآلدریچ را میسر نموده تا بتواند مانع از ایجاد تحریم شده و محصولات شیمیایی را با انواع برندها به دست متقاضیان گرامی برساند.

شرکت دانش پژوهان شیمی  نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده خرید مواد شیمیایی سیگماآلدریچ  با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

کلرید کلسیم سیگما

کلرید کلسیم سیگما (Sigma-Aldrich calcium chloride)، یک ترکیب شیمیایی است که شامل کلسیم و کلر است. این ترکیب در بسیاری از صنایع و کاربردهای شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در زیر تعدادی از کاربردهای کلرید کلسیم سیگما آورده شده است:

خنک کننده: (Sigma-Aldrich calcium chloride به عنوان یک خنک کننده در صنایعی مانند خنک کردن روغن‌های تراریخته و تهویه مطبوع استفاده می‌شود.

تنظیم pH: کلرید کلسیم سیگما برای تنظیم pH در بسیاری از فرآیندهای شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد، به خصوص در تولید پلاستیک‌ها، کاغذ و محصولات پزشکی.

جذب رطوبت: (Sigma-Aldrich calcium chloride به عنوان یک جاذب رطوبت در بسیاری از مواد مانند بسته‌بندی، چسب، پوشش‌های فلزی و غیره استفاده می‌شود.

 • تولید نور: کلرید کلسیم سیگما برای تولید نور در چراغ‌های فلزی استفاده می‌شود.
 • تهیه نمونه‌های زیست شناسی: کلرید کلسیم سیگما می‌تواند برای تهیه نمونه‌های زیست شناسی از بافت‌ها و سلول‌ها استفاده شود. این ترکیب با ایجاد تغییرات سلولی و بازسازی ساختار سلول، به جداسازی سلول‌ها از بافت کمک می‌کند.
 • پاکسازی آب: کلرید کلسیم سیگما برای پاکسازی آب از آلودگی‌های آلی و غیرآلی مانند جرم معلق، رسوبات و سایر آلاینده‌ها استفاده می‌شود.
 • تهیه نمونه‌های الکترونی: (Sigma-Aldrich calcium chloride برای تهیه نمونه‌های الکترونی از بافت‌ها و سلول‌ها استفاده می‌شود. با تکیه بر خاصیت قطع پروتئین‌ها و اسیدهای نوکلئیک در کلرید کلسیم، نمونه‌ها را به راحتی به چگالی خوبی می‌رساند.
 • تهیه نمونه‌های هیستولوژی: کلرید کلسیم سیگما می‌تواند برای تهیه نمونه‌های هیستولوژی از بافت‌ها استفاده شود. با تحلیل پروتئین‌ها و اسیدهای نوکلئیک در نمونه‌های هیستولوژی، کلرید کلسیم به عنوان یک عامل جامد‌کننده استفاده می‌شود تا بافت‌ها را برش دهد و به صورت مستقیم در تحلیل هیستولوژی کاربرد داشته باشد.
 • تهیه نوشیدنی: کلرید کلسیم سیگما برای تهیه مشروبات کربناته مانند آب‌های غازدار و مشروبات انرژی‌زا استفاده می‌شود.
 • تولید گاز: کلرید کلسیم سیگما به عنوان یک عامل جامد در تولید گازهایی مانند گاز کربنیک و کلرید هیدروژن استفاده می‌شود.

به طور کلی، کلرید کلسیم سیگما به عنوان یک ترکیب شیمیایی مهم در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مشخصات محصول کلرید کلسیم سیگما کد C4901

شرکت سیگما آلدریچ (Sigma) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات سیگما می توانید به وب سایت آنها به آدرس https://www.sigmaaldrich.com/ مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات سیگما دسترسی پیدا کنید.

 • نام ماده: کلرید کلسیم
 • نام لاتین: Calcium chloride
 • کد: C4901
 • بی آب، پودر، ≥97٪
 • فرمول خطی: CaCl2
 • شماره CAS: 10043-52-4
 • وزن مولکولی: 110.98
 • شماره EC: 233-140-8
 • شماره MDL: MFCD00010903
 • شناسه ماده PubChem: 329775071
 • NACRES: NA.21
کلرید کلسیم سیگما

کلرید کلسیم سیگما

خواص محصول

 • مقطع تحصیلی: بی آب
 • سطح کیفیت: 200
 • فشار بخار: 0.01 میلی متر جیوه (20 درجه سانتی گراد)
 • سنجش: ≥97%
 • فرم: پودر
 • mp: 772 درجه سانتیگراد (لیتر)
 • آثار کاتیونی: نمک های منیزیم و قلیایی (به عنوان سولفات): ≤3.0٪
 • سیم SMILES
  [Cl-].[Cl-].[Ca++]
 • InChI
  1S/Ca.2ClH/h;2*1H/q+2;;/p-2
 • کلید InChI
  UXVMQQNJUSDDNG-UHFFFAOYSA-L

بسته بندی

 • 100 گرم
 • 500 گرم
 • 1 کیلوگرم
 • 2.5 کیلوگرم
کلرید کلسیم سیگما

کلرید کلسیم سیگما

خرید و فروش کلرید کلسیم سیگما کد C4901

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده کلرید کلسیم سیگما کد C4901 با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

کاربرد کلرید کلسیم سیگما

Sigma-Aldrich calcium chloride یک ترکیب شیمیایی است که در بسیاری از صنایع و کاربردهای شیمیایی استفاده می‌شود. در زیر تعدادی از کاربردهای کلرید کلسیم سیگما آورده شده است:

خنک کننده: کلرید کلسیم سیگما به عنوان یک خنک کننده در صنایعی مانند خنک کردن روغن‌های تراریخته و تهویه مطبوع استفاده می‌شود.

تنظیم pH: کلرید کلسیم سیگما برای تنظیم pH در بسیاری از فرآیندهای شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد، به خصوص در تولید پلاستیک‌ها، کاغذ و محصولات پزشکی.

جذب رطوبت: کلرید کلسیم سیگما به عنوان یک جاذب رطوبت در بسیاری از مواد مانند بسته‌بندی، چسب، پوشش‌های فلزی و غیره استفاده می‌شود.

تولید نور: Sigma-Aldrich calcium chloride برای تولید نور در چراغ‌های فلزی استفاده می‌شود.

تهیه نمونه‌های زیست شناسی: کلرید کلسیم سیگما می‌تواند برای تهیه نمونه‌های زیست شناسی از بافت‌ها و سلول‌ها استفاده شود. این ترکیب با ایجاد تغییرات سلولی و بازسازی ساختار سلول، به جداسازی سلول‌ها از بافت کمک می‌کند.

پاکسازی آب: کلرید کلسیم سیگما برای پاکسازی آب از آلودگی‌های آلی و غیرآلی مانند جرم معلق، رسوبات و سایر آلاینده‌ها استفاده می‌شود.

تهیه نمونه‌های الکترونی: کلرید کلسیم سیگما برای تهیه نمونه‌های الکترونی از بافت‌ها و سلول‌ها استفاده می‌شود. با تکیه بر خاصیت قطع پروتئین‌ها و اسیدهای نوکلئیک در کلرید کلسیم، نمونه‌ها را به راحتی به چگالی خوبی می‌رساند.

تهیه نمونه‌های هیستولوژی: کلرید کلسیم سیگما می‌تواند برای تهیه نمونه‌های هیستولوژی از بافت‌ها استفاده شود. با تحلیل پروتئین‌ها و اسیدهای نوکلئیک در نمونه‌های هیستولوژی، کلرید کلسیم به عنوان یک عامل جامدکننده استفاده می‌شود تا بافت‌ها را برش دهد و به صورت مستقیم در تحلیل هیستولوژی کاربرد داشته باشد.

تهیه نوشیدنی: کلرید کلسیم سیگما برای تهیه مشروبات کربناته مانند آب‌های غازدار و مشروبات انرژی‌زا استفاده می‌شود.

تولید گاز: کلرید کلسیم سیگما به عنوان یک عامل جامد در تولید گازهایی مانند گاز کربنیک و کلرید هیدروژن استفاده می‌شود.

به طور کلی، کلرید کلسیم سیگما به عنوان یک ترکیب شیمیایی مهم در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کلرید کلسیم سیگما

کلرید کلسیم سیگما

اقدامات بیوشیمی کلرید کلسیم سیگما

Sigma-Aldrich calcium chloride به عنوان یک ترکیب شیمیایی مهم در بسیاری از حوزه‌های بیوشیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در زیر تعدادی از اقدامات بیوشیمیایی کلرید کلسیم سیگما آورده شده است:

جلوگیری از تخریب بافت: کلرید کلسیم سیگما به عنوان یک عامل حفاظتی مورد استفاده قرار می‌گیرد، زیرا با کاهش فعالیت آنزیم‌های تخریبی مانند پروتئازها، به جلوگیری از تخریب بافت کمک می‌کند.

تنظیم عملکرد عضلات: Sigma-Aldrich calcium chloride به عنوان یک عامل تنظیمی در عملکرد عضلات مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب با افزایش سطح کلسیم در عضلات، به بهبود عملکرد آنها کمک می‌کند.

تشدید ترشح هورمون: Sigma-Aldrich calcium chloride می‌تواند با تشدید ترشح هورمون‌هایی مانند آلدوسترون، به تنظیم حجم مایعات بدن و تعادل الکترولیتی کمک کند.

رفع علائم پریودی: کلرید کلسیم سیگما به عنوان یک عامل ضد پریودیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. با تنظیم سطح هورمون‌های پریودیک، به کاهش علائم پریودیک مانند درد شکم و تنگی نفس کمک می‌کند.

تنظیم سیستم ایمنی: کلرید کلسیم سیگما با تنظیم سیستم ایمنی بدن، به جلوگیری از بروز بیماری‌هایی مانند سرطان و بیماری‌های التهابی کمک می‌کند.

کاهش التهاب: کلرید کلسیم سیگما با کاهش سطح سایر مواد التهابی مانند سایتوکین‌ها و لهستان‌ها، به کاهش التهاب در بدن کمک می‌کند.

تنظیم فعالیت کلسیفیکاسیون: کلرید کلسیم سیگما به عنوان یک عامل تنظیمی در فعالیت کلسیفیکاسیون مانند تشکیل استخوان و دندان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تسهیل در جذب دارو: کلرید کلسیم سیگما با تسهیل در جذب بیشتر داروها و تنظیم فعالیت آنها، به بهبود عملکرد درمانی کمک می‌کند.

تنظیم فعالیت متابولیسمی: کلرید کلسیم سیگما به عنوان یک عامل تنظیمی در فعالیت متابولیسمی مانند متابولیسم گلوکز و لیپیدها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تسهیل در خونرسانی: کلرید کلسیم سیگما با تسهیل در خونرسانی و تنظیم فعالیت سیستم قلبی و عروقی، به بهبود عملکرد قلبی و عروقی کمک می‌کند.

به طور کلی، کلرید کلسیم سیگما به عنوان یک ترکیب شیمیایی مهم در حوزه بیوشیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد و در بسیاری از فرآیندهای بیولوژیکی و درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قیمت -فروش کلرید کلسیم سیگما کد C4901

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (سیگماآلدریچ) کلرید کلسیم سیگما کد C4901 می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت  خرید کلرید کلسیم سیگما کد C4901میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)